Labranda Isla Bonita
Hiszpania / Teneryfa

Labranda Isla Bonita: basen, sport i rekreacja

• Dobra lokalizacja: ok. 1,1 km do centrum Costa Adeje, ok. 2,5 km od AquaLandu, ok. 2,5 km od Siam Parku.
  • Jedynie 400 m od piaszczystej plaży Playa de Fanabe.
  • Infrastruktura przyjazna dzieciom: mini klub, animacje, pokój gier, pokój zabaw.
  • Atrakcje dla aktywnych: zadaszone boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, aerobik, siłownia.

• Zalety Hotel blisko dwóch plaż Play Del Fanabe oraz Playa Del Duque ta druga zdecydowanie z lepszym pisakiem.
    • Wady hotel z wiekiem.

Hotel ma 27 lat z tego co pamiętam, dlatego wykupiliśmy sobie odnowione pokoje za dodatkowa oplata. Był to apartament z dwoma pokojami i aneksem kuchennym . Animacje prowadziło 6 ludzi w tym 2 polskie dziewczyny - przemiła Pani Ewa. Dobra kuchnia, codziennie inna na kolacje, duży wybór. Na recepcji również pracuje jeden Polak. W Hotelu jak i na teneryfie dużo Plaków - trzeba uważać co się mówi. ;) Polecam

• Zalety Dobra baza wypadowa
    • Wady hotel z zeszłej epoki :)

Wyspa cudowna. Obsługa hotelowa bardzo miła. Hotel głownie na English People ale zdarzają się Francais y Espanoles :) Było mleko sojowe - więc to już coś :)

• Zalety położenie (pomimo dojścia ok. 800m do plaży) wyżywienie dobre drinki krótki transfer z lotniska (ok. 20 min.)
    • Wady słabe wi-fi

Głównymi zaletami tego hotelu (według mnie) są: jedzenie (byliśmy z dziećmi i były zachwycone, smaczne i duży wybór, kawa z ekspresów dostępna przez cały dzień), dobre położenie (krótki transfer z lotniska, do plaży ok. 800 m, tak jak jest napisane w ofercie, ale warto iść na plażę del Duque; odległość podobna a przyjemniej- piasek jaśniejszy,tutaj obuwie do wody nie było potrzebne, ale przydało się w Siam Parku), przystanek autobusowy przed głównym wejściem do hotelu (dla chętnych z korzystania z komunikacji miejskiej; podczas naszego turnusu byli i tacy, którzy wybrali się tym sposobem do Loro Parku i nie narzekali). Pokoje duże (właściwie to były dwa pokoje) i sprzątane codziennie, każdy z balkonem, na którym można posiedzieć. Nam trafił się pokój w tej "starszej" części tzn. meble pamiętające lepsze czasy i telewizor kineskopowy. Ale czy naprawdę jedziemy na wczas, by siedzieć w pokoju i oglądać telewizję? Jeśli tak, to lepiej dopłacić do pokoju superior. Część wyremontowana ma już nowsze meble i lepszy telewizor. Łazienki w obydwóch częściach z wanną i kiepskimi fugami. Grunt, że było czysto. Robactwa brak! Baseny są dwa (plus takie malutkie brodziki dla dzieciaczków) i tak naprawdę zawsze można było znaleźć leżaki, chociaż byliśmy świadkami, że ludzie w nocy biegali z ręcznikami, aby sobie zająć leżak (na to już hotel nie ma wpływu). Sam basen mógłby być większy. Na terenie hotelu sala gimnastyczna, stoły do tenisa stołowego, bilard. Dla chętnych np. strzelanie z łuku. Obowiązkowe wycieczki do Loro Parku (dobrze opracować plan zwiedzania ... warto zaliczyć wszystkie show) i Siam Parku (przystanek do bezpłatnego busa obok centrum handlowego El Duque). Wynajęliśmy (na promenadzie) samochód i zwiedziliśmy wyspę (w tym właśnie Loro Park) - warto. Rezydentka Rainbow, p. Kasia, sympatyczna i pomocna. Animatorki zachęcają dzieci do wspólnej zabawy. Jeśli zdarzy nam się wrócić na Teneryfę, to z ponownie wybierzemy ten hotel.

• Zalety bardzo sympatyczna, pomocna obsługa, czyste pokoje, świetne jedzenie, super lokalizacja
    • Wady pokoje wymagają odnowienia

Wakacje z dziećmi organizowane przez Rainbow - wszystko super, dopięte na ostatni guzik. Dzieci zaaopiekowane przez animatorki, wieczorem również rozrywki. Baseny, wycieczki, blisko plaża. Bajkowe wczasy. Wróciliśmy wypoczęci, opaleni, może trochę przejedzeni :) Polecamy!

• Zalety Bardzo fajny hotel!!!!Wszędzie blisko,jedzenie różnorodne smaczne!Obsługa wyśmienita,wszyscy uprzejmi mili!Szampan do śniadania!
    • Wady brak wieczorków aby potańczyć,ale animacje były fajneCi młodzi ludzie uśmiechnięci mili!

Nie mogę czytać tych wstrętnych opinii!!!!!Głupoty piszą że brudno i etc.Codziennie pokoje sprzątane ręczniki zmieniane/nie było potrzeby/Mieszkaliśmy w budynku A na 4 piętrze widok na basen!!!Polecam!

• Zalety położenie
    • Wady okropne pokoje

świetne położenie hotelu , sama Teneryfa super, hotel kiepski - głównie pokoje i wyposażenie z lat '90. fajne zabawy dla dzieci.

