Opinie o hotelu Exotica
Grecja / Zakynthos

Exotica: basen, sport i rekreacja

• Idealny zarówno dla osób nastawionych na wypoczynek jak i dla tych, którzy chcieliby zwiedzić wyspę.
  • W odległości 20 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego dojechać można do oddalonego o 4 km miasta Zakynthos.
  • Położony zaledwie 450 m od pięknej, piaszczystej plaży.

Grzesiek

• Zalety W zasadzie wszystko. Hotel czysty, zadbany. Po za sniadaniami posilki smaczne i urozmaicone, drinki na AI dobre. Rewelacyjna obsługa
    • Wady Do plaży nie jest daleko, ale 10 min trzeba liczyć. Łazienka mocno specyficzna, ale nie jest to jakiś poważny mankament. Dla rodzin z dziećmi - po za brodzikiem brak atrakcji dla maluchów. Śniadania troche monotonne, ale zaraz po nich otwierany jest bufet przy basenie.

Zalety: W zasadzie wszystko. Hotel czysty, zadbany. Po za sniadaniami posilki smaczne i urozmaicone, drinki na AI dobre. Rewelacyjna obsługa Wady Do plaży nie jest daleko, ale 10 min trzeba liczyć. Łazienka mocno specyficzna, ale nie jest to jakiś poważny mankament. Dla rodzin z dziećmi - po za brodzikiem brak atrakcji/infrastruktury dla maluchów. Śniadania troche monotonne, ale zaraz po nich otwierany jest bufet przy basenie.

• Zalety Bardzo dobre jedzenie,lokalizacja,obsluga.
    • Wady Brak animacji,nuda wieczorami.

Na poczatku wielkie rozczarowanie wyspa.wszechobecne smieci.Na szczescie hotel czysty. Lokalizacja hotelu super lekko z boku glownej ulicy w kierunku morza.Dziewczyny z grecosa na medal.Agata i Lucja POZDRAWIAM

Grzegorz

• Zalety *Spokój *Dobrze zagospodarowany *Porządek *Pyszne jedzenie
    • Wady Pare drobnostek. Ale naprawdę nie warte wypisywania

Hotel warty polecenia, adekwatny do ceny. Super jedzenie, wspaniała obsługa. Blisko morza, jeszcze bliżej "centrum" miejscowości. Większość to Brytyjczycy, ale i Polaków tez sporo. Jeszcze raz polecam nie zdecydowanym

Marek

• Zalety czystość obsługa jedzenie sok pomarańczowy świeżo wyciskany z pomarańczy podjazdy dla wózków
    • Wady dla mnie brak wad

pobyt 15-22 lipca Hotel rewelacyjny. Bardzo miła zaangażowana obsługa (większość to Albańczycy, bardzo mili pomocni uśmiechnięci pracowici ludzie). Stosunek ceny do jakości super. Większość gości to Anglicy i Polacy. Jedzenie bardzo smaczne, w tej klasie hotelu na pewno nie ma się do czego przyczepić. Ważne że wszystko jest na zasadzie szwedzkiego stołu i samoobsługi. Nie ma sytuacji, że napoje donoszą kelnerzy. Pewnie daliby radę ale byłoby to uciążliwe ;) Na pewno hotel dla osób bardziej ceniących spokój niż rozrywkę. odległość od plaży ok 400m natomiast sama plaża szału nie robi. ewentualnie druga plaża bliżej obiektu klelia beach hotel . Uwaga hotel tego samego właściciela i można tam iść na kawę lody etc. z wizytą. Natomiast my osobiście polecamy wynajęcie samochodu, ewentualnie quada lub skuteru. My akurat korzystaliśmy z Hermesa. Być na Zakynthosie i nie być na Cameo Island (wyspa prześcieradeł ;) w Laganas), plazy Roxa, Xigia, Lmnionas, Bananas, Gerakas, zatoce wraku Plaże te są najpiękniejsze na wyspie... haczykiem jest to, że praktycznie przy większości nie ma hoteli ;) Podczas podróży do zatoki wraku polecam odwiedzić miejscowość KLOMENOS i sklep Philippasa Korfiatisa. Rodzina ta produkuje olivę oraz pyszny miód tymiankowy na niewielką skalę. Przemili ludzie, dobre ceny. Przy odwiedzinach plaży Xigia warto zdjąć biżuterię ;) siarka w wodzie powoduje zmianę koloru srebra i nie tylko ;)

Danek

• Zalety Atmosfera Miła obsługa Basen dla dzieci Jedzenie przy basenie (snacks)
    • Wady Pokoje dla ludzi innej narodowości niż Anglia obskurne z wilgocią Bruce krzesła w stołówce praktycznie każde zalane Papier wyrzucany do osobnego kosza w łazience a nie dopuszczany w WC Grzyb w łazience Wilgoć w pokojach Brak możliwości przesunięcia parasola przy basenie ponieważ jest przymocowany do ziemi śrubami

Zacznijmy od początku ! Wycieczka z Firmy Grecos all inclusive hotel exotica **** wylot piątek 04:05 naszego czasu z Katowic na miejscu w Grecji jesteśmy o 06:00 naszego czasu. W hotelu znajdujemy się ok 06:40. Miła niespodzianka nas tam czeka dowiadujemy się bowiem że pokoje są nadal zajęte i będą wolne o 13:00 naszego czasu. Więc snujemy się jak Ci bezdomni na walizkach 6 godzin 25 minut. Bo pokoje są dopiero oddane do naszego użytku o 13:25 naszego czasu. Dodam że na pokoje czekamy nie tylko my są jeszcze z 4 pary z Polski jedna z nich jest z ok. 15 miesięcznym dzieckiem. Taka ciekawostka że w godzinach 6:40  a 13:25 przyjechali nie raz Anglicy i dla nich miejsce od razu się znalazło. Zachodzimy wreszcie do pokoju a tam naszym oczom ukazuje się cały pokój w wilgoci z widokiem na ścianę. A to wszystko za 4700zł czyli 2350zł na łebka. Mijają kolejne dni mimo zgłoszenia tego faktu do firmy grecos, rezydenta i recepcji dopiero w Poniedziałek zaproponowano nam inny pokój piętro wyżej z tym samym problemem purchle zostały zdrapane i zamaskowane szpachlą :) pod którą wilgoć zaczęła już rosnąć i rozsadzać szpachle. Mimo wyjazdu 2 autokarów Anglików nadal brak pokojów dla Polaków. Co mnie zdziwiło Anglicy zawsze byli lokowani w innych budynkach niż Polaczki. Tak jak by było to z góry ustalone że dostajemy gorsze pokoje mimo że zapłaciliśmy tyle samo za ten sam pokój. Taka ciekawostka Pan mr. Fix IT po naszym wymeldowaniu się z pokojów zaczął obszerne prace zdrapując i latając wilgoć... Nie polecam firmy Grecos jak i tego Hotelu panuje tam jakaś dziwna segregacja na lepszych i gorszych. Jedyne co ratuje ten hotel to obsługa miła, uśmiechnięta i pomocna plus jedzenie.

• Zalety Cicho i spokojnie, komfortowo, czysto, pyszne jedzenie i miła pomocna obsługa.
    • Wady Lekki \"zapaszek\" z kanalizy - jak wszędzie w Grecji.

Hotel z przestronnym ogrodem i ładnymi czystymi basenami (co noc czyszczone), dostępne "dmuchańce", leżaki i parasole - zawsze były jakieś wolne. Całość bardzo ładnie się prezentuje. Pokoje codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane, jedyne minusy to brak zasłonki prysznicowej - za każdym razem zalana cała łazienka i lekki zapaszek z kanalizy (ale to standard w Grecji, nie do ominięcia) + trochę kamienia/rdzy na kranach. Naprawdę drobiazg przy całokształcie. Mieliśmy pokój 2-os. z dostawką i nie odczuwaliśmy ciasnoty, łóżka wygodne duże, klimatyzacja i lodówka bezpłatnie, sejf płatny ale nie korzystaliśmy, często zostawialiśmy na wierzchu jakieś dokumenty, pieniądze, kindla - nic nigdy nie zginęło. Jedzenie - tu ogromny plus - każdy wybierze coś dla siebie, codziennie jakieś urozmaicenie, w tym coś z kuchni greckiej, świeżo, pysznie, również wybór deserów (jak z dobrej cukierni), lody, owoce, soki z dystrybutora, ale też butelki z colą, sprite'm, automaty z kawą, winem, piwem, do śniadania można wycisnąć sok z pomarańczy. Drinki przyzwoite, nie tylko z lokalnych alkoholi, brak im tylko świeżych soków w kompozycjach - bez ograniczeń, normalne porcje. Obsługa bardzo miła, pomocna i ogarnięta, również na recepcji, nawet zgubienie klucza pierwszego dnia nie zrobiło na nich wrażenia ;) Przed wycieczką (również na własną rękę) warto poprosić o launch box (kanapki, owoce i woda, ale zawsze), przed wczesnym wylotem przygotują early breakfast (nawet o 5 rano). Wieczorki tematyczne - skorzystaliśmy tylko z jednego, bo byliśmy z dzieckiem - wieczór grecki rewelacja, tańce między stołami, tłuczenie talerzy, show z ogniem itd. Głośnej dyskotekowej muzy i animacji w/nad basenem brak - dla nas to był ogromny plus. Jeśli szukacie spokoju i odpoczynku, to polecamy gorąco, a jeśli rozrywek i baletów do rana, to zdecydowanie nie tutaj ;) Do plaży szliśmy ok 10 minut, droga asfaltowa, wśród wysokich trzcin, plaża piaszczysta, woda płytka nawet dość daleko od brzegu, na plaży oznakowane żółwie gniazda, leżaki płatne, trochę "dziko" ale ma to swój urok. Tuż przy hotelu pierwszy sklepik (cokolwiek potrzebujecie) i bankomat, dalej jest ich masa, dużo też wypożyczalni samochodów (polecamy zwiedzanie na własną rękę), skuterów i quadów, lokalnych biur oferujących wycieczki i sporty wodne. Wiele z nich dysponuje jakąś ulotką w języku polskim. Jedyne czego nam brakowało w okolicy, to takie typowych greckich tawern z tradycyjną kuchnią - większość to bary nastawione na Anglików.

• Zalety Hotel czysty,ładne pokoje, miła obsługa. Polecam w 100%

Hotel jak najbardziej odpowiada czterem gwiazdkom. Czysty, ładne pokoje,codziennie sprzątany,miła obsługa. Polecam wszystkim wybierającym się na Zakynthos. My postawiliśmy na wycieczki fakultatywne , to był dobry wybór,te piękne widoki ,kolor wody,jaskinie i oczywiście Zatoka Wraku tworzą łącznie z pobytem w hotelu niezapomniane cudowne wspomnienia. Polecam wszystkim hotel Exotica.

MIREK

• Zalety HOTEL ODNOWIONY ,CZYSTY,B.DOBRE JEDZENIE.
    • Wady BRAK ZASŁON W ŁAZIENKACH POD PRYSZNIC

Pyszne jedzenie, wszystko świeże i smaczne, obsługa bardzo miła i pomocna, plaża spacerkiem ok. 8 min. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu i szczerze polecam ten hotel. Obsługa Grecos OK.

Żaneta

• Zalety - miła obsługa, kelnerzy barmani i cała recepcja, wszyscy uśmiechnięci, zagadują do wczasowiczów, bardzo na plus ! - posiłki dobre, lepsze niż w restauracjach, duzy i urozmaicony wybór - pokoje czyste, wszystko nowiutkie, sprzątane codziennie - do głownej drogi gdzie znajdują się wszystkie sklepy, restauracje minutka drogi
    • Wady - do plaży spacerem ok 10-15min

Ogołnie wrażenie bardzo dobre, przykładowo mimo że doba od 14stej mieliśmy mieć pokój dopiero a przylecelism bardzo wczesnie to personelowi udalo sie juz na 10tą przygotować pokój. Wszyscy bardzo pomocni, usmiechnięci i ta jakość obsługi hotelu i ich podejście sprawia że pobyt w hotelu będziemy wspominać bardzo pozytywnie. Dla niektórych może tylko minusem być odległość od plaży jeśli ktoś nie lubi chodzic, nam to nie przeszkadzało ale warto o tym wspomniec. POLECAMY!

Ewa lat 55,dietetyk , zamezna
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Blisko morza, basen pod oknem, sklepy za rogiem, restauracje, puby, kluby w odległości 5 minut,wszystko suuuper
    • Wady Bez uwag

Zadowoleni super super, wyżywienie, wycieczki statkiem, motorówka