Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyStany Zjednoczone AmerykiKalifornia i Arizona - Wild Wild West

Kalifornia i Arizona - Wild Wild West

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK414897
Last minute
Kod oferty: WAK414897
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK414897

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele , a także ew. pensjonaty/motele wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast - (12 rozpoczętych dób hotelowych: 1 - w San Francisco, 1 - w Buellton/Lompoc, 1 - w Los Angeles, 1 - w San Diego, 1 - w Phoenix, 1 - we Flagstaff, 2 - w Page, 1 - w St. George/Hurricane, 1 - w Las Vegas, 1 - w Bishop, 1 - w Sacramento).

Do dyspozycji gości:

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen"). Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot bezpośrednido USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Santa Monica, gdzie kończy się słynna "Route 66" i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu "Forest Gump". Zobaczymy Beverly Hills i część L. A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Znajdziemy się także przy słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman's Chinese Theatre gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda oraz Hotel Roosevelt, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wjedziemy także pod Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne, stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie wizyta na stacji kolejowej Union Station oraz na starym mieście, dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Po południu przejazd do San Diego - położonego na granicy z Meksykiem. Zakwaterowanie w hotelu w San Diego. (Trasa ok. 260km).

Dzień 3

Po śniadaniuwykwaterowanie iprzejazd na spacer po plaży koło słynnego hotelu Del Coronado. Następnie zwiedzanie kolonialnej starówki San Diego. Spacerując pomiędzy kolonialnymi białymi domkami pełnymi sklepików restauracji poczujemy się bardziej jak na meksykańskiej prowincji, niż w środku amerykańskiej metropolii. Po czasie wolnym przejedziemy z San Diego przez góry Peninsular Ranges do Arizony po drodze lasy z wolna będą ustępowały miejsca pustynnej roślinności. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Yuma, która wg Księgi Rekordów Guinnessa jest najbardziej słonecznym miejscem na świecie. Zobaczymy tutaj więzienie (z zewnątrz) uwiecznione w westernie "15:10 do Yumy". Następnie przejazd w kierunku stolicy Arizony, Phoenix. Nocleg w hotelu w okolicy Phoenix. (Trasa ok. 520km)

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Phoenix. Zobaczymy (z zewnątrz) Kapitol Stanowy, Urząd Miasta, a także halę sportowej drużyny grającej w lidze NBA - Phoenix Suns oraz pobliski stadion baseballowy Chase Field. Następnie przejazd przez wzgórza porośnięte wspaniałymi kaktusami saguaro do ostoi pięknych i bogatych - niewielkiego miasta Sedona. Położone w dolinie pośród monumentalnych czerwonych skał, tzw. Red Rocks, przyciąga nie tylko turystów, ale także gwiazdy kina - swoje domy mają tutaj Johnny Depp czy Nicolas Cage. Dzień zakończymy we Flagstaff, uroczym mieście znajdującym się na historycznym szlaku "Route 66". Nocleg w hotelu w okolicy Flagstaff. (Trasa ok. 290km).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie -Wielkiego Kanionu Kolorado. Ta gigantyczna "szczelina w ziemi", którą wyżłobiła Rzeka Colorado, to jeden z najbardziej spektakularnych, zapierających dech w piersiach widoków na świecie. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 219 USD/os. za ok. 25-minutowy lot). Popołudniem zatrzymamy się w najładniejszych punktach z panoramą na Kanion Kolorado, aby móc nacieszyć oczy niezwykłymi widokami. Wieczorem dotrzemy nad skraj Jeziora Powell ido celu naszej podróży, czyli miejscowości Page. Nocleg w hotelu w okolicy Page. (Trasa ok. 350km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do słynnej Monument Valley, czyli Doliny Pomników. Nazywana tak ze względu na majestatyczność wolno stojących formacji skalnych, rozlokowanych na ogromnej przestrzeni Płaskowyżu Kolorado, znajduje się wewnątrz rezerwatu Indian Navajo, w których towarzystwie będziemy ją przemierzać w specjalnie do tego przygotowanych jeepach. Jest to olbrzymi obszar poprzecinany kanionami utworzonymi przez płynące tu rzeki. Miejsce tostało się planem dla wielu filmów, choćby westernów Johna Forda czy kultowego "Forest Gumpa". Następnie rejs po Jeziorze Powell'a, uznawanym za jeden z najpiękniejszych sztucznych zbiorników wodnych - jest to drugie co do wielkości jezioro w USA, sztucznie utworzone poprzez zbudowaną na nim tamę. Jego wijące się kręte brzegi, skrywają mnóstwo zatoczek i urokliwych plaż, w które wplecione są klifowe skały piaskowca oraz różnorodneformacje skalne. Powrót na nocleg w hotelu okolicy Page. (Trasa ok. 260km).

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do jednego z najbardziej zadziwiających kanionów zwanego Kanionem Antylopy. W towarzystwie lokalnych przewodników z plemienia Navajo, udamy się na krótką przejażdżkę samochodami terenowymi w głąb rezerwatu, gdzie będziemy mogli podziwiać ukryte w szczelinie kanionu niesamowite formacje skalne, przypominające zastygnięte fale, morskie grzywy czy smugi dymu. Kanion Antylopy jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego malownicze formy inspirowały filmowców i fotografów i nadal są niezapomnianym wrażeniem dla turystów. Kolejną atrakcją tego dnia będzie wizyta w kompleksie wąwozów zwanych Kanionem Bryce. Słynie onz unikatowych widoków skał o zmieniających się w zależności od pory dnia kolorach, w kształcie iglic, wieżyc oraz balansujących na szczytach ogromnych głazów, które zdają się przeczyć siłom grawitacji. Zakwaterowanie w hotelu w i nocleg w St. George/Hurricane. (Trasa ok. 500km).

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Po dniach spędzonych w otoczeniu przyrody, zadziwiającej nas swymi dziełami, dotrzemy do zupełnie odmiennego miejsca - światowej stolicy hazardu, czyli Las Vegas. Po dojeździe czas wolny - proponujemy odwiedzenie lokalnych outletów znanych marek, gdziena wyprzedażach można upolować fantastyczne okazje ( www.premiumoutlets.com/outlet/las-vegas-north). Późnym popołudniem zwiedzanie miasta - spacer najsłynniejszą ulicą "Miasta Grzechu", czyli The Strip. Zapraszamy do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner! Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, słynne fontanny przy Hotelu Belaggio i wiele innych. Nocleg w hotelu w Las Vegas. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce - Doliny Śmierci, położonej ponad 80m poniżej poziomu morza (ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy temperaturze powietrza powyżej 45oC w takiej sytuacji zaproponujemy świadczenie zastępcze w postaci innej atrakcji). Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych tego najbardziej niezwykłego klimatycznie i widokowo miejsca Ameryki Północnej. W punkcie widokowym - Zabriskie Point zobaczymybajeczny świat piaskowych skał nazwany Artist's Pallete, ze względu na obecność wielu minerałów przybierają fantazyjne barwy, a także wyschnięte słone jezioro słynące z "wędrujących kamieni". W dalszej drodze zatrzymamy się w centrum turystycznym Furnace Creek oraz przy wydmach Mesquite, gdzie opuścimy Dolinę Śmierci. Przejazd w okolice gór Sierra Nevada, nocleg w okolicy Bishop. (Trasa ok. 490km).

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie icałodniowa wyprawa przyrodnicza. Pojedziemy do doliny Tuolumne Grove, gdzie zobaczymy sekwoje - największe drzewa na świecie. Udamy się równieżdo jednego z najstarszych parków parodowych USA - Yosemite (UNESCO). Podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740m. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. (W niektórych terminach zimowych i wiosennych w związku z zamknięciem drogi SR120 - Tioga Pass Road atrakcja ta może być niedostępna w zastępstwie proponujemy zwiedzanie stolicy Kalifornii - Sacramento). Przejazd na nocleg w okolice Manteca/Modesto. (Trasa ok. 370km).

Dzień 11

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie" Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car". Zobaczymy również pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 150km).

Dzień 12

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley). Zatrzymamy się w miejscu będącym symbolem ery informatycznej - siedzibie Apple. Następnie przejazd do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17mile Drive - trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji -przewidziane sąpostoje na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie w okolicy Buellton/Lompoc. (Trasa ok. 480km).

Dzień 13

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazddo Solvang, czyli wioski duńskiej Old Danish Village - spacer. Następnie będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1 znaną jako "Autostrada Słońca". Po drodze odwiedzimy Bibliotekę im. Prezydenta Reagana, położoną w dolinie Simi, gdzie znajduje się m. in. prawdziwy samolot Air Force One, którym latali prezydent Kennedy, Reagan i Bush oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim. Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w stylu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz spojrzeć na odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Przejazd do Miasta Aniołów - Los Angeles, transfer na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 280km).

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

W przypadku zamknięcia drogi SR120, umożliwiającej przejazd do i przez Park Narodowy Yosemite (np. z powodu warunków atmosferycznych) zostanie zrealizowany program zastępczy - zwiedzanie Sacramento. Dzień otwarcia drogi można sprawdzić na stronie internetowej parku narodowego Yosemite

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z powrotem (przelot bezpośredni), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok.490 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Meta description

San Francisco - Miasto nad Zatoką • symbole San Francisco - Golden Gate i Alcatraz • wybrzeże Pacyfiku • Los Angeles i Hollywood • Dolina Śmierci • Kalifornijska Brama do Meksyku - San Diego • majestatyczny Grand Canyon • Miasto Grzechu Las Vegas - najsłynniejsze kasyna świata • przelot bezpośredni PLL LOT!

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 17.10.2021
WAWWarszawa - Chopin
LAXLos Angeles

Powrót

Piątek, 29.10.2021
LAXLos Angeles
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
28°C
19°C
26°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Wjazd do Stanów Zjednoczonych został zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie work and travel, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi.

Obowiązywanie proklamacji obowiązuje do 31 marca 2021 r i może zostać przedłużone.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: zobacz więcej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.