Legendy Karaibów - Cartagena de Indias
Rejsy

Legendy Karaibów - Cartagena de Indias

Dodaj do schowka Rainbow
według programu samolotem

Nr WAK488985

7 733 zł 8 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK488985

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotel w Cartagenie - 1 rozpoczęta doba hotelowa ze śniadaniem

Statek - Monarch - ALL INCLUSIVE PLUS PAKIET

Opis: komfortowy statek wycieczkowy, po renowacji w 2012/13 r., należący do hiszpańskiego armatora "Pullmantur Cruises" Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 32m wysokości i 268m długości. Statek może zabrać na pokład 2733 pasażerów. Kabiny: 1193 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny zewnętrzne: z oknem lub balkonem. Wszystkie kabiny 2-osobowe (w kabinach 3 osobowych dostawka w formie podwieszanego łóżka) z łazienkami (prysznic). W każdej TV, mini-sejf, suszarka do włosów oraz klimatyzacja.

• Kabina wewnętrzna - (pow. od ok.11-16m2) wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze łóżka. Każda posiada: łazienkę, toaletkę, telewizor, suszarkę do włosów i mini-sejf.

• Kabina zewnętrzna z oknem lub bujalem - (pow. od ok.11-16m2) wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze łóżka. Każda posiada: łazienkę, toaletkę, telewizor, suszarkę do włosów i mini-sejf. Część kabin posiada dodatkowe łóżka podwieszane.

Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

Uwagi! - kobiety powyżej 24 tyg. ciąży oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

Do dyspozycji gości:

Statek

Recepcja, windy, mini-galeria handlowa (duty free),3 restauracje (bufet i a'la carte), 9 barów (w tym piano bar), klub nocny (dyskoteka), 24-godz. serwis kabinowy , kasyno, teatr, 2 odkryte baseny ze słoną wodą ( w tym 1 dla dzieci), jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), centrum fitness (siłownia, sauna , Spa, gabinet fryzjerski, centrum medyczne - część z wymienionych dodatkowo płatne), odkryte boisko do koszykówki, ścieżka do joggingu, mini club dla dzieci, biblioteka, salon gier, pokój do gry w karty, Internet (dodatkowo płatny).

Na statku odbywają się różnorodne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje warto również zabrać ubrania w kolorach białym, czarnym, czerwonym, tropikalnym i galowym. Wstęp do restauracji a'la carte na kolacje dla Panów tylko w długich spodniach. Wstęp na baseny, korzystanie z ręczników basenowych i leżaków, siłownia, wstęp do dyskoteki - bezpłatne. Internet, fax, telefon, masaże, pralnia, usługi medyczne, Spa itp. oraz markowe alkohole, woda butelkowanai napoje w puszkach są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są wyłącznie karty kredytowe. Nie akceptowane są karty debetowe i bankomatowe.

[Wyżywienie:

Statek]All Inclusive PLUS PAKIET: bogate, smaczne i różnorodne posiłki w formule all inclusive składają się ze: śniadania, przekąsek, lunchu i podwieczorka oraz obiadokolacji (serwowane a'la carte w restauracji głównej lub typu bufet w restauracji bufetowej), nieograniczona ilość lokalnych napojów alkoholowych i bezalkoholowych serwowanych w wybranych barach, restauracjach i w dyskotece na statku (wybrane alkohole podawane w szklankach/kieliszkach lub z dystrybutorów (nie butelkowane) np.: brandy, gin, wermut, whisky, tequila, rum, wódka, likiery smakowe kawy oraz herbaty, wybrane wina oraz piwa alkoholowe i bezalkoholowe różnorodne soki z wyjątkiem świeżo wyciskanych : brzoskwiniowy, jabłkowy, pomidorowy, ananasowy, pomarańczowy, Pepsi, 7up, drinki alkoholowe i bezalkoholowe). Alkohole markowe dodatkowo płatne, możliwość dokupienia pakietu "Premium" zawierającego wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe (łącznie z importowanymi). Dodatkowo formuła All Inclusive zawiera: wstęp na baseny, korzystanie z ręczników basenowych i leżaków, siłownię, wstęp do dyskoteki.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiądką w jednym z europejskich portów oraz międzylądowaniem w Bogocie) do Cartagena de Indias. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i czas wolny w Cartagena de Indias. Dla chętnych wycieczka po Cartagenie (płatna dodatkowo ok. 75 USD/os.). Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd., co skutkowało częstymi najazdami piratów. W celach obronnych zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. El Centro i San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, muzea, parki, urzekające, kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy a miasto bawi się aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G. G. Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zobaczymy Stare Miasto, fortyfikacje, forteca San Felipe de Barajas i klasztor na wzgórzu La Popa założony na pocz. XVII w. skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Po południu transfer do portu (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Zaokrętowanie oraz zakwaterowanie na statku w opłaconej kabinie, czas na odpoczynek, kolacja i nocleg. Ok. godziny 19:00 statek wypływa w kierunku Jamajki (dzienny i nocny rejs).

