Opinie o hotelu Castillo San Jorge & Antigua
Hiszpania / Fuerteventura

Castillo San Jorge & Antigua: basen, wakacjepl

• Udogodnienia dla dzieci: 2 brodziki, plac zabaw, mini klub (4-12 lat), opiekuna (na zamówienie przed przyjazdem).
  • Tylko 500 m do piaszczystej plaży El Castillo z łagodnym zejściem do morza.
  • Dobra lokalizacja: hotel położony na niewielkim klifie, nad brzegiem oceanu, ok. 600 m do centrum, ok. 7 km do lotniska.
  • Wylot z Warszawy - Chopin Bez wyżywienia
  • Wylot z Katowic Bez wyżywienia

Aga
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Obsługa, posiłki, czystość
    • Wady Słaba nudna lokalizacja, słabe animacje, plaża

Ogólnie z hotelu byliśmy bardzo zadowoleni. Natomiast sami musieliśmy wieczorami organizować sobie czas bo większość animacji była dla dzieci. Brak fajnej plaży przy oceanie, usypana dla turystów ze słabym widokiem. Gdybym miała ponownie jechać na wyspę to wybrałbym północ o wiele ciekawsza. Ale dla samego hotelu mogłabym wrócić :)

• Zalety Bardzo miła obsługa, smaczne jedzenie, ale monotonne .
    • Wady Karaluchy, zimna woda w basenie, mało barów, tylko jedna restauracja codziennie serwująca to samo.

Generalnie było zimno. Dlatego jeżeli ktoś się wybiera w maju tak jak my to niech nie liczy, że będzie się wygrzewał nad basenem lub w nim chłodził bo woda w basenie lodowata. W hotelu jedna restauracja, bar nad basenem zamykany o 16.00 więc po drinka trzeba było iść do drugiej części. W restauracji jedzenie smaczne, ale po tygodniu się już znudziło bo ciągle to samo. Dla tych którzy byli w Egipcie czy Tunezji powiem, że tu był wybór co najmniej o połowę mniejszy. Na Fuerteventura ciągle wieje więc po tygodniu mieliśmy dość. Wracając do hotelu to po prostu 3 gwiazdki i karaluchów w pokoju nawet nie rekompensuje przemiła obsługa.

Dariusz
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety położenie posiłki
    • Wady głośne imprezy dla dzieci

Pobyt ok. Wrażenia również. Polecam wszystkim na wypoczynek.

Adrian
    Pobyt: Październik 2017

• Zalety Bardzo miła i pomocna obsługa. Ilość i jakość jedzenia na najwyższym poziomie. Super atmosfera, mnóstwo animacji zarówno do dzieci jak i dorosłych
    • Wady Nie do końca sprawny bilard i hockey.

Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety Przepyszne jedzenie, bardzo różnorodne; czyste i komfortowe pokoje; spokojna okolica; blisko do pięknej plaży i miasteczka; przemiła, uśmiechnięta obsługa.

Hotel przerósł moje oczekiwania:) Jedzenie świetne - ogromny wybór i do tego bardzo smaczne, różnorodne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego przemiła i uśmiechnięta obsługa. Hotel czysty, komfortowo urządzony i położony, do plaży jakieś 10-15minut spacerkiem. Przy hotelu piękna promenada. Ogólnie cisza i spokój:) Z czystym sumieniem polecam!

Grzegorz
    Pobyt: Luty 2017

• Zalety Bardzo dobre posiłki, miła obsługa, w pierwszej linii od oceanu, ładne pokoje
    • Wady brak plaży, słabe animacje

W. hotelu byliśmy w lutym 2017r. Przewaga gości z Anglii pochodzenia robotniczego. Pogoda codziennie słoneczna z małym wiaterkiem. Hotel usytuowany blisko centrum miejscowości, 8 km od lotniska. Pokoje dobrze wyposażone i duże ale wymagają małego odświeżenia. Jedzenie bardzo dobre. Przy basenie są 2 bary w których podają przekąski. Basen z wodą podgrzewaną natomiast brodzik dla dzieci z wodą zimną. Animacje słabe i skierowane dla Anglików. Bardzo miła obsługa, zawsze pomocna i uśmiechnięta. Do najbliższej piaszczystej plaży około 15 min spacerkiem. Internet bezpłatny w recepcji. Woda w oceanie chłodna. Hotel godny polecenia.

Justyna
    Pobyt: Listopad 2016

• Zalety Czysty zadbany hotel, pokoje dobrze sprzątane, aneks kuchenny podstawowo wyposazony. Bardzo duży i urozmaicony wybór jedzenia. Wino, piwo i drinki nie rozcienczane. Soki do picia z kartonów. Super animacje dla dzieci. Lokalizacja blisko lotniska. Pogoda w listopadzie słoneczna 24st.
    • Wady Na klifie. Plaża w caleta de fuste jest w budowie. Wszędzie pełno koparek i dźwigów które głośno halasuja, tyko mała część wydzielona dla turystów ale przez te budowy woda w oceanie cala zamulona i brudna. Zatem lepiej iść na plażę pod hotel Elba sara ale to już jakieś 40 min spacerem najkrótsza droga co z małymi dziećmi nie jest takie wygodne. Baseny sa z zimna woda. Brodziki lodowate. Plac zabaw uszkodzony i zamkniety!

