Wczasy Pula

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Pula

Pula, największe miasto na półwyspie Istria w Chorwacji, jest miejscem, które żyje niezależnie od ruchu turystycznego. Znane jako istryjski Rzym, słynie z imponujących zabytków, w tym przede wszystkim z majestatycznego amfiteatru. Pula jest idealnym miejscem na letni wypoczynek, łącząc w sobie urok nadmorskiego wybrzeża z zielonymi lasami. Położona w regionie, gdzie dominuje przyjemny klimat, stanowi tętniące życiem centrum przez całym rok.

Wycieczki do Puli

Wybierając Pule na cel podróży, można liczyć na różnorodność opcji zakwaterowania, od przystępnych cenowo kwater prywatnych, po wygodne apartamenty i luksusowe hotele. Często wybierana opcja First deal pozwala na zapewnienie sobie udanych wakacji w dobrej cenie. Dla rodzin z dziećmi Pula staje się idealnym miejscem wypoczynku, dzięki atrakcyjnym pakietom All inclusive, bogatą ofertą atrakcji i dostępności, zarówno własnym transportem, jak i samolotem. Eksplorując okolice Puli, warto wybrać się na wycieczki do Parku Narodowego Brijuni, Jezior Plitwickich, czy na rejs statkiem do Wenecji. Pula to również doskonałe jedzenie, winnice i gaje oliwne. Jeśli nie na cały urlop, to warto wpaść tutaj, choć na jeden dzień!

Dlaczego warto?

Serce Istrii jest obowiązkowym punktem na mapie każdego urlopowicza szukającego niepowtarzalnych wrażeń w tym regionie. Historia wraz z naturą, tworzą tam klimat idealny zarówno dla miłośników zabytków, jak i dla tych, którzy pragną zanurzyć się w lazurowych wodach Adriatyku. Niezatłoczone plaże w okolicy, możliwość eksploracji podwodnego świata, czy trekking to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odkrycie. Dodając do tego bliskość Parku Narodowego Brijuni, Rovinj czy Porecia, Pula oferuje zróżnicowaną ofertę, która zadowoli każdego. Co więcej, można tam odkryć bogactwo chorwackiej kuchni, słynącej ze świeżych składników i smaków Morza Śródziemnego. Pogoda to dodatkowy element, który przyciąga corocznie do Puli tysiące turystów.

Co zobaczyć w Puli?

  • Złota Brama (Porta Auera) - łuk triumfalny wzniesiony ku chwale rodziny Sergijevac, pełniącej ważne funkcje w mieście.
  • Brama Herkulesa (Porta Herculae) - najstarsza budowla tego typu w Puli, z podobiznami Herculesa, mitycznego patrona miasta.
  • Łuk Triumfalny Sergiusza - imponująca budowla o wysokości 8 metrów, której studium rysunkowe tworzył Michał Anioł.
  • Świątynia Augusta - starożytna świątynia zdobiona portykiem z sześcioma kolumnami, wznoszącymi się na wysokość 8 metrów.
  • Forteca w Puli - barokowa forteca z XVII wieku, zbudowana na najwyższym wzgórzu miasta przez Antoine'a De Ville, na ruinach średniowiecznego zamku.
  • Akwarium w Puli - popularna atrakcja turystyczna, szczególnie dla dzieci. Znajduje się tutaj ponad 200 gatunków ryb morskich, gadów i płazów.

Koloseum w Puli

Koloseum to wyjątkowa atrakcja w Puli, znana z doskonale zachowanej struktury datowanej na czasy rzymskie. Ten antyczny zabytek, zbudowany z białego wapienia, znajduje się na wysokiej skarpie i jest jednym z najlepiej zachowanych amfiteatrów na świecie, obok takich sław jak Koloseum w Rzymie. W przeszłości służył jako arena dla walk gladiatorów. Dzisiaj, z adaptacją do współczesnych potrzeb, amfiteatr w Puli stał się prestiżowym miejscem wydarzeń kulturalnych, mogącym gościć do 5000 osób. Scena amfiteatru gościła wielu znakomitych artystów, takich jak Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli czy Sting.

Nad jakim morzem leży Pula?

Pula, miasto znajdujące się w Chorwacji, leży nad Morzem Adriatyckim. Morze to jest częścią Morza Śródziemnego, rozciągającego się między półwyspem Apenińskim (Włochy) a półwyspem Bałkańskim, do którego należy Chorwacja.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź