Opinie o hotelu Sun Island Resort & Spa
Malediwy / Atol Ari

Sun Island Resort & Spa: plaża

• W hotelu działa renomowane centrum nurkowe i ekskluzywne SPA w tropikalnym ogrodzie z sauną, jacuzzi i gabinetami zabiegowymi.
  • Nietuzinkowe animacje: rejsy o zachodzie słońca, wycieczki łodzią motorową na pobliską wyspę.
  • Atrakcje dla amatorów aktywnego wypoczynku: korty tenisowe, sala do squasha, pole golfowe, windsurfing, narty wodne, katamaran.

Andrzej ( 58) z żoną
    Pobyt: Listopad 2016

• Zalety jedna z najlepszych relacji cena/jakość
    • Wady stanowczo za drogie alkohole, stąd ziejące pustkami restauracje

Polecamy biuro podróży Unique Moments z Wrocławia ( um24.pl ). Porada konieczna ze względu na ogromną ilość wysp i resortów na Malediwach.

Dominik Stolarczyk
    Pobyt: Listopad 2016

• Zalety Just perfect

Just perfect

Maciej z Gdanska

• Zalety Wyspa jak z bajki - podsumowujac RAJ :)
    • Wady No comments...

Podroz z Gdanka przez Warszawe - Dubaj - Male - lokalny samolot na sasiednia wyspe + 10 min lodzia daje w kosc ale w momencie wyladowania na wyspie juz wszystko nie ma znaczenia:) Wybralismy Water Bungalow z wersja sniadan i kolacji - nie zaluje bo kierujac sie opiniami wczesniejszych urlopowiczow wersja All nie jest dobrana we wlasciwy sposob - na miejscu okazalo sie to strzalem w 10-ke. Oczywiscie update cen drinkow - siegaja one kwot 18$ za sztuke / obiad jadalismy w roznych miejscach na wyspie (Tajska (the best) + wloska + bar przy recepcji) ceny posilkow od 15- 30$ ) Polecam CAVE - bardzo dobre musujace wino podane w kubelku z lodem (20$) ktorym raczylismy sie calymi dniami :))) To byloby tyle jesli chodzi o praktyczna strone a teraz nieco o Raj-u..... Fantastyczny pobyt, kazdy znajdzie cos dla siebie - woda 28st C temperatura powietrza 38 st C coz chciec wiecej...Czlowiek rano sie budzi i wchodzi z tarasu do tej absolutnie krysztalowej lazurowej wody i cieszy sie kazda chwila... Jedzenie urozmaicone - podczas tygodniowego urlopu nie jadlismy 2 razy tego samego posilku - moze za wyjatkiem spagetti pysznie przyrzadzanego na miejscu przes usmiechnietego cook-a :) Ogolne wrazenie ze doba ma 48 h bo czas sie tam nie liczy - czlowiek zyje nurkowaniem i spacerami po bialym piasku myslac o Robinsonie i Pietaszku :) Nie chcialbym sie rozpisywac ale naprawde warto tu przyjechac - zycie sie ma jedno i fajnie ze moglismy doswiadczyc tych wrazen i emocji - plywanie z rekinami, kolorowymi rybkami, pokaz karmienia plaszczek ktore wrecz wychodza z wody itd itd..... Na koniec nalezy dodac ze bardzo fajnie maja tam to wszystko zorganizowane - bardzo profesjonalna obsluga pod kazdym wzgledem.. Nawet pokoj nam chieli sprzatac 2 razy dziennie - sam poprosilem aby tego nie robili :) Podazajacym w tym kierunku zycze przynajmniej tych samych doznan z pobytu i proponuje zakup bardziej profesjonalnych masek do nurkowania (takich co nie paruja w wodzie) + filtr min. 50-ka. 30-ka nie ra

Wojtek
    Pobyt: Luty 2016

• Zalety Bajeczne położenie
    • Wady Nie wyszukuje się wad na takich wakacjach ;)

Miejsce polecam każdemu, razem z żoną na spędziliśmy na wyspie na prawdę wspaniałe chwile, otoczenie przepiękne, jedzenie i obsługa na szkolną 6

Jacek z Makowa
    Pobyt: Styczeń 2015

• Zalety Miła obsługa, zawsze uśmiechnięci kelnerzy. Pokoje sprzątane codziennie po dwa razy.
    • Wady przy basenie zbyt mocno się obsługujący narzuca. Taki miły.

Byłem w terminie 20.01.2015 - 02.02.2015r wraz z córkami. Dla dzieci pobyt powyżej 10 dni może być nieco nudny i monotonny. Przy plaży od strony domków na wodzie na wysokości pokoju 415 zbudowaliśmy własną rafę z koralowców. Zolziliśmy koralowce z całej okolicy na materacu i ustawialiśmy je przy brzegu ,także mieliśmy własny świat wodny . Było tam po pierwszej nocy dużo kolorowych rybek , a pod koniec pobytu rafa była już tak rozbudowana, że wkoło niej zaczęły się kręcić małe rekiny polujące na rybki. Pięknie , po prostu przepięknie. Spokój i cisza . Turystów , jak na lekarstwo. Pozdrawiam Darka i Kasię z Berlina , którzy byli w tym samym okresie. W razie info proszę pisać : jacek.jaworowski111@wp.pl w miarę możliwości i wolnego czasu postaram się odpisać. Jacek z Makowa Maz.

PGN
    Pobyt: Grudzień 2014

• Zalety Położony na pięknej wyspie z bujną przyrodą i przepieknymi widokami. Szeroka oferta aktywności.
    • Wady Słaba obsługa w niektórych miejscach, długie oczekiwanie na obsługe(dotyczy to niektórych barów i restauracji).

Hotel godny polecenie, ale nalezy zaznaczyć, ze najlepiej położone pokoje to Water Bungalows(tam mieszkaliśmy) oraz ciąg domków położony na lewo od Water Bungalows wzdłuż wąskiej aczkolwiek bardzo ładnej plaży. Warto o to zadbać w momencie rezerwacji. My musieliśmy nasz pokój upgradeować(za dopłatą) na miejscu bo domek był w miejscu, ktore nam nie odpowiadało. Widoki i przyroda na całej wyspie jest rewelacyjna. Trudno tutaj mieć jakieś zastrzeżenia. Nie warto brać pakietu All Inclusive ponieważ jest on dość ograniczony a jedzenie w restauracjach na terenie wyspy (nie objętych pakietem) jest bardzo dobra i warto tego spróbować. Trzeba przyznać jednak, ze restauracje te nie są tanie. Infrastruktura na wyspie jest bardzo szeroka. Trudno sie nudzić. Wadą hotelu jest słaba obsługa w niektórych barach. Trzeba długo czekać na zamowienie, a efekt nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami(napiwki tez nie pomagają). Z kolei w innych miejscach obsługa jest wręcz perfekcyjna np. Bar na Plaży czy Centrum Sportów Wodnych. Jest to mocno zróżnicowane. Polecam wycieczki. Zwłaszcza pływanie z rekinem wielorybim(robi wrażenie) oraz indywidualne wycieczki np. Skuterem wodnym po okolicznych wyspach i miejscach do nurkowania. Jedzenie w ramach wykupionego pakietu jest mało zróżnicowane, ale smaczne. Ogólne wrażenie tego miejsca jest bardzo dobre. Jest ono zdecydowanie godne polecenia.

patihipi
    Pobyt: Październik 2012

Byliśmy z mężem w październiku ze względu na fajne promocje przed szczytem sezonu. Mieliśmy wykupioną opcje all inclusive, lecielismy z neckermana. Ogólne wrazenia - jesteśmy zachwyceni Malediwami, hotel mysle że jest drugorzedna rzeczą tutaj chociaz akurat na to wogóle nie narzekalismy.Dolot do hotelu małym samolotem z którego sa naprawde piękne widoki. Wykupililismy pokój superior z zewnetrznym prysznicem i taki szczerze polecam. Nie warto brać najtanszego. Rozrywek w tym hotelu jest pod dostatkiem - codziennie karmienie płaszczek i głaskanie ich to jest niesamowite, karmienie rekinów z pomostu. Wyspa wbrew pozorom jest dosyc spora i wypozyczalnia rowerów jest naprawde przydatna żeby sobie wszystkio objechac. Co do opcji all inclusive jest dobra ale za taka dopłata niekoniecznie opłacalna chyba że ktos sporo pije alkoholi. All inclusive jest bardo okrojone pod wzgledem barów i restauracji i to może przeszkadzac, ale z drugiej strony ceny wszedzie sa bardzo wysokie zarówno za jedzenie jak i napoje, także polecam indywidualnie to przekalkulować. Dodatkowo w allu sa za darmo dwie wycieczki do wyboru. Hotel i obsługe polecam, jedyny minus jak dla nas to małe urozmaicenie jedzenia. Poza tym wszystko jak najbardziej na plus :)

