Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

USA Zachód

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK588847
Kod oferty: WAK588847
1/16

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK588847

/

Stany Zjednoczone/Los Angeles

Tytuł wycieczki

USA ZACHÓD 17 DNI

Główne atrakcje

• Najsłynniejsze parki narodowe USA

• Krajobrazy i miasteczka Dzikiego Zachodu

• Imponujący Grand Canyon

• Przejazd najpiękniejszą drogą USA (kalifornijska jedynka")

• Sekwoje - największe żyjące organizmy Ziemi

• San Francisco, Los Angeles, Sacramento - ciekawe metropolie

• Las Vegas - rozmach i miejsce rozrywki

O wycieczce

Na własne oczy oglądamy znane z holywoodzkich filmów miasta i krajobrazy. Jest to dla wielu spełnienie american dream. Tak, Ameryka jest imponująca i można ulec fascynacji tym krajem. Największa atrakcja wyjazdu to oczywiście wycieczki do parków narodowych USA. Magia krajobrazu i cuda przyrody znajdujące się na naszej trasie zachwycają najbardziej wymagających. Wyjazd nie należy do trudnych, śpimy w wygodnych hotelach i motelach, poruszamy się klimatyzowanymi pojazdami. Zaplanowaliśmy też nieco luźniejsze" dni, aby mieć siłę na odpowiedni odbiór tych pięknych miejsc. Musimy mieć przecież też czas, by spędzić kilka chwil przy szklaneczce whisky w jednym z barów Dzikiego Zachodu lub pójść na piękną, pieszą wycieczkę. W cenie wyjazdu zawarte są śniadania, natomiast pilot będzie zawsze dbał, by zatrzymywać się na pozostałe posiłki w dobrych i relatywnie tanich miejscach. Dajemy też możliwość zaopatrywania się podczas wyjazdu w sklepach. W przypadku małych grup, jakie proponujemy, taki system sprawdza się najlepiej, a każdy może wybierać swoje ulubione potrawy bez narzucania menu dla grup. Nasze wycieczki do USA prowadzą piloci doskonale znający realia amerykańskie.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Los Angeles w Kalifornii. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Los Angeles

Zwiedzanie metropolii i przyzwyczajanie się do zmienionego czasu. Poznawanie Downtown, najstarszej ulicy miasta pamiętającej jeszcze czasy kolonizacji hiszpańskiej. Zaglądamy na plaże Santa Monica, gdzie będzie można dotknąć stopą Pacyfiku, a nawet wykąpać się w oceanie. Niestety temperatura wody przypomina raczej Bałtyk i nie sprawia wrażenia miejsca znanego ze Słonecznego Patrolu" i wielu innych filmów. Przejeżdżamy do miasta bogaczy i gwiazd - Beverly Hills. Spacer po jednej z najdroższych ulic na świecie, Rodeo Drive uzmysłowi nam, jak wielkie bogactwo kryje się za murami tutejszych rezydencji. Pod wieczór udajemy się do Hollywood, dzielnicy, gdzie powstały najsłynniejsze wytwórnie filmowe. Widzimy słynny napis Hollywood", przejeżdżamy przez Sunset Boulevard i spacerujemy przez Trotuar Gwiazd. Na trotuarze odnajdujemy podpisy najsłynniejszych gwiazd, a także odciski ich rąk i stóp. Nocleg w Los Angeles.

Dzień 3

Park Narodowy Sekwoi

Wyruszamy na zwiedzanie Kalifornii, kierując się w stronę gór Sierra Nevada. W paśmie tym znajduje się Mount Whitney - nie licząc Alaski, najwyższa góra w USA. Celem wycieczki jest dotarcie do parku narodowego USA Sequoia National Park, gdzie zachowały się najwspanialsze i największe żywe organizmy świata - potężne sekwoje (mamutowce). Oglądamy największe z nich ze słynnym Generałem Shermanem na czele. Las potężnych mamutowców robi niezwykłe wrażenie i wydaje się nierealny. Następnie wyruszamy w głąb kontynentu, podążając ku coraz bardziej pustynnym rejonom. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 420mil

Dzień 4

Arizona

Kontynuacja drogi na wschód. Wjeżdżamy do stanu Arizona. Poruszamy się fragmentem historycznej drogi Route 66. Ta kultowa droga została zbudowana w latach trzydziestych XX wieku i połączyła Chicago z Los Angeles. Dzisiaj zachowały się już tylko jej fragmenty z historycznymi stacjami benzynowymi i motelami. W tym dniu docieramy do krawędzi jednego z najwspanialszych cudów natury - Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado. Przystajemy na najciekawszych tarasach widokowych, gdzie możemy fotografować do woli. Kanion szczególnie pięknie wygląda o zachodzie słońca - wprost nie można oderwać oczu. Daleko w dole widzimy rzekę Kolorado, która z tej wysokości przypomina wstążkę, a nie wielką rzekę. Tę ucztę estetyczną przerywają dopiero zapadające ciemności. Nocleg podczas naszej wycieczki do parku narodowego USA jest w rejonie Grand Canyonu.

dystans dnia - ok. 380mil

Dzień 5

Grand Canyon

Przed nami długi, ale ciekawy dzień. Dalszy ciąg podziwiania Grand Canyonu, tym razem w świetle poranka. W tym dniu możliwy jest opcjonalny (nieobjęty ceną) lot widokowy nad Grand Canyonem (po wcześniejszym zamówieniu i w miarę dostępności miejsc). Ruszamy w dalszą podróż. Wycieczka do parku narodowego USA zarządzanego przez Indian Nawaho, Kanionu Antylopy (wstęp dodatkowo płatny ok. 65 USD/os) należy do jednych z ciekawszych. Kanion ten należy do tzw. kanionów szczelinowych. Światło wpadające do środka i oświetlające czerwony piaskowiec daje niezwykły efekt. Po postoju czeka nas dalsza podróż. Kontynuujemy drogę, podziwiając klasyczne krajobrazy Dzikiego Zachodu - Monument Valley z pięknymi, skalnymi ostańcami. W tym miejscu poznajemy wiele obrazów znanych nam z najsłynniejszych westernów. John Wayne w tutejszej, niesamowitej scenerii stoczył niejeden pojedynek. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 325mil

Dzień 6

Skalne Łuki

Znajdujemy się w stanie Utah, jednym z najciekawszych stanów USA. Tutejsze parki i krajobrazy nie mają sobie równych, co przyznaje każdy odwiedzający. Wycieczka do pobliskiego parku narodowego USA- Parku Skalnych Łuków (Arches N. P.). Widzimy naturalne łuki i okna" skalne, których jest tu ponad tysiąc. Podziwiamy m.in. symbol parku Delicate Arch oraz uważany za najdłuższy, naturalny most na świecie Landscape Arch. Wielkie wrażenie zrobi na każdym skalny kanion Park Avenue nawiązujący nazwą do słynnej ulicy w Nowym Jorku. W Arches National Park mamy czas na niezwykłe spacery i fotografowanie bez końca urzekających, magicznych krajobrazów. Nocleg w Moab, miasteczku mormonów leżącym nad rzeką Kolorado.

dystans dnia - ok. 145mil

Dzień 7

Canyonlands I Bryce Canyon

Dzień zaczynamy od wycieczki w kolejnym, ciekawym parku narodowym USA. To Canyonlands N. P., kraina kolorowych i licznych kanionów. Zwiedzamy Island in the Sky - Wyspę na Niebie - płaskowyż wciśnięty pomiędzy meandrujące rzeki Kolorado i Green River, którą widzimy z góry. Dalsza podróż prowadzi przez zmieniające się krajobrazy, którymi trudno nasycić oczy. Przejeżdżając przez kolejne obszary chronione, zatrzymujemy się w miejscu, gdzie dawni Indianie pozostawili naskalne rysunki. Późnym popołudniem dojazd do Bryce Canyon N. P. - największego, naturalnego amfiteatru świata. To jedno z najładniejszych miejsc stanu Utah, przez który przebiega nasza podróż. Widzimy słynne Pink Cliffs i inne formacje skalne. Park jest położony wysoko, powietrze jest tu rześkie i niezwykle czyste, a sosnowe lasy nasycają okolicę pięknym aromatem. Oczywiście kolejna okazja oglądania pięknego zachodu słońca w westernowej scenerii. W tym miejscu piękne zachody słońca to niemal pewnik. Podczas wycieczki do parku narodowego USA nocujemy w rejonie Bryce.

dystans dnia - ok. 335mil

Dzień 8

Zion National Park

Przed południem przejazd do Zion National Park, kolejnego miejsca pełnego urwisk i formacji skalnych. Podczas wycieczki do parku narodowego USA spacerujemy i mamy możliwość fotografowania do woli atrakcyjnych miejsc. Po nasyceniu się pięknem Zion opuszczamy stan Utah, przystając wcześniej w miasteczku St. George i oglądając tutejszą świątynię mormonów. Dojazd do Las Vegas i tam nocleg.

dystans dnia - ok. 260mil

Dzień 9

Las Vegas

Pobyt w Las Vegas, zwiedzanie miasta, odpoczynek i relaks na hotelowym basenie. Miasto ściąga amatorów hazardu, można tu dobrze zjeść, wypocząć i znaleźć wiele rozrywek. Odwiedzimy najciekawsze hotele z kasynami i najważniejsze atrakcje tego niemal nierzeczywistego miasta. Hotele to ogromne, tematyczne kompleksy, w Las Vegas znajdziemy m.in. Paryż, Wenecję, Rzym i Egipt. Las Vegas pięknieje i ożywa po zmroku. W miarę wolnych miejsc i wcześniejszego zamówienia możliwość wzięcia udziału (dodatkowo płatne) w pokazie lub koncercie, których organizuje się tu bardzo dużo. Dla chętnych zaplanowana jest też wycieczka do potężnej tamy Hoovera przegradzającej rzekę Kolorado w pobliżu Las Vegas.

Dzień 10

Dolina Śmierci

Ponownie wjeżdżamy do stanu Kalifornia. Wjazd do najcieplejszego miejsca kontynentu - Doliny Śmierci. Dolina Śmierci może być czasem zamknięta z powodu wysokich temperatur. Wówczas zjazd na jej dno może nie być możliwy. Z punktu Zabriskie Point można doskonale zobaczyć całą dolinę. Docieramy do Badwater, najniższej depresji Ameryki Północnej (86m p.p.m.). Krajobrazy są tutaj księżycowe, a życie niemal nie istnieje. To właśnie w depresji notowano rekordowo wysokie temperatury. Dalsza trasa po pokonaniu niezwykle malowniczych terenów prowadzi do łańcucha górskiego Sierra Nevada ze szczytami przekraczającymi 4000m n.p.m. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 340mil

Dzień 11

Yosemite

Podróż do Yosemite N. P. Wycieczka do ostatniego z najpiękniejszych parków narodowych USA na naszej trasie. W drodze do parku pokonujemy łańcuch Sierra Nevada. Sucha roślinność stopniowo ustępuje bujnym lasom. Wjazd do parku. Yosemite to kraina granitowych skał, wodospadów i unikalnych krajobrazów. Nocleg w rejonie parku.

Dzień 12

Yosemite

Podziwianie Yosemite, dłuższe lub krótsze spacery i cieszenie się piękną przyrodą. Znajduje się tu trójkaskadowy wodospad Yosemite (spadek 739m) i lśniący Welon Panny Młodej". Wrażenie robią granitowe monolity Half Dome i El Capitan. Podziwiamy zachód słońca z Glacier Point, uznawanego za jedno z najpiękniejszych na świecie miejsc do obserwacji zachodów. Powrót na nocleg, który podczas naszej wycieczki w parku narodowym USA jest zlokalizowany w jego rejonie.

Dzień 13

Sacramento

Żegnamy góry i przez Dolinę Kalifornijską jedziemy do Sacramento, stolicy Kalifornii. Jeden z najciekawszych budynków miasta to kapitol stanowy wzorowany na swym waszyngtońskim odpowiedniku. Spacerujemy też po starym Sacramento, gdzie zachowały się stare domy, drewniane chodniki i zabytkowa stacja kolejowa. Dzielnica pamięta czasy Dzikiego Zachodu i gorączki złota. Podróż do bliskiego już San Francisco. Nocleg w hotelu w San Francisco.

dystans dnia - ok. 250mil

Dzień 14

San Francisco

Zwiedzamy najciekawsze zakątki pięknego San Francisco - m.in. Nabrzeże Rybackie (Fisherman's Wharf), słynne mosty - Golden Gate i Bay Bridge, a także najbardziej krętą ulicę na świecie Lombard Street. San Francisco posiada niepodobny do innych miast urok, po stromych ulicach wciąż jeżdżą zabytkowe, linowe tramwaje. Dla chętnych rejs po zatoce (dodatkowo płatny - szczegóły przed wyjazdem), podczas którego można zobaczyć z zewnątrz m.in. słynne więzienie Alcatraz. Nocleg w San Francisco.

Dzień 15

Wybrzeże Kalifornii

Podróż autostradą na południe w kierunku Monterey. Postój w miasteczku, które zostało założone przez Hiszpanów i jest jedną z najstarszych miejscowości USA. Było też swego czasu stolicą Kalifornii. Oglądamy nabrzeże, historyczne budynki z najstarszym teatrem kraju, jak dumnie głosi napis przy skromnym budyneczku. Wkrótce czeka nas następny postój przy hiszpańskiej misji w Carmel. Wjazd na biegnącą nad Pacyfikiem słynną drogę nr 1. Panuje pogląd, że przebiegająca przez dzikie wybrzeża Big Sur jest najpiękniejszą drogą świata. Za każdym zakrętem otwierają się nieziemskie widoki, pojawiają się błękitne zatoki, a kolorowe skały schodzą wprost do oceanu. W tym dniu można zwykle zobaczyć pojawiające się na wybrzeżu uchatki i wielkie słonie morskie. Każdy doświadcza uczucia pewnego wygrania losu, że to właśnie akurat jemu udało się zobaczyć to miejsce. Postoje w punktach widokowych. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 270mil

Dzień 16

Wylot Do Polski

Zamykamy kalifornijską pętlę, dojeżdżając na lotnisko w Los Angeles. Wylot z przesiadką do Warszawy.

dystans dnia - ok. 180mil

Dzień 17

Przylot

Przylot do Warszawy.

Uwagi

Maksymalna liczba Uczestników 8 - 17. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Posilamy się w lokalnych barach i restauracjach, a także od czasu do czasu zaopatrujemy się w supermarketach. Koszt wyżywienia zależy od indywidualnych zamówień i potrzeb. Spodziewane koszty wyżywienia wraz z innymi uwagami praktycznymi przesyłamy przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, co w niektórych przypadkach może znacząco zmniejszyć koszty rezygnacji wynikającej z losowych zdarzeń.

Należy posiadać paszport paszport biometryczny ważny minimum sześć miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski.

W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Authorization) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.

Należy pamiętać o tym, iż Stany Zjednoczone na bieżąco aktualizują przepisy oraz program ruchu bezwizowego. Ogólne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego są dostepne na stronie https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html, a w temacie ESTA na stronie https://esta.cbp.dhs.gov.

Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za problematyczny" np. Irak, Iran czy Korea Północna lub inne wg aktualnych przepisów.

Należy posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku i mieć ją gotową do okazania na lotnisku w Polsce, w portach przesiadkowych i w USA. Ostateczna decyzja o wpuszczeniu do USA podejmowana jest na granicy. Biuro nie ponosi kosztów wynikających z ewentualnej odmowy wpuszczenia na terytorium USA. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., zwiedzanie według programu, przejazdy mikrobusami, noclegi w hotelach i motelach (3 - 4, pokoje 2 -osobowe), śniadania w kafeteriach lub hotelach, opłaty za wstępy do obiektów i do parków narodowych wymienionych w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 850 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, wstęp do Kanionu Antylopy (ok. 65 USD/os.), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie i napoje do posiłków, koszt wizy/ESTY do USA, drobne napiwki, opcjonalne aktywności wyszczególnione w programie, dopłata do pokoju 1-osobowego - 980 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 19.09.2022
Linia Rejsowa
WAWWarszawa - Chopin
LAXLos Angeles

Powrót

Wtorek, 04.10.2022
Linia Rejsowa
LAXLos Angeles
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

według programu
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2022-09-19 (LAX). Linia Rejsowa

Powrót (LAX): 2022-10-04 (WAW). Linia Rejsowa

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

31°C
22°C
29°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz online dostępny na stronie: zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokumentprzeczytaj o nim) informujący o przyjęciu pełnego szczepienia przynajmniej 15 dni przed podróżą.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: nie. Tylko osoby w pełni zaszczepione.
Test: brak możliwości podróży.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości podróży.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak.
Test: Dzieci do 18 roku życia podróżujące z zaszczepionym opiekunem/rodzicem nie muszą okazywać certyfikatu szczepienia ani wykonywać testu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Tylko osoby w pełni zaszczepione.
Test: brak możliwości podróży.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości podróży.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Stanów Zjednoczonych Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie kontroli granicznej.
W Stanach Zjednoczonych dla Polaków podróżujących w celach turystycznych na okres krótszy od 11 listopada 2019 r. wizy nie są wymagane. Jednak co najmniej 72 godziny przed wyjazdem konieczna jest rejestracja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (tzw. ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization) na stronie: zobacz więcej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres 2 lat. Warto pamiętać, że wniosek może jednak zostać odrzucony. Wówczas konieczne jest wnioskowania o wizę w amerykańskim konsulacie. Radzimy jak najwcześniej zarejestrować się w ESTA, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy.
Szczepienia nie są wymagane.