Hotel jest dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy, blisko lotniska krotki transfer.bogata opcja all. Daleko do plaży - Bo ta najbliższa jest w budowie. Koniecznie trzeba odwiedzić oasis park i moro jable.

Sylwia
    Pobyt: Styczeń 2016

• Zalety Pokoje rodzinne , jedzenie, animacje , obsluga, all inclusive
    • Wady Troche zimna woda w basenie ale nie byl to az taki problem i troche daleko do plaży, brak ręczników basenowych i za zgubienie opaski oplata dzienna ok 15 euro ;/

Zima 2016 ferie z rodzina, pobyt udany naprawde polecam ten hotel napewno na tydzien na dwa moze niektorym sie znudzić monotonne jedzenie ale za to smaczne bardzo. Pogoda byla wspaniała może dwa dni pod chmurka ale mozna w tym czasie pozwiedzać : polecamy slynny park Oasis Fureventura niesamowita wycieczka. I piekne plaże przy czym trzeba wynajac samochod i w droge naprawdę warto jedyna wada tych plaż to golasy ;/ i nurkowanie profesjonalna grupa rownie polskich instruktorów. Żal było wracać tydzień zleciał za szybko ; ( i muszę napisac ze osobowość angielskich turystow przyprawia mnie o mdlosci nie mozna zostawiac swoich ręczników na dluzej niz 30 poniewaz nie wiadomo czy ktos sie do nich nie przyssie;) a fuj......

Pobyt: Styczeń 2016

• Zalety lokalizacja i obsługa, czyli to co nam do szczęścia potrzeba
    • Wady nie zauważyłam

Hotel jak na swój poziom był super! Obsługa wspaniała! Każdy pracownik zapamiętywał gości i witał ich w rodzimym języku. Jedzenie bogate duży wybór owoców, warzyw (zawsze świeże), mnóstwo deserów i codziennie bogate menu. Ten kto narzeka wg. mnie zwyczajnie marudzi i się czepia, bo widać, że obsługa bardzo się stara. Przy każdy posiłku są smażone świeże produkty. Niektóre rzeczy się powtarzały i bardzo dobrze, bo były pyszne! Dużo owoców morza ;) Było tak smacznie, że nie chciało nam się chodzić do pobliskich knajpek (zresztą większość typowo pod brytyjczyków, czyli nie moje kubki smakowe). Hotel czysty, dużo atrakcji dla osób, które spędzają dużo czasu w hotelu. Ja osobiście nie jeżdże po to, aby zwiedzac hotel, a wyspe. Mieliśmy samochód i przejechaliśmy całą okolice. Zgodnie stwierdziliśmy, że Caleta de fuste to jedno z najlepszych miejsc, zaraz po Corralejo gdzie są piękne plaże ;) Ja bardzo polecam, jeśli nie jesteś typowym narzekalskim, któremu wszysto nie pasuje to będzie zadowolony jak my ;) Byliśmy w styczniu od 03.01 i pogoda była super, a my wróciliśmy opaleni, także nie ma co się obawiac. Tam pogoda jest bardzo zmienna. Rano wstawałam na niebie mase chmur, a gdy wracałam ze sniadania to już słoneczko świeciło. Jeden dzień tylko padało, ale dla nas to nie był problem bo wsiedliśmy w autko i zwiedzaliśmy. Na miejscu mase sklepów, knajpek, ja bardzo polecam sklep niedaleko hotelu obok włoskiej knajpki w nazwie coś z hippie, a w nich super rzeczy do domu i mase unikatowych perełek. Maroko jest 120 km od wyspy, więc sporo tam rzeczy własnie w tym stylu, albo nawet stamtąd, które bardzo polecam (sama kupiłam sobie i znajomych i wszyscy jesteśmy pod wrażeniem). Ludzie ogólnie są bardzo sympatyczni, na miejscu centra handlowe, lidl i ikea :) Tanie kosmetyki i ubrania, więc można zaszaleć. Aha i jeśli biegasz koniecznie weż ze sobą strój na Fuerta jest mnóstwo deptaków i co chwile ktoś biega widac, że na wyspie promują zdrowy tryb życia. Pozdrawiam

Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety Czysty funkcjonalny z bardzo dobra i uprzejmą obsługą. Jedzenie na BARDZO duzy plus. Rozmaitość ilość i obsługa w restauracji super. Polożenie to plus za widoki i spokój. Animacje dla każdego coś fajnego.
    • Wady Wifi darmowe tylko przy recepcji. I tyle:)

Z żoną polecamy ten hotel z czystym sumieniem. Hotel bardzo przyjazny dla gości. Drinki w all nie sa rozpuszczane z woda... Bardzo dobre i nie oszukane. Piwo też prawdziwe:). Jedzenie wspaniałe i różnorodne. Położenie w spokojnym i malowniczym miejscu. Troche spacerku do plaży nie zaszkodzi tym bardziej droga (dłuższą) przy brzegu oceanu jaka polecam ze wzgledu na widoki. Jest tez krótsza droga ale mniej malownicza miedzy hotelami. Pokoje czyste duże wyposażone w to co trzeba.