El Gouna Temperatura 30°C maj / Średnia temperatura

El Gouna
Egipt Egipt / Hurghada

To nowo powstała miejscowość wakacyjna utrzymana w stylu beduińskim. Leży około 20 km od Hurghady w miejscu, gdzie piaszczysta plaża łagodnie opada do Morza Czerwonego. Kurort wzorowany jest na Wenecji - leży na wysepkach połączonych mostami i poprzecinanych kanałami.

Błękitne laguny przecinające złoty piasek plaż sprawiają, że El Gouna to niesamowicie urokliwe i romantyczne miejsce. W małych uliczkach i dziedzińcach tej uroczej miejscowości znajdują się przytulne restauracje i kawiarnie. Małe sklepy z pamiątkami i galeria handlowa zachęcają do spacerów i zakupów.

El Gouna to jeden z najbardziej znanych kurortów turystycznych w Egipcie. To doskonałe miejsce dla tych, którzy urlop lubią spędzać aktywnie - uprawiając sporty lub bawiąc się w pubach i dyskotekach do białego rana. Miejscowość oferuje mnóstwo atrakcji dla amatorów sportów wodnych - są tu szkoły windsurfingu, baseny, bazy płetwonurkowe, przystanie żeglarskie i cały szereg wypożyczalni sprzętu sportowego.

[foto5]Najwygodniejszą drogą do centrum miasta jest krótka przejażdżka łodzią poprzez pięknie położoną lagunę. Statki pływające po lagunach stanowią atrakcyjne połączenie z hotelami oddalonymi nieco od miasta. W kawiarni możecie Państwo przy herbacie i typowej egipskiej fajce wodnej uczestniczyć w kolorowym ruchu na ulicach miasta.

Wiele hoteli oferuje za opłatą połączenia autobusowe (mini-bus) do Hurghady. Istnieje również połączenie autobusami liniowymi. Łagodnie opadająca ku morzu, piaszczysta plaża oraz przejrzysta woda stwarzają idealne warunki do kąpieli i nurkowania.

Dodatkową atrakcją jest pięknie położone pole golfowe (18 dołków). W tej typowo turystycznej miejscowości jest również sporo atrakcji dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk ryzyka - w niektórych luksusowych hotelach znajduje się kasyno.

Transfer z lotniska w Hurghadzie ok. 40 minut.
Przeczytaj także: Miasta w Egipcie