Sri Lanka Temperatura 29°C grudzień / Średnia temperatura

Sri Lanka Sri Lanka

Kurs średni wg NBP
1 LKR = 2,134500 PLN 13.12.2019
Stolica Sri Jayawardenepura Kotte
Powierzchnia 66 tys. km2
Ludność 19 238 575
Język Syngaleski i tamilski, angielski.
Napięcie
Waluta Rupia lankijska (LKR). (LKR)
Wizy Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu - Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę (więcej informacji można uzyskać na stronie ETA, informacja o aktualnie obowiązujących opłatach wizowych dostępna jest na http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/fees.jsp?locale=en_US).
Paszporty Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy ponad termin planowanego zakończenia pobytu na Sri Lance. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien posiadać środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w wyniku ataków terrorystycznych na Sri Lance, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne.
Szczepienia, służba zdrowia Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

Bezpieczeństwo W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w wyniku ataków terrorystycznych na Sri Lance, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne.