Opinie o hotelu Blue Wave

Blue Wave: obiekt

• Udogodnienia i atrakcje dla dzieci: animacje i zajęcia w miniklubie, 2 place zabaw, brodzik, menu i krzesełka w restauracji.
  • Tylko 350 m do wydzielonej części publicznej, piaszczysto-żwirowej plaży.
  • Dla amatorów aktywnego wypoczynku: siłownia, łaźnia turecka, szachy, siatkówka plażowa, centrum SPA, dyskoteka.
  • Atrakcyjna lokalizacja: w centrum miasteczka Obagol, blisko restauracji i barów, ok. 3 km od Alanyi.

Wszystko na wysokim poziomie. Jeden wielki minus to transfer lotnisko-hotel-lotnisko. Bardzo daleko. Średni czas transferu to 3h.

SYLWIA

• Zalety POŁOŻENIE ,JEDZENIE PRZEPYSZNE,ANIMACJE REWELACJA.
    • Wady -

Holel bardzo fajny,jestem bardzo zadowolona,jedzenie pyszne,animacje dla dzieci rewelacja,fajny odpoczynek w przystępnej cenie

Elżbieta

• Zalety Posiłki na wysokim poziomie, pyszne i różnorodne. Ciekawe animacje. Miła obsługa.
    • Wady Słabe alkohole. Część główna hotelu na wysokim poziomie, jednak budynki boczne o znacznie niższym standardzie.

Ogólnie bardzo jesteśmy zadowoleni z pobytu w tym hotelu. Piękna i zadbana roślinność na terenie obiektu.

Gościu

• Zalety Dość dobra lokalizacja, darmowe leżaki (hotel/plaża), animacje.
    • Wady Większość ofert (chyba już ostatnich) dla Polaków nie dotyczy lokali w prezentowanym na zdjęciu budynku a w mniejszych budynkach po drugiej stronie ulicy do których prowadzi przejście podziemne.

Oprócz budynku, który widać na zdjęciu hotel posiada jeszcze dodatkowe budynki po drugiej stronie ulicy do których prowadzi przejście podziemne. W budynku widocznym na zdjęciu nie spotkałem na miejscu żadnego Polaka, gdyż większość z wakacje.pl kwaterowana była w tych niewidocznych na zdjęciu budynkach po drugiej stronie ulicy, których standard znacząco odbiega od budynku widocznego na zdjęciu. Oczywiście z basenu korzystać mogą wszyscy. Nam dla 4 osób wakacje.pl zaproponowały typ pokoju standard ekonomiczny - jedna sypialnia. Oczywiście były to pokoje po tej drugiej stronie ulicy. Standard tam też jest zróżnicowany. Pokoje w standardzie rodzinnym - dwie sypialnie są OK, mają nawet balkon, nieźle wykończone (takie można brać dla 4 osób). Nasz pokój dla 4 osób (3 dorosłe i dziecko) w standardzie ekonomicznym okazał się 2 osobowym pokojem z dwiema dostawkami (dodatkowe łóżko i fotel rozkładany). Niewielki metraż tego pokoju (z 2 dostawkami) uniemożliwiał swobodne poruszanie się trzem dorosłym osobom i dziecku. Nie było tam miejsca na postawienie czterech walizek i miejsca na ich wypakowanie Dodatkowo wieszak do suszenia ręczników i strojów kąpielowych zamontowany na stałe na ścianie usytuowany był nad głową 11 letniego dziecka śpiącego na rozkładanym fotelu. Pokój oczywiście bez balkonu. Ponieważ nie byliśmy w stanie zaakceptować takich warunków złożyliśmy reklamację na miejscu w recepcji. Hotel w drugim dniu pobytu zaproponował nam za dopłatą 90$ pokój typu rodzinnego i ofertę tę przyjęliśmy. Tak jak pisałem dla 4 osób polecam pokój typu rodzinnego. Poza tym OK.

• Zalety smaczne i dobre posiłki, fajne animacje dla dzieci i dorosłych , własna hotelowa plaża z leżakami, blisko sklepów i centrum. ciepła woda w basenie ze zjezdzalnią
    • Wady słabo działające wi-fi , brak dobrych drinków.

W Turcji wraz z rodziną byłem po raz pierwszy i myślę że nie ostatni. Zdecydowaliśmy się na wyjazd do Turcji po namowach znajomych i się nie zawiedliśmy. Sam hotel bardzo kameralny składający się z dwóch części , nowszej gdzie jest recepcja , restauracja i obok basen oraz drugiej gdzie trzeba przejść krótkim tunelem. My byliśmy w tej drugiej części i wcale nie narzekamy, pokoje skromne ale kto siedzi w pokoju na wakacjach ? Jedzenie bardzo smaczne i pod dostatkiem od rana do wieczora. Ciasta , owoce, napoje < cola , fanta , neste różne soki , herbata , kawa , mleko , woda > . Między głównymi posiłkami działający snak-bar a w nim frytki , hamburgery,pizza, naleśniki , sałatki . Na plaży również snak-bar ale nie można na plaży brać drinków. Basen nie duży ze zjeżdzalnią i ciepłą wodą. Przy basenie non stop zabawy aerobik , konkursy ,tańce i muzyka. Codziennie wieczorem mini disco i występy i konkursy dla dorosłych. Animatorzy starają się jak mogą tylko dobre chęci do zabawy. Z hotelu od razu wychodzimy na sklepy i restauracje , bliskość autobusów jeśli chcemy się gdzie przemieścić. Do plaży 10 minut spacerkiem , hotel ma własną plażę z leżakami . Plaża piaszczysto - żwirkowa w morzu są kamienie , ale to w Turcji norma. Do słynnej plaży Kleopatra autobusem 10 minut koszt 4 lira. Największą wadą jest bar a w zasadzie słabe drinki. Można pić piwo , wina , drink campari , dżin z tonikiem , wódka rosyjska 30 procent . Alkohole w sklepie drogie , więc warto zabrać ze sobą wódeczkę czy whiski z Polski i problem z głowy. Wi-fi działa ale słabo. to chyba jedyne minusy ,które akurat mnie nie przeszkadzały. Cena adekwatna do standartu . Tego oczekiwałem i to zastałem, Osoby które piszą negatywy proponuję zapłacić więcej i wybrać się do hotelu z pięcioma gwiazdkami. Albo osoby które piszą że animacje tylko po rosyjsku i angielsku , a gdzie jest napisane że są polskie ??? Nie ma w tym hotelu , a mimo to moje dzieci bawiły się świetnie. Klimatyzacja działa. PS. Jedna walizka do Turcji pusta bo można się obkupić , naprawdę mają wszystkiego mnóstwo!!!!! Jak ktoś chce się coś dowiedzieć więcej może pisać marko.hurtownia@wp.pl

Robert

• Zalety Czysty i ładnie położony. obsługa miła oprócz niektórych menadżerów.
    • Wady Brak znajomości języka angielskiego przez pracowników. Brak telewizji po polsku. Słabo działające wi-fi po za budynkiem. Kłopot z ilością leżaków. Beznadziejny alkohol i jego reglamentacja.

Decyzja o wyjeździe do tego hotelu należy do Was, ja mogę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Przebywałem w tym hotelu z żoną w terminie od 17 do 24 lipca 2019 roku. Obiekt fajny i czysty, jeżeli traficie do głównego budynku. Są jeszcze mniejsze budynki po drugiej stronie ulicy do których prowadzi przejście podziemne. A tam standard ? wczesny Gierek? i tłumy ludzi przy recepcji o zmianę lokali. Obsługa miła oprócz menadżerów (panów w niebieskich koszulach). Każdy z nich ma ambicję awansu i przechodzą samych siebie w wymyślaniu absurdalnych przepisach tłumacząc się standardem hotelu, podglądem kamer i obserwacją szefa. Aby oszczędzić na jedzeniu w przejściu do stołówki stoi waga przestawiona o 2kg. więcej ? na psychikę działa. Po godzinie 21:00 wszyscy wyganiani są głośnymi okrzykami ?szoł nacinajem sja?. Kto jednak nie pójdzie na marny występ i ma ochotę zostać na zewnątrz przy stolikach, ma wyłączane światło i musi siedzieć po ciemku. Alkohol w butelkach jest mocno rozcieńczony, ma ok. 20% i podawany jest do 23:00. Potem można go kupić 35 euro za butelkę. Brak drinków, to tylko wódka lub dżin i do wyboru tonic, sprite lub colą. Dwa drinki na osobę niby spoko ale biorąc pod uwagę, ze jest tylko jeden bar a ludzi dużo po następnego ?drinka? trzeba stać w sporej kolejce w zależności od pory dnia to nawet 20 osób. Alkohol należy zanieść do stolika i następnie wrócić po kolejny. Jeżeli jednak menadżer zauważy, że na stoliku jest więcej niż dwa kieliszki na osobę nie pozwoli aby barman Was obsłużył. Piwo w ilościach jak drinki, dwie sztuki w szklankach 0,33 l lub plastikowych kubkach 0,20 l. Stojąc co chwilę w długich kolejkach po alkohol i czekając kiedy menadżer się do czegoś doczepi aby Wam go nie podano, człowiek czuje się jak alkoholik, żenujące i upokarzające. Napiwki dla barmanów nie przynoszą żadnego skutku, tłumaczą się kamerami-po prostu się boją. W zeszłym roku byłem w Turcji hotelu Lonicera Resort imam porównanie, tam po prostu było super. Decyzję o wyjeździe do tego hotelu musicie podjąć oczywiście sami, ja ODRADZAM.

• Zalety Idealny dla rodzin z dziećmi
    • Wady Mało wydolny system połączenia z internetem z hotelowego Wi Fi

Przebywaliśmy w hotelu 10 dni z dwójką dzieci (8 i 6 lat), ani baseny ani plaża nie znudziły nam się do końca pobytu, obsługa w hotelu bardzo przyjazna, posiłki smaczne i urozmaicone.

• Zalety fajne pokoje, bardzo miła obsługa, dobre posiłki, do plaży 10 minut max
    • Wady szczerze nie znaleźliśmy

Polecam ten hotel. Byliśmy w nowej części hotelu pokoje bardzo fajne. Łazienki zadbane. Pokoje codziennie sprzątane.Jest też starsza część hotelu, wygląda na zadbaną.Większość turystów to Rosjanie. Animacje od rana do wieczora w języku rosyjskim. Wieczorem występy dla dorosłych. O 21 mini disco dla dzieci.Wyjazdy na disco do Alanyi. Jedzenie bardzo dobre nie ma szans być głodnym. Nawet moja córka, która jest mega wybredna zawsze coś zjadła. Polecam naleśniki w snack barze po obiedzie. Alkohole raczej na orzeźwienie , słabe ale to standard. Obok hotelu sklep w razie potrzeby :). W poniedziałek targ, mega duży, zaraz obok hotelu. Plaża ok, piaszczysto żwirkowa. Może szybko robi się głębokie. Do Alanyi można podjechać busem 1 i 101 za 3 lira osoba. Zakochaliśmy się w Turcji, jest bardzo ładnie i ludzie mega pozytywni. Gdyby ktoś miał jakieś pytania proszę pisać na maila.

Michał Kołodziej

• Zalety Hotel w centrum skąd wszędzie blisko . Plaża szeroka, wystarczająca ilość leżaków. Super wyżywienie
    • Wady Brak polskiego kanału w telewizji , rosyjskich przynajmniej z 10 . Ogólnie hotel nastawiony w 95% na Rosjan .

Ogólnie pobyt uważam za udany. Obsługa hotelu bardzo przyjaznie nastawiona do turystów.Dużym plusem jest dbanie o porządek na stołówce , jak i w miejscu przeznaczonym na spożywanie drinków . Drinki nie za rewelacja. Minusem jest także to że za kawę czy piwo w barze na plaży trzeba dodatkowo płacić - bezpłatne tylko :soki i woda oraz niby pizza .Przy basenie hotelowym ful wypas . Dobre miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania oczywiście jeżeli kogoś to interesuje podczas urlopu . Na pewno dużym plusem jest wyżywienie , przynajmniej dwa razy dziennie jest podawana ryba ,bogactwo ciast ciastek oraz bardzo duży wybór owoców . W czasie wieczoru Tureckiego to był już najwyższy poziom kulinarny. Lepszy standard pokoi w budynku głównym .Niema problemu z zakupami : bazar jak i sklepy sieciowe . Ogólnie jeden z bardziej udanych pobytów w Turcji /10 /dni .

Ewcia

• Zalety Miła obsługa,czystość,dobre położenie hotelu,pyszne jedzenie,

Byłam pierwszy raz za granicą i polecam ten hotel,miejsce piękne i w centrum blisko wszędzie,widoki piękne i ludzie sa życzliwi.Plaża ma nawet swojego ratownika ,jedzenie w hotelu od 7:30 do wieczora pyszne do wyboru.Widząc inne hotele i ich położenie to on zasługuje na 5 gwiazdek????????????