Porec Temperatura 28°C sierpień / Średnia temperatura

Porec
Chorwacja Chorwacja / Istria

Przeczytaj informacje o regionie:
Porec znajduje się na wąskim półwyspie otoczonym błękitnym Adriatykiem. Dzisiaj to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Istrii, z bogatym zapleczem gastronomicznym i różnorodną bazą noclegową.

Miasteczo leży w odległości 55 km od Puli oraz w bliskiej odległości od Vrsaru i Rovinja. Tak dogodne położenie, niemal w środkowej części zachodniego, chorwackiego wybrzeża, czyni z Poreca świetny punkt wypadowy.

Okoliczne, zazwyczaj żwirowe lub piaszczysto - żwirowe plaże przyciągają amatorów kąpieli z całej Europy. Morze Adriatyckie zachęca do uprawiania sportów wodnych i plażowych. W Poreczu będziemy mieli również okazję pojeździć konno lub skorzystać z kortów tenisowych.

[foto1]Ze względu na to, że Adriatyk jest morzem dość spokojnym, idealnym sposobem na wypoczynek jest leniwy rejs po chorwackich wyspach. W czasie takiej przyjemności można się świetnie opalić i przy okazji obejrzeć wspaniałe widoki.

W mieście warto pospacerować po Starówce, na której znajdują się interesujące zabytki, jak np. pięcioboczna wieża z XIII w. będąca pozostałością dawnych murów obronnych.

Najcenniejszym zabytkiem zdaje się być bazylika Eufrazego z VI w. Naprzeciwko wejścia będziemy mieli możliwość obejrzenia dzwonnicy, z której rozciąga się cudowny widok na miasto i Adriatyk.
Przeczytaj także: Regiony w Chorwacji Miasta w Chorwacji