Wczasy Sibari

Znaleziono 1 ofertę spełniającą kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych

Przed podróżą

Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.
TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Historia miasta sięga VII wieku p.n.e, kiedy do Kalabrii i na włoskie wyspy Sycylię i Sardynię przybyli greccy osadnicy i stworzyli zalążki pierwszych miast. Dzisiaj miasto jest świetnie rozwiniętym turystycznie ośrodkiem, do którego z przyjemnością co roku przyjeżdżają masy turystów z całego świata.

Miejscowość położona jest na wybrzeżu Morza Jońskiego, niedaleko miejscowości Capo Vaticano. Nie brak tu pięknych, piaszczysto - żwirkowych plaż, uroczych zatoczek, w których można się zaszyć i spokojnie wypoczywać, ale i miejsc zapewniającym nam dobrą rozrywkę. Większość klubów nocnych i restauracji mieści się tuż przy plaży.

[foto3]Miasto jest punktem strategicznym, zwłaszcza dla żeglarzy podróżujących szlakami między Morzem Tyrreńskim i Jońskim. Uwagę zwraca zabytkowy port, w którym cumują luksusowe jachty i małe, kolorowe rybackie łódki. Krajobraz portu jest wyjątkowo malowniczy, dlatego warto wybrać się tu wieczorem, usiąść na molo i podziwiać roztaczające się z niego widoki, a to wszystko przy akompaniamencie fałów melodyjnie dzwoniących o maszty łodzi.

Sibari, swoją atrakcyjnością i ofertą rozrywki, nie odbiega od pozostałych, turystycznych kurortów Kalabrii, jak Bratico, Sellia Marina czy Tropea. Hotele zlokalizowane w niewielkiej odległości od plaży są w stanie zapewnić nam w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy do udanych wakacji. Te bardziej eleganckie dysponują basenami (również krytymi), sauną, salonami odnowy biologicznej, klubami fitnessu i siłownią. Znajdziemy w nich również sale rozrywki i restauracje, w których wieczorami możemy posłuchać muzyki na żywo.

[foto1]Atutem miejscowości jest różnorodność proponowanych form spędzania wolnego czasu. To miejsce nie tylko dla młodzieży lubiącej całonocną zabawę, ale również dla rodzin z dziećmi. Sporo tu placów zabaw, boisk sportowych i basenów z brodzikami. Plaże w Sibari są bezpieczne dla naszych pociech, gdyż łagodnie opadają do morza.

Po południu warto wybrać się na wędrówkę krętymi uliczkami miasta. Stare, urokliwe kamieniczki ozdobione kwiatami i kolorowymi okiennicami wspaniale komponują się z tutejszymi zabytkami – średniowiecznymi kościołami i pozostałościami budownictwa typowego dla czasów dominacji greckiej.

Osobom lubiącym wodne szaleństwa proponujemy wybrać się do pobliskiego miasteczka Rossano, w którym znajduje się duży Aqua Park.
Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź