Opinie o hotelu Sunrise Select Royal Makadi

Sunrise Select Royal Makadi: basen, zjeżdżalnia

• Hotel położony jest w sercu malowniczej zatoki Makadi, 30 km od centrum Hurghady.
  • Bezpośrednio przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza i wydzieloną strefą dla dzieci.
  • Dla amatorów wodnego szaleństwa: 7 basenów i aquapark z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i dla dzieci.
  • Na terenie hotelu znajduje się aż 9 restauracji oraz 10 barów.

Przemek

• Zalety Basen Aquapark Ilosc restauracji Szystosc Tereny zielone Obsluga
    • Wady Położenie

Jesteśmy zwolennikami wczasów w Turcji i to był nasz dziewiczy wyjazd do Egiptu, dlatego opiszę z punktu widzenia ?nowicjusza?. Pierwsze wrażenie - gorąco, policja, brudno - jak widać pustynia wszystko przyjmie. Po wjeździe na teren hotelu inny świat, mnóstwo zieleni, czysto, ekipy sprzątające w ciągłym acz powolnym ruchu. Hotel na zdjęciach wygląda lepiej niż w realu, trochę zmęczony, wszak ma już 11 lat. Najbardziej to widać po ścieżkach, budynkach mieszkalnych i samych pokojach. Dostaliśmy duży pokój (bez bakszyszu), ale w oddalonym budynku. Teren bardzo rozległy, więc było trochę chodzenia, na początku psioczyliśmy ale później byliśmy wdzięczni za dodatkowy ruch. Zameldowanie sprawne, oprócz dostarczenia walizek, po które pofatygowałem się sam do recepcji. Na plus hotelu kilka kompleksów basenowych, główny przy restauracji i snack barze, niedaleko od plaży jednak trochę za głośny. Drugi z aquaparkiem, też fajny i też głosno. Najlepiej przy pojedyńczym basenie naprzeciwko aquaparku (blisko do baru i do toalety też ;-) ). Sam aquapark to kilkanaście zjeźdzalni i wszystkie fajne i bezpieczne, nic się nie poobijaliśmy anie nie podrapaliśmy - raj dla dzieciaków i frajda dla dorosłych. Drugi plus bliskość plaży i rafy. Szału ni ma, ale 20-25 metrów od brzegu są rafy, rybki i ryby, płaszczki itp. Piaszczysta plaża i łagodne zejście do wody. Widok trochę zasłaniają mniejsze większe łódki i jachty, czasami smrodzące. 2km na prawo od hotelu po przejściu przez Tia Heights, Jaz Makadina, Iberotel i inne jest długie molo zakończone zejściami do wody i lepszą rafą z większą ilością ryb. Polecamy. Trzeci plus to restaurcje a?la carte. Jest ich 8 albo 9, płatna tylko jedna Nasaya, przy samej plaży. Odpuściliśmy sobie wegańską Roots i poszliśmy do chyba wszystkich pozostałych. Rezerwuje się wygodnie, przy użyciu ekranów dotykowych przy recepcji, radzę zrobić to jak tylko będziecie mieli numer pokoju. Można zarezerwować na 3 dni do przodu ale tylko minimum z jednodniowym więc w dniu przyjazdu nie skorzystacie. Byliśmy w międzynarodowej Dalia, beduińskiej, meksykańskiej Frida, włoskiej Basilico, steak housie Chimichurri i azjatyckiej Manzouku. Zdecydowanie najlepsza Manzouku, beduińska i chyba Dalia, niestety największe rozczarowanie to Basilico. Pozostałe bez szału. Acha, restauracje porozrzucane po całym kompleksie. Cała reszta jest ok. Pokój ładny ale nic specjalnego jeśli chodzi o wygląd czy wyposażenie. Były nawet polskojęzyczne kanały w TV. Sejf w cenie, ręczniki wymieniane, pokój codziennie sprzątany, minibar na powitanie woda i kilka puszek coli/mirindy, później tylko woda. Restauracja duża, miejsca i jedzenia nie brakowało a sami goście kulturalni, nikt się nie pcha, nie nakłada nie wiadomo jakich porcji. Wybór ogromny ale raczej pod gusta niemców czy anglików. Jednak głodnym się nie wyjdzie, chociaż śniadania mało urozmaicone. Na plus codzienne grille na zewnątrz - ryby, kurczak, kofta itp. Obsługa wszędzie bardzo miła, pomocna ale nie nachalna, nikt nie wyczekuje bezczelnie napiwków ale widać, że jest się inaczej traktowanym po kilku dolarach. Jedyny incydent to czekanie na walizki. Na plus też można zaliczyć animacje i rozrywki, chociaż entertainment team okrojony z 35 do chyba 16 osób. Wieczorne koncerty i live music, atrakcje w amfiteatrze (Dance technology - rewelacja), czy atrakcje na plaży czy przy basenach to duże urozmaicenie smażenia się. Acha, rezydent w porządku, chociaż nie powiedział nic czego już byśmy nie wiedzieli mimo, że był to nas pierwszy raz. Wycieczek nie kupowaliśmy u rezydenta tylko w lokalnym biurze z Hurghady, byliśmy już umówieni na spotkanie przed hotelem, jeszcze przed wylotem z Polski. Polecamy Utopię i wieczorną Hurgadę. Ogólnie cały wyjazd na duży plus, hotel polecamy choć wszędzie daleko.

• Zalety Czysto na terenie hotelu i w pokojach. Jedzenie dobre , urozmaicone i dużo.

Właśnie zakończył się nasz pobyt w hotelu Sunrise . W hotelu panuje bardzo miła atmosfera , obsługa uśmiechnięta. Jest to bardzo duży kompleks hotelowy. Po zakwaterowaniu , zostaliśmy zawiezieni melex-em do pokoju, gdzie miły pan nam wszystko pokazał. Pokoje czyste,sprzątane codziennie. Woda w lodówce uzupełniana codziennie. Napoje w puszczce( 3 sztuki) uzupełniane raz na tydzień oprócz tego czajnik elektryczny ,kilka saszetek kawy ,herbaty i cukier . Cały teren hotelu bardzo czysty. Dużo zieleni. Posiłki bardzo dobre i urozmaicone i dużo. Idąc na śniadanie o 9. 30 niczego nie brakowało. Animacje dla dzieci i dorosłych rewelacyjne. Na plaży zorganizowane piana pary, festiwal kolorów. Był to nasz trzeci pobyt w Egipcie i pierwszy raz do niczego nie można się doczepić.

rembi
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety bardzo czysto, miła obsługa, smaczne różnorodne posiłki, trzy podgrzewane baseny, piaszczyste zejście do morza, promenada do spacerów, różne atrakcje dla dzieci, strefa ciszy dla dorosłych na plaży, siłownia

spędziliśmy tam bardzo przyjemny tydzień, szkoda, że tylko tydzień

Sławomir
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Dużo dodatkowych lokali na terenie hotelu 9 restauracji a?la carte pozwala nam spróbować kuchni całego świata. 4 podgrzewane baseny
    • Wady Płatny internet w lobby

Świetny kompleks hotelowy, z mnóstwem atrakcji. Dla dzieci przeznaczony jest duży plac zabaw i duży aquapark. Na terenie hotelu znajduje się 7 basenów, z czego 4 są podgrzewane, co pozwala nam korzystać z nich cały rok. Bezpośrednio przy hotelu znajduje się piaszczysta plaża z bezpłatnymi leżakami i łagodnym zejściem do turkusowego morza. Bogata oferta all inclusive. Na terenie hotelu znajduje się dodatkowo 9 restauracji a?la carte, 10 barów, wiele sklepików z pamiątkami, amfiteatr, bankomat i liczne boiska sportowe. Hotel jest niesamowity i zapewnia różnorodne rozrywki swoim gościom. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Elżbieta
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety same zalety

To mój trzeci pobyt w Egipcie. Wróciłam przed tygodniem. Zdecydowanie najlepszy hotel w jakim byłam. Wszystko super, pokoje, baseny, piaszczysta plaża, wyżywienie, a najlepiej oceniam obsługę, Wszyscy są bardzo mili i uczynni. Nie czekają na dolara, ale sam masz ochotę dodatkowo podziękować. Czystość niesamowita. Na mokro, szczotką szorowane są nawet chodniki na terenie całego kompleksu. Bezpiecznie można zostawić plecak, torbę na krześle czy leżaku i nic nie zginie. Przesympatyczni rezydenci mówiący łamaną polszczyzną, również bardzo pomocni z wielkim poczuciem humoru. Jeżeli chcesz wycieczkę inną niż oferowane, to ci zorganizują. Przemili animatorzy w tym 2 Polki, szczególnie Kamila. 7 restauracji ala carte w cenie - rezerwacja przy recepcji - polecam beduińską i azjatycką. Na zakupy pamiątek i prezentów dla rodziny radzę wybrać się do Hurghady, bo w sklepikach hotelowych ceny z kosmosu. Oczywiście trzeba się targować, ale jak u targujesz połowę, to i tak 2 razy za drogo. Snurkowanie na rafie przy sąsiednim hotelu, gdzie pasażem spacerowym można bez problemu się poruszać. Można też popłynąć łodzią - możliwości wiele. Trzy duże kompleksy basenowe. W dwóch część jest podgrzewana, trzeci rodzinny gdzie ląduje większość Polaków, bo trochę dalej od morza, cały podgrzewany. Chyba 10 barów, nawet we wszystkich nie byliśmy. Hotel ogromny. Powiedziano nam że ponad 90 procent obłożenia, a my nie odczuliśmy tłoku. Wszystko jest tak zorganizowane że nie brakuje miejsc w restauracji, w barach, przy basenach czy nad morzem. Jedzenie mi smakowało. Co dzień jakaś ryba w 2 postaciach. Prawie co dzień owoce morza, ciasta niezliczone. Na obiad i kolację 4 rodzaje zupy. Na śniadanie jest lepiej niż w innych hotelach. Mi smakowały białe sery - kilka rodzjów, omlety smażone na poczekaniu, sok pomarańczowy lub z melona świeżo wyciskany - jeszcze nie spotkałam żeby był za darmo, a tam jest. Kawa parzona roznoszona przez kelnerów na śniadaniu jest super. Ta w barach - z automatu gorsza. Można chwalić bez końca. Nie mam w zwyczaju wracać do tego samego hotelu ale tu chyba wrócimy. Polecam

Dagmara
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Czysty pieknie położony hotel duzo zieleni. Rafa przy plazy Bardzo smaczne jedzenie codzienny grill tematyczne wieczory np egipski lub sushi. Przekaski przy basenie smaczne np świeżo wypiekane pizze Napoje i alkohole zimne. Plaża duza bez kamieni buty do wody nie byly potrzebne. Obsluga mila animatorzy zabawni codzienne atrakcje. Aquapark i baseny zadbane. Pokoje sprzatane duze z balkonami bardzo wygodne. Polecam nasz pobyt 24 02-03 03. Jedyne czego można się czepiać to sam lot i samolot ale to juz kwestis biura. Bo linie egipskie ar cario stare i bardzo niewygodne samoloty.

LESZEK
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Hotel położony w zatoce,piaszczysta plaża,rafa ok.10m od brzegu.Bardzo dobre jedzenie-7 restauracji tematycznych,urozmaicone animacje w ciagu dnia-w tym 2 Polki Marlena i Kamila uśmiechnięte i zawsze służące pomocą.Wifi działające wszędzie.

26 pobyt w Egipcie-jeden z najlepszych.Polecam.Na pewno wrócimy.

justica
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Obsługa hotelu, czystość, dobre jedzenie i duży wybór, przestrzeń na terenie hotelu
    • Wady brak wad

To nasz 4 pobyt w Egipcie i najlepszy hotel. Bardzo dobre jedzenie i duży wybór, super obsługa hotelowa - wszyscy zaangażowani i bardzo się starają. Pokoje czyste. Widać, że na bieżąco hotel jest odświeżany. Teren hotelu rozległy i przestrzenny. Baseny i zjeżdżalnie super. Przyjazny klimat i życzliwość panująca w hotelu. Pobyt w hotelu naprawdę rewelacyjny

• Zalety Położenie, atrakcje, komfort

Pobyt przebiegał w świetnej atmosferze. Świetne położenie: baseny zaraz obok piaszczystej plaży! Rewelacja!

Łukasz

Wszystko od samego początku według opisu i opinii wczesniej wizytujących tam gości. Wspaniale miejsce do wypoczynku, obsługa bardzo przyjazna i miła, na każdym kroku uśmiech i serdeczność, pokoje czyste, obiekt bardzo zadbany, jedzenie smaczne i baardzo urozmaicone. Można śmiało jeść i pić wszystko bez obaw na klątwe - pobyt z niespełna 2 letnim dzieckiem. Polecam