Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Lesbos - Hotel Sun Rise

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Lesbos - Hotel Sun Rise

Wróciłam z Lesbos 2 dni temu. Byłam do tej pory po kilka razy na Thassos, Krecie, Rodos, w Grecji kontynentalnej - ten pobyt chyba będę wspominać najmilej (waham się, co do Thassos). Wyspa przepiękna, spokojna, z małym ruchem turystycznym, przyjaznymi tubylcami, świetnymi tawernami, milionami drzew oliwnych i rzadkich ptaków. Mieszkałam w hotelu Sun Rise położonym 2-3 km od Molivos, kaskadowo, na wzgórzu - pokoje z widokiem na morze i wybrzeże tureckie. Wokół zieleń, wzgórza, cisza i pustka. Bezpłatny bus hotelowy kursuje 5 razy dziennie do Molivos, w pobliżu przystanek autobusu KTEL jeżdżącego na trasie Eftalou (gorące źródła)-Anaxos (plaża). Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obfite: m.in. feta, jogurt grecki, miód, płatki, ser żółty, wędliny, pomidory i bufet gorący: kiełbaski, jajecznica; obiadokolacje także w formie bufetu, wybór sałatek m.in. grecka i tzatziki i kilka dań ciepłych: jakieś mięso (kurczak, jagnięcina), czasami ryba i dania warzywne. Generalnie obiadokolacje, jak to w hotelu, bez zachwytu (zwykle wybieram opcję bez wyżywienia, ale teraz takiej nie było i oferta w Sunrise była w last minute po prostu najtańsza). W pobliżu hotelu nie ma plaży, są jedynie kamieniste skrawki wybrzeża, ale można podejść (pół godziny) do Eftalou z bardzo ładną kamienistą plażą i gorącymi źródłami (lub podjechać autobusem KTEL); można też podjechać busem hotelowym na plażę do Molivos (wąska kamienista), albo autobusem KTEL do Petry, czy Anaxos, gdzie plaże są dużo ładniejsze. Standard hotelu to faktycznie mocne 3 gwiazdki (hotel ma dobre opinie na turystycznych forach niemieckich i angielskich). Pokój duży, standardowo umeblowany, klimatyzacja w cenie. Generalnie hotel polecam (chętnie do niego wrócę) chyba, że ktoś pragnie pięknej piaszczystej plaży, wtedy raczej powinien wybrać płaską część wyspy położoną nad zatoką Kalloni, ale dla mnie była ona dużo mniej malownicza. Objawieniem było samo Molivos. Położone na zboczu wzgórza, z przepiękną architekturą, czyste, z

jakie wycieczki polecasz? jakieś miejsca które warto odwiedzić

Komentarz

Poniżej trochę informacji dot. Lesbos i mojego pobytu w czerwcu, które zamieściłam na forum gazety, może będą przydatne:
      http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=64165953&v=2&s=0

[%sig%]

Komentarz

Witaj Viola,
        czy "Itaka" ma w hotelu "Sun Rise" pokoje w przyziemiu? Jakimi liniami leciałaś na Lesbos? Jak długo trwał dojazd z lotniska do hotelu? Czy w pobliżu są sklepy, w których można kupić art. spożywcze? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Iwona.

Komentarz

Mieszkałam na parterze, ale widziałam Polaków, którzy mieli pokój na piętrze - nie wiem, czy czynili ku temu specjalne starania, czy też po prostu taki mieli przydział. W każdym razie, nie miałam uwag do mieszkania na parterze.
          Leciałam Centralwings: na Lesbos - bez opóźnień, ale w drodze powrotnej czekaliśmy na samolot, już po kontroli paszportowej i bagażowej, jakieś dodatkowe 2-3 godziny (Itaka dała nam talony na kanapkę i napój; mogliśmy wyjść na zewnątrz lotniska i siedzieć sobie nad morzem).
          Dojazd do hotelu trwa ok. 2 godz.
          W pobliżu Sun Rise jest ogólnodostępny sklepik - także z podstawowymi artykułami spożywczymi i alkoholami - który znajduje się w hotelu Panselinos: po wyjściu z Sun Rise należy pójść w kierunku Eftalou (jakieś 10 min.). Sklep ma przerwę w godz. popołudniowych.
          Pozdrawiam

[%sig%]

Komentarz

Witaj Viola,
            dziękuję bardzo za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam serdecznie, Iwona

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Grecja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
            Trwa
            X