Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRejsySekretne Miejsca Morza Śródziemnego

Sovereign / Skarby Morza Śródziemnego

Rejs

Last minute
Kod oferty: WAK506362
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

01.05.2021 Sobota

Wykwaterowanie

08.05.2021 Sobota

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK506362Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Wypłynięcie Z Barcelony

Statek Sovereign][Trasa rejsu

DZIEŃ 1. Barcelona -- 18.00

DZIEŃ 2. Na morzu -- --

DZIEŃ 3. Neapol (Pompeje) 09.00 19.00

DZIEŃ 4. Civitavecchia (Rzym) 08.00 19.00

DZIEŃ 5. Livorno (Florencja/Piza) 08.00 20.00

DZIEŃ 6. Villefranche (Nicea) 08.00 17.00

DZIEŃ 7. Marsylia 08.00 17.00

DZIEŃ 8. Barcelona 08.00

Dzień 1

Barcelona

Stolica Katalońskiej Wspólnoty Autonomicznej jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych i dynamicznie rozwijających się miast w kraju, z niesamowitym klimatem i unikalnym urokiem. Miasto jest pełne kontrastów i niespodzianek. Wspaniała architektura, kultura i rozrywka składają się na codzienne życie mieszkańców Barcelony. Znajduje się tam również prężnie rozwijające się centrum przemysłowe oraz port, który będzie okazja odkryć podczas rejsu z Pullmantur.

Dzień 2

Na morzu

Dzień 3

Neapol

Położony w południowych Włoszech, u podnóża słynnego wulkanu Wezuwiusz, najbardziej zaludniony region Kampanii. Jego historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na jego bogactwo historyczne i artystyczne. W Neapolu można odwiedzić Narodowe Muzeum Archeologiczne, w którym znajdują się dzieła sztuki o nieocenionej wartości, a przede wszystkim miasto Pompeje, które w zaskakujący sposób zachowało swoją pierwotną rzymską konstrukcję i całe jej dziedzictwo, będąc najczęściej odwiedzanymi pozostałościami archeologicznymi.

Dzień 4

Civitavecchia (Rzym)

Tego dnia zwiedzanie portu Civitavecchia, który został wzniesiony w drugim stuleciu naszej ery. Dziś jest to jeden z kluczowych portów, z uwagi na swoją bliską odległość od jednego z najpiękniejszych miast świata - Rzymu. To unikatowe miasto, które przecina rzeka Tyber, jest światowym centrum religii chrześcijańskiej, z uwagi na mieszczącą się w nim Stolicę Apostolską, będącą siedzibą głowy kościoła katolickiego. Watykan jest obecnie najmniejszym państwem świata i jedną z najczęściej wybieranych przez turystów lokalizacji na świecie.

Dzień 5

Livorno (Florencja/Piza)

To nowoczesne miasto nie bez powodu nazywane jest Wenecją Toskanii. Kiedyś była to wioska rybacka, dziś to jeden z największych portów przemysłowych Morza Śródziemnego. Miasto fascynuje głównie swoją historią, mieszanką kultur, języków oraz ludzi. Jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast w kraju, gdzie wszelkiego rodzaju różnorodność jest na porządku dziennym. Z pullmantur będzie możliwość zobaczenia również sąsiednich miast, takich jak Florencja czy Piza.

Dzień 6

Villefranche (Nicea)

Miasteczko Villefranche na południu Francji, położone jest zaledwie 8km od Nicei, gdzie można doświadczyć zarówno szalonych przygód w rejonach portowych, jak i odpocząć w cichym, eleganckim środowisku. Villefranche jest miasteczkiem bardzo popularnym, przyciąga turystów malowniczymi fasadami, zadbanymi skwerami i bliskością Księstwa Monako.

Dzień 7

Marsylia

Na południowym zachodzie Francji odwiedzisz Marsylię, piękne miasto, w którym będziesz cieszyć się ciepłymi temperaturami, morzem, kulturą i przyrodą. Około 600 roku p.n.e. miasto zajęli greccy żeglarze pochodzący z Phocea, dlatego jest najstarszym miastem w kraju i ma drugą co do wielkości populację. Marsylia oferuje turystom różnorodne krajobrazy, od pięknych zatoczek do starego portu przez zabytki miasta, takie jak Bazylika Matki Bożej.

Statek sovereign

Z możliwością zabrania na pokład 2733 pasażerów, Sovereign jest jednym z najbardziej kultowych statków floty Grupy Pullmantur. Na 9 pokładach pasażerskich można znaleźć liczne udogodnienia takie jak kawiarnie, kafejkę internetową, dyskotekę, bibliotekę, odkryte baseny, jaccuzi, sklepy i butiki wolnocłowe oraz restauracje z widokiem na morze, w których będziesz mógł delektować się wspaniałymi kulinarnymi kreacjami stworzonymi przez pokładowych szefów kuchni.

Specyfikacja statku

Rok budowy. 1988

Renowacja. 2008

Długość (m). 268

Pasażerowie. 2733

Załoga. 820

Napięcie (V). 110/220

Kabiny pasażerskie;

Statek posiada 1162 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Większość kabin to kabiny wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) oraz zewnętrzne posiadające balkon.

Kabina zewnętrzna z prywatnym balkonem wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), dodatkowo rozkładaną sofę lub podwieszane łóżko, własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, minibar, suszarkę do włosów.

Kabina zewnętrzna (z oknem) wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), dodatkowo rozkładaną sofę lub podwieszane łóżko, własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, suszarkę do włosów.

Kabina wewnętrzna (bez okna) wyposażona w łóżko małżeńskie (lub zamiennie dwa pojedyncze łóżka), własną łazienkę, toaletkę, TV, mini-sejf, suszarkę do włosów. Możliwość dodatkowego podwieszanego łóżka.

Restauracje i bary

Guardiana Restaurant - Jest to jedna z głównych lokalizacji kulinarnych na statku. Oferuje szeroką gamę potraw z różnych kuchni europejskich, eleganckie miejsce, zachęcające gości do spróbowania menu szefa kuchni.

El Duero Restaurant - Zawiera dania zarówno regionalne jak i te z kuchni międzynarodowej. Menu jest inspirowane kuchnią środziemnomorską.

Panorama Buffet Restaurant. Oferuje mnogość wspaniałych dań. Szwedzki stół gwarantuje, że nikt nie opuści lokalu z pustym żołądkiem, świetna obsługa zapewni miłą atmofserę podczas każdego posiłku.

Wu Restaurant - Choć restauracja ta nie jest częścia standardowego pakietu allo-inclusive, z pewnością warta jest swojej ceny. Zawiera dania z najwspanialszych kuchni Dalekiego Wschodu, takich jak chińska, japońska, wietnamska czy tajska. Niektóre dania zawierają również przysmaki europejskie, w menu znajdują się ponadto ezgotyczne napoje, które zadowolą podniebienie nawet najbardziej wybrednych gości.

Te Grill - To idealne miejsce jeśli nie chcemy spędzać wiele czasu w lokalu, oferuje bowiem jedzenie na wynos. Do wyboru przekąski na ciepło i na zimno, takie jak burgery, pizza oraz przekąski mięsne.

Cafe San Marco. Kawiarnia orefująca dodatkowo likiery i inne napoje alkoholowe. Idealne miejsce do odwiedzenia przed udaniem się na spoczynek.

Cena obejmuje

7 noclegów na statku w kabinie w wybranej kategorii; serwis bagażowy i kabinowy; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, wyżywienie All inclusive podczas rejsu (dostęp do pełnego menu wyśmienitej kuchni przygotowanej z autentyczną hiszpańską esencją - 3 posiłki dziennie, soki, woda, kawa i herbata podczas posiłków, ekskluzywny wybór napojów, wybrane marki alkoholi lokalnych, wermutów, wódek oraz win (wybrane alkohole podawane w szklankach/kieliszkach lub z dystrybutorów), sprzęt sportowo-rekreacyjny, basen, udział we wszystkich imprezach na statku (przedstawienia, animacje, koncerty, kino, dyskoteki), ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 5 Zł/os, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 5 zł/os

Cena nie obejmuje

Biletu lotniczego Polska - Barcelona - Polska, transferów, noclegu przed lub po rejsie, opłat i podatków portowych 230 EUR/os. (płatne w biurze przy dopłacie), opłaty serwisowej 84 EUR/os. (płatne w biurze przy dopłacie), 24h serwisu kabinowego, wycieczek fakultatywnych, korzystania z punktów usługowych na statku (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internet), wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cen zawiera"

Uwagi

1. Możliwość płatności zarówno w PLN, jak i EUR na konto do wpłat w EURO Trade & Travel Company.

2. Istnieje możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2 % wartości świadczeń.

3. Istnieje możliwość dopłaty do kabiny 1-osobowej (na zapytanie).

4. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

5. Koszt 3 i 4 osoby w kabinie na zapytanie

6. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

7. Ceny podane za osobę w kabinie 2 osobowej.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży EURO Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży EURO banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

10. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie).

11. Przy podpisaniu umowy obowiązuje zaliczka 30% wartości świadczeń, dopłata do całości na 2miesiące przed rejsem.

12. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Od 14.11.2020 wszystkie obiekty hotelowe na Wyspach Kanaryjskich będą wymagały od podróżnych, w tym także dzieci powyżej 6 roku życia, testu na Covid potwierdzającego negatywny wynik, wykonanego w ciągu 72 h przed przyjazdem i poświadczony przez władze Polski lub UE.

Hiszpania

Z dniem 23 listopada 2020 zaczną obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską

1. Wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać? negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

2. Informacja o wykonaniu testu znajdzie się w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego wygeneruje się kod QR. W razie problemów z wypełnieniem formularza elektronicznego honorowana będzie, jak dotychczas, forma papierowa formularza.

3. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane - imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

4. Osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię?, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.

5. Zarówno kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) jak i wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel przewoźnika przed wejściem na pokład samolotu lub statku.

6. Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc.

Uznawany będzie jedynie wynik testu typu PCR (RT-PCR), zrealizowanego 72 godziny przed terminem przyjazdu.

Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej (w języku hiszpańskim i/lub angielskim) musi zawierać datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta oraz numer dokumentu (wskazany w formularzy sanitarnym), oznaczenie i dane kontaktowe do ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku.

W wyjątkowych sytuacjach, w razie braku możliwości wypełnienia formularza sanitarnego w wersji on-line, podróżujący będą mogli wypełnić go w formie papierowej przed wejściem na pokład. Uwaga, konieczne będzie wtedy dołączenie do formularza oryginału zaświadczenia o wykonaniu testu PCR.

Wyspy Kanaryjskie

Od 14 listopada 2020 roku osoby planujące podróż na Wyspy Kanaryjskie muszą

Przedstawić negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

Uwaga! Obowiązek ten dotyczy osób planujących pobyt w obiektach turystycznych na Wyspach Kanaryjskich (hotele, apartamenty). Wynik testu będzie wymagany podczas meldunku w obiekcie turystycznym.

Test musi być zrealizowany maks. 72 godziny przed terminem przyjazdu. Wykonany test musi być uznawany przez służby sanitarne kraju, z którego turysta podróżuje.

Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej musi zawierać datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta, oznaczenie ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku. Zaleca się, aby certyfikat był w języku hiszpańskim lub angielskim.

Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu.

Wypełnić formularz sanitarny (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz należy wypełnić maks. 48 godzin przed planowaną podróżą do Hiszpanii. Wygenerowany kod QR należy okazać na lotnisku.

Majorka

Granice są otwarte, nie ma konieczności odbywania kwarantanny. Od 23 listopada wprowadzono obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów na wczasy do Hiszpanii dostępne są w komunikacie.

Malta

COVID-2019

Począwszy od północy w piątek 23 października 2020 r. Każdy podróżny przybywający z Polski na Maltę jest zobowiązany do przedstawienia negatywnego testu PCR COVID-19 wykonanego nie później niż siedemdziesiąt dwie (72 h ) godziny przed przybyciem na Maltę. Podróżni przybywający na Maltę, którzy nie przedstawią takiego testu, mogą zostać poddani testom na miejscu i mogą podlegać kwarantannie. Jednocześnie informujemy, że testy wykonywane na Malcie są na ten moment bezpłatne.

Podróżni przybywający na Maltę są zobowiązani do wypełnienia dwóch formularzy lokacyjnego oraz określającego ich stan zdrowia. Oba formularze są dostępne wyłącznie w j. angielskim i należy je także wypełnić w tym języku. Zalecamy wydrukowanie i wypełnienie tych formularzy przed przybyciem na Maltę.

Decyzją władz Malty od 29.10.2020 do 01.12.2020 wszystkie bary i kluby zostaną zamknięte. Dodatkowo wprowadza się zakaz sprzedaży i podawania alkoholu w godzinach od 23 do 5 rano.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polacy korzystają w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego)z prawa do swobodnego przepływu osób. Paszport lub dowód osobisty stanowi dokument uprawniający do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od celu) na terytorium Republiki Malty.

Przed wyjazdem najlepiej upewnićsię, że dokument jest w dobrym stanie technicznym, który pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą nastąpić jedynie w kwestii zasad politykibezpieczeństwai zdrowia publicznego. Szczegółowe informacje można znaleźć w wersji elektronicznej na stronie internetowej MSZ www.msz.gov.pl w zakładce Informacje konsularne; "Informacje dla obywateli Polskich wyjeżdżających do innych krajów UE/EOG".

Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2004/38/WE z 29 kwietnia 2004 r. przy pobycie nie przekraczającym trzech miesięcy obywatele Unii Europejskiej uzyskują prawo pobytu na terenie innego państwa członkowskiego bez żadnych dodatkowych formalności i warunków z wyjątkiem konieczności posiadania ważnego paszportu lub dowodu tożsamości. Prawo do swobodnego przemieszczania się oraz pobytu zyskuje również członek rodziny obywatela Unii Europejskiej nie mający unijnego obywatelstwa i to niezależnie od jego przynależności państwowej.

Prawo pobytu na czas przekraczający trzy miesiące mogą dostać obywatele UE

• zatrudnieni lub prowadzący działalność gospodarczą na terenie goszczącego państwa członkowskiego;

• którzy mają wystarczające środki do utrzymania siebie i swojej rodziny, aby podczas pobytu nie stanowić obciążenia dla systemu pomocy społecznej państwa członkowskiego w którym przebywają, mając jednocześnie pełne ubezpieczenie zdrowotne;

• przybywający do goszczącego państwa członkowskiego aby podjąć naukę, w tym szkolenia zawodowego, posiadającypełne ubezpieczenie zdrowotne oraz zasoby finansowe na swoje utrzymanie. Po 30 kwietnia 2006 r. w tego rodzaju pobytach, państwa członkowskie mają prawo wymagać od obywateli Unii jedynie zarejestrowania się wewłaściwym urzędzie dla danego miejsca pobytu oraz uzyskania tam dowodu zarejestrowania się.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły