Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Ceny w Albanii??

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• SkingaS
    replied
    dzięki Szwagier

Zostaw komentarz:

• SkingaS
    replied
    ja mam pytanie do orciobiq ,jak droga teraz wygląda czy jest bezpiecznie ,tyle się słyszy o tych uchodzcach i nie wiem ile w tym prawdy ? w zeszłym roku byliśmy ,więc wiem że warto jechać ,wybieramy się 22 lub 23 lipiec na 10 dni ,dwoje dorosłych + troje dzieci ( dwóch synów lat 15 i córka 7 ) jedziemy z woj.świętokrzyskiego do miejscowości Borsh ,więc jeśli ktoś ma ochotę się podłączyć ,zapraszamy

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Polecam Ksamil. Plaże tysiąc razy ładniejsze od Sarandy. Więcej spokoju.
    Wróciliśmy wczoraj (21.06.2016) z 14 dniowego plażowania.
    Jest to ok 15 km od Sarandy, autobusy jeżdżą za 100 leków (ok. 3,20zł) z Sarandy do Ksamilu i spowrotem z Butrintu przez Ksamil do Sarandy do 16.30, potem trzeba na własny sposób szukać transportu...

Czy jest tam spanie?
    Tak, mnóstwo hotelików i "villa" ledwie wybudowanych. My spaliśmy w Murati, bo tak było to zorganizowane, ale w kierunku plaży jest mnóstwo ładnych budynków typu "Meta" albo wypasiony "Bujari Hotel".
    Teraz szło znaleźć spanie przed sezonem nawet za 15 euro za pokój w tych dalszych villach.

Czy idzie tam zjeść dobrze i tanio?
    Tak, Dużo ludzi poleca Korali i Guvat tuż przy brzegu- faktycznie wygląda jedzenie ładnie i apetycznie.
    Ale my się stołowaliśmy głownie w knajpie dla lokalsów - to jest niepozorny żółty parasol na początku Rruga Aksionati - (z gł. ulicy Rruga Butrini się skręca w Alida Hisku przy tych 2 stacjach paliwowych obok siebie (kierunek na trzy wyspy) i potem jest to pierwsza droga w lewo i nazywa się właśnie Rruga Aksionati (po ok. 150m) - Żółty parasol jest po lewej stronie po 50metrach Aksionati),.. Prowadzi to człowiek, który nazywa się Cimi i chyba tak się knajpa nazywa...

Dlaczego akurat knajpa Cimi z łótym parasolem a nie gdzie indziej?
    Obłędna jagnięcina z grilla- żeberka, obłędne żeberka wieprzowe z grilla, niesamowicie pyszna z grilla rybka typu dorada czy okoń albo małże.. no i wszystko w zestawie z frytkami i najczęściej z grillowaną papryką, czy bakłażanem... do tego chleb do zapchania, jak to na Bałkanach dają...
    Każde z tych dań około 500-800 leków, czyli od 15-26zł, a wszędzie indziej w zestawie to trzeba dać przynajmniej 1000 leków. Czasami u innych piszą też 700 leków, ale wtedy kasują dodatkowo za frytki, a u Czimiego jest wszystko od razu w cenie. A piwko tylko 170 leków (gdzie indziej od 200leków wzwyż). Rakija była za 60leków, czyli 1,80zł,a gdzie indziej minimum 100leków.

No i dla niemówiących po innemu, menu jest po polsku a szef jako jedyny chyba w Ksamilu rozumie też polski i nawet coś po polsku powie. Spokojny i poczciwy człowiek. Warto tam wejść...

Gdzie leżakować?
    MI się podobało Lori Beach (z 10 minut pieszo) od tej knajpy w dół drogą Aksionati za Paradise Beach.
    Dlaczego?
    400 leków chcą za leżaki z parasolem i jesz sobie swoje jedzenie i pijesz swoje piwko, jak masz tylko taką chęć..
    do tego fajny piaseczek i łągodne zejście do wody bez kamieni albo mini raf, jak to jest pod Korali czy bliżej centrum.
    Jak chcesz od nich coś kupić też możesz, ale nie zmuszają do tego, jak na przykład w Guvacie.

NO i na koniec zachęcam do podjechania za 50 leków (1,60zł) autobusem do Butrintu, bo mają tam cuda do oglądania... końcówka dzidy z 1500 r p.n.e zachowana super... albo ręka ludzka wyrzeżiona z kości z 4 r n.e. zachowana też super - warto jak się pogoda popsuje nieco...

