Wczasy Taba

Przed podróżą

Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

Taba

Starożytne zabytki z czasów panowania faraonów, cuda świata w postaci piramid oraz ciepłe morze kryjące przepiękną rafę koralową. To tylko ułamek atrakcji turystycznych, jakie zapewnia Egipt. Jednym z jego najbardziej znanych obecnie kurortów nadmorskich jest Taba. Sprawdź, kiedy warto tam pojechać!

Taba - dlaczego warto?

Taba, położona na granicy Egiptu i Izraela, to spokojny i urokliwy kurort, który zachwyca złotymi plażami i bliskim sąsiedztwem Ziemi Obiecanej. Przez wieki zamieszkany przez beduinów, dziś przyciąga jako nowoczesny ośrodek turystyczny, oferujący niezwykłe doświadczenia nurkowe dzięki kolorowym i unikatowym rafom koralowym.


Infrastruktura tamtejszych obiektów turystycznych zapewnia niezapomniane wrażenia, a okoliczne laguny i plaże są idealne do spokojnego relaksu. Taba stanowi też doskonałą bazę wypadową do odkrywania okolicznych atrakcji – od wycieczek do Kairu, po Górę Mojżesza i klasztor Świętej Katarzyny, aż po podróże do Izraela, Jordanii i Syrii. Taba jest doskonałym miejscem dla osób, które chcą wypocząć w luksusowych warunkach, unikając jednocześnie tłumów, charakterystycznych dla kurortów zlokalizowanych w południowym Egipcie.

Wycieczki do Taby

Taba jest miejscowością o ciekawym położeniu: na granicy dwóch kontynentów, pomiędzy Afryką a Azją, na półwyspie Synaj. To bardzo dobrze zorganizowany kurort turystyczny, w którym nie sposób się nudzić. Jest nowoczesnym miejscem, w którym spotkasz turystów z całego świata. Wakacje w Tabie sprzyjają wielu aktywnościom i zwiedzaniu. Jako że jest to najdalej na wschód wysunięty region turystyczny w Egipcie, wczasy stają się okazją np. do wyjazdów na wycieczki fakultatywne do Jordanii czy Izraela.


Wybierz dla siebie i swojej rodziny urlop w Tabie i ciesz się z możliwości podziwiania cudów natury pod powierzchnią Morza Czerwonego. Rafy koralowe powodują, że wyjazd do tego kurortu jest szczególnie polecany miłośnikom nurkowania i snorkelingu. Możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki wyjazdów i zarezerwować ofertę Taba Last Minute – np. w opcjiAll Inclusive, gdzie będziesz mieć zapewnione pełne wyżywienie, napoje i liczne atrakcje w hotelu.

Gdzie najlepiej jechać do Taby?

Taba jest świetnie zorganizowanym kurortem z bogatą bazą noclegową. Znajdziesz tu miejsca do spania zarówno w apartamentach, jak i w luksusowych hotelach, zwłaszcza tych położonych w modnej dzielnicy Taba Heights. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, zaznacz, że interesuje Cię podróż do Taby, a znajdziesz duży wybór ofert od takich touroperatorów jak Rainbow czy Itaka. W większości będą to kompleksowe oferty z pakietem All Inclusive. W jednej cenie wyjazdu otrzymujesz wszystkie świadczenia, a w tym pełne wyżywienie, napoje i wiele możliwych atrakcji dodatkowych.


Taba może być dla Ciebie ciekawą bazą wypadową do zwiedzania atrakcji półwyspu Synaj i innych miejsc w okolicy. Jeśli będziesz w Tabie, koniecznie skuś się na nurkowanie. Znajdziesz tu wiele centrów nurkowych, jak Ras Burka czy Napoleon Reef. Północna część Zatoki Akaba, gdzie znajduje się Taba, zapewnia dostęp do wyjątkowych raf koralowych. Warto je zobaczyć na własne oczy.

Kiedy najlepiej jechać do Taby?

Atutem wycieczek do Taby jest bez wątpienia pogoda. Sezon trwa tutaj niemal przez cały rok. Dlatego nie ma znaczenia, czy pojedziesz na Synaj w grudniu, w styczniu, czy w sierpniu. Oczywiście w środku lata temperatury w Tabie mogą szybować ponad granicę 35°C Celsjusza, a wody powyżej 25°C. Kiedy jechać do Taby? Jeśli chcesz zakosztować upałów, leć na wakacje do Taby w środku lata. Jeśli jednak wolisz niższe temperatury, to wybierz wakacje w styczniu, lutym czy marcu – wówczas na miejscu będzie również zdecydowanie mniej turystów.

Co warto zobaczyć w Tabie?

W samej Tabie możesz skorzystać z oferty wielu szkół nurkowania i centrów sportów wodnych. To propozycja dla miłośników odkrywania podwodnej fauny i flory. Taba dla rodzin z dziećmi może zaoferować rejsy statkiem ze szklanym dnem, które pozwalają nawet najmłodszym podziwiać kolorowe rybki. Natomiast jeśli chodzi o inne atrakcje turystyczne w Tabie, to na pewno warto wspomnieć o Wyspie Faraona z fortem krzyżowców z 1115 roku.


Na klifie pomiędzy Tabą a Nuwajbi znajduje się też Zamek Zaman, a w pobliżu inne atrakcje, jak Kolorowy Kanion, gdzie lokalne biura podróży urządzają safari na quadach lub wielbłądach. Taba nazywana jest nie bez powodu bramą do Synaju. To dobra baza wypadowa do zobaczenia Góry Synaj, na której według Biblii Mojżesz otrzymał od Boga tablicę z Dziesięciorgiem Przykazań, czy Klasztoru św. Katarzyny. Z Taby niedaleko jest też do miasta wykutego w skale – Petry w Jordanii.

Co zabrać na wakacje do Taby?

Z uwagi na znakomite warunki do nurkowania głębinowego lub snorkelingu, zabierz ze sobą rurkę, maskę i płetwy. Przydadzą się do samodzielnego podziwiania raf koralowych, które często znajdują się niedaleko brzegu. Weź ze sobą na wszelki wypadek leki na biegunkę. Czasem przydają się także środki do odstraszania owadów. I tyle. Wybierz ofertę, zarezerwuj termin i pakuj walizki! Wakacje w Tabie to niepowtarzalna szansa na odkrycie uroków Egiptu i zdobycie niezwykłych wspomnień.

Co przywieźć z Taby?

Zacznijmy od tego, czego absolutnie nie możesz przywozić z Taby do Polski. Wielu turystów jest zachwyconych rafą koralową, ale nie zabieraj ze sobą jej fragmentów, choćby niewielkich. Nie jest to materiał na pamiątkę z Taby, tylko prosty sposób na srogą karę finansową, jeśli próbę przewiezienia rafy wykryją celnicy. To samo dotyczy muszli czy rozgwiazd. Za to, jeśli chcesz obdarzyć swoich bliskich pamiątkami z Taby, wybierz perfumy, wyroby ze złota lub srebra albo herbatę hibiskusową i papirusy. Te ostatnie muszą trochę kosztować, aby były autentyczne, a nie wykonane z liści bananowca.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Taby?

Wybierasz się na urlop do Taby? Poznaj najważniejsze informacje o tym kurorcie:

  • Położenie: Pomiędzy Afryką a Azją, na Półwyspie Synaj, nad Zatoką Akaba w Egipcie.
  • Czas: UTC+2, czas wschodnioeuropejski, dzielony na czas letni i zimowy.
  • Waluta w Tabie: funt egipski.
  • Niezbędne dokumentu: paszport i bezpłatna wiza w paszporcie „Only Sinai”, o ile nie zamierzasz wyjeżdżać poza Półwysep Synaj.
  • Zabytki Taby: Zamek Zaman, Wyspa Faraona z fortem krzyżowców z 1115 roku.
  • Historia Taby: W XIV wieku Taba była ważnym przystankiem dla karawan zmierzających przez pustynie na wschód lub zachód. Wielokrotnie w ciągu kolejnych wieków przymierzano się do zmiany przynależności kurortu, ale Egipt zachował ją w swoich granicach w czasie kampanii sueskiej czy w okresie wycofywania się Izraela z półwyspu Synaj. Po jego zajęciu przez rozwijający się Izrael w Tabie powstała zabudowa hotelowa. W 1988 roku miejscowość ta została ostatecznie zwrócona Egiptowi.

Miasta w Tabie

Sprawdź, co ten region ma do zaoferowania

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź