Opinie o hotelu Aqua Blu Resort
Egipt / Sharm el Sheikh

Aqua Blu Resort: aquapark

• Zachwycających rozmiarów aquapark z kilkudziesięcioma zjeżdżalniami.
  • Hotel położony na klifie, 800 m od prywatnej plaży z rafą koralową.
  • Bogata oferta sportowa: tenis, siatkówka, minigolf, wielkie ogrodowe szachy, aerobik boccia, centrum sportów wodnych.
  • Kanały weneckie, po których można pływać gondolą.

Maria
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Fajny aqua park, ogólne fajny hotel, jedzenie smaczne każdy coś znajdzie coś dla siebie
    • Wady animacje, słaba plaża

W hotelu spędziliśmy 2 tygodnie jedzenie dobre, personel ogólne miły a jak się da $ to nawet bardzo miły, pokoje ładne ale przydałby się lekki lifting, sprzątane codziennie, animacje słabe jedynie krótkie disco dla dzieci, plaża słaba i rafy też nie ma za to są fajne rybki. Bardzo fajny aqua park dla każdego i nie ma kolejek dużych. W czasie pobytu skorzystaliśmy z lokalnego biura SKARBTRAVEL.COM mają mega wycieczki w niskich cenach nie polecam brać od rezydenta bo naprawdę nie ma sensu przepłacać. Byliśmy na 4 wycieczkach Jerozolima, Góra Mojżesza, nurkowanie na Ras Mohammed- piękne rafy oraz lot spadochronem świetne przeżycie i atrakcja.

Arkadiusz

• Zalety Duża ilość basenów , czyste pokoje oczywiście te po remoncie, pięknie podane przygotowane słodycze ,ciasta i o dziwo zjadalne nie jak w innych hotelach sam lukier
    • Wady Jedzenie standardowe jak w egipcie ale każdy coś znajdzie ale podejście kelnerów w restauracjach dziwne robią ci łaskę z przygotowaniem stolika .Jak mówisz gościowi, że będą jeść 4 osoby to i tak nakryje dla trzech i oczywiście bez kompletu łyżek czy noży standardem jest ,że samemu trzeba sobie przynieść. No i oczywiście chordy ze wschodu , szarańcza która obniżyła standardy jakie obowiązywały parę lat temu w hotelach w Egipcie. Wszędzie się pchają wszystko im się należy w pierwszej kolejności,Do busa na plażę nie stoją w kolejce tylko walczą jak lwy o wejście do środka, normalnie jak w komunie o wejście do pociągu w kierunku Zakopanego. Plaża , która jest na zdjęciach hotelowych jest aktualnie w remoncie a ta na którą dowozi bus to porażka oceniam ją na 3-trzy 70x70 m o godz. 9.00 nie ma miejsca. Idac jakieś 300 m brzegiem można trafić na plażę ,gdzie jakiś burak egipski żąda od ciebie dolara za popływanie w morzu a jeszcze tak się przy tym nakrzyczy, że to jest jego morze że hoho . O dziwo żoną tego buraka jest polka , która aby podnieść swoje ego oskarża swoich rodaków o stereotypy na temat traktowania kobiet w Egipcie przez mężczyzn a gdy tylko się odezwała to dostała takie zje.. ,że aż mi było jej szkoda no ale to jej wybór.

Ogólnie ok ale biura nie informują o remoncie plaży a ta która jest teraz to porażka.Hotel położony nie w drugiej ani nawet trzeciej lini brzegowej.Jest to nasz kolejny pobyt w egipcie i staram się opisać hotel taki jak naprawdę jest . I nie rozumiem takich wpisów jak fantastyczny czy wspaniały , Oczywiście ,że są elementy , które są lepsze czy gorsze ale nie wszystko jest fantastyczne. Np. animacije, które są oczywiście wg. mnie tragiczne.Zabawy przy basenach praktycznie nie istnieją a gość, który puszcza muzykę przy basenie z falą to chyba się zaciął w muzyce techno, kąpiel dzieci w basenach już od 7 rano abo najazd hunów ze wschodu, którzy doprowadzili restauracje do roli stołówek z PGR-u ale są też pozytywy jak np. super kawa serwowana w lobby barze ogrom basenów na dużej powierzchni możliwość korzystania z infrastruktóry sąsiedniego hotelu. Np. dla nas Polaków dużym plusem jest obecność Pani Karoliny, która służy wszelką pomocą(serdecznie pozdrawiam) a , która jest zatrudniona przez hotel . Widać też ,że hotel cały czas inwestuje poprzez remonty budynków .W podsumowaniu były to udane wakacje.

ANDRZEJ

• Zalety Personel, urozmaicone jedzenie. Czyste i przestronne, codziennie sprzątane pokoje. Aquapark z mnogością atrakcji.
    • Wady Słabej jakości infrastruktura plażowa wymagająca modernizacji.

Obiekt typowo dla rodzin z dziećmi. Uprzejmy i pomocny personel ( hotel, bary, restauracje). Aquapark z ogromem atrakcji, gdyż można również korzystać z aquaparku i barów sąsiedniego Albatros Aqua Park Hotel. Wielkość obiektu i ilość leżaków sprawia że hotel wydaje się być wypełniony w 30% - wszędzie wolne leżaki i nie ma tłoku, pomimo szczytu sezonu. W restauracjach (wprawdzie codziennie jest prawie to samo) duża różnorodność potraw więc każdy znajdzie coś dla siebie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zazwyczaj narzekają ci co codziennie w Polsce jedzą kanapki z pasztetem a na obiad gotują zupę na 3 dni :) W pokojach lodówka, kilka butelek wody (zostawiłem 1$ pod pustą butelką i codziennie mieliśmy wody pod dostatkiem), codzienne sprzątanie, Warto zostawić niewielki bakszysz - wdzięczność i usłużność murowana. Codziennie w innym języku (również po polsku) o 19.00 projekcja filmu Disneyowskiego dla dzieci, następnie zabawy dla dzieci a na koniec coś dla dorosłych. Zakończenie 23.00. W niektórych barach miały być organizowane od 23.00 dyskoteki - niestety nie było. Plaża oddalona od hotelu ok. 10 min. spacerem lub można skorzystać z hotelowego busa - (czasowo wcale nie wychodzi szybciej ) jest jak dla mnie jedynym minusem hotelu: jeden bar o niezachęcającym do skorzystania wyglądzie i trochę niebezpieczne kamienisto-betonowe zejścia do wody. Z małymi dziećmi trzeba uważać. Dlatego byliśmy raz i pozostaliśmy przy aquaparku, ale oczywiście jest to moje osobiste wrażenie... Ogólnie rzecz biorąc hotel wart polecenia gdyż każdy znajdzie coś dla siebie...

Edyta

• Zalety czystość, nie ma nigdzie papierka, dbają bardzo o czystość na całym kompleksie i o baseny, bardzo fajne place wodne dla dzieci, zjeżdżalnie
    • Wady animacje

Hotel bardzo czysty, bardzo fajny dla dzieci, dużo zjeżdżalni, basenów, po tygodniu naszym dzieciom było wciąż mało, nie miały czasu na nudę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Największy minus hotelu to animacje i animatorzy. Co do restauracji, to były to raczej 3 stołówki, 3, bo azjatycka i międzynarodowa to jedno pomieszczenie. We wszystkich podobne dania. Nam nie smakowało i nie było łatwo coś wybrać, ale jedzenia było dużo. Plaża bardzo bardzo słaba, w zasadzie to tam nie ma plaży. Byliśmy tam 20 minut, nie było sensu dłużej. Winda na plażę miała tak brudne szyby, że aż niemiło się w niej przebywało. Ale aquapark zrekompensował wszystko, dzieci szczęśliwe i zadowolone, więc my też. Polecam dla rodzin z dziećmi.

• Zalety Darmowe szybkie wi-fi na terenie całego hotelu, Mnóstwo wolnych leżaków, nie trzeba było rezerwować Hotel na dużej powierzchni Pyszna kuchnia każdy znajdzie coś dla siebie Codziennie w pokoju na dwie osoby 10 butelek wody 0,6 litra Czajnik kawa herbata w pokoju Kosmetyki codziennie dokładne Opaska do samego końca
    • Wady Internet wyłączają po wymeldowaniu

Jestem bardzo zadowolony z mojego pobytu w hotelu. Hotel po remoncie, bogato wyposażony, bardzo czysty. Pokój z duża łazienka oraz na bieżąco uzupełniane są kosmetyki (szampon, odzywka do włosów, żel pod prysznic i balsam do ciała). Na terenie hotelu jest kilka restauracji z dostępem do kilku kuchni świata, w których serwowane jest pyszne jedzenie. Przy hotelu wiele basenów z ogromna liczba leżaków i niezliczona ilości zjeżdżalni :-). Profesjonalna i przemiła obsługa, która nie liczy tylko na napiwki. Choć hotel duży ponad 500 pokoi obłożenie ponad 90 procent przy basenach pustki większość nad morzem i w aquaparkach lub sąsiednim hotelu z którego atrakcji można korzystać, były dni gdzie basen ponad 300 m2 mieliśmy tylko dla siebie.

Daniel

• Zalety Aqua park,dużo restauracji,barów,piękny duży teren,b.miła obsługa,pokoje duże i czyste.
    • Wady Do plaży ok.500m[kursuje darmowy bus].Rafa słaba ale kolorowych rybek dużo.

Byliśmy ze znajomymi[grupa 6 osób] we wrześniu 2018 z Exim Tours.Hotel rewelacja.Ogromny teren sprawia,że mimo dużej liczby gości w basenach nie ma tłumów.Na zjeżdżalniach bawiliśmy się jak dzieci. Wszędzie ratownicy.Pokoje duże codziennie sprzątane[ogólnie hotel czysty].Jedzenie b.dobre,od krewetek po hamburgery .Dużo restauracji dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.Nic nie jest wydzielane,drinki dobre i mocne jak ktoś lubi.Zestaw do kawy i herbaty w pokoju,woda butelkowa bez ograniczeń.Obsługa zawsze uśmiechnięta i pomocna,nie wyciągają ręki po bakszysz,ale jak dasz dolca to cię zapisują w swej pamięci.Stolik czeka na ciebie a napoje,piwo i drinki będą donosić aż powież stop.Raz w tygodniu disco w pianie,można też popływać gondolami wokół hotelu.Do Naama Bay taxi można wytargować za 4 dolce.Byliśmy w Egipcie już czwarty raz więc mamy jakieś pojęcie.Jeżeli komuś nie przeszkadzają krzywe fugi w dużych łazienkach to polecam ten hotel.Również biuro podróży stanęło na wysokości zadania.Kontakt z rezydentem Emadem bardzo dobry[drugi raz byłem z tym biurem,bez problemów].W przyszłym roku tam wracam.

Dudunia

• Zalety Obszar, baseny, zjeżdżalnie, jedzenie, obsługa, plaża
    • Wady Animacje

Hotel ogromny, wspaniałe zjeżdżalnie dla tych dużych i tych małych , mnóstwo basenów , rewelacyjne obsługa, jedzenie bardzo dobre - może trochę monotonne, pokoje czyste dziennie sprzątane. Minus za słabe animacje głównie w ciągu dnia. Ogólnie polecam ten hotel w 100%

Ola

• Zalety wszystko :)

Byliśmy w tym hotelu w lipcu.Wspaniale spędzony czas,hotel cudowny,obsługa przemiła i zawsze uśmiechnięta pomimo wielu godzin pracy,upału i czasem denerwujących turystów.Aquapark bajeczny,mnóstwo zjeżdżalni zarówno dla dzieci jak i dorosłych.Pyszne jedzonko,kolorowe drinki,smaczna kawa.Obok recepcji ma swoje stanowisko p.Carla-Polka,cudowna osoba,chętnie pomoże i doradzi,.Polecam ten hotel z czystym sumieniem.Plaża oddalona od hotelu ok 10min piechotą ale kursują busiki,na plażę można zjechać windą lub zejść schodami-widok bezcenny:).Bar na plaży więc z głodu się nie umrze:)a i napić się można:)POLECAM!!!!!!

Krzysiek

• Zalety Bardzo dobry hotel jak na warunki egipskie, dobra kuchnia, czyste pokoje, ekstra aqua park. Hotel wart polecenia.
    • Wady Przejście do większego aqua parku przez lokalną drogę.

Hotel wart polecenia dla rodzin z dziećmi w rożnym wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

Agnieszka P.

• Zalety AQUA PARK SUPER. DLA KAZDEGO COŚ SIĘ ZNAJDZIE . Dla dzieci szczególnie polecam.
    • Wady Napewno inaczej sa traktowani goście z Polski czy innego kraju od Arabów. Niestety . Ale nie jest to tak wazne.

Troszkę słabe animacje choć animatorzy bardzo mili i starali się też bardzo. Hotel ogólnie bardzo mi się podobał . obsługa też nie zmanierowana . praktycznie przy każdym basenie czy baseniku ratownik nawet jeżeli tylko jedna osoba w basenie to czuwa. polecam.szczególnie dla rodzin z dziećmi .