Polecam Ksamil
    My tam napewno po sezonie (wrzesień) albo za rok przed sezonem pojawimy się znów, bo wygląda cudnie, plażuje się elegancko a tanie i dobre jedzenie u Cimiego to już w ogóle rewelacja.

Pozdrawiam
    Jurek

Zostaw komentarz:

• monika.g
    replied
    Zamieszczone przez beatka81 Zobacz posta
    Witam! Wybiera się ktoś do Albanii w te wakacje (termin połowa lipca, koniec lipca)?? Myślimy o podróży samochodem do Sarandy, jednak samemu pierwszy raz troszkę strach jechać. Planujemy podróż z dziećmi. Może jest ktoś kto też się wybiera? Jaki jest koszt takiej podróży w obie strony???
    świetny wybór my wybieramy się po raz trzeci Macedonia Albani chętnie podziele się informacjami

Zostaw komentarz:

• monika.g
    replied
    Zamieszczone przez beatka81 Zobacz posta
    Witam! Wybiera się ktoś do Albanii w te wakacje (termin połowa lipca, koniec lipca)?? Myślimy o podróży samochodem do Sarandy, jednak samemu pierwszy raz troszkę strach jechać. Planujemy podróż z dziećmi. Może jest ktoś kto też się wybiera? Jaki jest koszt takiej podróży w obie strony???
    świetny wybór my wybieramy się po raz trzeci Macedonia Albani chętnie podziele się informacjami

Zostaw komentarz:

• monika1126
    replied
    Zamieszczone przez Bunia02 Zobacz posta
    Czy ktoś był w Durres? Jakie tam warunki panują na plaży i ogólnie jakie wrażenia z tego miasta? Interesuje mnie też możliwość przepłynięcia statkiem, czy tylko z południa Albanii takie atrakcje? Wybieramy się 10 sierpnia, więc będę wdzięczna za aktualne wskazówki.
    Durres nie polecam na wakacje.Przepelnione plaze, bardzo tloczno i niezbyt atrakcyjnie. Polecam vlora, saranda. Przepiekne plaze sa w wiosce Ksamil.

Zostaw komentarz:

• Szwagier
    replied
    Biała Podlaska Lubelskie. Wyjeżdżamy 17 lipca i w Ksamil meldujemy się 18 około południa.
    Jak coś to proszę dzwonić.664-915-411...

Zostaw komentarz:

• Bunia02
    replied
    Czy ktoś był w Durres? Jakie tam warunki panują na plaży i ogólnie jakie wrażenia z tego miasta? Interesuje mnie też możliwość przepłynięcia statkiem, czy tylko z południa Albanii takie atrakcje? Wybieramy się 10 sierpnia, więc będę wdzięczna za aktualne wskazówki.

Zostaw komentarz:

• Vikka
    replied
    Zamieszczone przez Szwagier Zobacz posta
    Ja też wybieram się samochodem pierwszy raz do Albanii z dziećmi w drugiej połowie lipca 2016. Chętnie się do kogoś przyłączę na wspólny wyjazd.
    Hej a skąd się wybieracie? My z mazowieckiego i też planujemy drugą połowe lipca z trójką dzieci 16 i 7 latkami . Planujemy Albanię i parę dni w Macedonii . Jedziemy pierwszy raz .

Zostaw komentarz:

• Szwagier
    replied
    Ja też wybieram się samochodem pierwszy raz do Albanii z dziećmi w drugiej połowie lipca 2016. Chętnie się do kogoś przyłączę na wspólny wyjazd.

Zostaw komentarz:

• Jacek Brzeźiński
    replied
    Bardzo fajny opis Albanii. I Kosowa. Obecnie ten rejon się rozwija i nie jest aż tak splamiony globalną turystyką. Dlatego to wszystko wygląda tak naturalnie. Pytanie tylko jak długo. Wejdą niemieckie biura i wszystko urządzą pod swoich klientów. Odpowiednia oprawa, dania, pamiątki. Wszystko jak z katalogu. Tylko czy to będzie jeszcze Albania?

Zostaw komentarz:

• elessi
    replied
    Dodam jeszcze że jeśli ktoś będzie jechał przez kosovo to tam warto zatrzymać się coś zjeść naprawdę polecam mają przepiękne olbrzymie restauracje na powietrzu gdzie jest np. Obok wielki ogród z którego biorą warzywa które sami hoduja obok jest coś w stylu rzeczki gdzie pływają ryby które zwierzę trafiają na talerz po prostu bajka obsługa mega i jedzienie przepyszne i nie mogę pojąć tego fenomenu ze w kosovie jedzenie jest fantastyczne prawie wszędzie a w Albani trochę lipa nawet warzywa nie mają tego samego smaku :-(

Zostaw komentarz:

• elessi
    replied
    Witam wszystkich serdecznie :-) jestem tu nowa ale mogę podzielić się z wami moja wiedza o Albanii :-) jeżdżę tam co roku od 7 lat :-) w tym roku też będę na pewno :-)
    Albania ma wiele fajnych miejsc w zależności kto co lubi... Są miejsca gdzie plaże są piaszczyste jak puch np. Durres i kamieniste np. Saranda . Albania rozwija się w mega tempie ciągle powstają hotele nie są ta kurorty w stylu Turcji czy Egiptu. Przeważnie są to małe hotele z restauracją jeśli hotel nie jest przy plaży to może mieć maly basen lecz nie zawsze. Hotele oferują przeważnie tylko śniadanie i ta opcja jest najlepsza gdyż jedzenie jest bardzo tanie i można codziennie jeść gdzie indziej :-). Ja zawsze jadę w ciemno i wybieram hotel przy plaży, hotele posiadają prywatne leżaki dla swoich gości co jest bardzo wygodne. Dnie spędza się na plaży a wieczory na spacerach po uliczkach pełnych sprzedawców :-) na plażach są mini wesołe miasteczka dla dzieci :-) Hotel można sobie zarezerwować wcześniej jeśli zna się miasto do którego chce się jechać żeby nie wybrać miejsca z dala od centrum bo inaczej zanudzi się człowiek na śmierć i wszystkie knajpy restauracje będą daleko :-(. Nie można wiezyc w to co się czyta w ogłoszeniach hoteli bo piszą np. Przy plaży a okazuje się że ofszem przy plaży która ma 1 m :-) albo piszą blisko centrum a to tylko kawalek nowej ulicy takie nowe centrum ze sklepikami i nic więcej :-) bo prawdziwe centrum gdzie toczy się zycie jest w zupełnie innym miejscu :-). Najlepiej dowiedzieć się jak najwięcej o mieście do którego chce się jechać jeśli chce się rezerwować hotel wcześniej lub pojechać i poszukać coś na miejscu. Koszty to 20€-80€ za dobę w zależności gdzie... My zawsze bierzemy hotel z prywatnymi lezakami i śniadaniem placilismy ok 35€-70€ w zależności gdzie ale np. Podam przykład my w hotelu z 2 dzieci płacimy za dobę 50€ a obok w apartamentowcu gdzie ludzie prywatnie wynajmują mieszkania 25€ doba mieszkanie nowe 2 pokojowe trzeba tylko sobie leżaki wykupić codziennie na plaży ale są tanie więc i tak mega się opłaca :-). My jednak lubimy hotele tylko tak czuję że odpoczywam :-) ale może się kiedyś skusimy na wynajęcie mieszkania. Polecam Albanie bo naprawdę warto choć z dobrym jedzeniem jest różnie ale nam zawsze udaje się znaleść jakieś fajna restauracje która nam podpasuje i tam jemy tylko ze my jesteśmy naprawdę mega wybredni jeśli chodzi o jedzenie i to jest jedyny minus Albania :-) a i jeszcze trzeba uważać przechodząc przez ulicę bo oni się nie zatrzymują by ustąpić pieszym :-) jeżdżą jak wariaci....

Zostaw komentarz:

• YogiPati
    replied
    . Moj bak ma 80 litrów , fakt że policzyłem cenę tylko z Polski . Czy faktycznie ceny paliwa choćby w Macedonii czy Albanii były tak rażąco większe ? Pozdrawiam

Zostaw komentarz:

• Jacek Brzeźiński
    replied
    Zamieszczone przez YogiPati Zobacz posta
    Witam, my wybieramy się do Saranda-Ksamil ,samochodem z Warszawy lecz pod koniec sierpnia.Mam nadzieję że pozytywnie nas Albania zaskoczy Beatka co do kasy na transport dużo zależy od kierowcy ( spokojny czy porywczy) no i od tego co masz pod maską .Podając na moimi samochodzie 8 litrów na 100 km od Wawy wychodzi w obie strony 4000 km przy cenie 3.90 Wychodzi 1240 zł
    Tylko cena 3.9 to chyba w Polsce, a raczej zapasu paliwa na całe 4000 km ze sobą nie zabierzesz potrzebowałbyś zbiornik na 320 litrów

Zostaw komentarz:

Trwa
X