Dzień 3

Dzień na morzu (statek nie zawija do portu). Czas na relaks, zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, zakupy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Jamajki.

Dzień 4

Ok. 8:00 statek przypływa do portu Ocho Rios na Jamajce. Jamajka to trzecia pod względem wielkości wyspa na Morzy Karaibskim i najbardziej zielona. To prawdziwy raj dla miłośników natury. Ocho Rios to niewielkie miasteczko, w najbardziej zielonej gminie Jamajki Święta Anna. Rejon ten często nazywany jest ogrodem Jamajki. W okolicy istnieje mnóstwo rzek, kaskad, wodospadów i jaskiń. Piękno tutejszej natury było tłem do kręcenia scen do dwóch filmów z serii James Bond. Zapraszamy na wyprawę do najsłynniejszych wodospadów Dunn's River Falls, które kaskadowo schodzą do morza. Ciągną się na długości 180m, a natura uformowała je w ten sposób, iż można się wspiąć na sam szczyt, po drodze zażywając hydromasażu w licznych naturalnych jaccuzi. Amatorzy muzyki Reggae mogą pojechać do wioski Nine Mile, gdzie urodził się i został pochowany Bob Marley , miłośnicy słońca i raf koralowych na jedna z pięknych okolicznych plaż. Niedaleko znajduje się Discovery Bay, mekka nurków na Jamajce. Ok. godz. 16:00 statek wypływa w kierunku George Town na Kajmanach, nocny rejs.

Dzień 5

Ok. godz. 9:30 statek dopływa do portu George Town na wyspie Wielki Kajman, która jest największą z archipelagu 3 wysp, będących kiedyś przystanią dla żeglarzy zaopatrujących się tu w wodę i polujących na żółwie morskie (statek cumuje kilkaset metrów od brzegu, gdzie klienci są dowożeni na stały ląd małymi statkami, które kursują co 30min.) Archipelag został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1503 roku, a legenda głosi, że Król Jerzy III z wdzięczności za uratowanie brytyjskiej floty od osadzenia na rafach, zwolnił mieszkańców Kajmanów z płacenia podatków i służby wojskowej i tak pozostało do dzisiaj, dlatego wyspy te są nazywane "rajem podatkowym". Obecnie wyspiarze goszczą ok. 80 000 płetwonurków rocznie, którzy przybywają na wyspy aby podziwiać ściany raf koralowych ulokowane na krawędzi głębokiego na ponad 7000m Rowu Kajmańskiego. Często wyspy te określane są mianem podwodnej stolicy Karaibów. Tutejsza Siedmiomilowa plaża uznawana jest za jedną z najwspanialszych na świecie. Amatorzy sportów wodnych: nart wodnych, windsurfingu i pływania będą zachwyceni ciągnącym się ponad 8km, wybrzeżem a miłośnicy fauny morskiej zapewne wybiorą się do Stingray City (miasto płaszczek), jednego z niewielu miejsc na ziemi, gdzie można obserwować te piękne zwierzęta w naturalnych warunkach z tak bliskiej odległości, dotknąć, a nawet pocałować. Warto wybrać się też na farmę żółwi, aby poznać symbol Kajmanów - żółwia zielonego i inne występujące w Morzy Karaibskim. Ok. godz. 17:30 statek wyrusza w kierunku Jamajki.

Dzień 6

Ok. 8:00 statek przypływa do portu Montego Bay, które jest jednym z największych miast na Jamajce i stanowi turystyczne centrum wyspy. Zachęcamy do skorzystania z wycieczek fakultatywnych (za dodatkową opłatą). Znajduje się tam wiele pięknych plaż, pól golfowych, hoteli, restauracji i sklepów. Warto skosztować tutejszych przysmaków: kurczaków, wieprzowiny i ryb przyprawionych jedną z 30 odmian słynnej jamajskiej przyprawy Jerk. Miłośnikom muzyki reggae polecamy wizytę w wiosce rastafariańskiej, gdzie dowiemy się w co wierzą i jak żyją rastafarianie, poznamy ich kulturę i posłuchamy muzyki granej na bębnach w rytm ich serc. Miłośników przyrody zapraszamy na wyprawę do słynnych wodospadów Dunn's River Falls, które kaskadowo schodzą do morza. Ciągną się na długości 180m, a natura uformowała je w ten sposób, iż można się wspiąć na sam szczyt, po drodze zażywając hydromasażu w licznych naturalnych jaccuzi. Można również zwiedzić w okolicy Rose Hall Great House - dawny dom plantatorów trzciny cukrowej i posłuchać historii o Białej Wiedźmie, właścicielce Annie Palmer, która podobno cały czas straszy w swoim dawnym domu. Możliwy jest też spływ bambusowymi tratwami po jednej z licznych rzek Jamajki. Ok. godz. 16:00 statek wypływa w kierunku Panamy (rejs przez dwie noce i cały następny dzień).

Dzień 7

Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Panamy.

Dzień 8

Około godz. 7:00 statek przypływa do portu Colon w Panamie, znanej głównie z Kanału Panamskiego, który umożliwia przepłynięcie ze wschodu na zachód Ameryki. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), które pozwolą poznać najciekawsze atrakcje Panamy. Odwiedzimy Indian Embera, którzy do dnia dzisiejszego zachowują dawne tradycje i tradycyjne stroje. Osiedlili się w pobliżu jeziora Gatun. Poznamy ich zwyczaje, tańce, spróbujemy tradycyjnego posiłku. Bedzie również możliwość zakupu ręcznie wyrabianych pamiątek. Zakończymy pobyt wizytą na śluzach Agua Clara, skąd będzie można podziwiać największe statki przepływające przez Kanał Panamski, po poszerzeniu kanału w 2016. Około godziny 14:30 statek wypływa w kierunku Kolumbii.

Dzień 9

Około godz. 9:30 statek przypływa do portu w Cartagenie w Kolumbii. Wykwaterowanie z kabin, a następnie transfer na lotnisko. Czas na ostatnie zakupy. Późnym popołudniem wylot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym doCartagena de Indiasz przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu,1 nocleg wCartagenie w hotelu ze śniadaniem, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4 armatora Pullmantur o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji all inclusive kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin i statku j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Cartagenie, all inclusive na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz napiwki dla kierowców (ok. 135 USD/os.) - płatne na miejscu, wycieczek fakultatywnych po Cartagenie, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Cartagena (Kolumbia) Punkt widokowy, klasztor, twierdza, starówka ok. 68 $

Wjedziemy na 150-metrowe, najwyższe wzgórze w Cartagenie, aby zwiedzić Konwent Augustianów La Popa. To właśnie stad Matka Boska Gromiczna strzeże miasta. Z dziedzińca rozciąga się najpiękniejszy widok na Cartagene i zatokę. Pózniej zwiedzimy fort San Felipe, wybudowany w XVI wieku, na wzgórzu San Lazaro. Bronił przez wieki dostępu do miasta od strony morza i lądu. Wycieczkę zakończymy spacerem po starówce, pełnej urokliwych uliczek i kolonialnych domów. Zbiórka przy recepcji o 12.30. Powrót około 18.00. W cenie: transport, przewodnik lokalny i wstępy do zwiedzanych obiektów (około 11$).

Montego Bay(Jamajka) wodospady Dann´s river falls, plaża, rum, bazar i przekąska-patty ok. 72 $

W miejscowości Ocho Rios powspinamy się na piękne kaskady i odpoczniemy na niewielkiej plaży, gdzie czeka nas degustacja lokalnego rumu, przy dźwiękach muzyki reggae. Po wyjściu z ośrodka spróbujemy jamajskiej specjalności "patty"- ogromnych pierogów z mięsnym nadzieniem. Obok na miejscowym, barwnym bazarze, będzie możliwość zakupu lokalnych pamiątek, przypraw i rumu. Powrót około 16.30. W cenie: transport, wstępy do wodospadów i na plażę (okolo 25 $), przekąska-patty, degustacja jamajskiego rumu. Zbiórka o 9.00.

MontegoBay (Jamajka) plaża, lunch: tradycyjne danie jerk, wioska rastafariańska ok. 87 $

Rozpoczniemy naszą wycieczkę od wizyty na najbardziej znanej piaszczystej plaży w Montego Bay, gdzie spedzimy około 2 h. Dla chętnych, potrafiących dobrze pływać i posiadających sprzęt możliwość snorkelingu przy pobliskiej rafie. Po plaży zjemy lunch w typowej jamajskiej restauracji: aromatyczny kurczak marynowany w mieszance przypraw, nazywanej tutaj jerk, bułeczka festival, napój lub piwo. Popołudniu odwiedzimy wioskę rastafariańską, dowiemy się w co wierzą i jak żyją rastafarianie, poznamy ich kulturę i posłuchamy muzyki granej na bębnach w rytm ich serc. Zostaniemy poczęstowani owocami i wodą kokosową, będziemy też mieli okazję kupić wyrabiane przez nich pamiątki, np. mydła o różnych zapachach (kawy, kokosa, marihuany). Powrót na statek około 16:30. W cenie: transport, lunch, napoje do lunchu, wstęp do wioski rastafariańśkiej i na plażę. Zbiórka o 8:30.

George Town (Wielki Kajman) Zwiedzanie, plaża, żółwie i wizyta w "mieście płaszczek" ok.98 $

W ciągu jednego dnia zobaczymy to, co ciekawe na wyspie. Kto nie chciałby wiedziec, jak jest w piekle? Taka szansa tylko na Kajmanach, w miasteczku Hell. Odwiedzimy tez farmę żółwii, gdzie obejrzymy zielone żółwie, największe, jakie żyją w morzach i kajmany. Po emocjach odpoczniemy na najpiękniejszej -7milowej plaży Kajmanow. Skorzystamy też z możliwosci dotknięcia i nakarmienia płaszczki w słynnym mieście płaszczek. Jest tylko kilka miejsc na ziemi, gdzie mozna obserwować te piękne zwierzęta, z tak bliskiej odległości, w naturalnych warunkach. Zbiórka przy recepcji o 8.45. Powrót około 15.00. W cenie: transport, wstęp do farmy żółwii (18 $) i rejs do miasta płaszczek.

Colon (Panama) kanał panamski i Indianie Embera ok. 100 $

Rozpoczniemy wycieczkę od wizyty w położonej z dala od cywilizacji wiosce Indian Embera. Indianie ci zachowują dawne tradycje i tradycyjne stroje. Osiedlili sie w pobliżu jeziora Gatun. Poznamy ich zwyczaje, tańce, spróbujemy tradycyjnego posiłku. Będzie rownież możliwość zakupu ręcznie wyrabianych pamiątek. Zakończymy pobyt wizytą na śluzach Agua Clara, skąd można bedzie podziwiać najwieksze statki przepływające przez Kanał Panamski, po poszerzeniu kanału w 2016 roku oraz jezioro Gatun. Zbiórka 7:15.

W cenie: wstęp na śluzy Kanału Panamskiego (15 $), wizyta w wiosce indiańskiej, lekki posiłek, transport, przewodnik lokalny, woda.

Puerto Limon (Kostaryka) park Cahuita, obserwacja zwierząt, plaża, owoce i kakao ok. 57 $

Kostaryka to kraina egzotycznych zwierząt. Zobaczmy je spacerując ścieżkami jednego z najpiękniejszych parków narodowych tego kraju, odległego 45km od Puerto Limon: Cahuita. Czekają tu na nas: leniwce, wyjce czarne, szopy pracze, bazyliszki i iguany. Park słynie też z przepięknych plaż z palmami kokosowymi i dzikiej przyrody. Powstał, by chronić rafę koralową i zamieszkujące ją zwierzęta oraz pobliski las deszczowy. Po spacerze, czas na plażowanie i kąpiel lub wizytę w lokalnej restauracji (dodatkowo platne), gdzie można spróbowac owoców morza. W powrotnej drodze zatrzymamy się też przy straganie, by poznać egzotyczne, niespotykane u nas gatunki owoców i kakao oraz przy plantacji bananów. Zbiorka o 8.15. Powrót około 14.30. W cenie: transport, przewodnik lokalny, wstęp do parku narodowego Cahuita.

Puerto Limon (Kostaryka) rejs po kanalach Tortugero, zwiedzanie, plaza, kakao i owoce ok. 60 $

Kostaryka to kraina egzotycznych zwierząt. Płynąc kanałami Parku Narodowego Tortuguero (ok.2 h) mamy szansę zobaczyć najwięcej z nich: kajmany, leniwce, wyjce, bazyliszki, iguany i żółwie. Potem czeka nas wypoczynek na plaży La Bonita i przejazd przez Puerto Limon. Zatrzymamy się też przy lokalnej kantynie, aby sprobowac tutejszej specjalności empanad (wielkie pierogi) oraz przy straganie, by poznac egzotyczne, niespotykane u nas gatunki owoców i kakao. Zbiórka przy recepcji o 8.00. Powrót około 15.00. W cenie: transport, przewodnik lokalny, rejs po kanałach Tortuguero, empanada

Uwaga: Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Wycieczki fakultatywne, z powodu zbyt małej ilości uczestników, odwołania usług lokalnych kontrahentów lub warunków atmosferycznych, mogą nie dojść do skutku lub ulec zmianom.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Kolumbia (Cartagena de Indias) • Panama (Colon) - gdzie Pacyfik łączy się z Atlantykiem • Jamajka - w rytmie reggae • Wielki Kajman - świat koralowych raf • Statek Monarch dobry serwis, all inclusive w cenie! - polski pilot na pokładzie statku.

Warunki uczestnictwa