Dobry15 opinii75% poleceń
6,9
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Clara

Lato 2021
Kod oferty: WAK507191
basen
basen
teren hotelu
plaża
teren hotelu
basenbasenteren hoteluplażateren hoteluteren hotelurecepcja / lobbyteren hoteluteren hotelubalkon / tarasteren hotelubalkon / taraspokój, balkon / taraspokój, kuchnia / aneks kuchennyrecepcja / lobbypokój
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

Lato 2021dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki

Rainbow - LATO 2021

Lato 2021dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki
Oferta promocyjna z dwukrotną, bezpłatną zmianą rezerwacji aż do 30 dni przed wyjazdem (możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotelu bez ponoszenia dodatkowych kosztów). Dodatkowo niska zaliczka - płacisz tylko 15%.

Nasi klienci docenili

 • Z hotelu rozciąga się fantastyczny widok na morze i zatokę.
 • Restauracja serwująca typowe greckie potrawy.
 • Dla najmłodszych gości hotelu: brodzik oraz plac zabaw.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  02.06.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  02.06.2021 Środa
  MJTMytilene

  Powrót

  09.06.2021 Środa
  MJTMytilene
  09.06.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK507191Region: LesbosOrganizator: Rainbow

  Opis oferty

  Położenie:

  Kompleks hotelowy położny w niewielkiej miejscowości Avlaki, na obrzeżach Petry. Do centrum Petry z tawernami i sklepami ok. 1,5km, najbliższe sklepy ok. 700m od hotelu. Ok. 250m od obiektu znajduje się przystanek komunikacji publicznej, skąd dojechać można do Anaxos czy Molyvos z zabytkową fortecą. Odległość do lotniska w Mytilene wynosi ok. 65km. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 1,50 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

  Plaża:

  Około 100m od hotelu (dojście lokalną drogą) znajduje się niewielka piaszczysto-żwirowa plaża publiczna. Piaszczyste plaże Anaxos i Petra w zasięgu spaceru (ok. 1km, leżaki i parasole płatne dodatkowo).

  Do dyspozycji gości:

  Obiekt położony jest tarasowo na zboczu wzgórza i składa się z kilku 1-piętrowych budynków (ze względu na różnice wysokości nie polecamy osobom z ograniczeniami ruchowymi). Posiada recepcję 24h, hol z biblioteczką, restaurację główną z tarasem (dostępne krzesełka dla dzieci), bar w lobby i przy basenie, basen z wodą słoną z wydzieloną częścią dla dzieci (leżaki i parasole przy basenie bezpłatne), parking, kącik komputerowy. Za dodatkową opłatą sejf w recepcji (ok. 10 EUR/tydz.), ręczniki kąpielowe (ok. 2 EUR/sztuka/tydz.).

  Wyżywienie:

  All Inclusive: śniadania (08:00-10:00), obiady (13:00-14:30) i kolacje (19:00-21:00) serwowane w formie bufetu w hotelowej restauracji. Napoje bezalkoholowe (w tym kawa i herbata) oraz lokalne alkohole (piwo, wino, ouzo) dostępne w barach w godz. 11:00-22:00.

  Program sportowy i animacyjny:

  Hotel posiada niewielki plac zabaw dla dzieci. Ponadto do dyspozycji nasz własny Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!

  Internet:

  Internet Wi-Fi - bez opłaty na terenie recepcji i w pokojach.

  Kategoria lokalna:

  Strona www:

  Program

  Dzień 1

  Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dni od drugiego do przedostatniego

  Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

  Dzień ostatni

  Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

  Uwagi do programu

  Wyloty z: Warszawy iKatowic. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 0,5 EUR do 4 EUR/pokój/dzień. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

  Inne

  Lesbos- informacje ogólne

  Waluta

  EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary USA.

  Napiwki

  Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

  Wiza

  Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

  Czas

  + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

  Język urzędowy

  grecki.

  Orientacyjne ceny

  Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR

  Poczta

  Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

  Elektryczność

  Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

  Telefony

  Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 6 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy zagraniczne są dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

  LESBOS

  Trzecia największa wyspa Grecji, położona na MorzuEgejskim u zachodnich wybrzeży Turcji. Prawie połowę jej powierzchni stanowią gaje oliwne. Góry porośnięte szmaragdowym lasem sosnowym, malownicze zatoki głęboko wcinające się w ląd, solniska zamieszkiwane przez stada flamingów, naturalne termy oraz kameralne nadmorskie miasteczka z rodzinnie prowadzonymi tawernami serwującymi lokalne specjały i najlepsze ouzo w Grecji stanowią idealną scenerię dla wypoczynku w prawdziwie greckim stylu.

  W regionie

  Molyvos

  Urokliwe miasteczko położone na północnym wybrzeżu wyspy. Nad miejscowością góruje zamek z okresu bizantyjskiego, zbocza wzgórza poprzecinane są klimatycznymi brukowanymi uliczkami wijącymi się wśród tradycyjnych kamiennych budynków pokrytych czerwoną dachówką. Znajdziemy tu sklepiki z pamiątkami, kawiarnie i tawerny oferujące panoramę znajdującej się u podnóża miasteczka zatoki z malowniczą mariną.

  Petra

  Niewielka miejscowość turystyczna kilka kilometrów na południe od Molyvos. Centralne miejsce zajmuje skała zwieńczona kościołem Najświętszej Maryi Panny, do którego prowadzi ponad sto stopni. Życie miasteczka skupią się wzdłuż piaszczystej plaży, przy której znajdziemy kawiarnie, bary i tawerny.

  Anaxos

  Spokojna wioska położona na wschód od Petry. Zabudowę stanowią tu głównie niewielkie budynki z pokojami, studiami i apartamentami na wynajem, wśród których znajdziemy też sady, ogrody i kilka sklepików. Wąskie uliczki prowadzą do piaszczystej plaży z promenadą, kawiarniami i tawernami. Idealne miejsce do spokojnego wypoczynku.

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny na Lesbos trwa od 01.07 do 31.08.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  20°C
  Liczba godzin słonecznych
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 18 grudnia 2020r. do 21 stycznia 2021 r. będą musieli poddać się siedmiodniowej kwarantannie w domu lub w miejscu tymczasowego pobytu określonym w formularzu PLF, w wypadku pobytów krótszych niż 7 dni, kwarantanna obejmuje cały okres wyjazdu. Pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie zobacz więcej dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form). Obowiązek ten dotyczy także dzieci. Każdy wjeżdżający ma obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najwcześniej na 72h przed wylotem.
  UWAGA!
  W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Decyzja dotycząca wjazdu na terytorium Grecji jest podejmowana przez upoważnione władze sprawujące nadzór nad granicami państwowymi. Władze Grecji zastrzegają sobie w każdym momencie możliwość zmian decyzji odnośnie otwarcia granic dla ruchu osobowego, zgodnie z aktualną oceną zagrożenia COVID-19.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  5.3
  Grzegorz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Hotel bardzo fajnie położony z przepięknym widokiem na morze w bardzo urokliwym miejscu. Jeśli chodzi o warunki pokojowe szału nie ma ale jest ok. Jedzenie tez w miarę dobre ale za to obsługa masakra. Często zdażało się że po godzinie już brakowało potraw. Taka sugestia do biur podróży: jak wypisujecie godziny posiłków w wersji all inclusive to nie wpisujecie że kolacja trwa od 19 do 21 bo o 20 już nie było praktycznie co jeść i brakowało sztućców i talerzy a nawet chleba. Jak pokazaliśmy że brakuje tego czy owego kelner wzruszył ramionami a manager schował się w kuchni i już nie wyszedł. Nie był to pojedynczy przypadek. Drugim problemem jest bar w którym praktycznie nikogo nie ma. Raz jeden wzieliśmy 4 piwa na dwie osoby by nie czekać i gonić cały czas to od menagera dostaliśmy \"reprymendę\" że można wziąć tylko jeden napój na osobę z tym że podchodząc do baru na kelnera, menagera bądź kogokolwiek czekało się nawet do 15 minut po czym ktoś przychodził powiedział że doniesie do stolika i przy stoliku czekałeś kolejne 10-15 minut. Średnio przez dwie godziny wypijaliśmy 3 małe piwa!!! Poza tym samo nakładanie potraw przez tego łysego pana do tych pojemników na jedzenie (nie wiem jak się nazywają - przepraszam) to jakiaś masakra. Poprostu zgarnął ze miski do tego pojemnika jak się zgarnia nie zjedzone jedzenie do kosza. Jeśli chodzi o posiłki i napoje dużym plusem są kelnerzy na basenie (Kostas) i ten wysoki na hotelu (nie pamiętam imienia ale wiem że zaczyna się na B.) Bardzo mili fajni weseli. Gratuluje. Plusem napewno jest basen. Duży jak na taki hotel z głębokością od 1 do 3,5 metra. Wadaą jego jest duże zasolenie (większe niż w morzu) strasznie szczypie w oczy. Za to wielkim minusem jest plaża. Jest tragiczna. 3 lub 4 leżaki z parasolami ale plaża nie sprzątana. Leżą na niej wodorosty i jakaś zeschnięta roślinność. I niech nie pisze manager jak jednemu z opiniujących poniżej że jest na bieżąco sprzątana bo przez tydzień nie widziałem nikogo na plaży by tam coś robił mało tego z dnia na dzień było tego syfu coraz więcej (w przeciwieństwie do ośrodka obok gdzie na plaży leżało pełno ludzi a znajdował się niecałe 100 metrów dalej - no chyba że tam wodorosty mniej atakowały:)). Poza tym są one tak zeschnięte że widać gołym okiem że dawno nie była sprzątana. Jeśli chodzi o wi-fi tragedia. Jedynie gdzie dobrze działa to na basenie. Krótko mówiąc hotel tak ale bez wyżywienia. Tylko czy się to opłaca? Aha jeszcze jedno : brawa dla animatorów Agaty i Kacpra którzy rzeczywiście starali się by było miło zwłaszcza dla dzieci
  Zalety- Cisza - Piękny widok na morze - Niewielka ilość pokoji jak na hotel - Basen
  Wady- Ilość wydawanych posiłków oraz ich brak - Brak donoszenia posiłków - Długie oczekiwanie na obsługę - Zaśmiecona plaża roślinnością

  4.0
  Artur Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
  Miejsce a już na pewno hotel nie na pierwszą wizytę w Grecji -nasza już czwarta - ale jeśli szukasz urokliwego spokojnego zakątka i na dodatek podróżujesz z dziećmi to basen i polska animacja spełni oczekiwania dla pociech. Niestety ale nie sposób odnieść wrażenia, że jest się trochę jak na kwaterze w Zakopanem w latach 90-tych
  ZaletyNaprawdę kameralne urocze miejsce, pięknie położony basen i na dodatek ze słoną wodą więc jeśli dzieci uczą się pływać jest im łatwiej. Urocze widoki z pokoi. Wspaniali animatorzy; moja siedmioletnia córka zachwycona.
  WadyNIestety all inclusive to iluzja, cały czas odnosiłem wrażenie, że ktoś robi mi grzeczność podając napoje. Posiłki skromne, mało smaczne i na dodatek w małych ilościach, jeśli nie przyjdzie się wcześnie może w ogóle zabraknąć choć uczciwie trzeba przyznać, iż część kelnerów stara się zatrzeć złe wrażenia. Lody czy napoje niegazowane za opłatą, wino, kawa a raczej coś co ma ją przypominać nie do wypicia, jedynie piwo do zaakceptowania.

  6.9
  ZBIGNIEW Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2019Para
  Bardzo dobre i profesjonalnie prowadzone zajęcia przez animatorów, Kacpra i Agatę .
  ZaletyBardzo ładne widoki. Spokojna i cicha okolica. Bardzo miła i sympatyczna obsługa, kelnerów i barmanów. Codziennie sprzątane pokoje, klimatyzacja. Bardzo dobre i urozmaicone jedzenie. Wspaniały basen ze słoną wodą.
  WadyBrak programów telewizyjnych (jeden kanał sportowy grecki).

  1.6
  Zbyszek
  Pobyt - Czerwiec 2019Para
  Strata czasu i pieniędzy. Nigdy więcej!!! Brudno, insekty w pokoju. Jedzenie poniżej jakichkolwiek oczekiwań.
  ZaletyAgroturystyka w wiejskim stylu
  WadyBardzo marne posiłki, typowa grecka wieś. Wszędzie daleko. Ogólnie, to szkoda czasu i pieniędzy. W Grecji jest cała masa dobrych hoteli.

  6.3
  monkuz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2019Rodzina z dziećmi
  Hotel ładnie położony z cudownymi widokami. Ze względu na lokalizację i tarasowe położenie wystepuje duża liczba stromych schodów (pomiedzy jadalnią a naszym pokojem naliczyłam 79). Basen ze słoną wodą jest idealny dla dzieci. Plaży i leżaków hotelowych brak. Z morza korzystaliśmy na plaży przy tawernach. Jedzenie: mało i monotonne. Brak typowych greckich potraw. W ramach przekąsek na basenie ciasto i kanapki z chleba tostowego. Biorąc wszystkie za i przeciw a w szczególności osoby, z którymi spędziliśmy w hotelu urlop pobyt uważam za udany.
  ZaletyMiła obsługa.
  WadyW pokojach dużo insektów tj.: mrówki, robaki, pająki.