-5%19 698 zł

18 711

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyBrazyliaArgentyna- Brazyli z Amazonią, Urugwajem i Paragwa

Argentyna- Brazyli z Amazonią, Urugwajem i Paragwa

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK564536
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK564536
23

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK564536

/

Brazylia/Rio de Janeiro

Tytuł wycieczki

ARGENTYNA BRAZYLIA z AMAZONIĄ URUGWAJEM i PARAGWAJEM 16 DNI

Główne atrakcje

• Olbrzymie Wodospady Iguazu

• Piękne Rio de Janeiro

• Boskie Buenos Aires

• Misje jezuickie w Paragwaju

• Salvador - ciekawe miasto z listy UNESCO

• Wizyta w Urugwaju

• Rejs Amazonką i prawdziwa dżungla

O wycieczce

Argentyna, Brazylia z Amazonią, Urugwaj i Paragwaj to wyprawa dosłownie dla wszystkich, którzy lubią łączyć luksus i potrzebę przygody. Wyprawa jest ciekawa, ale niezbyt wymagająca jeśli chodzi o wysiłek. Nie przewidujemy długich i nużących podróży lądowych, na większe dystanse poruszamy się samolotem. Podczas wycieczki zaplanowano cztery przeloty wewnętrzne. Wszędzie wygodnie mieszkamy i znajdujemy czas, by dobrze zjeść i napić się miejscowych specjałów. Nieco większym wyzwaniem jest Amazonia. Aby dotrzeć do prawdziwej dżungli i pozostawić za sobą cywilizację, musimy spędzić kilka godzin w zadaszonej łodzi motorowej. W Amazonii poczujemy smak przygody, znajdziemy aligatory i ze znakomitym miejscowym przewodnikiem poznamy dżunglę. Oprócz ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym z Wodospadami Iguazu na czele, zwiedzimy kilka miast. Argentyńskie Buenos Aires to nasza ulubiona metropolia, a Rio de Janeiro zachwyci każdego swym bajkowym położeniem. Z kolei Salvador to miasto pełne kolorytu, energii i ciekawych zabytków. W Paragwaju znajdziemy się w jezuickich misjach, rzadko odwiedzanej atrakcji z listy UNESCO. Wycieczkę od wielu lat prowadzą kompetentni i sympatyczni piloci. Zwiedzanie świata jest zawsze ciekawe, a w tym przypadku szczególnie nie są to puste słowa.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Witamy naszych Podróżników! Naszą wyprawę rozpoczynamy od spotkania na lotnisku Chopina w Warszawie z polskim pilotem. Szczegóły zostaną podane w informatorze przedwyjazdowym - "Prestige Book" na ok 2 tygodnie przed wylotem. Wylot z przesiadkami do Buenos Aires.

Dzień 2

Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires i odpoczynek w hotelu (możliwość przylotu poprzedniego dnia wieczorem). Zwiedzamy najważniejsze place, ulice i pomniki pięknego Buenos Aires. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Podczas zwiedzania nie może zabraknąć słynnej dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. La Boca wabi turystów niczym magnes. Przyciąga kolorowym stylem uliczek, artystyczną duszą, a jej niezwykłe domy stały się już wizytówka dzielnicy.

Aparat fotograficzny należy mieć w pogotowiu. Czekają tu nas barwne zaułki z wizerunkami Maradony, papieża i coraz to piękniejsze murale idealnie komponujące się z otoczeniem.

Zaglądamy też na cmentarz Recoleta, gdzie spoczywa Evita Peron będąca bożyszczem tłumów. Recoleta przypomina raczej miasteczko, a nie zwykły cmentarz. Wieczorem udajemy się na pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją, oczywiście ze słynną argentyńską wołowiną w menu. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Buenos Aires

Wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie - argentyńscy kowboje. Jedziemy tam z samego rana. Gauchos bez konia to jak Gauchos bez nóg. Całe życie Gauchos związane jest z końmi. My również będziemy mieć możliwość przejażdżki konnej, a następnie przewidziany jest wspólny lunch w formie parrilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 4

Urugwaj Wycieczka

Leżący tuż obok Urugwaj to jeden z najmniejszych krajów w Ameryce Południowej, dlatego jest to wyjątkowa okazja, aby będąc w Argentynie odwiedzić ten kraj. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento - zabytkowego, kolonialnego małego miasteczka. Colonia dzięki swym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer brukowanymi uliczkami po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Czas na odwiedziny sklepów z pamiątkami i fotografowanie zabytkowych kamieniczek. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Buenos Aires i tam nocleg.

Dzień 5

Paragwaj Wycieczka

Czas na wycieczkę do Paragwaju. Przejazd na lotnisko i wylot do stanu Missiones na dalekiej północy Argentyny. Przekraczamy potężną rzekę Parana i wjeżdżamy do Paragwaju. Kierujemy się w stronę atrakcji z listy UNESCO - jezuickich misji Trinidad i Jesus de Tavarangue. To właśnie tutaj w ówczesnej prowincji Paragwaju jezuici prowadzili wspaniałą pracę misyjną z Indianami Guarani. Ich historia została ukazana w słynnym filmie Misja". Przenosimy się w czasie i zwiedzamy ruiny misji dostrzegając ich dawne piękno. Trafiają tutaj tylko nieliczni podróżnicy, nie ma tłumów i można w spokoju obejrzeć pozostałości wspaniałej bazyliki i innych zabudowań misyjnych. Podczas tej wycieczki przystajemy też w centrum paragwajskiego miasta Encarnación. Panuje tu wspaniały i barwny latynoski chaos. Powrót na nocleg na stronę argentyńską.

Dzień 6

WODOSPADY IGUAZÚ - ARGENTYNA

Już z samego rana czeka nas podróż do położonych na granicy brazylijsko - argentyńskiej Wodospadów Iguazu, jednej z największych atrakcji świata. Po drodze postój w miejscowości Wanda. Miasteczko zostało założone w latach przedwojennych przez Polaków i nazwane Wanda na cześć córki Marszałka Piłsudskiego. Do dzisiaj wydobywa się tu ametysty. Krótki spacer po placu Polonia i kontynuowanie podróży do Iguazu. Wodospady utworzyły się na wysokim progu rzeki Iguazu, dopływu potężnej Parany. Iguazu podziwiamy od strony argentyńskiej ze wszystkich możliwych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza ich odnoga. Tam za dodatkową opłatą można wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Nocleg w hotelu w rejonie wodospadów. Wodospady iguazu to absolutny must see!

Dzień 7

BRAZYLIA WYCIECZKA | WODOSPADY IGUAZU

Rano pojedziemy, by ujrzeć niezwykły spektakl spadania spienionej wody rzeki Iguassu od strony brazylijskiej. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść niemal pod same Wodospady Iguazu mocząc się przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką daleko na północ Brazylii do Salvadoru. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 8

BRAZYLIA | SALVADOR

Wycieczka po Salvadorze, zabytkowym, pełnym uroku mieście. Znajdziemy tu wspaniałą, gorącą atmosferę, którą współtworzą potomkowie niewolników i portugalskich kolonistów. Zwiedzanie starej części miasta wpisanej na listę UNESCO. Wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić rozmaite przedmioty i pamiątki. W miejscu tym zobaczymy, jak bardzo kultura regionu związana jest z Afryką, skąd pochodzi większość mieszkańców Salvadoru. Zaglądniemy też na jedną z pobliskich plaż, a chętni będą mogli zanurzyć się w ciepłych falach Atlantyku. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Manaus

Wylot do Manaus, bramy do amazońskiej dżungli i jednocześnie portu rzecznego, który może przyjmować pełnomorskie statki. Zwiedzanie tego parnego, tropikalnego miasta - centrum, katedra i wybudowana w okresie prosperity, imponująca opera. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w Manaus.

Dzień 10

Amazonia

Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb amazońskiej dżungli. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu, obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie uczył" nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Kolacja. Nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).

Dzień 11

Amazonia

W tym dniu poznamy jak wygląda życie w Amazonii - unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Zwiedzanie puszczy z lokalnym przewodnikiem, poruszamy się łodzią i na krótkich dystansach na piechotę. Polowanie z obiektywem na aligatory i inne zwierzęta lasu. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o roślinach, nie przypadkowo współczesna medycyna korzysta z zasobów Amazonii. Być może przewodnik znajdzie dla nas niebezpieczne i jadowite stworzenia, będziemy poszukiwać też anakondy. Obiad w ośrodku. Spotkanie z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość łowienia piranii (które są bardzo smaczne). Kolacja. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, po zmroku można udać się z tropicielem na nocne poszukiwanie aligatorów. Nocleg w bungalowach.

Dzień 12

Wylot Do Rio De Janeiro

Koniec pobytu w dżungli, ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas daleka podróż do cywilizacji. Rejs powrotny do Manaus. Z portu przejazd na lotnisko i przelot do dalekiego Rio de Janeiro. Przylot do Rio w nocy lub nad ranem dnia następnego. Nocleg w dzielnicy Copacabana w pobliżu słynnej plaży.

Dzień 13

BRAZYLIA WYCIECZKA |RIO DE JANEIRO

Odpoczynek po amazońskiej przygodzie. Chwila czasu wolnego na Copacabanie - można go wykorzystać na odpoczynek, plażowanie, spacery, zakupy i degustacje kokosów, caipirinhi i lokalnych przekąsek. Jeśli chodzi o położenie, z Rio nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açucar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja - rejs statkiem po okolicznych zatokach. Podczas rejsu będzie można zobaczyć to wspaniałe miasto z perspektywy wody i podziwiać zachód słońca. Znakomita brazylijska kolacja wraz z wyborem napojów na pokładzie statku jest doskonałym ukoronowaniem dnia. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 14

Rio De Janeiro

Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta - wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Następnie przejazd na Sambodrom - miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe. Miłośnicy piłki nożnej (a takich nie brakuje) będą z pewnością zadowoleni z odwiedzin stadionu Maracana, prawdziwej świątyni futbolu. Przewidziane jest wejście na ten słynny stadion i krótkie zwiedzanie. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki - możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne - informacja o aktualnej cenie w Informatorze Przedwyjazdowym) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 15

RIO DE JANEIRO / WYLOT

Czas wolny w Rio de Janeiro, który można spędzić oczywiście na Copacabana. Dla chętnych opcjonalna wycieczka do Petropolis (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym). Petropolis jest XVIII wieczną letnią siedzibą cesarzy brazylijskich i ulubionym miejscem arystokracji. Miasto oddalone jest zaledwie o 65km od Rio de Janeiro. Zwiedzimy tu m.in. pałac cesarzy i katedrę. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza opłatą na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

• Bilety lotnicze na całej trasie w tym przeloty wewnętrzne;

• Opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualną indywidualną opłatą wylotową w Argentynie);

• Bagaż nadawany max 20kg/os.;

• Przejazdy wg programu (wynajęte minibusy z klimatyzacją), łodzie motorowe w Amazonii, wodoloty;

• Śniadania w hotelach, obiady i kolacje wyszczególnione w programie (łącznie 8 posiłków);

• Noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 4 i 3, w Amazonii noclegi w bungalowach w dżungli (pokoje z łazienką i moskitierą);

• Opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; pokaz tanga;

• Lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;

• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• polski pilot;

Cena nie obejmuje

• Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 900 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• Pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków;

• zwyczajowe napiwki

• indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnej stawki

• Ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego;

• Koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

• Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób;

• Każdy uczestnik na przed wylotem otrzymuje, otrzymuje Prestige Book" - informator o wyjeździe;

• W Amazonii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (po konsultacji z lekarzem)

• Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami;

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

• Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów;

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
Wylotlinia rejsowa, GDS
WAW · 18.02 (Sob.)Warszawa - Chopin
EZE · 19.02 (Ndz.)Buenos Aires
Godziny lotu podamy później
Przylotlinia rejsowa, GDS
RIO · 04.03 (Sob.)EZE
WAW · 05.03 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
37 422 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
18.02.2023
Data do
05.03.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka37 422
Cena całkowita37 422
Zaliczka płatna teraz11 227
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

30°C
23°C
25°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie Zdrowia Podróżnego DSV (drukowane lub w formie cyfrowej), wypełnione w ciągu 72 godzin poprzedzających wjazd do Federacyjnej Republiki Brazylii, zawierające zgodę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w okresie pobytu w kraju. Oświadczenie.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem- nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.
Nie wymaga się szczepień od osób przybywających z Europy. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest jednak szczególnie zalecane osobom podróżującym do niektórych stanów.