Taba Temperatura 35°C maj / Średnia temperatura

Taba
Egipt Egipt / Taba

Malownicze miasteczko położone na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Aqaba, charakteryzuje się przede wszystkim niespotykanymi nigdzie na świecie cudownymi widokami. Piaszczysta plaża w Tabie, liczne bary, kafejki, restauracje, niewielkie zatoczki, laguny, wysepki, a nawet fiordy, kontrastują z majestatyczną surowością masywów górskich otaczających zatokę. Tylko stąd, z wybrzeża wypływają małe stateczki, którymi można dostać się na słynną skalistą Wyspę Faraonów wraz z jej nie mniej sławną Fortecą Salah El - Din, wybudowaną w XII wieku przez Krzyżowców jako schronienie dla pielgrzymów podążających z Jerozolimy w Kierunku Góry Synaj.

Również z Taby można wybrać się na wyprawę do Klasztoru Świętej Katarzyny (pieszo lub na wielbłądach), powstałego z inicjatywy rzymskiego imperatora Justyniana, położonego na wysokości 2285 m n.p.m., na wspomnianej już świętej Górze Synaj, w miejscu, gdzie przed wiekami Bóg przemówił do Mojżesza pod postacią płonącego krzewu. [foto1]Przed milionami lat Synaj znajdował się pod powierzchnią oceanu, a powolna erozja skał wapiennych przyczyniła się do powstania intrygujących swą kolorystyką formacji skalnych Kolorowego Kanionu, będącego kolejną atrakcją regionu, idealną jako cel pieszej górskiej wycieczki.

Taba to bliskość różnorodnych kultur, dziewicze jeszcze pejzaże, ponad 20 znanych na całym świecie centrów nurkowych i zabarwione mistycyzmem zachody słońca nad zatoką Aqaba. Wakacyjna idylla bez granic.
Przeczytaj także: Miasta w Egipcie