4 502

za osobę
Podsumowanie ceny
10

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK469949

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.

Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwy lot z przesiadką). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2

Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Stolica Azerbejdżanu jest czasem trochę żartobliwie nazywana „Dubajem Morza Kaspijskiego”, gdyż swój rozwój zawdzięcza złożom ropy naftowej. Jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta. Wąskie, kręte uliczki, minarety meczetów, sklepy z ręcznie tkanymi dywanami, klimatyczne restauracje – wszystko to nadaje bakijskiej starówce specyficzny, odmienny od reszty miasta charakter. Przez wieki koncentrowało się tu praktycznie całe życie miejskie. Dopiero pod koniec XIX w. zabudowa miasta wyszła poza obręb murów obronnych. Przyjrzymy się z bliska symbolom Baku -Wieży Dziewiczej z XII w., budowli o niejasnej historii i nietypowej konstrukcji która jest od zawsze tematem legend (wstęp dla chętnych płatny dodatkowo ok 10 EUR/os) oraz zwiedzimy pałac Szachów Szirwanu w którym rezydowali niegdyś lokalni władcy. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Zobaczymy również Aleję Szachidów – upamiętniającą ofiary walk podczas uzyskania niepodległości. Odwiedzimy Narodowe Muzeum Historyczne mieszczące się w Pałacu Tagiyewa - budynku stworzonym przez Józefa Gosławskiego. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego oraz zobaczymy Plac Fontann. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50km).

Dzień 3

Śniadanie, a następnie wyjazd w okolice Baku. Po drodze zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński, ostro wcinający się w Morze Kaspijskie cypel, który jest obecnie zdominowany przez działalność przemysłową i wydobywczą. W drodze powrotnej do Baku zatrzymamy się w jednym z piękniejszych meczetów stolicy, w meczecie Bibi Heybat będącym według miejscowej tradycji miejscem pochówku VII Imama Szyickiego. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i przejazd do niezwykłej "płonącej" góry Yanar Dag, która od tysięcy lat przyciąga turystów widokiem płonących obłoków gazu. Następnie odwiedzimy świątynię ognia Ateshgah - święte miejsce zoroastrian. Wyjątkowe zjawiska przyrodnicze od zawsze fascynowały mieszkańców tych okolic płonące samoistnie źródła gazu były naturalnymi ośrodkami pierwszych kultów. Po powrocie do Baku zwiedzimy centrum kultury Heydara Alieva, którego futurystyczna bryła jest jednym z najpiękniejszych i nowoczesnych budynków świata z ostatnich lat. Zbudowany on został wg projektu słynnej architekt Zahy Hadid. Niecodzienne linie wnętrza tego obiektu oraz piękna gra światłem zachęcają przyjezdnych do zwiedzania wystaw tymczasowych, często historycznych, prezentujących kulturę Azerbejdżanu. Z pewnością miłośnicy nowoczesnej architektury zapamiętają na długo pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Dookoła centrum rozciąga się panorama miasta z pięknie utrzymaną zielenią parku centrum Alieva, stanowiącą jedną z kilku charakterystycznych i ulubionych przez mieszkańców przestrzeni publicznych Baku. Nie zabraknie również wizyty w muzeum dywanów, które w tym regionie mają długą tradycję wyrabiania. Po południu pół godzinny rejs statkiem po zatoce Bakijskiej. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 80km).

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy – miasta o bogatym dziedzictwie, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często stawało się areną głównych wydarzeń. Obejrzymy tam wspaniały, zabytkowy Meczet Piątkowy. Po drodze staniemy również w rezerwacie przyrody Ismaylia – jeden z ostatnich pierwotnych lasów kraju – można tu także spróbować lokalnego specjału Qutub. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Po czasie wolnym na zakupy rzemiosła i pamiątek przejazd do Szeki na nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 340km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Szeki. Jest to jedno z bardziej urokliwych miast Azerbejdżanu usytuowane 700m n.p.m., otoczone górami i dębowym lasem, przypomina starożytny amfiteatr. Znane było jako ważny punkt Jedwabnego Szlaku. Dawni władcy, chanowie, ulokowali tu w XVIII w. swój letni pałac w orientalnym stylu, jeden z najcenniejszych i najwspanialszych w tej części świata z unikatowymi freskami i witrażami. Zobaczymy również karawanseraj - dawny zajazd dla karawan kupieckich. Przejazd do ładnej kaukaskiej wioski Kisz, pierwotnej stolicy lokalnego chanatu z kamienną zabudową i brukowanymi uliczkami. Zobaczymy tu świetnie zachowany albański kościół z XII w.. Zwiedziamy również lokalną winiarnię i warsztat produkcji słodyczy. Powrót na nocleg do Szeki. fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 250km)

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd w rejon Gabala będący częścią azerbejdżańskiego Wysokiego Kaukazu. Zwiedzanie zaczniemy od wioski Nij. To szczególne miejsce, gdzie żyją ostatni potomkowie ludu Udi tworzącego w przeszłości starożytne państwo - Albanie Kaukaska. Byli jednocześnie jednym z 26 starożytnych plemion, które zamieszkiwały nieistniejące już państwo. Ich język był językiem oficjalnym w czasach starożytnych na terenie tej części Kaukazu. Jednocześnie poznamy jedno z pierwszych miejsc na ziemi do których dotarło chrześcijaństwo. Następnie udamy się do dawnej stolicy Albanii Kaukaskiej Kabalaki (Chuhur). Zobaczymy pozostałości miasta i twierdzy, które było cytowane w kronikach już w I wieku. Dalej udamy się do Gabali skąd wjedziemy kolejką linową podziwiać zapierające dech w piersiach widoki soczyście zielonych majestatycznych gór. Jest to część nowoczesnej infrastruktury, znanej w Azerbejdżanie, stacji narciarskiej Tufandang. Po drodze lokalny poczęstunek oraz zwiedzanie górskiego jeziora Nohur, które przy dobrej pogodzie ukaże swój piękny kolor. Następnie będziemy kierować się w stronę Baku. Zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 370km)

Dzień 8

Wcześnie rano (w zależności od rozkładu lotów) wykwaterowanie z hotelu (bez śniadania). Następnie transfer na lotnisko w Baku i powrót do Polski (możliwy lot z przesiadką).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

• Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Najbardziej popularną walutą na miejscu jest EURO (konieczna będzie wymiana na azerbejdżańskie manaty (AZM). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami.

• od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie mogą nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych

• inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.

• lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.

• działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.

• najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu – Baku (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie:6 śniadań lub pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 170 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu napoje płatne dodatkowo).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

? Baku – bogactwo historii i petrodolarów ? Chinalug – panorama Wielkiego Kaukazu ? Lachicz – rzemiosło w pradawnej wiosce ? Szeki – pałace szachów Szyrwanu ? Gobustan i półwysep Apszeroński – wulkany błotne i Świątynie Ognia ? niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ? rejs po zatoce bakijskiej

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

• Wiza do Azerbejdżanu

• w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email

• w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 AZB/04/01)

• zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym. Dane należy przesłać najpóźniej na 10 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).

• Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Uwaga

Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 08.04 (Sob.)Warszawa - Chopin
GYD · 09.04 (Ndz.)Baku
Godziny lotu podamy później
Przylot
GYD · 15.04 (Sob.)Baku
WAW · 15.04 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
9 004 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
08.04.2023
Data do
15.04.2023
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka9 004
Cena całkowita9 004
Zaliczka płatna teraz2 701
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

16°C
8°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak możliwości podróżowania w celach turystycznych.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument href="https://www.wakacje.pl/p/paszport-covidowy.html">przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający ozdrowienie z COVID-19 (nie wiesz co to za dokument href="https://www.wakacje.pl/p/paszport-covidowy.html">przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje dzieci do 18 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Kraj jest otwarty dla turystów zaszczepioncyh lub ozdrowieńców.
Test: tak, PCR maksymalnie 72 godziny przed wylotem.Brak możliwości podróżowania w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości podróżowania w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości podróżowania w celach turystycznych.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Termin ważności paszportu przy wjeździe do Azerbejdżanu nie jest określony (zwyczajowo jednak nie powinien być krótszy niż 3 miesiące).
Obywatele polscy udający się do Azerbejdżanu muszą posiadać wizę. O wizy turystyczne należy ubiegać się za pośrednictwem azerbejdżańskich Biur Turystycznych, których listę można znaleźć na stronie Ambasady Azerbejdżanu w Warszawie. Opłata za taka wizę wynosi ok. 60 EUR (nie powinna przekroczyć sumy 65 EUR).W styczniu 2017 roku Azerbejdżan wprowadził dla obywateli szeregu państw, w tym Polski usługę wizy elektronicznej. Wizy tego typu wydawane są przez państwową agencję ASAN za pośrednictwem portalu internetowego zobacz więcej. Korzystając z portalu można wnioskować o wizy jednokrotnego wjazdu, z maksymalnym terminem ważności 30 dni w okresie 90 dni. Na wymienionej stronie internetowej należy wypełnić krótki wniosek, dołączyć kopię zeskanowanego paszportu w formacie JPG oraz wnieść opłatę. System przyjmuje karty kredytowe lub debetowe (MasterCard lub Visa). Opłata za wizę wynosi 23 USD. Decyzja wizowa podejmowana jest w ciągu 3 dni roboczych, następnie przesyłana drogą elektroniczną do aplikującego, na podany we wniosku adres poczty elektronicznej. Otrzymany dokument należy wydrukować i zachować do kontroli granicznej.
UWAGA: Nie wydaje się wiz na przejściach morskich, drogowych, kolejowych, jak również na lotniskach.
Zaleca się picie przegotowanej wody lub dostarczaną w fabrycznych pojemnikach oraz myć warzywa i owoce przed jedzeniem.