Opinie o hotelu Atlantis
Grecja / Kos

Atlantis

• Przy hotelu publiczna, piaszczysto-żwirkowa plaża łagodnie opadająca do morza.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik, plac zabaw, animacje.
  • Atrakcyjna lokalizacja: blisko historycznego miasta Kos - głównego ośrodka rozrywkowo-turystycznego na wyspie.
  • Bogata oferta rekreacyjna: program animacyjny dla dzieci i dorosłych oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Dżasta

• Zalety Bezpośrednie wyjście z hotelu na plażę Blisko do centrum miasta Kos Pomocna obsługa
    • Wady Brak wad

Spędziliśmy pierwszy tydzień sierpnia w hotelu Atlantis. Nie ma się do czego przyczepić. Wszystko w jak najlepszym porządku. Położenie idealne. Codziennie robiliśmy pieszą wycieczkę do miasta. Tuż przy hotelu znajduje się wypożyczalnia rowerów, skuterów, quadów więc nie ma problemu z zaplanowaniem wycieczki po wyspie we własnym zakresie. Oczywiście tuż przy hotelu znajduje się lokalne biuro Tigaki gdzie pracuje polka, która jest także przewodnikiem na kilku wycieczkach organizowanych w języku polskim. Obsługa hotelu bez zastrzeżeń, również polskiego pochodzenia. Generalnie hotel na 5+

asia

• Zalety czysty,zadbany,piękny ogród, serdeczni i uprzejmi pracownicy hotelu, codziennie inne animacje wieczorne dla dorosłych
    • Wady mrówki

Byłam z przyjaciółką w pierwszym tygodniu sierpnia, hotel czysty i zadbany,a jedzenie nie do przejedzenia, wybór duży a obiady i kolacje serwowane w 2 restauracjach, Nigdy nie zabrakło leżaków przy basenie, plaża kamienista, ale wystarczyło przejść 300 m i plaże były już piaszczyste, brzeg płytki i ciepłe prądy z Turcji. Barmani i kelnerzy mili oraz bardzo pomocni. W barze przy basenie pracuje polka Pani Edyta, którą serdecznie pozdrawiamy:) a w barze w hotelu Bard szwed, który znakomicie mówił po polsku. Animacje wieczorne dla dorosłych fajne i urozmaicone. Natomiast proszę unikać wycieczek proponowanych przez rezydentkę TUI, cena wycieczek u rezydentki to 45-47 euro natomiast w pobliskim biurze podróży położonym ok 100 m od hotelu, gdzie pracuje Polka 25 euro zarówno do Turcji jak i na 3 wyspy.Jedyna wada -pogryzły nas mrówki, są w całym hotelu, proponuję zabrać ze sobą wapno i jakiś środek owadobójczy :)

Aga

• Zalety Wspaniałe położenie, rozległy teren, przestrzeń, dużo zieleni, cudne jedzenie i wspaniali ludzie z obsługi
    • Wady Brak języka polskiego

Właśnie wróciliśmy z urlopu w Hotelu Atlantis , pobyt od 8 do 15 sierpnia. Jestem pod wrażeniem całości, -jest tak jak na zdjęciach - zielono, baseny mimo że to środek sezonu nie były obładowane. Nigdy nie zabrakło nam leżaków, gdy zaczynaliśmy odpoczynek przy basenie po śniadaniu (do godz.10 nikt nie miał problemu z leżakiem) Struktura hotelu idealna, sporo miejsca w cieniu, gdy mieliśmy dość słońca ;) Posiłki - idealne- nie do przejedzenia, nie byliśmy w stanie wszystkiego spróbować, kuchnia nastawiona na wszystkich gości, były klasyczne posiłki jak i owoce morza. Plaża żwirkowo-piaskowa, dla dzieci dobrze mieć buty na tę nawierzchnię. Nie oczekujcie piasku jak nad Bałtykiem, nawet na najpiękniejszych plażach na Kos nie ma takiego piasku jak u nas. Byliśmy na Plaży Stefanos-piękna z łagodnym długim wejściem , idealna dla dzieci. Wycieczki z biur -drogie i nie warte ich ceny więc lepiej wyjść przed hotel i w biurach pobliskich wykupić wycieczki z znacznie niższymi cenami i promocjami typu 2+ 1 gratis lub wynająć auto (ok 40Euro za dzień z ubezpieczeniem-tak też zrobiliśmy i zwiedziliśmy główne punkty polecane przez biuro- Termy, Zia, Kos, Kardamena, plaża Stefanos. Jeśli chodzi o uszkodzenia po trzęsieniu ziemi-też się nimi martwiłam a mimo to mieszkaliśmy w hotelu głównym, widać gdzieniegdzie pęknięcia ale wierzę że nikt nie sprzedałby wycieczki do hotelu o wysokim zagrożeniu. Podczas naszego pobytu było kilka trzęsień sekundowych i jedno tąpnięcie od Turcji. Ja nic nie czułam, -ale te ruchy nazywają normalnymi. Wiadomo że nikt nie przewidzi czy wystąpi kolejne trzęsienie ale cała Grecja jest na łączeniu płyt tektonicznych i wszędzie mogą one wystąpić . Musze pochwalić obsługę i animatorów którzy mimo natłoku ludzi do każdego się uśmiechną i chcą nieść pomoc; kawał dobrej roboty. Brak mi tylko języka polskiego w opisach, młodzi ludzie bez problemu się dogadują, Obsługa stara się mówić, jednak nie byłoby dużym kosztem dodrukowanie polskich opisów. Polecam

24 lipiec

• Zalety położenie blisko plaży, blisko do Kos-u, baseny dostosowane do dzieci w różnym wieku, dobre jedzenie, nieograniczony dostęp do różnego rodzaju napojów.
    • Wady w morzu szybko robi się głęboko, więc ograniczenie dla dzieci

Byliśmy tam z trójką dzieci 4 dni po trzęsieniu i bez przesady nic niepokojącego już się nie działo, ślady bardzo znikome. Najwięcej zniszczeń po trzęsieniu widać w mieście Kos ale po tygodniu wszystko już było ładnie uporządkowane i zabezpieczone. Hotel i jego otoczenie robi bardzo dobre wrażenie. Pokoje sprzątane, ręczniki wymieniane. Jedzenie moim zdanie dobre, urozmaicone, jest menu dla dzieci. W ciągu dnia stały dostęp do przekąsek, różnorodnych napojów i lody ( raj dla dzieci :) ). Bardzo ładne, zielone otoczenie hotelu. Ważne dla rodzin z dziećmi, że w basenach głębokość jest zróżnicowana i bezpiecznie mogą bawić się w wodzie kilkuletnie dzieci. My nie zdobywaliśmy leżaków przy basenie, nie było takiej potrzeby, chodziliśmy o różnych porach i zawsze jeszcze leżaki były i miejsca przy basenie też (no chyba, że ktoś szuka cienia przy basenie wtedy miejsca brak). Na plażę fajne wyjście z terenu hotelu, leżaki płatne a ręczniki plażowe trzeba zabrać z kraju ze sobą bo nie dają nawet za kaucją. Plaża bardzo ok (piasek i kamyki), dużo miejsca. Morze-dość szybko robi się głęboko (szybki spadek) ale z dziećmi też można się pobawić przy brzegu. Woda fajna nie ma wielkich fal, tu było raczej spokojne, bo niedaleko za zakrętem duże fale i wietrznie. Polecam zabranie lub zakupienie na miejscu butów do wody nam ułatwiały poruszanie się po plaży (gorący piasek i kamyki) oraz wejścia do wody. Polecam wypożyczenie rowerów i wyprawy do Kos-ścieżka rowerowa od hotelu do miasta. My swój tygodniowy pobyt (pomimo początkowych obaw związanych z wtórnymi trzęsieniami i tym co zastaniemy po trzęsieniu) wspominamy bardzo dobrze, my wypoczęci, dzieci zadowolone. Polecamy

Erm

• Zalety Jedzenie, polozenie, animatorzy
    • Wady Platne lezaki na plazy

Bylam w hotelu Atlantis podczas trzesienia ziemi. Hotel choc stary przetrwal te katastrofe i nie zawalil sie calkowicie. Jednak ci, ktorzy zastanawiaja sie nad wyjazdem do tego hotelu, uprzedzam, hotel jest niebezpieczny, przeszedl silne wstrzasy i niestety jego struktura zostala naruszona. Sciany popekane i gdyby przyszedl kolejny taki wstrzas moglby juz tego nie przetrwac. Kazdy wybiera sie do tego budynku na wlasne ryzyko. My na szczescie bylismy z biurem podrozy tui, ktore zabralo nas do innych hoteli.

• Zalety Położony blisko morza, fajne baseny.
    • Wady Hotel po trzęsieniu ziemi 6,7 stopnia w skali Richtera.

Hotel po trzęsieniu ziemi 6,7 stopnia w skali Richtera. Większość budynków mniej lub więcej zostało konstrukcyjno uszkodzonych. Pęknięcia ścian, sufitów, stropów, itd. Najbardziej ucierpiał hotel centralny, najmniej bungalow. Zapewne grecy w rekordowym tempie załatają pęknięcia i dalej będą świadczyć usługi hotelowe. Przeżyłem trzęsienie ziemi i byłem tam na miejscu. Załącze zdjęcia po tragedii, jak ludzie spali na leżakach z basenu bo bali się wejść do budynków ponownie i bali się wstrząsów wtórnych, które nawiedziły nas jeszcze kilka razy. Odradzam urlop w miejscowości Lambi. Lepiej wybrać coś bliżej lotniska np. Kardamena.

olo

• Zalety położenie
    • Wady jedzenie średnie . By nie powiedzie słabe

Ogólnie dobrze nawet bardzo dobrze. Fantastycznie położony . Dobra atmosfera . Miła pani Basia ( pracująca w barze ) Hotel dla dzieci i tych co lubią spokój . 1,4 do portu . Polecam

Radek

• Zalety Hotel położony nad samym morzem. Dobre jedzenie. Bardzo miła obsługa.
    • Wady Słaby program animacyjny. Plaża przy hotelu kamienista, trzeba wchodzić do wody w specjalnych butach - tego w opisie nie ma.

Ceny wycieczek proponowane w hotelu od rezydentów bardzo drogie, polecam kupić wycieczki w biurze prowadzonym przez Panią z Polski która udzieli wiele wskazówek i informacji, wycieczki o połowę tańsze, wycieczki także z polskim przewodnikiem. Biuro nazywa się Theokritos Travel. Znajduje się około 100 metrów od hotelu. Wychodząc z Hotelu Atlantis należy udać się w kierunku na lewo . Jest to drugie biuro podróży po lewej stronie.

MARZENA

• Zalety bardzo dobre położenie, blisko morza, pyszne jedzenie, miła i profesjonalna obsługa, pyszne piwo, wino z samoobsługowych automatów
    • Wady drinki słabej jakości, słabe animacje wieczorne

Duży plus za to że hotel położony jest przy samym morzu w którym woda jest czysta i ciepła, świetne miejsce dla samotnych, par jaki i rodzin z dziećmi. W hotelu ATLANTIS jest świetne jedzenie. Podawane jest w głównej restauracji w hotelu jaki i w barze przy basenie. W barze przy basenie dostaniemy również jedzenie z grilla jak i dostępne są automaty z piwem, winem, sokami i wodą. W ciągu dnia dostępne są pyszne przekąski typu pizza, ciasta francuskie i kanapki oraz pyszne lody:). W drugim barze przy basenie polska obsługa w osobie Pani Edyty natomiast w barze przy hotelu Sympatyczny Pan Bard który również mówi po polsku. Pokój typu eko czysty, zadbany i codziennie sprzątany (pościel, mycie łazienki i pokoju), bez widoku na morze ale z widokiem na ogród oddalony od głównego budynku hotelowego o ok 100m. W basenach czysta i ciepła woda. leżaki bezpłatne trzeba z samego rana zarezerwować ( powiesić ręcznik) i zająć miejsce przy basenie. Przy morzu leżaki płatne 3 euro za dzień!. Wycieczki dodatkowe płatne najlepiej szukać w biurach obok hotelu gdzie znajdziemy polską obsługę i są znacznie tańsze niż zakupione u rezydenta. Jak dla nas minusem są wieczorne animacje które może nie codziennie ale w sumie można się zanudzić na śmierć. Wspomnieć też musimy o tym, że w hotelu byliśmy o godzinie 9 rano a pokój otrzymaliśmy o 14 co było okropnie męczące koczując od 1 w nocy na lotnisku. Ogólnie polecamy!! :)

Bożena Wajda

• Zalety położenie
    • Wady pokoje , klimatyzacja nie działa

Byłam w tym hotelu czerwiec 2017r przez 14 dni.Koszmar,klimatyzacja w pokoju nie działa a temperatura w nocy w tymże pokoju to 35 stopni.Rezydent tego Hotelu to tylko z nazwy jak trzeba sprzedać wycieczki , a kontakt z nim żaden/nie odbiera telefonów,nie oddzwania/ dopiero po interwencji z Polski po 7 dniach zmieniono nam pokój.