Dobry3 opinie
5.5
3 319 zł

3 291

za osobę
Podsumowanie ceny

Rzym i Toskania

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK193278
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2023
Kod oferty: WAK193278
1/7

Promocja

Rainbow - LATO 2023Tylko 15% zaliczki, a do tego bezpłatne odwołanie rezerwacji nawet do 30 dni przed wyjazdem (jeśli zgodzisz się na zwrot zaliczki w formie vouchera do wykorzystania na rezerwację innej oferty w ramach sezonu LATO 2023)

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK193278

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele / klasy turystycznej lub obiekty villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (ok. 30-65km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Lamezia di Terme/Cosenza (2), Rzym/Fiuggi (3), Chianciano Terme (2). Do dyspozycji Gości: recepcja, restauracja lub bar. Pokoje skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

"

Położenie

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja lub bar.

Pokoje

Skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora. Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme, nocleg. (Trasa ok. 120km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Pompejów – miasta, które do tej pory żyje w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Wulkan z jednej strony przyczynił się do jego zniszczenia w 79 r. n.e., z drugiej jednak strony popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co sprawia, że rzymski układ miasta przetrwał do dzisiejszych czasów. Będzie także okazja do podziwiania panoramy Wezuwiusza. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Neapolu (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację w ok. Rzymu. (Trasa ok. 500km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Watykanu – najmniejszego pod względem powierzchni państwa świata. Zwiedzanie wyjątkowych Ogrodów Watykańskich jak również Muzeów Watykańskich, które są jednym z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty. Ponadto w programie m.in. Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła oraz zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, gdzie znajduje się grób św. Jana Pawła II. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 150km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. W programie zwiedzania najbardziej znane zabytki miasta z czasów baroku: Plac i Schody Hiszpańskie, Plac Navona oraz słynna Fontanna di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne, przejdziemy śladami starożytnych przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum (centrum polityczne i towarzyskie starożytnego Rzymu), Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wczesnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 250km). W tym dniu nie ma obiadokolacji. Dla chętnych (i za dodatkową opłatą) proponujemy przejazd na degustację regionalnych serów toskańskich, wyrabianych na miejscu według tradycji sardyńskich. Niepowtarzalne smaki, zapachy natury toskańskiej wsi! Zapraszamy do owczarni u Giuseppe!

Dzień 5

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie stolicy Toskanii – Florencji. W programie: Kościół św. Krzyża ze wspaniale zachowanymi freskami z XIV w. oraz grobowcami najsłynniejszych obywateli miasta (m.in. Michała Anioła), katedra z ogromną, ośmiokątną kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego, plac miejski La Signoria oraz najsłynniejszy most miasta Ponte Vecchio. W programie również zwiedzanie słynnych Kaplic Medycejskich, gdzie będziemy mogli podziwiać rzeźby Michała Anioła. Następnie powrót do htl w Chianciano Terme. w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu dla chętnych (i za dodatkową opłatą) proponujemy niezapomniany wieczór toskański ze smakami i najsłynniejszym winem tego regionu przy akompaniamencie muzyki włoskiej! Benvenuti!

Dzień 6

Śniadanie i przejazd do San Gimignano – niezmienionego od średniowiecza miasta prywatnych wież, zwanego „Średniowiecznym Manhattanem”. Wieże pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. Produkuje się tutaj doskonałe białe wino Vernaccia o orzechowym posmaku. następnie zwiedzanie Sieny, średniowiecznego miasta znanego ze słynnego na całym świecie wyścigu konnego palio. Zwiedzanie głównego placu il Campo, który do dziś zachował swój charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry, która miała być największą katedrą Włoch. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Fiuggi (trasa ok. 300km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe. Po drodze wizyta w opactwie Benedyktynów, odwiedzimy również cmentarz żołnierzy polskich, którzy polegli w słynnej bitwie pod Monte Cassino. Następnie przejazd malowniczymi regionami Włoch na nocleg w ok. Cosenza/ Lamezia di Terme. (Trasa ok. 800km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Kalabrii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00. - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Kalabrii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu Wypoczynek - Kalabria”.

Uwaga!!!

Ze względu na włoskie święto Ferragosto przypadające na okres trwania imprezy WTT 0813 Ogrody i Muzea Watykańskie nie będą dostępne dla zwiedzających. W związku z powyższym na imprezie WTT 0813 zamiennie realizowane będzie zwiedzanie Koloseum.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5 w dniach 1, 2, 3, 6, 7 imprezy), opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (metro w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 240 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok.15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: degustacja toskańskich produktów regionalnych ok.40 EUR/os., Neapol ok. 35 EUR/os., wieczór toskański ok 40 EUR/os.(wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).

Zniżki obowiązują dla

• uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

• niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga!!! Wejście do Muzeów Watykańskich jest możliwe wyłącznie w maseczkach.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Kalabria (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Meta description

Włochy - Rzym i Toskania - 8 lub 15 dni • Muzea Watykańskie i Ogrody - wyjątkowe miejsca w sercu Watykanu• Rzym - potęga Imperium rzymskiego i najpiękniejsze barokowe place • Florencja renesansowa perła Europy • Siena - San Giminiano perły toskańskie • Pompeje – niepowtarzalne miasto na świece• Monte Cassino • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii

Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

!!UWAGA!! We Włoszech ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) wydanych po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień wynosi9miesięcy od szczepienia. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie wydłuża ważność certyfikatu na czas nieokreślony.

