Bardzo dobry21 opinii90% poleceń
8,4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Merit Cyprus Gardens

Last minute
Kod oferty: WAK507206
teren hotelu, basen
teren hotelu, plaża
teren hotelu
beach bar, plaża
beach bar, plaża
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

19.05.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin
19.05.2021 Środa
ECNErcan

Powrót

26.05.2021 Środa
ECNErcan
26.05.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK507206Region: Cypr PółnocnyOrganizator: Rainbow

Opis oferty

Położenie:

Hotel położony około 20km od Famagusty oraz około 50km od lotniska Ercan. Dobrze utrzymany kompleks hotelowy znajdujący się na terenie ogrodu botanicznego wśród przepięknych, wysokich palm i bujnej cypryjskiej roślinności. Najbliższa miejscowość Iskele oddalona jest o około 5km od hotelu.

Plaża:

Hotel położony przy długiej, ponad 1,5km prywatnej piaszczysto-kamienistej plaży. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:

Hotel posiada około 90 pokoi usytuowanych w bungalowach oraz 5 villach. Recepcja czynna 24 godz./dobę, restauracja główna, mini bar (dwie wody mineralne dziennie za darmo), kasyno, punkt wymiany walut, punkt pierwszej pomocy. Restauracja główna serwuje dania kuchni międzynarodowej oraz cypryjskiej. Hotel posiada bar przy basenie i bar przy plaży. Goście hotelowi mogą korzystać z odkrytego basenu otoczonego słonecznym tarasem. Leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne.

Pokoje:

Hotel posiada około 90 pokoi usytuowanych w bungalowach oraz 5 willach. Standardowe pokoje 2-osobowe ( możliwość 1 dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej ) wyposażone w łazienkę ( prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzacja, TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny), zestaw do parzenia kawy/herbaty, balkon lub taras.

Wyżywienie:

All Inclusive: śniadanie 07:00 - 10:00, późnie śniadanie 10:00 - 11:00, obiad 13:00 - 15:00 oraz kolacja 19:00 - 21:30 podawane w restauracji głównej w postaci bufetu. Dla gości dostępny jest także bar z przekąskami (12:00-16:00, 16:00-18:00), Moonlight Bar (10:00-01:00) - lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe są bezpłatne, importowany alkohol i napoje oraz świeżo wyciskany sok - dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny:

Dla dzieci dostępny jest plac zabaw. Dwa razy w tygodniu organizowane jest kino pod chmurką" dla wszystkich gości.

Internet:

Na terenie całego hotelu WiFi - bezpłatne.

Kategoria lokalna:

Strona www:

Naszym zdaniem:

Hotel idealny dla gości ceniących spokojny wypoczynek oraz kontak z przyrodą.

Opinie klientów:

Klienci oceniają ten hotel na 4.0/6. Sprawdź opinie:

"

program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S. A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

wycieczki lokalne

NIKOZJA - ok. 45 EUR/os. dorosła, 25 EUR/dziecko Nikozja jest jedyną na świecie, wciąż podzieloną na 2 części stolicą, zachowując przy tym w dalszym ciągu swoje niepowtarzalne piękno i charakter - w wąskich uliczkach, architekturze, zwyczajach i kulturze. Podczas naszej wycieczki obejrzymy: Zieloną Linię, mury obronne Nikozji, Meczet Selimiye (Katedra św. Zofii), Wielki Kryty Bazar (Bandabuliya) oraz największy karawanseraj (Buyuk Han).

GUZELYURT - ok. 50 EUR/os. dorosłą, 30 EUR/dziecko Miasto zostało założone przez Spartan, którzy przywieźli ze sobą kult Afrodyty. Zwiedzanie Guzelyurt uwzględnia Klasztor Św. Mamasa (uważanego za patrona omijających podatki) oraz muzeum archeologiczne z unikatowymi zbiorami. Nasza wycieczka zaprowadzi Państwa do ruin miasta Soli ze wspaniałymi mozaikami i pozostałości Pałacu Vouni posiadającego 137 komnat i oszałamiającą panoramę Morze Śródziemnego.

KYRENIA - ok. 50 EUR/os.dorosła, 25 EUR/dziecko W czasie tej całodniowej wycieczki zwiedzamy ruiny zamku, o którym mówi się, że stanowił inspirację dla Walta Disneya przy tworzeniu “Królewny Śnieżki". Zamek Św. Hilariona położony jest na wzgórzu, z którego rozciąga się przepiękny widok na wybrzeże Kyrenii. Udamy się również do wioski Bellapais położonej u stop Gór Pięciu Palców. Znajdujące się w pobliżu Opactwo jest wspaniałym przykładem sztuki gotyckiej, a rozciągający się z niego widok na Kyrenię i Morze Śródziemne zapiera dech w piersiach. Po obiedzie zwiedzicie Państwo zamek w Kyrenii usytuowany w porcie wraz z muzeum “tonącego statku". Będzie też chwila czasu na zwiedzanie bardzo klimatycznego portu kyreńskiego.

PÓŁWYSEP KARPAZ - ok. 50 EUR/os. dorosła, 25 EUR/dziecko To zdecydowanie najpiękniejsza kraina Cypru Północnego, która wciąż jeszcze nie została do końca poznana. Nasza wycieczka obejmuje wizytę w wiosce Dipkarpaz gdzie odwiedzimy słynny klasztor Św. Andrzeja Apostoła. Będziemy mieli również możliwość podziwiania miejscowej flory i fauny, m.in. dzikich osłów, a także popływamy w morzu.

FAMAGUSTA - ok. 50 EUR/os. dorosła, 30 EUR/dziecko Podczas tej wycieczki zwiedzimy klasztor Św. Barnaby, ze słynną “salą ikon" oraz muzeum archeologiczne. Będziemy też mieli możliwość obejrzenia grobowca Św. Barnaby, a następnie ruin starożytnego miasta Salamis, w którym pierwsze ślady osadnictwa datowane są na epokę brązu. Po lunchu zobaczymy potężne mury obronne Famagusty, Wieżę Otella, która podobno zainspirowała Szekspira do napisania słynnego dzieła (zbudowana w XII wieku n.e.), oraz katedrę Św. Mikołaja (Meczet Lala Mustafa Pasza), a także na koniec “Miasto Widmo" Varosa - opuszczoną dzielnicę miasta od czasów podzielenia wyspy pomiędzy Turcję i Grecję.

REJS - ok. 39 EUR/os. dorosła, 24 EUR/dziecko Jeżeli chcecie przeżyć małą przygodę, weźcie pod uwagę nasze specjalne rejsy z portu w Kyrenii, które odkryją tajemnicze piękno wyspy widziane od strony morza. Ustalamy kurs na zachodnie lub na wschodnie wybrzeże (w zależności od pogody). W trakcie rejsu czas na odświeżające kąpiele w morzu, lunch oraz kąpiele słoneczne. Późnym popołudniem relaksujący rejs powrotny do portu w Kyrenii.

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

inne

Cypr Północny - informacje ogólne

Waluta

Lira turecka (TRY) 1 PLN- ok. 0,5 TRY 1 USD - ok. 1,5 TRY. Można powszechnie płacić kartami kredytowymi. W miejscowościach turystycznych dostępne są liczne kantory wymiany walut (także w hotelach) oraz bankomaty.

Napiwki

Ogólnie przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, zwłaszcza kierowcom i przewodnikom podczas lokalnych wycieczek, a także pracownikom hoteli i restauracji. Zdarza się, iż napiwek został dodany do rachunku w restauracji (należy sprawdzić przed płatnością).

Wiza

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Czas

+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l - ok. 3 TRY, Coca Cola 0,5 l - ok. 4 TRY, kawa ok. 6 TRY, piwo w barze od ok.10 TRY, kolacja w restauracji ok. 60-80 TRY.

Poczta

Znaczek na list lub pocztówkę do Polski kosztuje 4 TRY, pocztówka od 3 TRY.

Elektryczność

Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).

Telefony

Telefony komórkowe działają bez problemu na większości terytorium Cypru. Rozmowy do Polski są dosyć drogie (stawki europejskie), jednak szczegóły kosztów połączeń w roamingu prosimy sprawdzić u swojego operatora komórkowego przed wyjazdem.

W regionie

Kyrenia

Malowniczo położone tuż nad brzegiem krystalicznie czystego morza, w otoczeniu gór, niewielkie miasto, stanowiące centrum turystyczne Cypru Północnego. Najciekawszą częścią miasta jest jego Stare Miasto, mieszczące się tuż przy porcie. Znajdują się tam liczne restauracje i tawerny, najczęściej w odrestaurowanych spichlerzach. Miasto przyciąga turystów także pięknymi, piaszczystymi plażami. W niedalekiej odległości od miasta mieszczą się: XII-wieczny Monastyr Antiphonitis, opactwo augustianów Bellapais oraz zamek Buffavento.

Famagusta

Jedno z najbardziej znanych miast Cypru Północnego, przyciągające rzesze turystów niezwykle pięknymi, piaszczystymi plażami oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miasto przeżywało okres świetności w średniowieczu, jako jedno z bogatych miast weneckich. Do naszych czasów zachowały się budynki z tamtego okresu: Pałac Wenecki (Palazzo del Proveditore), a także Katedra św. Mikołaja, będąca obecnie Meczetem Lala Mustafa Pasa.

