Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyStany Zjednoczone AmerykiSpektakularny Zachód i rajskie Hawaje

Spektakularny Zachód i rajskie Hawaje

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK216969
Kod oferty: WAK216969
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK216969

Opis oferty

Do dyspozycji gości

W hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

Pokoje

2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen").

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele , a także ew. pensjonaty/motele wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) 12 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - Los Angeles, 2 - Maui, 2 - Big Island, 4 - Oahu, 2 - San Francisco).

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Śniadanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie spędzimy cały dzień, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Powrót na nocleg do hotelu w aglomeracji Los Angeles (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część Los Angeles, gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotykają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman's Chinese Theatre gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda oraz Hotel Roosevelt, miejsce, gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przejazd na lotnisko i wylot do Kahului na hawajskiej wyspie Maui. Nocleg w okolicy Kahului. (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy dolinę Rzeki Iao, poświęconą Bogowi Kane, w której na wulkanicznym podłożu wyrósł przepiękny bujny hawajski las deszczowy. Następnie przejazd do wulkanu Halekala, gdzie przy dobrej pogodzie można dostrzec ze szczytu okoliczne wyspy. Na koniec dnia przejedziemy do Lahaina - osady wielorybników, gdzie rosną największe w całym USA okazy wyjątkowego Figowca Bengalskiego (Banyan tree). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 5

Po śniadaniu, odpoczynek na najpiękniejszej wyspie Hawajów - Maui. Możliwość skorzystania z wycieczki helikopterem, aby zobaczyć tę niezwykłą wyspę z nieco innej perspektywy (cena ok. 270 USD/45min lot). Po południu przelot na Big Island. Nocleg w hotelu na Big Island.

Dzień 6

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie wyspy Big Island: spacer przez tropikalny las do najwyższego jednostopniowego wodospadu wyspy - Akaka, następnie przejazd aleją drzew bananowych w Hilo oraz krótki postój w Parku Królowej Liliuokalani. Zatrzymamy się na plantacji orzeszków macadamia oraz orchidei, aby poznać szczegóły ich uprawy. Po południu zwiedzanie Volcanoes National Park: obserwacja erupcji siarki, podziwianie panoramy kaldery wulkanu Kilauea wraz z imponującym kraterem Halemaumau, a następnie spacer po zastygłej lawie. Nocleg w hotelu na Big Island. (Trasa ok. 150km)

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i odpoczynek na największej wyspie Hawajów - Big Island. Możliwość skorzystania z wycieczki helikopterem, aby zobaczyć tę niezwykłą wyspę z nieco innej perspektywy (cena ok. 270 USD/45min lot). Po południu przelot na Oahu. Nocleg w hotelu w Honolulu.

Dzień 8

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Honolulu. Wycieczka, będzie okazją do zapoznania się z największymi atrakcjami wyspy Oahu. Odwiedzimy m. in. Pearl Harbour - historyczną bazę marynarki wojennej i lotnictwa USA, zaatakowaną w czasie II Wojny Światowej przez siły powietrzne Japonii, co zapoczątkowało intensywne walki obu państw o Pacyfik. Następnie zwiedzanie Honolulu, stolicy stanu Hawaje: pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencja gubernatora. Dalej trasa wycieczki poprowadzi nas wzdłuż linii brzegowej, gwarantując niepowtarzalne widoki! Zobaczymy m.in.: krater Diamond Head, będący symbolem wyspy (wejście do wnętrza), Gejzer Halona oraz przystanek przy zatoce Waimanalo. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Waikiki. (Trasa ok. 100km).

Dzień 9

Po śniadaniu, relaks na plaży w Waikiki, a w godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji, położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy Oahu. Udział w "występach" w narodowych wioskach skansenu wysp: Samoa, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy i Tonga. Barwna rewia na wodzie, a następnie krótki rejs tratwą wzdłuż kanału przecinającego kompleks zlokalizowany w autentycznym tropikalnym ogrodzie. Ostatnim elementem wizyty będzie udział w wielkiej nocnej rewii “Ha - the breath of life", najlepszym polinezyjskim show na Hawajach. Nocleg w Honolulu. (Trasa ok. 70km).

Dzień 10

Śniadanie, czas na odpoczynek na plaży. Nocleg w Honolulu. (Trasa ok. 50km).

Dzień 11

Śniadanie i odpoczynek. Około południa przejazd na lotnisko w Honolulu i wylot do San Francisco. Zakwaterowanie w okolicy San Francisco. (Trasa ok. 50km)

Dzień 12

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie" Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car". Zobaczymy również pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 150km).

Dzień 13

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley). Zatrzymamy się w miejscu będącym symbolem ery informatycznej - siedzibie Apple. Następnie przejazd do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17mile Drive - trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji - zatrzymamy się na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. (Trasa ok. 250km).

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Uwagi po programu

• Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z San Francisco do Warszawy, przeloty wewnętrzne: Los Angeles-Kahului (Maui) Kahului-Kona (Big Island) Kona -Honolulu (Oahu) Honolulu - San Francisco opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: Opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp.) w kwocie 475 USD/os., opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Meta description

Los Angeles - z wizytą w świecie gwiazd

• Universal Studios - zabawa z filmem

• Hawaje - niezwykła przyroda * Maui - czarna plaża, tropikalna dżungla, strome klify i wodospady

• Big Island i wulkany

• Honolulu - stolica Hawajów

• historyczne Pearl Harbour

• Oahu - raj surferów na najpiękniejszej plaży - Waikiki

• ulubione miasto Ameryki - San Francisco

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 08.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
LAXLos Angeles

Powrót

Sobota, 20.11.2021
SFOSan Francisco
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

24°C
14°C
21°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Wjazd do Stanów Zjednoczonych został zawieszony i ograniczony w stosunku do cudzoziemców posiadających następujące kategorie wiz:

(a) wiza H-1B lub H-2B oraz każdego cudzoziemca towarzyszącego lub dołączającego do cudzoziemca posługującego się taką wizą;

(b) wiza J, w zakresie, w jakim cudzoziemiec uczestniczy w stażu, jest nauczycielem, wychowawcą kolonijnym, au pair lub uczestniczy w letnim programie work and travel, oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi;

(c) wiza L oraz każdej osoby towarzyszącej takiemu cudzoziemcowi.

Obowiązywanie proklamacji obowiązuje do 31 marca 2021 r i może zostać przedłużone.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: zobacz więcej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.