Opinie o hotelu Bella Vista
Malta / wyspa Malta

Bella Vista: obiekt, basen

• Doskonała lokalizacja: naprzeciwko Parku Narodowego Salini, blisko promenady w Qawrze i Placu Bugibba.
  • Nietuzinkowy sposób zażywania kąpieli słonecznych: taras słoneczny i jacuzzi na dachu hotelu.
  • Dobra infrastruktura: basen kryty z jacuzzi, sauna, siłownia, fryzjer, masaże, sala gier, wypożyczalnia samochodów.

• Zalety Idealny hotel na zwiedzanie wyspy.
    • Wady Kiepska jest sama miejscowość.

Zacznę od tego, że wiele opinii jest przesadnie zaniżonych. Pobyt przełom kwiecień/maj 2019, cel- zwiedzanie i trochę odpoczynku. Biuro Top Turistik - żadnych zastrzeżeń, bardzo fajny rezydent, dużo podpowiedział, nie wciskał wycieczek. Miejscowość Bugibba - dobry punkt wypadowy na południe i na północ wyspy, plaży do pomoczenia nóg brak, sama miejscowość brudna i brzydka w porównaniu z innymi miasteczkami Malty. Malta to skały kamienie i urwiska na całej wyspie może z 7 plaż do kąpieli i te są super. Zwrócić szczególną uwagę na to, komu zależy na wypoczynku. Najpiękniejsza Golden Bay autobusem z hotelu ok 18 min. Hotel czysty z dużymi pokojami, balkonem i widokiem na basen ,lodówka, sejf, tak jak na zdjęciu, nic nie jest przekłamane. Codziennie sprzątane, bez zastrzeżeń. sklepiki i przystanek tuż przy hotelu - to mocny punkt. Kuchnia w dużej mierze dostosowana do anglików, bo tych turystów jest najwięcej tak jak na całej Malcie. Co do monotonii posiłków - nie przesadzajmy. Śniadanie: Kawa, sok, mleko jogurty, kilka rodzajów różnych chrupek musli itp, jajecznica, jajka sadzone, kiełbaski , fasola na ciepło, dżemy bułki grzanki i ciasta. Jest więcej niż kontynentalne śniadanie i takie jest w większości hoteli. Obiadokolacja: od 17:45 - 20. ok 6 różnych sałatek, zupa, pasta, zawsze 3 rodzaje mięsa, ryba, warzywa, ziemniaki ryż, wędliny, sery, lody ciasta desery, niedrogie wina. Nic na stołach się nie kończy, od razu donoszą następną paterę. Nie jest to hotel turecki, ale naprawdę nie można narzekać. Goście hotelowi - dużo anglików na emeryturze, sporo rodzin z dziećmi i młodych.

• Zalety Pokoje bardzo czyste, schludne, przestronne. Lokalizacja również dobra - baza wypadowa tak naprawdę na całą Maltę, bardzo dobrze skomunikowana okolica. Można samemu z mapą zwiedzić całą Maltę udając się tylko komunikacją miejską :) Mieliśmy ofertę BB - bed and breakfest. Śniadania syte, dobre jakościowo, ale prosiło się o większe urozmaicenie. Ponadto obsługa i serwis bardzo mili, życzliwi i pomocni :)
    • Wady Monotonne i te same śniadania niestety były wadą jedząc 7 czy 8 raz to samo - jajka sadzone, jajecznica, parówki. Mimo, że było smaczne to aż prosiło się o urozmaicenie choćby świeżymi warzywami, nie tak bardzo tłusto.. typowo angielskie tłuszczowe śniadanie. Poza tym jakościowo i smakowo nie do zarzucenia. Kolejną za to może nie wadą, a sprawą do dopracowania był serwis, który pukał już o 8 rano (troszkę słabe, człowiek jest na wakacjach ;)) z chęcią sprzątnięcia.. na dłuższą metę jak dopiero człowiek się rozbudził odmawianie lub proszenie o późniejszą porę było uciążliwe. Takie usługi raczej powinny być popołudniami świadczone. :) Plus jak na hotel 4* wifi powinno być w cenie, to już nie ta kategoria, że powinno się płacić za internet i to na godziny..

Lokalizacja jest bardzo dobrą bazą wypadową na zwiedzenie całej Malty, ale także Gozo i Comino. Bilet tygodniowy za 21e i można naprawdę porządnie i na własnych warunkach zobaczyć wszystko,co sobie zażyczycie. Ponadto na przeciwko hotelu piękny park z darmowym wifi i uroczą kawiarenką :) Pamiętać - co nas niestety zaskoczyło - o przejściówkach na angielskie gniazdka - (jako dawna kolonia brytyjska ;)) - hotel niestety ich nie zapewnia, za to w hotelowym sklepiku widnieją jako pierwsze na witrynie za jedyne 4euro ;). W pokoju nie spędzaliśmy dużo czasu, ale wszystko działało jak należało - klimatyzacja, suszarka, lodówka, czystość utrzymywana przez miłą obsługę. Wszystko było należycie do ceny.

Lena

• Zalety Sam pokój ok, przestronny, w miarę czysty, w pokoju czajnik, lodówka, suszarka. W hotelu jest sklepik z podstawowymi rzeczami i pamiątkami otwarty do 21.00 również w niedzielę. Przez recepcję można zarezerwować wycieczki. Lokalizacja dość blisko centrum, promenady i dworca autobusowego. Blisko jest przystanek autobusowy, ale przepełniony autobus wcale się nie zatrzyma, więc lepiej iść na dworzec.
    • Wady Pokój był z widokiem na podwórko, na którym trwała budowa, więc dźwig hałasował od rana, a sam widok pozostawiał wiele do życzenia. Ci z pierwszego piętra mieli jednak balkon zakończony wysoka ściana, więc mogło być zawsze gorzej. W pokoju mrówki. W łazience brak wentylatora. Klimatyzacja bardzo słaba i głośna, pod sufitem wiatrak, który sprawiał wrażenie, że lada chwila odpadnie. Śniadania monotonne i w stylu angielskim, brakowało przede wszystkim świeżych warzyw i owoców. Basen dość klaustrofobiczny, czynny do 18:00

Cztery gwiazdki dla tego hotelu to ogólnie przesada. Gdybym miała wybierać drugi raz, to poszukałabym innego hotelu.

Jackool
    Pobyt: Październik 2013

Hotel pełen emerytów, Jedzenie przez tydzień to samo ale ogólnie jak za taką cenę spoko.

Romualda Kowalczyk
    Pobyt: Czerwiec 2012

RenataJ
    Pobyt: Maj 2012

Byłem w hotelu od 24.04.2012 do 01.05.2012 wybrałem alclusive i mogę tyle powiedzieć, że bardzo odbiegało od innych hoteli w Grecji, Egipcie, Turcji. Po pierwsze jedzenie angielskie i bardzo monotonne: rano jajka i rzekłbym, że tylko one oraz grzanki, brak chleba,bułek. Faktem jest, iż bardzo miła obsługa i to się chwali(lubią Polaków). Hotel jak na 4gwiazdki to słaby,a jedzenie bardzo kiepskie(nawet anglicy robili awantury). Kto wybierze kierunek Maltę to polecam bilet tygodniowy 12 euro i jeździ się po całej Malcie(nie liczę wysp). Do zwiedzania sporo ale nie polecam muzea, słabe. Natomiast warto zwiedzać miasta pod kątem zabytków i ich wyglądu - to jest super. Do kościołów nie wpuszczają w krótki spodniach i to nie dotyczy tylko kobiet. Plaż jak na lekarstwo ale można sobie z tym poradzić. polecam jechać autobusem 223, a następnie 101 do końca-ładna plaża, a ponadto gdy wynajmiesz motorówkę za 28 euro to obwiezie Cię po zakątkach i polecam po lewej stronie jaskinię skąd można w różne strony popływać z maską i fajką. Tam Was zostawi i uzgodnicie porę gdy ma przypłynąć. Chcę dodać,iż Maltę warto zwiedzić(lubią klimaty starożytne)-tydzień. Z Cirkawy dopłyniecie na Gozo i lagunę(to moje określenie mniejszej wyspy). Co do cen to są porównywalne do naszych biorąc pod uwagę kurorty nadmorskie, papierosy drogie. Już ostatnie zdanie: opiekun to horror nie miał dla nas czasu, przegląd wycieczek dostaliśmy w j. angielskim i ceny z kosmosu. Warto samemu zaopatrzyć się w mapy (wyspy i linii autobusowych) na miejscu i działać samemu, taniej i czasu tyle ile sami chcemy przeznaczyć na zwiedzanie. Mam nadzieję, że pomogłem innym, którzy zamierzają się wybrać na Maltę - jeszcze raz Malta TAK, hotel kiepski

Robert Sędek
    Pobyt: Grudzień 2011

Oferta adekwatna do ceny. Jedzenie typu cateringowego ale w wystarczających ilościach choć nie na 4* holel.Okno na dość hałaśliwą, przelotową ulicę.

Agnieszka A.

Paulix