Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyChinyChiny- Kultura i Historia

Chiny - Kultura i Historia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK17940
Last minute
Kod oferty: WAK17940
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Konsorcjum Biur PodróżyKod oferty: WAK17940

Dzień 1

Warszawa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego do Pekinu (z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych).

Dzień 2

Pekin

Następnie zwiedzanie Letniego Pałacu, ogromnego kompleksu o łącznej wielkości około 3km2. Jego nazwa nawiązuje do dynastii Qing, z której to cesarze chińscy spędzali czas wolny w porze letniej w obrębie Pałacu. Najważniejszymi elementami tego kompleksu są Wzgórze Długowieczności oraz jezioro Kunming. Powitalna kolacja w jednej z lokalnych restauracji.

Dzień 3

Pekin- Wielki Mur

Śniadanie. Wyprawa na Wielki Mur, jednego z siedmiu nowych cudów świata o łącznej długości około 20 000km. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji w Chinach, którą co roku odwiedza około 14mln turystów. Następnie zwiedzanie grobowca jednego z cesarzy dynastii Mingów. Wizyta w warsztacie chińskiego rzemiosła - Cloisonne, a następnie wizyta w chińskim centrum zielarskim, gdzie będzie możliwość zakupu tradycyjnych ziół tamtego regionu oraz doświadczenia sztuki chińskiego masażu. Powrót do Pekinu. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji.

Dzień 4

Pekin

Śniadanie. Wizyta na Placu Niebiańskiego Spokoju, największym chińskim placu miejskim, a następnie zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego w Zakazanym Mieście. Następnie wizyta w Świątyni Nieba - jednego z najważniejszych symboli Pekinu. Cały kompleks Świątyni, początkowo nazywanej Świątynią Nieba i Ziemi, zajmuje powierzchnię prawie 3km2, a na jego terenie można znaleźć takie obiekty jak Cesarskie Sklepienie Nieba, Okrągły Ołtarz czy Pawilon Modlitwy o Urodzaj. W następnej kolejności udział w pokazie produkcji pereł. Perły to bardzo ważny produkt dla Chin, które są ich głównym producentem na światową skalę. Kolacja w jednej z restauracji (pieczona kaczka po pekińsku).

Dzień 5

Pekin- Xi`an (trasa ok. 1000km)

Śniadanie. Wizyta w Świątyni Lamy, zwanej również Świątynią Harmonii i Pokoju. Jest ona największą buddyjską świątynią w Pekinie, a znajdujący się w niej największy posąg Buddy Maitrei ma wysokość 18m i długość 26m. Świątynia ta składa się z pięciu hal tj. Pawilon Niebiańskich Królów, Pawilon Harmonii i Pokoju, Pawilon Nieskończonych Łask, Pawilon Koła Dharmy oraz Pawilon Wiecznej Szczęśliwości. Czas wolny na zakupy na bazarze lub wycieczka rykszą po starej dzielnicy Pekinu, wczesna kolacja. Następnie transfer na stację kolejową w Pekinie i przejazd nocnym pociągiem do Xi`an (4 osoby w przedziale, miejsca sypialne).

Dzień 6

Xi`an

Poranny przyjazd do Xi`an, zakwaterowanie i śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Murów Starego Miasta i Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi, symbolu Xi'an, w której znaleźć można sutry i figurki Buddy przywiezione z Indii przez buddyjskiego podróżnika Xuanzanga, którego posąg został postawiony przed świątynią. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji.

Dzień 7

Xi`an

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej, jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych. Armię tą stanowili wojownicy na koniach, łucznicy, żołnierze piechoty. Następnie wizyta w Wielkim Meczecie, jednym z najbardziej znanych w całym kraju, charakteryzującym się typowo chińskim stylem architektonicznym, pozbawionym kopuł i minaretów. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 8

Luoyang (trasa ok. 370km)

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Louyang. Zwiedzanie Groty Longmen, czyli Groty Smoczych Wrót. Jest to kompleks świątyń skalnych, wykuwanych w klifie, powstawał ponad 200 lat od V do VII wieku. Nocleg i kolacja w Louyang.

Dzień 9

Luoyang

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Świątyni Shaolin. Ta buddyjska świątynia została wybudowana już w 495 roku i jest symbolem narodzin chińskiego buddyzmu zen i sztuk walki m.in. Kungu-fu. Klasztor Shaolin był początkowo miejscem, w którym Mistrz Bhadra szkolił młodych adeptów w myśl praktyki Buddy, stąd też został nazwany przez Mistrza Lasem Młodych, czyli w tłumaczeniu Shaolin Si. Następnie kolacja i przejazd nocnym pociągiem do Nanjing (4 osoby w przedziale, miejsca sypialne).

Dzień 10

Nanjing (trasa ok. 770km)

Przyjazd do Nanjing, śniadanie, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Czas na krótki odpoczynek. Popołudniu wizyta w Mauzoleum Sun Yat Sena, założyciela republiki Chińskiej. Następnie zwiedzanie Starego Miasta. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 11

Wuxi (trasa ok. 200km)

Śniadanie. Transfer do Wuxi. Wizyta w ogrodzie Liyuan oraz przejazd nad malownicze Jezioro Taihu. Następnie pobyt w lokalnym ogrodzie herbacianym. Kolacja.

Dzień 12

Suzhou (trasa ok. 50km)

Śniadanie. Transfer do Suzhou, wizyta w ogrodzie Mistrza Sieci, jednym z najcudowniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Następnie zwiedzanie Bramy Panmen, będącej częścią starożytnego muru otaczającego Suzhou oraz wizyta w fabryce Jedwabiu, gdzie można poznać proces wytwarzania jedwabiu oraz zakupić wiele wyrobów z tego szlachetnego włókna tj. chusty, wachlarze, pościel czy ubrania. Kolacja.

Dzień 13

Luzhi- Szanghaj (trasa ok. 110km)

Śniadanie. Transfer do Luzhi na wycieczkę krajoznawczą łodzią wzdłuż kanału a następnie transfer do Szanghaju na kolację i nocleg.

Dzień 14

Szanghaj

Śniadanie. Zwiedzanie ulicy handlowej Nanjing oraz Placu Ludowego, na którego terenie znajdują się różnego rodzaju rzeźby, muzyczną fontannę czy kwietniki. Wokół Placu znajdują się najważniejsze budynki Szanghaju - ratusz, muzeum miejskie, teatr, centrum wystawowe. Popołudniu wizyta w World Financial Center - w jednym z najwyższych budynków świata oraz dzielnicy Bund (Nadbrzeże). Kolacja.

Dzień 15

Szanghaj

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta oraz Świątyni Boga Miasta, znajdującej się przy malowniczym ogrodzie Yuyuan, otoczonej sklepami ze 100-letnią historią. Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. W świątyni znaleźć można m.in. ponad 700 zwojów z sutrami oraz dwie figury Buddy, jedna przedstawiająca Buddę w pozycji siedzącej, druga w pozycji leżącej. Czas wolny na zakupy. Pożegnalna kolacja.

Dzień 16

Szanghaj- Warszawa

Śniadanie. Odlot do Polski (przez jeden z portów europejskich). Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Pekin/Szanghaj-Warszawa, zakwaterowanie w hotelu 3 w pokoju 2 osobowym, wyżywienie - śniadania oraz kolacje (1 szklanka napoju np. napoje słodkie, lokalne piwo, woda mineralna), transfer autokarem z klimatyzacja, bilet kolejowy na przejazd pociągiem na trasie Pekin - Xi`an - Luoyang - Nanjing, realizacja programu zwiedzania, opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota (przy wyjazdach grupowych min. 16 os.), ubezpieczenie UNIQUA Świat KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, składkę TFG 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (w kwocie min. 270 USD/ osoba), napiwków (w kwocie min. 120 USD/ osoba), wydatków własnych.

Uwagi

1. Cena całościowa składa się na kwotę za świadczenia w USD + kwota za bilet lotniczy w PLN. Cena biletu lotniczego do potwierdzenia.

2. Przy wyjazdach do Chin polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Koszt wizy wraz z pośrednictwem to 565 zł/ tryb zwykły. Do wizowania wymagany jest paszport ważny min. 6miesięcy od daty powrotu. Szczegóły na stronie wizowanie.com

3. Ceny biletów wstępów oraz napiwków podane są w kwocie min. Mogą one ulec zmianie (potwierdzenie ostatecznej kwoty przed wylotem).

4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe i pobytu

COVID-2019

Z dniem 6 listopada 2020 r. pasażerowie podróżujący z Polski do Chin (zarówno lotami bezpośrednimi lub z przesiadką) oraz podróżni z innych krajów przesiadający się w Polsce w celu podróży do Chin muszą uzyskać negatywny wynik badania Covid-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR) oraz negatywny wyniku testu IgM na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 nie wcześniej niż 48 godzin przed planowaną podróżą w instytucji wyznaczonej przez Ambasadę ChRL w Polsce oraz wnioskować w Ambasadzie ChRL w Polsce o zaświadczenie o stanie zdrowia. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie osoby z ważnym zaświadczeniem. Zachęcamy do kontaktu z Ambasadą ChRL w Polsce w celu uzyskania szczegółów.

W trakcie przekraczania granicy przez osoby uprawnione podróżni poddawani są kontroli medycznej, w tym badaniom na obecność Covid-19.

Podróżni po przekroczeniu granicy są zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny na własny koszt w wyznaczonym przez władze miejscu.

Podróżni, u których stwierdzono po przylocie do Chin obecność wirusa Covid-19 lub w przypadku stwierdzenia przypadku bezobjawowego będą podlegali hospitalizacji, a następnie 28-dniowej kwarantannie w wyznaczonym przez władze miejscu na własny koszt, której zakończenie będzie możliwe w przypadku ostatecznie negatywnego wyniku testu PCR.

Osoby podróżujące z dziećmi muszą liczyć się z tym, że w razie stwierdzenia obecności wirusa u dziecka (także w postaci bezobjawowej), będzie one skierowane do szpitala bez możliwości towarzyszenia mu przez rodzica czy choćby sporadycznego bezpośredniego kontaktu.

W przypadku skierowania na kwarantannę w wyznaczonym przez władze miejscu, wedle dotychczasowych zasad i praktyki, z dziećmi do lat 14może przebywać jeden z rodziców.

Dzieci powyżej lat 14mogą zostać skierowane do osobnych pomieszczeń i spędzają całą kwarantannę w odosobnieniu.

Przed przyjazdem do Chin zalecane jest skontaktowanie się z najbliższą Ambasadą ChRL, instytucją organizującą pobyt, uczelnią, hotelem lub właścicielem mieszkania w celu potwierdzenia możliwości przyjazdu oraz szczegółowych warunków dalszego pobytu.

Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronie Polska w ChRL

UWAGA!!

Od 15.11.2019 podczas składania wniosku o wizę skanowane są odciski palców (1 raz na 5 lat), co oznacza, że każda osoba występująca o wizę musi osobiście pojawić się w Centrum Wizowym. Nasze biuro nadal będzie pomagać Państwu w uzyskaniu wiz, jednakże procedura ulega pewnemu skomplikowaniu. Osoby pragnące skorzystać z naszej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy - wyjaśnimy szczegóły

Pośredniczymy w wyrabianiu wizy turystycznej do Chin. Istnieje także możliwość uzyskania za naszym pośrednictwem wizy biznesowej oraz studenckiej na zapytanie.

Wymagane dokumenty do wizy turystycznej do Chin

2 zdjęcia paszportowe (na wprost)

1 wypełniony formularz do wniosku wizowego

Zdjęcie w postaci elektronicznej (wymagania dotyczące zdjęcia poniżej)

Rezerwacja lotnicza

Program podróży z adresami hoteli (pełny adres) /rezerwacja hotelu

Ksero strony ze zdjęciem z paszportu

Paszport ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu do kraju

Czas oczekiwania 1 tydzień - tryb zwykły, 3 dni robocze ambasady

Cena wizy wraz z opłatą za wizowanie 565 PLN/os. - tryb zwykły, 765 PLN/os. - tryb expresowy

Opłata za wysyłkę zwrotną dokumentów kurierem - 20 zł

UWAGI !!!

Nie ma możliwości odebrania paszportu we wcześniejszym terminie po uprzednim jego złożeniu w trybie zwykłym.

Ponowne aplikowanie oznacza powtórną opłatą wizową.

Paszport musi mieć wolnych co najmniej 3 kartki (muszą być obok siebie), aby wiza mogła zostać wklejona do paszportu.

Nie wolno posiadać wiz, stempli z państw Afryki Zachodniej i Środkowej z ostatnich 3miesięcy w paszporcie.

Prosimy o informację o wszelkich wcześniejszych planowanych podróżach, przed wjazdem do Chin.

Wiza wydawana jest na 30 dni.

Wymagania dotyczące zdjęć

Zdjęcie papierowe - paszportowe, wymiary 33 48mm na wprost na białym tle

Zdjęcie elektroniczne - plik jpg o wielkości 40-120 KB o wymiarach od 354 pixele (szer)

• 472 pixele (wys) do 420560 pixeli

Dodatkowe bardziej szczegółowe wymagania co do zdjęć przesyłamy na życzenie

?

Procedura wizowa

Po przesłaniu do nasz na adres wizowanie@konsorcjum.com.pl formularza, skanu paszportu i zdjęcia w postaci elektronicznej oraz potwierdzenia rezerwacji lotniczej i hotelowej otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia dokumentów i informację o sposobie zapłaty.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba

3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba

Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba

Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 06.07.2021
WAWWarszawa - Chopin
PEKPekin

Powrót

Środa, 21.07.2021
PVGSzanghai
WAWWarszawa - Chopin

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Pogoda

31°C
22°C
29°C
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że obywatele RP przy podróży z Polski do Chin mogą korzystać wyłącznie z bezpośrednich połączeń lotniczych. Z dniem 22 lutego 2021 r. zniesiona została możliwość podróży obywateli RP z Polski do Chin z przesiadką (tranzytem) w państwie trzecim. Obywatele RP przebywający poza granicami RP, rozpoczynający podróż do Chin w innym państwie powinni kontaktować się z najbliższą Ambasadą ChRL w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwości podróży do Chin.

Pasażerowie podróżujący z Polski do Chin muszą uzyskać:
- negatywny wynik badania COVID-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR),
- negatywny wynik testu IgM z krwi żylnej na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.
Badania podróżni muszą wykonać nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym wylotem w jednym z laboratoriów wyznaczonych przez Ambasadę ChRL w Polsce. Na podstawie wyników badań należy wnioskować o zaświadczenie o stanie zdrowia. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie osoby z ważnym zaświadczeniem.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).