Opinie o hotelu Sun Island Resort & Spa
Malediwy / Atol Ari

Sun Island Resort & Spa: plaża

• W hotelu działa renomowane centrum nurkowe i ekskluzywne SPA w tropikalnym ogrodzie z sauną, jacuzzi i gabinetami zabiegowymi.
  • Nietuzinkowe animacje: rejsy o zachodzie słońca, wycieczki łodzią motorową na pobliską wyspę.
  • Atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku: korty tenisowe, sala do squasha, pole golfowe, windsurfing, narty wodne, katamaran.

Julita

• Zalety położenie, czystość, obsługa, komunikacja
    • Wady kosmiczne ceny w restauracjach

Parę dni temu wróciliśmy z miesiąca miodowego na Sun Island i jesteśmy zachwyceni! Prawdziwy raj na ziemi. Widoki zapierające dech w piersiach, bujna piękna roślinność, ogrody, mnóstwo zwierząt, małe rekiny pływające pod nogami, no cud po prostu! Wyspa jest naprawdę duża i najlepiej poruszać się po niej na rowerach. Wszędzie są huśtawki zawieszone na palmach, kolorowe kwiaty, zdjęcia wychodzą bajeczne. Codziennie o 18:30 jest karmienie płaszczek przy brzegu i dużych rekinów przy restauracji - duże wow :-) Mieliśmy ofertę All Inclusive i zdecydowanie ją polecamy, może ilość drinków nie jest zbyt duża, ale nam w 100% wystarczyła, bo alkohole mają bardzo dobre. Nasz ulubiony to był Cinzano Fruits (z sokiem mango) pychotka :-) Nie wyobrażam sobie picia bez tej opcji, bo można by było zbankrutować :-P jedzenie także bardzo dobre, nie jakoś zachwycające, ale naprawdę dobre i każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze można iść do płatnej restauracji lub skorzystać z oferty na jakieś określone danego dnia BBQ (ale ceny kosmos - ok. 100$ od osoby). Obsługa hotelowa i kelnerzy cudowni, bardzo mili, pomocni, a co najważniejsze - nie są nachalni. Wycieczki super, polecamy nocne łowienie ryb, po którym można zjeść złowione przez siebie ryby (grillowane) i snorkeling (czyli nurkowanie z maską), widzieliśmy żółwie, rekiny wielorybie, manty i miliony kolorowych rybek. Ogólnie miejsce jest idealne dla ludzi, którzy chcą przede wszystkim odpocząć, ale aktywni też się nie będą tu nudzić. Dla dzieci też super miejsce, aczkolwiek nie widzieliśmy żadnego placu zabaw ani zjeżdżalni. Niemniej, zauważyliśmy, że dzieci był zachwycone plażą, basenem i zwierzętami. Wieczorne atrakcje dla dzieci i dorosłych także są OK. Można by się doszukiwać jakichś minusów czy wad, ale to już na siłę. Poza wysokimi cenami poza ofertą All Inclusive nie mamy się do czego przyczepić :-) Z całego serca wszystkim polecamy, bo jest to tak magiczne i cudowne miejsce, że ciężko je opisać :-)

Jarosław

• Zalety Położenie, plaże, obsługa, 2x dziennie sprzątanie pokoi, oferta sportwo-rekreacyjna.
    • Wady Nie pełna opcja Ali inclusive, różne (lepsze-gorsze) położenie pokoi za tę samą cenę, nie w pełni zagospodarowane fragmenty terenu.

Bardzo fajny resort, jest wszystko co trzeba. Szczególnie polecam bungalowy w południowej części wyspy, najlepiej po stronie wschodniej - piękna spokojna plaża z "prywatnym" zejściem, czasem wręcz odwiedzana przez turystów z innych stron wyspy (mających przecież swoje plaże). Główne skojarzenie - raj na Ziemi.

Bartłomiej

• Zalety obsługa, mnogość atrakcji, czystość i porządek na wyspie
    • Wady męczący dojazd

Hotle (a raczej wyspa) zdecydowanie spełnia oczekiwania. Miejsce ciche i spokojne, piękne, zróżnicowane, po zmroku pozytywnie "ciemne" - oświetlone klimatycznie, ale nie przesadnie. Obsługa na najwyższym poziomie, wszyscy mili i życzliwi (czasem aż nadto), nie tylko wobec gości ale i wobec siebie (polecam przejść się do wioski pracowników, żeby zobaczyć ich życie od kuchni). Widoki rajskie, pogoda na plus, nawet w drugiej połowie września. Tu mała uwaga: prognozy pogody w różnych serwisach/aplikacjach są zwodnicze, pokazują - poza sezonem suchym - burze i deszcz non-stop, podczas gdy w rzeczywistości pogoda jest i tak zazwyczaj piękna; tak, pada niemal codziennie, ale w zasadzie tylko nocy (ewentualnie raz w ciągu dnia, ale przez około 5 do 15 minut). Jeśli chodzi o aspekt finansowy, to nie jest to kierunek tani, choć może właśnie dzięki temu nie ma tam dzikich tłumów i można trochę "odetchnąć". Alkohol i stołowanie się poza wybranym pakietem żywieniowym - dość drogie (piwo 5-10$, drink 10-20$, danie w restauracji 25-30$). Atrakcje sportowe - te znane nam i popularne w Europie (siatkówka, koszykówka, badminton, bilard, snooker, siłownia, cardio, golf) za darmo, te "wodne" (wszystkie możliwe) również stosunkowo drogie. Wyspa zdominowana przez gości z Rosji, miejsce szczególnie przyjazne znającym język rosyjski. Największy minus i zarazem uwaga dla decydujących sie na wyjazd: męcząca podróż. W teorii nie wygląda to źle, bo teoretycznie można tam dolecieć z jedną tylko przesiadką (tak z Warszawy jak i z Krakowa), względnie dobrymu liniami lotniczymi, łącznie spędzając w powietrzu około 10 godzin. W praktyce jednak podróż trwa w najlepszym wypadku dobre kilkanaście godzin, a nawet dobę - to, o czym nikt nigdzie nie informuje to to, że lecimy na Male, czyli do stolicy, ale potem z Male czeka nas jeszcze jeden lot na inne, położone bliżej lotnisko (jest w cenie, ale fajnie by było o tym wiedzieć). Lot trwa co prawda 20 minut, ale cała otoczka lotniskowa towarzyszy mu jak przy normalnym locie, plus trzeba odebrać i nadać ponownie bagaż, czyli dodatkowo jakieś 2-3 godziny do czasu podróży i sporo wysiłku. Co więcej, po wylądowaniu na drugim lotnisku czeka nas jeszcze przeprawa na wyspę, motorówką, a tu ponownie trzeba się władować do autobusu, przedostać do portu, załadować, wyładować... kolejne 2-3 godziny. Wobec powyższego nie polecam jechać tam na krótko, rozsądne minimum przy takiej podróży (na którą trzeba przeznaczyć w zasadzie dwie doby) to moim zdaniem od 10 dni w górę, optymalnie to 14 dni, ale trzeba wówczas zabrać sporo dolarów/euro na płatne atrakcje dodatkowe, takie jak SPA, nurkowanie, sporty wodne, wycieczki wędkarskie, poszukiwanie delfinów, rekinów itd, gdyż wyspę, choć jest relatywnie duża, można schodzić i poznać dokładnie w kilka dni.

Przepiękna okolica, kryształowa woda, spokój dla chcących odetchnąć od miejskiego zgiełku. Obsługa bardzo miła i pomocna.

• Zalety Super jedzenie, duży wybór. Miła obsługa, znajomość języka angielskiego.
    • Wady Opcja All inclusive. Dostępna do godziny 12.00 ostaniego dnia!!! wyjezdzalismy o 18 z hotelu. Musilismy do godziny 11 oddać bagaże, wypdrowadzic się z domku i czekać aż do 18 w recepcji. Oczywiście mogliśmy kozystac z basenu.

Tylko opcja Ali inclusive. Dostępna do 12.00 dnia ostatniego. Po tej godzinie musisz sam sobie czas zoorganizowac i dodatkowo zapłacić. Ja czekalam do 18 w recepcji... bezsensu... Oprócz tego miejsca godne polecenia. Super jedzenie dużo atrakcji. Polecam na max 10 dni później nie ma co już robić. Mieszkasz na 1 wyspie. Gdy chcesz gdzieś jechać musisz płacić dodatkowo.....

Marzena

• Zalety Bardzo dużo możliwości spędzania wolnego czasu

Super hotel. Wiele możliwości spędzania czasu aktywnie. Bardzo pomocny personel. Jedna z największych wysp na Malediwach. Doskonały odpoczynek. Mysle ze tam wrócę. Super! Super! Super!!!!! Gorąco polecam!!!

• Zalety Domki bezpośrednio na plaży w naturalnym ogrodzie:)

Wyspa jest uroczym zakątkiem świata, gdzie wszystko jest łagodne i miękkie, cisza, woda, powietrze i piasek. Urzekający spokój resortu z jego doskonałym jedzeniem i naturalnością otoczenia, pięknym ogrodem pozwalają znaleźć się w raju. Ludzie tam pracujący są przyjaźni i nienachalni, codzienne karmienie płaszczek i rekinów jest cudownym rytuałem. Snorkeling odkrywa drugą rajską rzeczywistość a spotkanie rekina wielorybiego to medytacja:). Cząstka mnie już tam została na zawsze...

• Zalety Czystość, przesympatyczna obsługa, cudowne położenie, komfortowe pokoje
    • Wady Brak ????

Hotel położony na pięknej wyspie zadbany w każdym jej zakątku. Przecudowa obsługa zawsze pomocna i bezproblemowa. Jedzenie urozmaicone istnieje w hotelu kilka restauracji każda z inną kuchnią. Polecam wersję pełnego wyżywienia nie wiele różni się od opcji all a jest zdecydowanie cenowo przystępniejsza. Ceny na wyspie dość wysokie ale warto tam wydać każdy pieniążek ???? polecam nurkowanie i masaże w aaramu spa niesamowite wrażenia. Warto wypożyczyć rowery można nimi zjeździc całą wyspę. Pomimo pory deszczowej (lipiec) tylko przez 3dni padało kilka razy po max 15min reszta urlopu cudowne słońce. Polecam wszystkim w 100%

Paweł Jamróz
    Pobyt: Marzec 2017

Wyjątkowe miejsce, byliśmy drugi raz i będziemy wracać tam co roku.

Michal
    Pobyt: Grudzień 2016

Swietna obsluga, cudowna pogoda, pyszne jedzenie. Polecam!