Opinie o hotelu Al Hamra Village
Emiraty Arabskie / Ras al-Khaimah

Al Hamra Village: teren hotelu, plaża

• Dla aktywnych: siłownia, fitness, kort tenisowy.
  • Smaczna i bardzo urozmaicona kuchnia.
  • Świetna lokalizacja pomiędzy piaszczystą plażą, a polem golfowym.

• Zalety Cisza spokój , bardzo miła obsługa , czystość , dobre jedzenie , wifi ,
    • Wady w części village na korytarzach trochę czuć pleśń , jest to spowodowane tym że klimatyzacja działa tam na okrągło i nigdzie nie ma okien wentylacyjnych.

Zamieszanie po przyjeździe pod hotel , nikt nie wiedział gdzie nas zakwaterować , rezydentka TUI spotkała się z nami tylko na lotnisku . Podjechaliśmy pod część village , powiedzieli nam ze to nie tu , no to jedziemy do hiltona , też nie tu , obrót autobusu i po 2 minutach jesteśmy pod residence , tu wcale. W końcu wszyscy wracamy pod recepcje village i postanowiona nas tu zakwaterować ta część max 4* . To jest ulica z bungalowami po obu stronach , restauracja na naszym terenie była wykorzystywana tylko do śniadań , obiady i kolacje jedliśmy w residence , 10 minut piechotką . Restauracje czyste jedzenie dobre i dużo , obsługa zasługuje na medal , uśmiechnięci i na każde skinienie . W opcji all będziecie podpisywać tzw. zerowe rachunki , spowodowane jest to tym że nie obowiązują tam opaski ( w tedy wiadomo kto ma all a kto hb ) tutaj podajesz tylko nr pokoju a po posiłku lub odejściu od baru dostajesz do podpisu rachunek opiewający na 0 dirchamów . 1 dircham to praktycznie 1 zł. ewentualnie 3,66 $ kurs dolara jest stały . Basen w części village czysty , woda ciepła 32 stopnie leżaki zawsze dostępne. Plaża czysta , duża ilość leżaków , morze cieplutkie z łagodnym zejściem , baseny nad morzem mają troszke chłodniejszą wodę i to jest atut . Bary czyste obsługa miła , drinki szczere w schładzanych szklankach, piwo w puszkach BECK , lodu do drinków nie należy się obawiać jak to ma miejsce między innymi w Egipcie. 15 minut od hotelu market , okolica spokojna , kultyra na drodze inna niż w Tunezji czy Egipcie , nikt nie trąbi , nikt nie zaczepia , Goście hotelowi - Polacy , Anglicy którzy myślą że są pępkiem świata i nie umieją się zachować , Rosjanie - no tu są grzeczni nie to co w Turcji . Poza tym Czesi Węgrzy i co kto chce. Polecam wycieczke do Dubaju , my jechaliśmy z TUI , mieliśmy przewodnika Egipcjanina , ale fajnie po Polsku gada i elegancko wszystko opisuje . Życze miłego wypoczynku (od października do kwietnia , potem gorąco)

Martyna

• Zalety Zdecydowanie polecam wszystkim!!!
    • Wady Brak animacji

Pokoje codziennie sprzątane, jedzenie dobre, posiłki nie były monotonne, obsługa super zdecydowanie polecam!!

Mona

• Zalety Hotel położony w cichej okolicy,duzo zieleni.Pokoje dokladnie sprzatane-posciel codziennie zmieniana.Miła obsługa zawsze uśmiechnięta.Bardzo różnorodne posiłki.Polecam

Same miłe wrażenia.Bylam już drugi raz I może jeszcze raz przyjadę!

Paulina

• Zalety Klub dla dzieci Przestronne suity Kort tenisowy w sąsiadującym hotelu
    • Wady Brak jakichkolwiek animacji Struktura hotelu ? bloki położone na rozległym terenie Ciemne, wręcz ponure pokoje

Hotel położony na uboczu. Teren bardzo rozległy. W hotelu nie ma jakichkolwiek animacji, zatem do dyspozycji gości jest głównie plaża oddalona 500 metrów od hotelu. W sąsiednim hotelu znajduje się kort tenisowy. Suity bardzo przestronne.

Stefan
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Hotel super, czystość na wysokim poziomie ( codziennie sprzątany, wymieniane ręczniki ), leżaki , parasole, ręczniki plażowe w cenie wycieczki ) , można się porozumieć z obsługą w języku angielskim; w opcji on eclusive drinki słabe ( mała ilość alkoholu w drinku ). Poza tym wszystko ok.
    • Wady Brak.

Tuż po przyjeździe byłem bardzo mile zaskoczony, gdyż wykupiłem wycieczkę z pobytem w hotelu Al Hamra Village. Po udaniu się do recepcji obsługa zaproponowała mi i żonie zamianę hotelu na Al Hamra Residence ( apartament razem z dwiema turystkami z Polski - oczywiście oddzielne sypialnie z łazienkami, wspólnym pokojem living room ) na co wyraziliśmy zgodę. Byliśmy bardzo zadowoleni z zamiany i całego pobytu w hotelu Al Hamra Residence ( moja powyższa opinia dotyczy oczywiście hotelu Al Hamra Residence ). Cały pobyt wspominamy bardzo mile i sympatycznie, rezydent pani Małgosia bardzo sympatyczna nie mówiąc o przewodniku do Dubaju - przewodnik z Egiptu mówiący doskonale po polsku i mający bardzo dużą wiedzę ( podczas przejazdu cały czas opowiadał bardzo ciekawe rzeczy o historii i teraźniejszości Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

wojtek
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Duże pokoje
    • Wady Ta część hotelu bardzo daleko od morza i wszystkich atrakcji. Zero animacji.

Niestety organizator oszukuje klientów. Pokazuje hotel nad samym morzem a potem umieszcza podróżnych w dużej odległości od plaży w osobnej części hotelu. Brak również animacji w obu częćiach hotelu. Nie polecam.

Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety Doskonała obsługa, dokładne sprzątanie pokoi chociaż nie uzupełniano codziennie kawy i drobnych kosmetyków. Owoce, jogurty itp. były dokładane z dużym opóźnieniem. Puste naczynia przez dłuższy czas świeciły pustkami.
    • Wady Dojście do morza ok. 10 minut przez ulicę i dość rozległy siostrzany hotel jest uciążliwością, zwłaszcza przy wysokich temperaturach. Na plaży w piątek ogromne ilości ludności miejscowej z bardzo głośną muzyką, kilkakrotnie prosiłam o jej uciszenie lub zmianę na bardziej przyjazną dla ucha ale bez efektów.

Umeblowanie w pokoju dosyć stare i wysłużone, podobnie łazienka. Okolica nie sprzyjała spacerom, jedno centrum handlowe, z wysokimi cenami. Był to mój czwarty pobyt w Emiratach w 4 gwiazdkowym hotelu i pobyt w nim oceniam najsłabiej.

daria
    Pobyt: Marzec 2017

• Zalety hotel super mila obsluga

Hotel byl bardzio ladnuy bardzio mila obsluga posilki bardzio dobre piekna plarza bardzio pelecam ten hotewl dla rodzin z dziecimi ten hotel zasluguje na 5 gwiazdek a nie 4 polecam kto lubi cisze i spokuj i wugule dla karzdego

• Zalety - możliwość wyboru pomiędzy plażą i basenem w hotelu residence a spokojniejszym basen w village - Obsługa 10/10!!! - porządna siłownia
    • Wady - trochę mało urozmaicone śniadanie, nie ma większego z tym problemu ale na pewno nie jest to plus. - każdorazowe potwierdzanie podpisem napojów i drinków w opcji all inclusive

- wskazówka - nie jedźcie tam absolutnie lipiec-sierpień. byłem pod koniec września i było zdecydowanie za gorąco jeszcze. patrzyłem na temperatury w następnych tygodniach i od początku października zrobiło się przyjemnie - pokoje małe ale czyste, w niektórych są tarasy co może się przydać palaczom, inaczej czeka was wychodzenie poza apartamenty, - wanna z zasłoną w łazience przydałaby się do wymiany ale można było bez problemy się kąpać - pokoje sprzątane codziennie - bez zastrzeżeń - w village nie ma dostępu do morza, trzeba przejść do resort (około 300m) - obiady można wybierać restauracje w village i resort - smacznie , wybór dań wystarczający - w pobliżu centrum handlowe (10 minut spacerem) ale drogie. polecam za 30 zł w jedną stronę taksówkę do carrefoura tam macie inny poziom cen i większy wybór - byliśmy na wycieczce w dubaju (trochę ponad godzinę drogi w jedną stronę- opcja obowiązkowa) poza tym w okolicy nie ma za dużo do zwiedzania. jeśli masz ochotę i pieniądze to możesz zarezerwować różne atrakcje przez biura dostępne na miejscu (kolacja na pustyni, przejażdżka jeepem po pustyni, nie polecam wizyty na zdjęcia w hotelu burdż ala arab (chyba że w opcji z kawą bądź posiłkiem w restauracji) nie dostaniecie się bezpośrednio pod hotel a widok na hotel do zdjęcia jest lepszy z mariny albo wenecji. - polecam raczej dla par a nie dla rodzin - wyróżnia village obsługa !!! - wszyscy przechodząc na terenie ośrodka zawsze się uśmiechną i coś zagadają. i nie jest to w sposób widoczny wymuszone. W szczególności wielkie podziękowania za miłą obsługę dla 2 dziewczyn: Loveth i Jetty. Bardzo miłe, znają podstawowe zwroty po polsku i wspominam je szczególnie miło i serdecznie :) -

• Zalety spokojna okolica.blisko morza.bez tłumów
    • Wady trochę zużyty,jedzenie(mieliśmy tylko śniadania) prawie to samo cały tydzień.

Pobyt był świetny,obsługa super,cokolwiek był nie tak - np.nie uzupełnione :herbata,kawa ,balsam do ciała w pokoju - załatwione sprawnie. Rady Pani Rezydentki co do kupna upominków były nietrafione.ceny w Dubaju np.na souk były dużo niższe niż w Al Hamra.