Wczasy Nuweiba

Nie znaleźliśmy ofert, które spełniają wszystkie wybrane kryteria.

Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie oferty z terminem wyjazdu od 27 marca 2024, z datą powrotu do 27 kwietnia 2025, dla 2 osób dorosłych. Możesz też zmienić lub usunąć niektóre filtry i spróbować ponownie.

Przed podróżą

Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).
Nuweiba to znany egipski kurort, który dopiero niedawno został odkryty dla turystyki zorganizowanej. Słowo “nuweiba” w swobodnym tłumaczeniu oznacza “pieniące się, tryskające źródła”. Miejscowość leży w przepięknej zatoce Akaba, ok. 80 km na wschód od Dahabu. To świetne miejsce do wypoczynku, ale nie tylko. Nawet najbardziej wymagający sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu będą zadowoleni.

Wybrzeże Morza Czerwonego obfituje bowiem w wypożyczalnie sprzętu wodnego, a liczne szkoły nurkowania i surfingu oferują nie tylko szkolenia w zakresie tych dyscyplin sportowych, ale również organizują rejsy i wycieczki najciekawszymi szlakami Nilu. Wybrzeże Nuweiby zachwyca turystów plażami niespotykanej urody, mieniącym się w słońcu wiecznie ciepłym morzem i bogactwem rafy koralowej.

Ta młodziutka miejscowość wypoczynkowa, dawniej ważny port dla pielgrzymów podążających do Mekki, jest jedną z największych oaz w południowej części półwyspu Synaj. Na dwie niejako części [foto1]dzielą Nuweibę sąsiadujące ze sobą terytoria plemion beduińskich. 2 kilometry na północ od osady znajduje się upiększona przez naturę gęstym gajem palmowym "dzielnica" Nuweiba el - Tarabin, gdzie na wyjątkową uwagę zasługują ruiny wielkiej fortecy Tarabin, wybudowanej pod koniec XVI - go wieku przez sułtana Mameluków, aby chronić Synaj przed inwazją wojsk tureckich.

Studnia na terenie umocnień jeszcze przez długi czas służyła mieszkańcom osady jako jedyne źródło świeżej wody pitnej. 7 kilometrów na południe, w dzielnicy Nuweiba Muzeina - tej bardziej "przemysłowej", powstał w 1985 roku nowy port, który umożliwił owocny handel między Egiptem i państwami Zatoki Perskiej. Nuweiba kusi charakterystyczną atmosferą orientu, licznymi egzotycznymi restauracyjkami i bazarami, a plażowe kafejki urządzone w oryginalnym beduińskim stylu z kolorowymi dywanami i poduszkami, z przepięknym widokiem na Morze Czerwone zapraszają na chwilę zadumy i wytchnienia.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź