Opinie o hotelu Barcelo Tiran Sharm
Egipt / Sharm el Sheikh

Barcelo Tiran Sharm: basen

• Tuż przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Dla dzieci: wydzielona część w basenie dla dzieci, plac zabaw, miniklub (4-12 lat), minidyskoteka, animacje, zajęcia sportowe.
  • Bogata oferta rekreacyjna: 5 basenów, hydromasaż, siatkówka plażowa, siłownia, minigolf.
  • Rozrywka: pokazy w amfiteatrze, animacje, zajęcia sportowo-rozrywkowe, 6 razy w tygodniu wieczorne show.

Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Hotel, okolica, plaża godne polecenia.
    • Wady Brak polskich kanałów w TV

Bardzo miły, czysty hotel. Do hotelu należy szeroka plaża oraz niedaleko znajduje sie długie molo. Na terenie znajdują się baseny, bary z pyszną kawą i drinkami. Polecam goraco w okresie zimowym. Cisza, spokój, spokojna muzyka na basenie.

Natalia

• Zalety -kameralny -szeroka plaża
    • Wady -Mało atrakcji dla dzieci - brak pomostu przy plaży

Hotel zdecydowanie dla mniej wymagających, w dobrej cenie. Polecam dla par lub os. starszych chcących wypocząć w spokoju.

Matylda

• Zalety Bardzo przyjazna pomocna obsługa, czyściutko, super grupa animatorów, blisko na plażę, blisko do baru, duża restauracja, super organizacja sylwestra.
    • Wady Jeden malutki basen z ciepłą wodą.

Hotel udostępnił pokój do odświeżenia i bagażownię (ponieważ z powodu durnego czarteru ITAKI musieliśmy się wymeldować z pokoi o 12:00 a autobus na lotnisko był dopiero po północy więc przez ITAKĘ musiałam spędzić w hotelu bezsensu tyle godzin), hotel zapewnił mi normalny dostęp do baru, kolacji, obiadu i spokojnie mogłam korzystać ze wszystkiego pomimo wymeldowania. Bardzo blisko plaża, czyściutko, dobre jedzenie. Należy zaznaczać przy rezerwacji, że się chce SEA VIEW ponieważ z powodu niedopowiedzeń i pomimo tego, że dopłaciłam za widok i tak umieścili mnie w pokojach GARDEN VIEW - wina WAKACJE.PL ponieważ nie poinformowali mnie o tym, że dobry widok może oznaczać ALBO widok na morze ALBO na ogród (założyłam że dobry widok oznacza widok na morze) więc bezsensu dopłaciłam. Bardzo sprawna organizacja sylwestrowej zabawy, przemiła grupa animatorów, liczne zajęcia ruchowe. Większość wieczornych atrakcji typu "taniec brzucha, taniec derwiszów- organizowanych przy głośniej muzyce trwała nie za długo więc nie uprzykrzało to zbytnio wypoczynku. Dla ceniących sobie pooglądanie rafy - szczególnie polecam ze względu na jej dostępność nawet kiedy woda była do pasa spokojnie można było podziwiać przeróżne gatunki ryb, a im dalej w morze tym rafa bardziej bogata i rybki większe. Polecam również wyprawę statkiem w kierunku wyspy Tiran gdzie snurkling okazał się być super zabawą :-)

• Zalety piękan plaża bar W basenie
    • Wady brak wifi w pokoju (dostepne w lobby i przy barach - na basenie i plazy)

Hotel dla osób, którym zależy na ciszy i spokoju. Obiekt położony na uboczu, na końcu miasta, jest ostatnim hotelem w dzielnicy Nabq. Otoczony przez morze i pustynie - jeżeli komuś zależy na bezpieczeństwie to jak najbardziej mozna brać ten hotel. Ma tez przepiękna rafę. Pokoje są duże, przestronne. Wszystkie pokoje maja balkon lub taras - większość z (przynajmniej bocznym) widokiem na morzem. Fajnie rozwiązany jest bar przy basenie - nie trzeba wychodzić z wody. Jedzenie dobre, dosyć duży wybór - chociaż niektórzy narzekają. Do wyboru makarony robione na życzenie, mięsa, owoce morza - codziennie coś innego/ plus standardowe potrawy jak pizza czy frytki. Codziennie animacje i pokazy na żywo wieczorem.

