Wczasy Dalyan

Znaleziono 1 ofertę spełniającą kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych

Przed podróżą

Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
To malutka, typowo wypoczynkowa miejscowość położona w odległości 5 km od Morza Śródziemnego, w odległości 54 km od znanego centrum turystycznego Marmaris. Do kąpieli i wypoczynku zachęca piaszczysta, plaża "Iztuzu", oddzielająca rzekę Dalyan od morza, do której możemy w przyjemny sposób dotrzeć łodziami z lokalnym przewoźnikiem, przez mieszkańców miasteczka nazywanymi "wodnymi tramwajami".

Turyści spragnieni spokojnego odpoczynku i atrakcji przyrodniczych mogą się tu poczuć jak w raju. Okolica miasteczka słynie z pięknej roślinności oraz rezerwatów, w których żyją setki gatunków ptaków, natomiast na samej plaży będziemy mieli okazję obserwować rzadko spotykany gatunek żółwi morskich. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się również rejsy po rzece, słynnym jeziorze i morzu. Na miłośników zwiedzania czekają grobowce lilkijskie wykute w skale w II w p.n.e. Odległość do najbliższego lotniska w Dalaman - 30 km.

Opinie o miejscowości Dalyan (Turcja)

9.4
dina
Dalyan to wioska rybacka która dopiero niedawno \"przestawiła się\" na turystykę, dzięki temu nia ma tam tłumu chałaśliwych turystów. Miasteczko czyste, urokliwe, bardzo dużo różnych kafejek, restauracji, kilka dyskotek. Poczta, bank, dwa bankomaty, kilka marketów samoobsługowych w których można płacić kartą kredytową, sklepy z pamiątkami. Ludzie przyjaźni, życzliwi, nienachalni. Polecam wszystkim chcącym odpocząć od zgiełku dużych kurortów.
29.06.2009
6
Regina
Pojechałam z Przyjaciółką. Szukaliśmy troszkę innego miejsca, od tego które znaliśmy z wcześniejszych podróży do Turcji. Wioska jest otoczona nie wysokimi górami, które są porośnięte lasami piniowymi. Przyjeżdża tutaj wiele osób lubiących pieszą turystykę. My skusiłyśmy się na kąpiel błotną. Z pewnością nie mają czego tutaj szukać młodzi ludzie lubiący liczne nocne rozrywki i chyba też rodziny z dziećmi.
19.03.2009
8
Jakub
Zareklamowano nam go jako najbardziej zielony zakątek w Turcji i nie kłamali jest cudownie. Na plaży w Iztuzu podziwialiśmy żółwie morskie. Tak naprawdę to wioska rybacka żyjąca głównie z połowu lub turystów. Polecam świeże ryby lub owoce morza. Do wyżej wspomnianej plaży można dopłynąć rzeką, pomiędzy małymi wysepkami. Polecam to miejsce, bo jest zupełnie inne od innych tłumnie odwiedzanych miejsc.
19.03.2009
Fascynujące, urocze, niezwykle malownicze miejsce. Przyroda, widoki - brak słów, bo zapiera dech ;). Przepiękna plaża, z każdego końca inna ;). Ta muzułmańska (dojazd dolmuszem) dużo ciekawsza, bo są tam skałki, można "posnoorkować". Generalnie, piękne wybrzeże (polecam rejs do zatoki Ekincik!:). W okolicy mnóstwo ciekawych miejsc i rzeczy do obejrzenia. Ruiny starożytnego Caunos przede wszystkim! To drugi Akropol. Polecam wszystkim kochającym przyrodę, piękne pejzaże, pływanie łodzią, żółwie, koty, ciszę, spokój i pyszne jedzenie :-)
10.09.2007