Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

fortaleza villa gale

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• fortaleza villa gale

Właśnie wróciliśmy z przepięknej Brazylii i już chcemy tam powrócić. Było cudownie, pogoda dopisała na 100% proszę zatem nie do końca wierzyć opisom na niektórych portalach, że panuje tam właśnie pora deszczowa. W północno - wshodniej części Brayzlii tam gdzie znajduje się Fortaleza pora deszczowa przypada na koniec lutego do maja. Jednak z tego co nam opowiadała miejscowa ludność nie padało tam tak naprawdę od 5 lat. Zatem jak ktoś lubi słońce polecam Brazylię. Co do hotelu wybraliśmy Villa Gale położony jest on na najpiękniejszej plaży w Fortalezie na Paria Futuro. Jeśli zatem zależy komukolwiek na pięknej plaży z palami kokosowymi, leżalaki pod parasolami to koniecznie wybierzcie ten hotel!!!. Proszę się nie martwić dojazdem do centrum. Hotel gwarantuje bezpłatny bus kursujący codziennie do centrum miasta. I tak wszyscy, którzy mieszkali w hotelach położonych w centrum, przyjeżdżali na naszą plażę. Jest naprawdę rewelacyjna.

> Jest naprawdę rewelacyjna.

Komentarz

Monia! wybieram się do tego hotelu w lipcu.Napisz proszę o nim coś bliżej tzn.jakie pokoje,jedzenie,obsługa,jakie napięcie w gniazdkach elektrycznych,czy są jakieś rozrywki, co warto kupić w Fortalezie i na jakie wycieczki jechać.My jedziemy z Itaką,jaki jest ich rezydent i jak oceniasz organizację przelotu. jakie ceny na npoje i jedzenie.

Komentarz

Hotel jest położony na najpiękniejszej plaży w Fortalezie, palmy, czysty biały piasek, musisz jednak wiedzieć że w morzu są ogromne fale, także pływa się dość trudno. Hotel posiada mały basen z bardzo ciepłą wodą w sobotę warto posiedzieć przy basenie są występy muzyka...itp. Jeśli chodzi o jedzenie to korzystaliśmy jedynie ze śniadania hotelowego całkiem ok, obiad i kolację jedliśmy na mieście. Restauracja przy plaży mimo że będziesz miał 20% zniżki jest jedną z najdroższych w okolicy.My korzystaliśmy z niej wyłącznie w ciągu dnia kupując drinki, zimne piwko - cena napoji przystępna. Zdecydowanie taniej jest jednak w innych barkach przy plaży, znajdziesz tam mnóstwo fajnych knajpek. Pamiętaj o wieczorze w czwartek przy naszej plaży odbywają się wtedy występy, dużo młodzieży zjeżdża się z całej Fortalezy. Warto spędzić ten wieczór i zobaczyć jak się bawi Brazylijska młodzież. Pokoje hotelowe są bardzo czyste, z dodatkowymi szlafrokami. Dziewczynki sprzątają codziennie. Nie mieliśmy problemu ze zgubami, mimo że przewodnik na dzień dobry przestrzega o kradzieżach. Aha nasza plaża jest strzeżona przez ochroniarzy, jak na dzień dobry dasz im parę drobnych reali przypilnują twój plecak, torebkę itp. napięcie takie same jak w Polsce. Nie idź na dyskotekę hotelową totalna klapa zarówno od strony muzycznej jak i rozrywkowej. Warto pojechać na wycieczkę na buggy super widoki BOMBA polecam. Idźcie koniecznie na wieczór folklorystyczny z kolacją rónież warto. Odpóścić należy Bar pirata. Nie byliśmy w Jerico.... tam można się wybrać na 2 dni ale podobno nic specjalnego tylko plaża i kilka sklepików chyba nie warto, droga męcząca i długa. Znajomi byli też w parku tropikalnym z wodospadami - odradzam podobno również lipa. Zresztą rezydentka Kasia robi na drugi dzień po przyjeździe prezentację wszystko wam opowie jest bardzo miła. Wódka brazyliska jest bardzo tania zarówno w restauracjach jak i w marketach. Jedzenie Super, napewno będziecie zadowoleni. Aha co do przelotu dość męcz

Komentarz

Podobno jest tam niebezpiczenie i czesto zdarza sie ze napadaja na turystów. Spotakliscie lub jacys wasi znajomi z czyms takim ? Chodzisliscie wieczorami po miescie lub byliscie gdzies w miescie na dyskotece ?

Komentarz

Dzięki Monia. Napisz mi jeszcze,czy warto płacić za catering / gorący posiłek/ czy raczej poprzestać na swoich zapasach i korzystać tylko z napojów oferowanych w samolocie. Napisz mi też czy nie było kłopotów z terminowym wylotem i przylotem i czy były numerowane miejsca w samolocie, bo jak przeczytałem na forum jedną informację na temat przelotu do Brazylii Fischer Air to mnie strach ogarnia ,taki ponoć odprawili cyrk.Pozdrawiam.Aha,jak z zakupami w centrum Fortalezy,czy są jakieś eleganckie sklepy i centra handlowe,jak ceny w stosunku do naszych.

Komentarz

Jose Catering gorący faktycznie nie jest doskonały no właściwie to kiepski. W samolocie można dokupić jedynie kanapki bo gorące posiłki są wyliczone według listy pasażerów. Wylot był przesunięty o 2 godziny do przodu ale zostaliśmy o tym kilka dni wcześniej poinformowani, natomiast przylot odbył się o kilka godzin wcześniej także wsumie byliśmy w Brazylii o kilka godzin krócej niż pierwotnie to było zaplanowane. Są numerowane miejsca w samolocie, ale z naszymi rodakami jest śmiesznie bo starają się jak najszybciej dojść do okienka odpraw i zając te najlepsze miejsca czyli te w pierwszym rzędzie lub w połowie przy wyjściach awaryjnych. Tak jak pisałam jeżeli ktoś jest szacowanej postury to będzie mu strasznie niewygodnie! Jeżli chodzi o zakupy to ceny w centrach handlowych są identyczne jak w Polsce. Spokojnie można sobie to podarować, szkoda czasu i pogody. Na plaży przy naszym hotelu obkupisz się we wszytko z tzw. rękodzieła brazylijskiego tzn. klapki, rzemyki, fajne koraliki, ręczniki i kostiumy w kolorze narodowej flagi. Będziesz miał sporo zabawy targując się z nimi. Ludzie są przesympatyczni i nawet jak po godzinnym targowaniu się z nimi nic nie kupisz odchodzą z uśmiechem na twarzy. Bądź pozytywnie nastawiony do lotu to tylko kilka godzin a na miejscu napewno będziesz mile rozczarowany wszystkim, począwszy od pogody, poprzez ludzi i otaczającą faunę i florę.

Komentarz

Tak od samego początku przestrzegają rezydenci i jest w tym trochę prawdy tzn. na plażach publicznych zdecydowanie trzeba uważać na torebki, sprzęt itp. Jedną osobę z naszej grupy spotkał niemiły incydent. Na plaży publicznej skradziono mu plecak, chłopak był na tyle dzielny iż pobiegł za złodziejami, wraz z policją odebrał w końcu swoją zgubę. Jednak tak jak pisałam wcześniej nasz hotel miał swoją ochronę i wszystko mogliśmy pozostawić na leżaku. Podobno najbardziej niebezpieczne miasta to Rio i San Paulo. Jeśli chodzi o nas każdy wieczór spędzaliśmy na mieście. Jest taki fajny deptak w Fortalezie, mnóstwo knajpek, bary i muzyka, nie są to jednak takie typowe dyskoteki. Nic nam ani naszym znajomym nie przytrafiło się złego, mimo że cały czas miałam przy sobie aparat i kamerę. Tak naprawdę nie należy wpadać w panikę poprostu pilnuj rzeczy tak jakbyś był nad morzem w Polsce czy gdziekolwiek indziej.

Komentarz

Dzięki Monia.Twoje informacje dużo mi dały.Mam nadzieję,że będę równie zadowolony jak Ty.

Komentarz

Po przyjeździe napisz jak było. baw się dobrze

Komentarz

Monia, zobaczyłbym zdjęcia z Brazylii ( masz swoją stronę internetową?), gdyż ten kraj biorę pod uwagę na podróż poślubną?

Komentarz

Niestey nie mam ale mogę tobie podesłać kilka fotek na twojego maila.

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Brazylia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                        Trwa
                        X