Algieria Temperatura 18°C marzec / Średnia temperatura

Algieria Algieria

Kurs średni wg NBP
1 DZD = 2,824900 PLN 04.03.2021
Stolica Algier
Powierzchnia 2 381 740 km2
Ludność 31 736 053
Język arabski (francuski, dialekty berberyjskie)
Napięcie
Waluta dinar algierski (DZD)
Opis Algieria jest krajem muzułmańskim, a więc obowiązują w nim prawa i zasady islamu. Obowiązuje zakaz przebywania w miejscach publicznych w stroju plażowym (krótkie spodenki, spódniczki mini). Nie wolno wchodzić do świątyń bez respektowania zasad odpowiedniego stroju i zachowania. Najlepiej uprzednio uzyskać zezwolenie na zwiedzanie. W okresie ramadanu jedzenie, picie i palenie w miejscu publicznym od świtu do zmierzchu może być potraktowane jako prowokacja przeciw zasadom islamu.
Położenie Algieria jest krajem afrykańskim położonym na północy kontynentu między Morzem Śródziemnym a największą pustynią świata Saharą.Oferuje wiele walorów turystycznych i krajoznawczych. Turyści znajdą tu lazurowe morze, tereny górskie z gorącymi źródłami oraz złotą Saharę.
Klimat W Algierii panują dwa typy klimatu: podzwrotnikowy, na wybrzeżu i w Atlasie Tellskim w swej odmianie morskiej, a na Wyżynie Szottów i w Atlasie Saharyjskim w odmianie kontynentalnej oraz zwrotnikowy - suchy i skrajnie suchy w pozostałej części kraju. Latem znad rozległych obszarów Sahary w stronę wybrzeża wieje suchy i gorący wiatr Sirocco, który powoduje gwałtowny wzrost temperatury powietrza.