Darek CH

• Zalety Dobra nie narzucająca się obsługa. Hotel ładnie położony, z ciekawą architekturą, wart swojej ceny, nie daleko od lotniska.
    • Wady Włosi, Włosi, Włosi??.50÷70%. Krzykliwi i wszędobylscy łącznie z konferansjerką i za głośną muzyką. W czasie wiatrów i pływów morze ma bardzo silne prądy (jesteśmy w cieśninie) i należy brać pod uwagę sugestie i zachowania narzucane przez ratowników.

Był to nasz 9 pobyt, we wrześniu 2017r. w Egipcie. I muszę przyznać, że są lepsze oferty. Jednakże wakacje zgodne z opisem. Hotel odnowiony (w jakości robót egipcjan), ostatni na północ w Sharm el Sheikh w stronę Zatoki Nabq. Z widokiem na zatokę Akaba, Arabię Saudyjską i wyspę Tiran. Ładna rafa koralowa i rybki przy plaży. Pokoje duże i fajne ok. 45m?. Cztery baseny, jadłodajnia, U-Spa. Słusznie przyznany ŻAGIEL ITAKI za morze i plażę, nic więcej. Morze ciepłe i falujące z łagodnym piaszczystym zejściem. Kłębiące się na dzikiej plaży fale to duży plus tej oferty. Pani opiekunka ITAKI kompetentna i merytoryczna, z szeroką wiedzą. Bar w lobby na poziomie dobrej obsługi i elegancki. Nie korzystaliśmy z restauracje á la carte. Ponoć nie powala. Bar z przekąskami przy plaży wystarczał nam za obiady. Brak znaczków pocztowych. Klimatyzacja nie schłodziła pokoju więcej niż do 25 st. C. W telewizji po polsku National Geographic, Cartoon Network. Zestaw do kawy i herbaty oraz butelkowana woda uzupełniane na bieżąco. Do sejfu trzeba przywołać obsługę w celu podania kodu dostępu, po którym samemu ustawia się klucz. Na balkonie stolik, fotel i krzesło. Z pokoju 3221 mieliśmy wspaniały widok na tzw. cichy basen i wzgórze z arabskimi domkami. Animacje dla dorosłych i dzieci przy basenie prowadzone pod przewodnictwem MIKO ? facet instytucja. Na koniec turnusu nawet zaczął zapowiedzi po polsku. Wieczorne show-y zostawiam bez komentarza. Poza tym muzyka na żywo powinna być w lobby, a nie na stołówce. Odpoczęliśmy.

• Zalety położenie , obsługa, czystość
    • Wady nie widzę

Pobyt sierpień 2017, położenie doskonałe , od razu głęboka woda , nawet przy odpływie,plaża ładna , dobra obsługa , czysto , animacje ok - ogólnie bardzo dobry hotel - mam porównanie z innymi w Egipcie .

Jan

• Zalety Super obsługa i animatorzy. Cudowna plaża i rafa.
    • Wady Zawsze można sie do czegoś przyczepić jak ktoś chce, ale tu praktycznie ich brak

Jest to wspaniały hotel. Pokoje są duże i bardzo czyste. Nasz pokój hotelowy był piękny , a pokojowy każdego dnia coś zrobił z naszych ręczników! Widoki z pokoju były zapierające dech w piersiach i spędziliśmy wiele godzin po prostu siedząc i patrząc na morze. Zespół animatorów był jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem, pracowali non stop przez cały dzień rozmowy z gośćmi i dotarcie do nich zaangażowanych we wszystkim. Mieliśmy dużo śmiechu z nimi. Restauracja była duża z dużą ilością i wyborem jedzenia, które było dobre i świeże. Próbowaliśmy wielu rzeczy i jesteśmy zadowoleni z większości z nich. Obsługa barów była zawsze uprzejma i pomocna, wielkie dzięki dla każdego z barmanów. Baseny były bardzo czyste, W sumie mieliśmy fantastyczne wakacje i jeszcze tu wrócimy. Podziękowania dla wszystkich w hotelu. Nam się podobało.

Józef
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety plaża animacje
    • Wady słabe jedzenie słabe sprzątanie

Wybraliśmy ten hotel ze względu na plażę i rzeczywiście plaża super fajna z bezpośrednim wejściem do wody z plaży tuż obok ładnej rafy, nawet podczas odpływów było nadal dużo wody i można było popływać czego nie mogli powiedzieć w sąsiednich hotelach gdzie wejście tylko z długiego pomostu- więc plaża na duży plus. W ogóle hotel przy samej plaży wszędzie blisko ma DUŻY POTENCJAŁ ale jak dla nas nie wykorzystuje go, animatorzy starają się umilić pobyt. Ale to tyle na plus na DUŻY MINUS niestety czystość w hotelu w barach,restauracji sprzątanie pokoi fatalne, brudne talerze, sztućce, szklanki to była masakra. I wyżywienie bardzo monotonne i mały wybór na śniadanie omlet ratował życie, obiad bardzo słabo, kolacja raz podczas pobytu był większy wybór ale to jeszcze by mi nie przeszkadzało gdyby nie to że pomimo stosowania się wszelkich zasad żeby się chronić przed zemstą łącznie z myciem zębów modą mineralną niestety wszystkich nas dopadła słynna zemsta! Ja myślę że ten wszechobecny bród i brak czystości mógł się do tego przyczynić. Drugi raz bym nie pojechał do tego hotelu, chyba że przejdzie gruntowna metamorfozę bo jest potencjał a plaża super można snurkować i podziwiać podwodny piękny świat!.

Pobyt: Marzec 2017

• Zalety przepiekna lokalizacja, podgrzewany basen, basen-jacuzzi, miła obsługa,
    • Wady bardzo monotonne jedzenie, kolejki w restauracji, sprzątanie pokoju niedokładne, brak donoszonej wody w butelkach...

Odwiedziłam hotel w marcu, okres długo przed sezonem. Obsługa bardzo miła, wręcz indywidualna. Zbyt wielu gości nie było ale animacje odbywały sie, animatorzy dbali o nas. Lokalizacja wprost przepiękna. Hotel położony przy Parku Narodowym. Z daleka widać było góry Arabii Saudyjskiej. Miłośnicy snurkowania mogą być bardzo zadowoleni. Woda bardzo czysta, a pod wodą inny świat. Bogaty i pełen życia. W dużym basenie nikt się nie kąpał, z powodu zimnej wody, ale zadbano o mniejszych gości i jeden z basenów był podgrzewany. W jednym było też czasem uruchamiane jacuzzi. Bar na plaży oferował dużo zimnych jak i ciepłych napoi. Wszystko przynoszono do leżaków. Restauracja na plaży miała skromniejsze menu, pizza, frytki i hamburgery. Niestety restauracja główna też nie rozpieszczała. Codziennie było to samo! CODZIENNIE TO SAMO! Kucharz przygotowywał każdego dnia spagetti, po które były kolejki. Przypomnę, że gości nie był za dużo. To nie jest tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet osoby niewymagające żadnych specjałów miały problem z urozmaiceniem posiłków. Ja akurat należę do osób, które nie potrzebują super jedzenia. Ale nawet owoców był tylko 2 rodzaje... Nie można był zjeść nic smacznego, ani niczego innego niż wcześniej. Wielu interweniowało w recepcji aby urozmaicić menu ale rozkładano ręce. Ogromnym mankamentem jest jedzenie w tym hotelu. OGROMNYM! Internet działał tylko w recepcji, tzn. działał to za duże słowo... ok.23 jak było pustawo, dało radę otworzyć jedną strone... Poprosiłam o kabel do pokoju, ponieważ miałam ze sobą laptopa. Tez dużo do życzenia pozostaje działanie tego internetu z kabla... Pokój był czyszczony bardzo niedokładnie. Obowiązkiem sprzątacza było zostawianie dużej butelki wody każdego dnia w pokoju. Niestety zdarzyło mu się aż 2 razy zapamiętać ten obowiązek. Więc trzeba było interweniować w recepcji. A odpływ prysznica musiałam sama oczyścić bo woda stała cały wieczór, noc i ranek...

Wojciech
    Pobyt: Listopad 2016

• Zalety Hotel cichy i spokojny ,pięknie położony . Perfekcyjna obsługa wręcz odgadują myśli klientów :) . Są najlepsi na świecie :)
    • Wady Jedzenie , Jedzenie i jeszcze raz jedzenie . Po prostu to jest kpina jak na hotel tej klasy w dodatku z ultra all .

Polecam ten hotel jako bardo urocze miejsce ale nie oczekujcie tam jakiejś uczty kulinarnej . Jedzenie lipa po całości. Pomimo tej wielkiej wady cały pobyt był bardzo udany .