Kemer Temperatura 16°C luty / Średnia temperatura

Kemer
Turcja Turcja / Riwiera Turecka

Przeczytaj informacje o regionie:
To mała miejscowość, położona 52 kilometry na zachód od Antalyi, tuż pod łańcuchem gór Taurus. Kiedyś była to mała wioska rybacka, ale teraz to nowoczesne centrum turystyczne, mające własny port, wiele restauracji, kawiarni, butików i sklepów pamiątkarskich. Hotele i kluby zbudowane wzdłuż wybrzeża stwarzają wspaniałe warunki na spędzenie wakacji.

Dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych rejonów turystycznych w tej części wybrzeża Morza Śródziemnego. Niedaleko znajdują się ruiny starożytnego miasta Olimpos, założonego w III w. p.n.e. Po dziś dzień zachowało się tam wiele zabytkowych budynków, łaźni rzymskich i sarkofagów. Homer w "Iliadzie" opisywał żyjącą tutaj Chimerę, potwora o ciele kozy, smoczym ogonie i głowie lwa. Według legendy stąd pochodzi nazwa Kemer.

Beldibi jest oddalone o 38 kilometrów od lotniska w Antalyi, skąd można dojechać drogą prowadzącą przez sosnowe lasy. Do Kemer można dojść po plaży. W miasteczku znajduje się wiele sklepików i restauracji, które są ulubionym celem spacerów gości spędzających wakacje w pobliskich hotelach. W niektórych hotelach można wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę po malowniczych lasach sosnowych i cytrusowych gajach.

[foto1]Wspaniały widok na góry Taurus można podziwiać z Göynük, miejscowości położonej 47 kilometrów od lotniska. Ta mała miejscowość, położona 7 kilometrów od Kemer, mieści się w pobliżu wybrzeża ze wspaniałymi jaskiniami i uroczymi zatoczkami. Piękno tutejszej przyrody, gdzie obok palm rosną kaktusy i drzewa sosnowe, robi ogromne wrażenie na wszystkich.

Kiris to pięknie położona miejscowość wypoczynkowa, oddalona od lotniska w Antalyi o 61 km. Są tu piękne plaże, czyste morze, malownicze zatoki i lasy sosnowe. Najlepszym sposobem aby przekonać się o wyjątkowych urokach Kiris jest udanie się na wycieczkę jachtem wzdłuż wybrzeża. Podczas niej można podziwiać piękno morskiego brzegu i plaż.

Wioska Camyuva, oddalona o 65 kilometrów od lotniska, zapewnia wspaniały widok na góry Taurus, piękne, długie plaże i morze. Znajduje się tu wiele sklepów, barów i restauracji, a poza tym można poznać codzienne życie mieszkańców tureckiej wsi.

Tekirova to centrum turystyczne słynne z najpiękniejszych plaż na całym wybrzeżu. Znajduje się 3 kilometry od Kemer i 73 kilometry od lotniska. W ostatnich latach powstało tu kilka nowych hoteli. Proponujemy, aby wybrali Państwo któryś z nich na urlop. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek proponujemy wycieczkę do starożytnego miasta Phaselis, położonego blisko Tekirova. Piękno tego miejsca można również podziwiać podczas organizowanej przez nas wycieczki jachtem.
Przeczytaj także: Regiony w Turcji Miasta w Turcji