Wczasy Chott Meriam

Znaleziono 1 ofertę spełniającą kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych

Przed podróżą

Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).
Chott Meriam to niewielkie miasteczko wypoczynkowe na tunezyjskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, położone w odległości 6 km od miejscowości Port El Kantaoui i 15 km od Sousse.

Ten malowniczy ośrodek turystyczny jeszcze niedawno był małą wioską rybacką, dzisiaj jest lubianym centrum wakacyjnym, z licznymi hotelami, bazą gastronomiczną i dobrze rozwiniętym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Piaszczysta plaża, uważana za jedną z najpiękniejszych w Tunezji, to dobre miejsce na wypoczynek zwłaszcza dla tych, którzy w czasie urlopu pragną wypocząć w ciszy i otoczeniu malowniczych krajobrazów. W miejscowości nie ma wielu miejsc odpowiednich dla rozrywkowych turystów.

Znajdziemy tu tawerny serwujące świeże ryby i trunki, również lokalne, ale jeśli chcemy dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwe życie nocne na tunezyjskim wybrzeżu, powinniśmy wybrać się do Sousse, które obfituje w kluby nocne i dyskoteki. Na plaży istnieją warunki do uprawiania sportów wodnych i rodzinnych - czekają na nas rowery wodne, przejażdżki motorówką i szaleństwa na nartach wodnych, a na lądzie, przy hotelach znajdziemy korty tenisowe i boiska do gry w siatkówkę.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź