36 838  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
15

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): ItakaKod oferty: WAK801938

Region

Peru / Peru

Opis oferty:

Lima Arequipa Kanion Colca Yanque Maucallacta de Uyo Uyo Jezioro Titicaca: Wyspy Uros Wyspa Taquile Llachon Raya Pass Andahuaylillas Święta Dolina Inków Aguas Calientes Machu Picchu Ollantaytambo Salineras de Maras Chinchero Tęczowe Góry Palcoyo Cuzco Lima Ekspedycja w towarzystwie inkaskich duchów gór Apu. W programie zaginione miasta Inków położone wysoko w górach wśród fascynujących krajobrazów, ośnieżone szczyty Andów, zwiedzanie dawnej stolicy inkaskiego państwa – Cuzco, rejs łodzią na wyjątkowe wyspy najwyżej położonego żeglownego jeziora na świecie – Titicaca, piesze wędrówki po zjawiskowym Kanionie Colca i wciąż nieodkrytych Tęczowych Górach Palcoyo, zwiedzanie Machu Picchu, które znalazło się na liście 7 nowych cudów świata. Program dedykowany miłośnikom górskich szlaków, zaginionych cywilizacji i aktywnego zwiedzania. Podczas wycieczki zaplanowano także zwiedzanie Limy – stolicy Peru nazywanej „miastem królów”, położonej 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń! Trasa w Peru: ok. 1200 km plus 2 przeloty wewnętrzne.

1. Dzień. lima

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Peru. Przylot do LIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. Dzień. arequipa

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do AREQUIPY, nazywanej „Białym Miastem” ze względu na barwę wulkanicznego materiału, z którego budowane są tutejsze domy. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO oraz zwiedzanie kościoła jezuickiego La Compa? ia z XVII w., obok którego znajduje się kaplica św. Ignacego z pięknie malowaną kopułą. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny oraz obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

3. Dzień. kanion colca

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KANIONU COLCA, uważanego za najgłębszy kanion na świecie. Kanion ciągnie się na długości 120 km, a jego ściany sięgają do 4200 m i tworzą 6000 tarasów. W 2021 r. minęła 40. rocznica odkrycia przez Polaków kanionu Colca i przepłynięcia rzeki Colca na niemal całym odcinku w kanionie. Przejazd przez dystrykt Yura i przełęcz Patapampa (4910 m n.p. m.) do Rezerwatu Aguada Blanca, gdzie można spotkać lamy i alpaki. Niezapomnianych widoków dostarczy pejzaż w tle z wulkanami Mismi, Misti i Chachani, lodowcami Ampato, Sabancaya i Hualca Hualca. Przyjazd do Chivay. Obiad. Trekking po kolorowych tarasach uprawianych komosą ryżową, kukurydzą, jęczmieniem i pszenicą i małych andyjskich wioskach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w źródłach termalnych La Calera. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Kanionu Colca na wysokości 3635 m n.p. m. Nocleg.

4. Dzień. kanion colca – yanque – maucallacta de uyo uyo

Wczesne śniadanie. Przejazd do punktu widokowego Krzyż Kondorów, który jest doskonałym miejscem na podziwianie panoramy kanionu i obserwację andyjskich kondorów. Te olbrzymie ptaki mają największą rozpiętość skrzydeł na świecie, znajdują się na liście gatunków zagrożonych i są symbolem władzy, dlatego wiele państw Ameryki Południowej ma je w swoim godle. Trekking wzdłuż KANIONU COLCA. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie przejazd w kierunku YANQUE w dolinie Colca, gdzie również znajdują się gorące źródła. Zwiedzanie górującego nad wioską kościoła Santiago Apostol z XVIII w. i kaplicy San Sebastián. Przejazd do Ocoll Mirador, z którego roztacza się widok na tarasową uprawę w kształcie amfiteatru, z czasów Inków. Następnym przystankiem będzie Pont Sifon lub Chinina, aby docenić Collcas, dawne spichlerze produktów rolnych. Dalej 600-metrowe piesze podejście w kierunku MAUCALLACTA DE UYO UYO, inkaskiego świątynnego kompleksu, gdzie od lat badania prowadzą polscy archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. Zejście na parking. Powrót do hotelu. Nocleg.

5. Dzień. jezioro titicaca

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez płaskowyż Altiplano w kierunku Puno nad JEZIOREM TITICACA, które jest najwyżej położonym żeglownym jeziorem na świecie (3819 m n.p. m.), leżącym na granicy Peru z Boliwią. Po drodze przystanki w okolicach Parku Narodowego Salinas i Aguada Blanca, w celu obserwacji stad wikunii, przy Bosque de Piedras – kamiennym lesie o zadziwiających strukturach przypominających bajkowe kominy oraz w Lagunillas, gdzie znajduje się tama o tej samej nazwie i gdzie w określonych porach roku można podziwiać flamingi. Zakwaterowanie w hotelu w Puno. Nocleg.

6. Dzień. jezioro titicaca: wyspy uros – wyspa taquile – llachon

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs łodzią turystyczną po jeziorze Titicaca na pływające WYSPY UROS. Archipelag trzcinowych wysepek został sztucznie utworzony przez Indian Uro i jest wciąż zamieszkały przez ich potomków. Następnie przepłynięcie na WYSPĘ TAQUILE, słynącą z wysokiej jakości wyrobów tkackich, za których produkcję odpowiedzialni są najczęściej mężczyźni. Wejście na punkt widokowy, z którego podziwiać można błękitną panoramę jeziora i nieba na tle ośnieżonych szczytów imponującej boliwijskiej Kordyliery Królewskiej. Powrót na łódź zacumowaną w przystani, do której prowadzą 504 stopnie. Przepłynięcie na półwysep Capachica, do indiańskiej wioski LLACHON, gdzie można skosztować lokalnej kuchni i przyjrzeć się tradycjom życia codziennego. Powrót do hotelu w Puno. Kolacja. Nocleg.

7. Dzień. raya pass – andahuaylillas – święta dolina inków

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Świętej Doliny Inków malowniczą drogą prowadzącą przez andyjskie pejzaże małych wiosek, gdzie stadami wypasają się lamy i wikunie. Przystanek w RAYA PASS na wysokości 4335 m n.p. m., skąd można podziwiać ośnieżone szczyty Andów. Obiad. Przejazd do ANDAHUAYLILLAS z XVII-wiecznym kościołem św. Piotra wybudowanym w miejscu inkaskiej świątyni, nazywanym Kaplicą Sykstyńską Andów. Późnym wieczorem przyjazd do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW nad rzeką Urubamba. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. Dzień. aguas calientes – machu picchu – ollantaytambo

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na stację kolejową i podróż pociągiem do AGUAS CALIENTES, wioski u podnóża Machu Picchu. 500-metrowe piesze podejście na teren MACHU PICCHU – Zaginionego Miasta Inków, wpisanego na listę UNESCO, odkrytego w 1911 r. przez Hirama Binghama. Kryjące wiele tajemnic miasto jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Unikatowe położenie i geniusz konstrukcji sprawił, że to stanowisko archeologiczne jest jednym z największych cudów świata. Zwiedzanie: dzielnica pałaców, łaźnie, dzielnica więzienia, dzielnica Trzech Bram. Powrót do Aguas Calientes. Następnie przejazd pociągiem do OLLANTAYTAMBO. Zakwaterowanie w komfortowych namiotach, położonych w pięknych naturalnych ogrodach z typową dla tego regionu roślinnością. Kolacja „pod gwiazdami” z widokiem na spektakularne Andy. Nocleg.

9. Dzień. salineras de maras – chinchero

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALINERAS DE MARAS, spacer po malowniczo położonych tarasach wybudowanych jeszcze za czasów imperium inkaskiego. Następnie przejazd do CHINCHERO, gdzie wyrabiane są narodowe peruwiańskie ubrania. Obiad. Przejazd do hotelu w Cuzco, zakwaterowanie. Nocleg.

10. Dzień. tęczowe góry palcayo

Wczesne śniadanie. Wyjazd z Cuzco w stronę TĘCZOWYCH GÓR PALCOYO – „Gór Siedmiu Kolorów”, położonych w Andach na wysokości 4900 m n.p. m. Po drodze przystanek w uroczej kolonialnej wiosce Combapata (3475 m n.p. m.). Po dotarciu do punktu początkowego rozpoczęcie 45-minutowego trekkingu do najwyższego punktu na trasie, który znajduje się blisko 5000 m n.p. m. Po drodze zachwycają spektakularne krajobrazy i pejzaże kolorowych wzgórz. Na górze czeka wspaniały widok pokrytej śniegiem góry Ausangate oraz na pasmo górskie Vilcanota. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Zejście do punktu początkowego. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

11. Dzień. cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie CUZCO – wpisanej na listę UNESCO stolicy Imperium Inków, uznawanej za „pępek świata”: Plaza de Armas – główny plac z katedrą z największym dzwonem w Ameryce Południowej, kościół jezuicki, Qoricancha – pozostałości dawnej świątyni Inti, boga Słońca, gdzie chowano inkaskich władców i przechowywano ich mumie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Cuzco lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w lokalnej restauracji z widokiem na klimatyczne centrum, następnie zwiedzanie: Tambomachay – miejsce, w którym Inkowie odprawiali rytuały religijne, Puca Pucara – „czerwona forteca” oraz Sacsayhuamán – zbudowana z kolosalnych kamieni twierdza, gdzie według legend miał zostać ukryty skarb Inków. Powrót do hotelu. Kolacja połączona z pokazem andyjskich tańców. Nocleg.

12. Dzień. cuzco – lima

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot do LIMY, stolicy Peru nazywanej „miastem królów”, położonej 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń. Założona w 1535 r. przez konkwistadora Francisco Pizarro, olśniewa kolonialną architekturą wpisaną na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: Plaza Mayor – główny plac z XVII-wieczną fontanną z brązu i reprezentacyjnymi budynkami: Pałacem Prezydenckim, ratuszem, katedrą z miejscem pochówku założyciela miasta i Pałacem Arcybiskupa. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych budowli stolicy, XVI-wiecznego klasztoru św. Dominika. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w Muzeum Larco i obiad w Café del Museo. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. Dzień.

Przylot do Polski.

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os. /dzień. Opłaty fakultatywne: zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny z obiadem: ok. 40 USD; źródła termalne La Calera: ok. 20 USD; zwiedzanie okolic Cuzco z obiadem w lokalnej restauracji: ok. 65 USD, wizyta w Muzeum Larco i obiad w Café del Museo: ok. 70 USD. Ze względu na duże różnice temperatur w odwiedzanych rejonach (5 - 30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in. : polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z wysokim filtrem, środek na komary. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki: ok. 4900 m n.p. m.; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza. Należy zabrać ze sobą niskie nominały USD. Na miejscu nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CB i B2. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

Świadczenia

11 noclegów: 10 w hotelach: 1 w Limie, 1 w Arequipa, 2 w okolicy Kanionu Colca, 2 w Puno, 1 w Urubamba, 3 w Cuzco i 1 nocleg w komfortowych 2-os. namiotach „Glamping" – Chasca Ocupi Camp (w każdym jest łóżko, dostęp do łazienki z prysznicem, ciepłą i zimną wodą oraz do toalety; w namiotach jest prąd i ogrzewanie); 2-os. pokoje z łazienkami wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 3 kolacje przelot Polska-Lima-Polska przeloty wewnętrzne: Lima-Arequipa, Cuzco-Lima przejazdy autokarem lub busem opieka pilota ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o sporty ekstremalne

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój 2 os.

2 dorosłych

Wyżywienie zgodnie z programem
WylotAir France, AF 1247
05:25
15:45
WAW · 21.06 (Pt.)Warszawa - Chopin
LIM · 21.06 (Pt.)Lima
PrzylotAir France, AF 486/483/
17:00
18:55
LIM · 02.07 (Wt.)Lima
WAW · 03.07 (Śr.)Warszawa - Chopin
36 838 zł
za pokój

Pokój 2 os.

2 dorosłych

Wyżywienie zgodnie z programem
WylotAir France, AF 1247
05:25
15:45
WAW · 21.06 (Pt.)Warszawa - Chopin
LIM · 21.06 (Pt.)Lima
PrzylotAir France, AF 486/483/
17:00
18:55
LIM · 02.07 (Wt.)Lima
WAW · 03.07 (Śr.)Warszawa - Chopin
40 798 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
21.06.2024
Data do
03.07.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

609
za wycieczkę
609
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka36 838

Cena całkowita

36 838
Zaliczka płatna teraz11 051
Pozostała kwota płatna na 22 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

17°C
16°C
17°C
11

Przed podróżą

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź