Syria Temperatura 19°C marzec / Średnia temperatura

Syria Syria

Kurs średni wg NBP
1 SYP = 0,003000 PLN 09.03.2021
Stolica
Powierzchnia 185 180 km?
Ludność 18. 016. 874 Arabowi
Język arabski
Napięcie 220 V
Waluta funt syryjski (SYP)
Opis Syria to arabskie państwo na Bliskim Wschodzie, popularne wśród turystów ze względu na bogatą, oryginalną kulturę i arabską, tak odmienną od naszej tradycję oraz bliskość innych krajów turystycznych, jak np. chętnie odwiedzana Turcja.

Państwo jest republiką rządzoną przez reżim wojskowy, aż 40 tys. Syryjczyków żyje dzisiaj na terenie Wzgórz Golan, okupowanych przez Izrael. Syria to kraj dziki, niedostępny i właśnie dlatego tak bardzo pociągający. Wiele szlaków turystycznych wiedzie przez pustynne tereny Egiptu, Syrii ? docierając do wybrzeża Morza Śródziemnego, a następnie aż do malowniczej Turcji.

Największą grupę etniczną stanowią tu sunnici wyznający islam, a także Kurdowie i Ormianie. Chrześcijanie i Żydzi to zaledwie ośmioprocentowy odłamek całego społeczeństwa.

Dlaczego Syria jest interesująca?
Odpowiedzi nie trzeba szukać długo. Wystarczy, że wyobrazimy sobie surową pustynię w połączeniu z przepastnymi górami Harmon oraz błękitnym piaszczystym wybrzeżem Morza Śródziemnego, z kurortami nieodbiegającymi standardem od nadmorskich miejscowości europejskich.