Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Samochodem po Tunezji

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Samochodem po Tunezji

Planuje w wakacje ponowny wyjazd do Tunezji.Jednak tym razem chciałbym wynająć samochód na miejscu.Interesują mnie informacje dotyczące jazdy samochodem w tym kraju.Może ktoś już to robił i zechce podzielić sie informacjami np.gdzie najlepiej wynająć samochód,za ile itp.Będę wdzięczny za informacje.

Jeździłam troche po Tunezji. Jazda jest wiele przyjemniejsza niż w Polsce. Nie trzeba przestrzegać przepisów (oczywiście w granicach rozsądku). W razie wpadki dostaniesz pouczenie. Jest dużo kontroli, ale policja jest bardzo sympatyczna i nie wie do końca czy polskie prawo jazdy to prawo jazdy Wynajęcie jest różne od 30 dinarów do 100 w hotelach.

Komentarz

mam pytanie takie na zapas oczywiście nie kracząc co jeśli jeżdżąc w Tunezji ja spowoduje wypadek?

Komentarz

Pytania dobre dla abelindy,ona ma Tunezję obcykaną w małym paluszku.

Komentarz

Pytanie jaki wypadek ?
          Zawsze za granicą, a Italia to być mistrzostwo, obcy być przegrany. Tunezja to akurat dużo lepszy kraj być pod tym względem niż Italia. ale lepiej nic nie powodować.
          Wyrozumiałość wobec turystów też mieć swoje granice.
          Pozytywem być to, że drogi pozamiejskie być puste i poruszać się po nich autokary, albo małe dostawczaki z lat 60siątych, głownie peugeoty. Wszystko to jeździć statecznie, wariactwo ogarniać niektórych kierowców w miastach, ale w centrum Warszawy (wyścigowce), czy Gliwicach (gdzie jeżdzić same pierdoły) bywać gorzej.

Komentarz

Marta Dziub Napisał(a):
            -------------------------------------------------------
            > mam pytanie takie na zapas oczywiście nie
            > kracząc co jeśli jeżdżąc w Tunezji ja
            > spowoduje wypadek?

Na szczęście nigdy mi się to nie przytrafiło (odpukać). Na trasie jest raczej pusto więc ciężko o wypadek a w dużym mieście typu Tunis w godzinach szczytu jest taki tłok, że najgorsze co się może przytrafić to delikatna stłuczka. W wypożyczalni nikt małej skazy nawet nie zauważy a z ewentualnym poszkodowanym (gdyby on nim był) trzeba się dogadać. Pieniądze zawsze tam załatwiają sprawę.

Komentarz

Też mieliśmy pierwotnie plan żeby wynająć samochód...ale w związku z aktualną sytuacją zastanawiamy się nad rezygnacją z tego pomysłu...

Komentarz

a jaka jest aktualna sytuacja ?

Komentarz

ja prowadzilem samochod z sousse do Kairuanu, trasa pusta, brak policji, w miescie masakra ale idzie sie przyz
                  wyczaic 50 TD wynajecie na miesci auta na 1 dzien

Komentarz

Trwa
                  X