Magdalena

Oczekiwaliśmy raju na ziemi i tam go znaleźliśmy :) biel piasku i turkus oceanu ... Czego chcieć więcej ?... Obiekt to bungalowy na wodzie i na plaży , bary , restauracje - również na wodzie , piękne spa pod gołym niebem (masaże cudowne:) ) , kilka sklepików oraz recepcja. Mieszkaliśmy w bungalowie o standardzie superior - to są te bliżej oceanu , dosłownie 20 m od wody. Proste wyposażenie , płytki na podłodze , lodówka , sejf , zestaw do zrobienia sobie kawy czy herbaty , codziennie zostawiane 2 butelki wody mineralnej gratis w pokoju , zmiana ręczników 2 razy dziennie , w łazience wanna a pod prysznic drzwi prowadzą pod gołe niebo - na zewnątrz :) klimatyzacja zdała egzamin na 6 . Jedzenie dobre , zawsze można wybrać coś dla siebie , obsługa bardzo miła , warto mieć drobne dolary na napiwki . W dwóch barach , w jednym z nich 24h na dobę darmowe WiFi . Dla tych , którzy nie leżą z książką na plaży , są wycieczki z nurkowaniem , karmienie płaszczek i rekinów , łowienie ryb i sporty wodne . Warto zabrać maskę z rurką i ewentualnie płetwy do nurkowania . Widok rybek jak filmu przyrodniczego , jedzących Ci z ręki - bezcenny ! Nurkowaliśmy w płytkiej wodzie , na rafie , nieopodal brzegu . W zupełnie przejrzystej , turkusowej wodzie , w miejscach gdzie jest choć kawałek rafy koralowej , pływa całe mnóstwo cudownie kolorowych rybek :) Zabieraliśmy kilka bułek ze śniadania i nimi karmiliśmy ryby , a jadły z ręki , niesamowity widok :) Przydadzą się również specjalne buty do wody , rafa jest ostra , można pokaleczyć stopy. Maskę z rurką , płetwy lub buty do wody można kupić tam w sklepiku ale ceny wyższe niż w Polsce. Na Malediwach byliśmy od 19 do 29 lipca i tylko dwa razy padał deszcz . Padało tylko 20 minut i potem znowu wyszło słońce i było tak jakby w ogóle nie padało. Turystów mało , nie trzeba było rezerwować sobie wcześniej leżaków na plaży czy basenie , pogoda cudna - tak więc Malediwy poza sezonem bardzo nam odpowiadają :) i jeżeli tylko finanse pozwolą w przyszłym roku wracamy na Malediwy ! :)

am
    Pobyt: Październik 2011

Malediwy to miejsce gdzie zawsze warto pojechać, hotel jest więc kwestią drugorzędną. Sun Island najlepsze lata ma już za sobą. Pokoje są wysłuzone, ale schludne i czyste. Opcja ALL bardzo uboga, dlatego nie warto jej wykupić ani w Polsce ani na miejscu w hotelu. Lepiej za wszystko płacić a i tak wyjdzie taniej (ALL na miejscu to 60 $ od os/dzień). Wyspa jest przepiękna, turkus wody niepowtarzalny. Bardzo fajne SPA, polecam masaż loabi loabi dla par (ok 190$). Najgorsze pokoje od 450 do 525,gdzie kiepska plaża i brak widoku na ocean, czasem przemykające szczury. Polecam wykupić pokój Superior. Poza tym wspaniały wypoczynek, dobre nurkowania (centrum nurkowe 5*PADI) i szkoda wracać. Na Malediwy jeszcze wrócimy, ale pewnie do innego hotelu

arti
    Pobyt: Sierpień 2010

Miejsce rewelacyjne wypoczynek rewelacyjny bylem tam ze swym przyjacielem i polecam polecam raj na ziemi :)))