Źródło

"

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

!!UWAGA!! We Włoszech ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) wydanych po ukończeniu podstawowego cyklu szczepień wynosi9miesięcy od szczepienia. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie wydłuża ważność certyfikatu na czas nieokreślony.

Źródło

"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
KTW · 28.05 (Ndz.)Katowice
SUF · 28.05 (Ndz.)Lamezia Terme
Godziny lotu podamy później
Przylot
SUF · 04.06 (Ndz.)Lamezia Terme
KTW · 04.06 (Ndz.)Katowice
Godziny lotu podamy później
6 582 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

AAP-66, Transportowa 4, 42-625 Ożarowice

150
za 1 auto
1 auto
Data od
28.05.2023
Data do
04.06.2023
150
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka6 582
Cena całkowita6 582
Zaliczka płatna teraz987
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Janusz
Sierpień 2018 ·

Para

Dodano: 16.08.2018
6.0
Część zwiedzanych obiektów w biegu (przyda się w aparacie tryb sportowy). Śniadania zawsze się składają z jednego cienkiego plasterka szynki i sera (dosłownie) podawane na plastikowych jednorazowych talerzykach, do tego czerstwy chleb i po paczuszce sucharów. O owocach czy warzywach do posiłków można zapomnieć, mimo że pomidorów, ogórków, cebuli (z których podobno słynie południowe Włochy) na bazarach był wysyp. Brak wody zapewnionej przez organizatora. Zakwaterowanie w hoteliczkach 2*, część uczestników otrzymały pokoje na poddaszu (pomimo otwartych okien nie dało się spać przez gorąco emitowane przez dach hotoholiczka), nie sprawna klimatyzacja, wiatrak sufitowy głośny nie dający spać. Część atrakcji zawartej w programie były jedynie widziane w biegu, nie było czasu na przyjrzenie się lub zrobienie zdjęcia.
ZaletyBogaty program, ładna pogoda
WadyCzęść zwiedzanych obiektów w biegu (przyda się w aparacie tryb sportowy).

Arkadiusz Owczarek
Czerwiec 2018 ·

Para

Dodano: 24.08.2018
6.4
super wycieczka bogaty program od Kalabrii poprzez Katanię (Neapol) wspaniałe Pompeje Lacium (Rzym i Watykan)i Toskanię -Frolencja Siena Piza San Gimigiano - piękna przyroda wspaniałe zabytki. Dla tego wszystkiego drobne niedogodności da się przeboleć. Ale starszym osobom radze jechać wiosną lub jesienią ze względu na pogodę.
Zaletywszystko inne niż wady
Wadyśniadania standard hoteli

Danuta-emerytka
Wrzesień 2014 ·

50+

Dodano: 01.11.2014
4.2
Wycieczka Rzym i Toskania z 09. 2014, mimo wielkiego piękna miast i widoków to katorga. Pilotem była Pani Kinga Jakubiec, kompletne beztalencie organizacyjne. Codziennie jechaliśmy na wygodny dla kierowcy parking a potem szybkim marszem szliśmy wiele kilometrów do zwiedzanego obiektu. Hotele kompletne dno, syf i mogiła. Hotel 4-gwiazdkowy! Excelsior koło Consence- pokoje brudne, w łazience deski klozetowej brak. Hotel Hermitage w Cianciano Terme - brak ręczników, pilotka nam nie pomogła. Po awanturze właścicielka przyniosła nam po malutkiej ściereczce! Pokoje brudne, wanna brudna i zatkana, suszarka oblepiona plastrami. Po włączeniu zrobiło się zwarcie instalacji. Jedzenie wszędzie podłe, minimalne porcje, brak warzyw i owoców. W hotelu Rigoletto w Montecatini Terme targałam walizy na piętro, bo nie było windy. ?Wyścig szczurów? po klucze do pokoi. Pani Kinga pod koniec sezonu i to już nie pierwszego sezonu sądzę znała te hotele. Wypadałoby zadbać o ludzi w wieku okołoemerytalnym przy rozdawaniu kluczy, gdy nie ma windy. Poza tym zarwane łóżka, brak chociażby jednego krzesła i kompletny brak wody rano. Litości, kto wybiera te parszywe hotele? Przecież można wybrać całkiem dobre, takie jak Rafaello w Fiugi koło Rzymu i na zakończenie All Torrione w Campora S.G. Czyste i ze sprawnym sprzętem, jedzenie znośne. Całe szczęście lokalni przewodnicy dobrzy. Pani Grażyna we Florencji i Sienie przecudowna- ogromna inteligencja i wiedza. Natomiast w San Giminiano Pani Urszula miała styl oprowadzania wycieczek przedszkolaków, chyba nie powinna już dorabiać do emerytury. Jeszcze jeden koszmar to międzylądowanie na Sardynii. Osoby, które przyleciały muszą wysiąść i czekać na terminalu. Potem nie obowiązuje żadna numeracja biletów. Wyścig po samolocie w szukaniu miejsca i utykanie wszystkich jak popadnie. Dodatkowo ganiano nas i grupę z Katowic kilkakrotnie po terminalu. Rainbow radze poprawić jakość, zamiast zwiększać ilość wycieczek w katalogu.
ZaletyBogaty program
WadyZa dużo Watykanu za mało Rzymu, okropna jakość hoteli, długie przejazdy, przelot z międzylądowaniem, przylot na południe Włoch i w efekcie całe dnia dni wycieczki to nie Rzym i Toskania tylko południe Włoch.

Mapa

Pogoda

23°C
13°C
17°C
9

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.