Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Hawaje / Kalifornia

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• pszczola
    replied
    mam pytanie:
    chcemy leciec na hawaje z dwulatkiem.Jak wyglada tam opieka medyczna,co mozesz powiedziec na temat jedzenia?

Zostaw komentarz:

• jacek_xx
    replied
    cze. dokladnie tak jak mowisy. mimo wszystko. Kazdy ma jakies swoje wlasne klimaty. w Miami i NYC podobalo mi sie bardziej niz na Hawajch. ale zdecydowanie w Honolulu moglbym mieszkac na stale.
    w Hollywood tez.

Zostaw komentarz:

• jacek_xx
    replied
    cze. bilety do LA i do HNL rezerwowalem 2 miesiace przed odlotem na stronach www.airfrance.com i www.delta.com.

Zostaw komentarz:

• mika.miki
    replied
    Dzięki Jacek!!!!
    Dla mnie super! Całe info w pigułce, max info, a minimum słów. Wydaje mi się czasami, że tak lepiej przedstawić najważniejsze informacje. W końcu nie każdy ma czas na rozwlekanie wątku i opisywanie swoich wrażeń... Przeczytałam, zapamiętam w "ulubionych", wydrukuję i jak coś zaplanujemy w tamte strony, to już pierwsze, najważniejsze wiadomości mam, a potem reszta przychodzi o wiele łatwiej.

Ale wytłumacz mi to ostatnie zdanie. czy w NYC i Miami podobało Ci się bardziej niż w Kaliforni i na Hawajach?, mimo wszystko?, dobrze zrozumiałam?
    jeszcze raz dzięki za podzielenie się informacjami, doceniamy><

Zostaw komentarz:

• er
    replied
    Jacek ile przed wylotem rezerwowałaeś bilety do LA i na jakiej stronie?

Zostaw komentarz:

• Cegła-ceglasta
    replied
    Fajnie że coś napisałeś...ale....
    ale brakuje mi 'Twoich wrażeń'......tzn, opisałeś tak wszystko podręcznikowo....co jest, jak się nazywa, za ile.....dwa tygodnie w strasznym skrócie....
    No dobra...marudzę......))

Dzięki za opis....

Zostaw komentarz:

• jacek_xx
    replied
    cze. Wszystko załatwiałem i bukowałem w necie. starałem się jak najtaniej. Leciałem z Air France z Warszawy do Los Angeles przez Paryż ? bilet w dwie strony 2.100 zł. Z Los Angeles leciałem Delta Airlines do Honolulu - bilet 2 strony =1.200 zł. Uwaga! Delta Airlines pobiera 20 dolarów za pierwszą nadaną walizkę i 30 dolarów za każdą następną. Lot Warszawa ? Paryż trwa 2 godz. Paryż -Los Angeles 13 godzin, Los Angeles - Honolulu 5godz45min. jeśli dodasz 1,5 h na przesiadki w Paryżu i Los Angeles wychodzi cała doba w samolocie. Do tego odejmujesz różnicę czasu. Po zmianie czasu w Polsce na zimowy ? Kalifornia 8 godz.róznicy - Honolulu 11 h różnicy. Można się skatować. Trzeba to przeciąć i pozostać w Kalifornii. Albo w San Francisco albo w Los Angeles. Wybrałem Los Angeles i zostałem 5 dni w Kalifornii. Zwiedziłem Hollywood. Na Hollywood Boulevard : Kodak Theatre (wejście na scenę oskarową i obejrzenie kulisów teatru =15 dolarów ) Teatr Chiński Graumana z hollywoodzkimi odciskami stóp i rąk na dziedzińcu (sam dziedziniec bez opłat ? teatr w środku 15 dolarów), Hollywood Walk of Fame z gwiazdami na chodniku (ciągnie się kilkanaście przecznic, połowy nazwisk na gwiazdach nie znamy). Mulholland Drive wjeżdżasz w hollywoodzkie Wzgórza zobaczyć jak się mieszka w Hollywood i docierasz w okolice Mount Lee, na której znajduje się słynny napis HOLLYWOOD gdzie wszyscy pstrykają sobie zdjęcia. Potem wracasz na Sunset Boulevard. Na Sunset Strip najbardziej znane knajpy, restauracje, puby, w których bawi się świat Hollywood. Dalej jedziesz w miejsca gdzie mieszkają gwiazdy: Hollywood West. Beverly Hills. Wilshire. Bel Air. W Beverly Hills trzeba zrobić zakupy na Rodeo Drive. Warto odwiedzić słynną kalifornijską Venice Beach. Olbrzymia plaża. Molo. Bardzo długa promenada. Centrum sportowe przy plaży.Obok Muscle Beach. Drogi dla rowerów. Rolki, deski itp. Dalej Venice Beach przechodzi w Santa Monica, w której docelowo można spędzić miłe wakacje nad oceanem. Zobaczyłem jeszcze centrum Los Angeles (ratusz, filharmonia, dzielnica meksykańska i chińska) i Pasadene. Na koniec studia filmowe. Universal Studio i Warner Bros oferują objazdy. Podróż po studiu filmowym w zależności od rodzaju wycieczki od 50 do 75 dolarów za osobę. Kalifornia ma metro i ma wielki system komunikacji miejskiej. Można wszędzie dotrzeć. Jednodniowy pass na metro i busy = 5 dolarów. Na Wzgórza Hollywood tylko samochodem. Albo wynajmujesz auto albo trzeba wykupić wycieczkę. 1-dniowa 9 godzinna wycieczka w 8 osób busem po regionie 50-70 dolarów. Nocleg w tanim hoteliku w Hollywood 36 dolarów/doba/na osobe w pokoju 2-osobowym. Skromny hotelik. bardzo czysto. mały basenik. bardzo miła obsługa. w cenie śniadanie. super lokalizacja.
    HAWAJE. 11 dni. Docelowo Oahu i Honolulu. Tani 3* hotel w Waikiki 150 m od oceanu. Za 11 noclegów w pokoju 2 osobowym = 1.150 zł za osobe. 16 piętro. Okno na Pacyfik. Skromnie ale wszystko ok. Wydatki: najtańsza podróż 1-dniowa na inną wyspę (Big Island, Maui) 189 dolarów.
    2-dniowa = 210 dolarów. Podróż dookoła Oahu małym busem 50 dolarów. Pearl Harbor 20 dol. Wejście na rafę Hanauma Bay = 7,5 dol. Wynajęcie skutera 30 dol/dzien. Dobre jedzenie w tzw. Food Center w Waikiki: śniadanie 4,5 do 8 dolarów, obiad 7,5 -12 dol, kolacja tak jak obiad. 1,5 litra wody niegazowanej =1,10 dol, pepsi 0.5l = 1,70 dol., piwo w pubie 0,33l = 5 dol., 4-dniowy pass na autobusy = 24 dol, jeden przejazd busem miejskim 2,25 dol, trolleyem 2 dol. Hawaje mają w krajobrazie wszystko. Wulkany. Góry. Wodospady. Lasy. Łąki. Rafy koralowe. Zatoki. Urwiska. Piękne plaże. Piękne palmy. Jest też gejzer. No i dookoła Pacyfik. Jest bardzo ciepło. Słonecznie. Delikatny oceaniczny wiatr. bardzo wilgotnie.To mekka surfingu. Wszyscy biegają z deskami. Warto wynająć albo skuter albo auto i jechać dookoła wyspy. Doskonałe miejsce na trekking. Co na Oahu: wygasły wulkan Diamond Head (wejście na szczyt wyczerpujące ale oglądasz z góry panoramę wyspy i Honolulu ). Piękna rafa w kalderze wulkanu - Hanauma Bay. Makapuu Point ? najdalej na wschód wysunięty punkt wyspy- piękne, panoramiczne widoki wybrzeża. Góry: szczyt Pali i tzw. Pali lookout (ponownie piękna panorama wyspy). Góry: Świątynia Byodo-In ? replika świątyni japońskiej w Kyoto. Dolina Vaimea z lasem, ogrodem botanicznym i wodospadem. Plaża Sunset Beach,Banzai Pipeline - północno-zach.wybrzeże wyspy ? wielkie fale Pacyfiku, surfing dla zaawansowanych. Piaszczysta i spokojna plaża Vaim****o. Plantacja ananasów Dole?a i plantacja orzechów macadamia. Pearl Harbor i muzeum US Arizona Memorial. Wyjazd na rekiny. Wypływasz w Pacyfik. Wsadzają cię w klatkę i wrzucają w ocean. Oglądasz z bliska rekiny (4 godziny =114 dolarów). Polinezyjskie Centrum Kultury (taka Cepeliada za 165 dolarów). No i stolica Hawajów Honolulu. Bardzo ładne i bardzo światowe miasto. Wszystko zadbane. Zielono. Pasaże. Piękne palmy. Piękna oceaniczna Kalakaua Avenue. DROGO. Bardzo drogie, prestiżowe sklepy (Prada, Chanel,Gucci,Tiffany itp.) Park Kapiolani z zoo i akwarium. Bardzo ładne downtown z częścią historyczną miasta. Przystań jachtowa i centrum z portową Aloha Tower. ładna dzielnica chińska. No i tętniące życiem 24 godz. Waikiki. Bardzo dużo turystów. Wszędzie Japończycy. Pół Japonii na wakacjach. Japoński jen i japoński język na każdym kroku. W centrum Waikiki wieczorem kiczowate wieczorki hawajskie (tańce i muzyka). Inne wyspy : wybrałem Big Island. Największa wyspa Hawajów . Zwiedzasz wulkany i krajobrazy Volcanoes National Park. Ze względu na przelot koszt = 189 dol. Niestety na Maui nie byłem. Następnym razem. Hawaje to piękne krajobrazy. Oferują dużą różnorodność. Góry i ocean. Wulkany i doliny. Są dla tych co lubią wypoczywać dziko i samotnie i dla tych co chcą się bawić w nadmorskim kurorcie w tłumie turystów. Hawaje mają swój język, swoją muzykę, taniec, historię, kulturę. Pewnie dlatego są takie wyjątkowe. i w NYC, i w Miami podobało mi się bardziej....

Zostaw komentarz:

• bepi-Bernadeta
    replied
    dzięki już smigam ..poczytam lekturę na dobranoc

Zostaw komentarz:

• mika.miki
    replied
    Hej Bepi!
    Ja właśnie zaczęłam Wspomnienia, w innym watku, chyba zarażona Twoimi pięknymi opisami z Meksyku, pozazdrościłam Ci trochę i zapragnęłam też sobie powspominać nasze wakacje i w końcu... piszę, po czterech miesiącach, po długim zbieraniu się! Bepi, miło mi że jesteście zainteresowani, będę pisać
    Ha, mam trochę notatek, bo z pamięcią tak super już nie jest...

Jacku, do dzieła, zaczynaj wspomnienia z Kaliforni i Hawajów, to extra kierunki!!!! Jesteśmy strasznie ciekawi i czekamy(

Zostaw komentarz:

• bepi-Bernadeta
    replied
    Mika ja własnie po zajrzeniu do Twojej pięknej galeri zastanawiałam sie gdzie są wspomnienia???z NY, bardzo chetnie z Misiem poczytamy, zwłaszca ze mężowi od dawna się marzy urlop w Miami.. wiec Twoje wspomnienia bedą bezcenne!!!
    pozdro/bepi

Zostaw komentarz:

• mika.miki
    replied
    Hej,
    Napisz Jacku WSZYSTKO! Please! Na pewno wielu osobom się przydadzą szczegóły. Na maila czasami nie nadąża się odpawiadać i ciągle te same pytania, znam to z doświadczenia... ja wolę na forum, raz a porządnie
    Sama chyba w końcu zacznę tu wątek o Florydzie i NY, do którego zbieram się od lipca, jak wrócilismy... ale chyba dojrzałam w końcu dojrzałam do wspomnień...

Tak więc pisz, a tu pomocnicze pytania:
    1. Jakimi liniami, skąd leciałeś, na jakiej trasie, przesiadki, cena. O to zawsze wszyscy pytają.
    2. Jakie miejsca odwiedziłeś i co polecasz? Gdzie noclegi, jak załatwiałeś, przez str. www? czy na miejscu?
    3. Koniecznie szczegóły o Hawajach. Które wyspy, jak zniosłeś różnicę czasu, ile to dokładnie godzin różnicy z POlską 11? 12?? Ile czasu spędziłes na Hawajach? Które plaże polecasz? Gdzie nocowałeś? ceny?
    4. Jakiś link do zdjęć?

Zostaw komentarz:

• jacek_xx
    rozpoczął wątek Hawaje / Kalifornia

Hawaje / Kalifornia

dzień dobry. wróciłem z Hawajów i Kalifornii. jeśli mogę w czymś pomóc piszcie ne e-mail:
    dirk99@poczta.fm Pozdrawiam. Jacek
Trwa
X