Fantastyczny

• 10 Obsługa
    • 10 Rozrywka i animacje

• 10 Ciche i kameralne położenie
    • 10 Odleglość od plaży

• Bezpośrednio przy hotelu, prywatna, piaszczysta plaża.
  • Udogodnienia dla dzieci: basen, animacje, gry i zabawy, miniklub (4-12 lat), minidyskoteka, minishow.
  • Bogata oferta rekreacyjna: jacuzzi, siatkówka plażowa, piłka nożna, siłownia, aerobik, gimnastyka wodna, tenis ziemny.
  • Atrakcyjne położenie: w El Portillo, na półwyspie Samana, ok. 5 km od Las Terrenas, ok. 10 km od Playa Bonita.

• Zalety Położenie, kompleks hotelowy, obsługa, jedzenie
    • Wady Awarie prądu

Organizator wycieczki ITAKA. Już przed odlotem pojawiły się pierwsze problemy. Przy odprawie na lotnisku klienci TUI obsługiwani byli w pierwszej kolejności. Klienci Itaki musieli czekać. TUI posiadało swojego rezydenta, który wszystko bardzo fajnie ogarniał. Ze strony ITAKI zero organizacji... Co do hotelu. Ogólnie rewelacja. Pokoje ok, chociaż w naszym nie działała lodówka i pomimo kilkukrotnych zgłoszeń nie została naprawiona. Do tego codziennie w naszym budynku była awaria i do południa nie było prądu. Musieliśmy codziennie zgłaszać awarię w recepcji. Pokoje czyste i sprzątane codziennie. W łazience wymieniane ręczniki i uzupełniane szampony, żele do kąpieli, mydło i pasta do zębów. Jedzenie rewelacyjne. Wybór bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa hotelu rewelalacja :) Były nawet wspólne potańcówki na stołówce, która była czynna cała dobę. Hotel jest bardzo fajną bazą wypadową. Polecam lokalną komunikację miejscową w postaci taxi- busów. Dla porównania taxi hotelowe kasuje 50 $ za przejazd w okolice wodospadów El Limon, a busami przejazd wynosił 2 $.... Teraz podziękowania dla biura ITAKA... Pokoje musieliśmy opuścić do godz.12-tej. O godzinie 14:15 odjeżdżał autobus z hotelu na lotnisko, gdzie dojechaliśmy przed godziną 16-tą. Planowy odlot miał być o godzinie 22:15. Na lotnisku dowiedzieliśmy się, że odlot zostanie opóźniony. W rzeczywistości wylecieliśmy po godzinie 1 w nocy... Ponad 9 godzin czekania na lotnisku w upale... Za to otrzymaliśmy od ITAKI voucher na 5 euro w restauracji na lotnisku, za który można było zakupić tosta z serem lub 0,5 l wody mineralnej... Grupy z innych hoteli przyjechały dużo później od nas, gdyż zostali powiadomieni, przez rezydentkę o opóźnieniu i mogli spędzić cały dzień np. na plaży..... Rezydentkę widzieliśmy jedynie po przylocie na lotnisku i przed wylotem . Ogólnie ITAKA interesuje się klientem do momentu zapłaty za wycieczkę...Później totalna olewka.. Dominikanę polecam ale napewno nie przez ITAKĘ.....

• Zalety czystość, jedzenie , obsługa, plaża
    • Wady chyba nie ma wad.

Hotel ładny , bardzo czyściutki , duży wybór jedzenia. Pokoje położone na dolnych kondygnacjach w czasie długich intensywnych opadów są zalewane . ( cały dzień intensywny deszcz) Niedaleko od małej mieścinki , można wyskoczyć spacerkiem plażą do marketu po jakieś pamiątki. Piękna czysta plaża ciągnąca sie po kilka km w każdą stronę. goście to głównie francuzi , kanadyjczycy , amerykanie , włosi , niemcy . Prawie w ogóle Ruskich i Polaków , ale to dobrze bo buractwa nie ma bynajmniej. Obsługa miła , uśmiechnięta.

• Zalety położenie, miła obsługa, wysoki standard, codzienne sprzątanie
    • Wady ciężko podać

Jak na podane 4* hotel jest znakomity. Właściwie ciężko się do czegoś przyczepić, Piękne położenie, miła, pomocna obsługa, duży wybór jedzenia, super plaża czasami az różowa. Bez problemów można dokupić wycieczki u lokalsów.

Sprawdza sie tu teoria wzglednosci Einsteina, im wiekszy ciezar gatunkowy hotelu, tym szybciej czas uplywa. A urlop przeciez jest taki krotki.Warto wiec pofrunac na Samane jeszcze raz.

jezeli raj na ziemi kiedykolwiek i gdziekolwiek byl, to zapewne musial znajdowac sie tutaj, tzn na Samanie.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że były to wakacje jak z raju. Wspaniały basen otoczony palmami, przy basenie daszki do schowania się od słońca. Kondycja hotelu też nie najgorsza, jeśli mówimy o stanie budynku i pokojach. O gościnności tych ludzi i ich uprzejmości napisano już tyle że szkoda się powtarzać. Wodorosty tylko wtedy kiedy był sztorm co zdarzyło się dwa razy i też samo w sobie było nie lada atrakcją. A tak ocean był bardzo spokojny i czysty.