• Zalety blisko centrum
    • Wady karaluchy i komuna

pobyt dla 3 kobiet -a 237 ...1 pokoje brudne materace,dostawka to łóżko polowe,wanna obita pomalowana olejną kafle i fugi w łazience pamiętające początki hotelu,drzwi otwierane przez 10 min- problem z wejściem,tv śnieg....2 pokoje -dostawka juz lepsza bo brudna kanapa b 102 karaluchy pod poduchy,chodzą wszędzie w restauracji na talerzu nawet znalazłam na co weszła pani z obsługi i powiedziała nie jeść i tyle!!!jedzenie do niczego monotonia nasz mortadela w różnych wydaniach,sery ok,rano zdeptane warzywa,polecam jajko sadzone tj.plus i sos kanaryjski czerwony i zielony...jestem kucharzem więc proszę mieć poprawkę na moje uwagi dot.potraw bo w Polsce bym sobie nie pozwoliła na takie coś...Obsługa pracuje bardzo szybko i bardzo miła więc nie wiem gdzie tkwi problem tego hotelu że tak niski poziom ogólnie?Animacje wieczorne też sobą nie wiele prezentują...ogólnie nie polecam.Polecam jedynie 25 stopni w listopadzie ale w Polsce bo isla bonita zasługuje jedynie na 1 gwiazdkę

• Wady Hotel nie powinien być oceniany jako 4-gwiazdkowy tylko jako 2-gwiazdkowy, to skandal że Itaka promuje go i sprzedaje jako 4-gwiazdki

Czuję się oszukana, hotel brudny, stary, nie odnawiany, poniżej wszelkich standardów

• Zalety Nieduża odległość od lotniska, dość przestronne pokoje a w za- sadzie dwupokojowe apartamenty, duże ilości jedzenia na każdym posiłku w też owoców i napojów.
    • Wady Hotel kolos, 5-ta kondygnacja poprzecznych budynków hotelowych przysłania słońce na baseny, które jest tam tylko w godz od 11:00 do 17:00 i to nie we wszystkich sektorach. Odległość od plaży wiecej niż 400m które podaje info. ale nie dużo więcej. Brak programu TV w jezyku polskim pomimo znacznej ilości polaków. Słabo działająca klimatyzacja. Ogólnie hotel wymaga już remontu.

Ogólnie Hotel Isla Bonita 4* wg mnie można ocenić na mocne 3*. Natomiast największe rozczarowanie to działanie organizatora tj Itaki. 1. Notoryczne spóźnienia zapowiadanych godzin a) wylotu 1 godz. b) wyjazdu na wycieczkę 20 min c) przyjazdu autobusu na transfer powrotny na lotnisko 20min d) odlot do Polski 45 min 2. Nieprzyzwoita godzina powrotu . Wyjazd z hotelu o godz 3:05 (przyjazd autobusu 3:25)?! 3. Brak zapewnienia suchego prowiantu przez Itakę w hotelu dla osób opuszczających hotel przed porą wydawania posiłków śniadaniowych. ( hotel opłacony do godz 12:00) 4. Oferowane przez Itakę 8 dni sprowadza się faktycznie do 6 dni gdyż przyjazd do hotelu nastąpił o godz 21:00 dnia pierwszego, a wyjazd z hotelu o godz 3:05 w nocy dnia ostatniego? 5. Obsługa ze strony Itaki wpadła już w taką rutynę, że nie ma nic więcej do zaoferowania poza stałymi miejscami, również w przypadku niemożliwości zwiedzenia czegoś z przyczyn obiektywnych (żadnej alternatywy). Np z uwagi na silny wiatr nie było możliwości wjechania kolejką linową na szczyt El Teide. Pozostało więc nam trochę czasu do wykorzystania i pomimo próśb o zatrzymanie się w jednej z miejscowości przez które przejeżdżamy, żeby zobaczyć normalne życie tubylców i zrobić jakieś zakupy, odpowiedź była negatywna z uwagi na brak takiego postoju w programie. Do znudzenia natomiast był powtarzany postój na bezludziu w zakolach głównej drogi ,żeby "podziwiać widoki" . Wnioski do wyciągnięcia przez Itakę.

• Zalety Położenie
    • Wady kiepskie animacje, przeładowany, wieczorami trudno znaleźć miejsce w barze, zbyt duża ilość stolików w stosunku do powierzchni terenu przez co wieczorami bar mało sympatyczny

Hotel zdecydowanie nie 4-ro gwiazdkowy. Zarówno wygląd hotelu jak i infrastruktura max. 3 gwiazdki. Mało przyjemny bar przy którym odbywały się wieczorne animacje. Bardzo małe, stłoczone stoliki nie zachęcają do spędzania wieczorów w hotelu . Animacje masakra, bardzo głośno aż trudno rozmawiać między sobą. Opcja all inclusive ok. Cały dzień jakieś przekąski napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Posiłki bez szału ale nikt głodny nie chodził. Obsługa przemiła i pomocna. Pokoje czyste i sprzątane codziennie, dość ładne (superior). Hotel dobrze zlokalizowany, wszędzie blisko aczkolwiek droga z plaży do hotelu troczę męcząca (pod górę) i na pewno więcej niż 400 m, myślę że tak ok. 800 m. Hotel dobry dla osób spędzających większość czasu poza hotelem. Blisko promenady licznych knajpek i sklepu.