Wylot

Wyloty z Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godziny przed planowanym wylotem przy stanowiskach Rainbow na lotnisku.

Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S. A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_

"

sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystycznyna Cyprze trwa od połowy czerwca do końca sierpnia.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
26°C
Temperatura w nocy
16°C
Temperatura wody
20°C
Liczba godzin słonecznych
11

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że władze Cypru podjęły decyzję, że od dnia 9 listopada 2020 r. Polska przeniesiona zostanie do krajów tzw. kategorii C, czyli o znacznym ryzyku rozprzestrzeniania się wirusa. Loty komercyjne z państw z kategorii C są dozwolone, jednak na ich pokładzie mogą być wyłącznie ściśle określone kategorie pasażerów: obywatele Republiki Cypryjskiej i członkowie ich rodzin, osoby mieszkające na stałe w Republice Cypryjskiej, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz osoby, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich w oparciu o odrębną procedurę. Oznacza to w praktyce brak możliwości przylotów z Polski w celach turystycznych.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Na Cypr Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli w czasie lotu na Cypr planowane jest międzylądowanie w Turcji, może być konieczne okazanie paszportu na lotnisku.
Na Cyprze dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane.

Opinie

Opinie dodane przez

10
ewa Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Na prawdę z całego serca polecam. Brak tłumów, dzika plaża, przemiła obsługa.. Cisza spokój.. Najlepsze wakacje!
ZaletyCoś pięknego.
WadyBRAK

9.6
Kinga
Pobyt - Lipiec 2018Para
Fajne miejsce do odpoczynku. Brak miejsc w okolicy do imprezowania. Wszystko zgodne wraz z opisem hotelu.
ZaletyByło super
WadyBrak

9.0
izabela
Pobyt - Wrzesień 2014Grupa przyjaciół
zalety bardzo liczne: bardzo ładne pokoje i łazienki, dobra klima, codziennie świeża woda mineralna w pokoju, piękna roślinność, wieczory/kolacja przy muzyce (na żywo koncerty), wszędzie blisko, bryza od morza przez cały dzień, drinki do przyjęcia (teoretycznie na wzór europejskich) pyszna herbata i kawa, jedzenie baardzo urozmaicone, przynajmniej 2x dziennie jagnięcina w różnych odsłonach, przepyszne grilowane i zapiekane warzywa, pyszne pieczywo, słodycze dobre i w większości nie za bardzo słodkie (rzadkość w kuchni tureckiej), uprzejma obsługa w restauracji i barze (bez dopominania się o napiwki), mnóstwo leżaków, sof, hamaków, szezlongów przy basenie, na plaży na trawnikach, czyste toalety przy plaży, basenie i restauracji, świeże ręczniki w pokojach i na basenie codziennie, dla lubiących zwierzęta duużo kotów do głaskania i karmienia w restauracji, dla chętnych kasyno, jazda konna (w cenie pobytu), brak animacji i dyskotek (zaleta dla pragnących spokoju), dużo Turków przyjeżdża tu na wakacje ze względu na kameralną rodzinną atmosferę i bardzo dobre jedzenie,jedyne minusy to: trudności z komunikacją po angielsku z obsługą pokoi, czasami zbyt głośna muzyka na basenie (możliwa korekcja u barmana), na terenie hotelu widać część obiektów przed renowacją - w grupie Merrit hotel od 2013 roku oraz plaża z pasmem czarnego pisaku (po katastrofie statku przed dwoma laty- ślady po mazucie, przerobione przez morze ale kolor pozostał)- w sumie bardzo dobre wrażenie i przyjemny pobyt dla leniwych lub bardzo zmęczonych Polecam wycieczkę do Famagusty we własnym zakresie (na prośbę zgłoszoną w recepcji busik przyjeżdża do hotelu i zabiera z umówionego miejsca w mieście o podanej godzinie- stare miasto warte zwiedzenia), wycieczka zorganizowana przez biuro na półwysep Karpaz bez rewelacji, do Kyrenii nie zdążyliśmy pojechać - podobno piękna
Zaletycichy, kameralny, w przepięknym ogrodzie (mimo że byliśmy w drugiej połowie września, plaża tuż przy hotelu, częściowo kamyczki w wodzie częściowo piasek, woda cudownie ciepła, dobry serwis hotelowy i basenowy
Wadyna odludziu- dla łaknących spokoju ideał, dla rozrywkowych tragedia

8.6
Mariola i Lucjan
Pobyt - Wrzesień 2014Para
W hotelu spędziliśmy fajne 11 dni ( 5-16 wrzesień 2014) pogoda super, woda w morzu bardzo ciepła.pokoje czyste, sprzątane wedle życzenia, działająca bez zarzutu klimatyzacja,sejf gratis.. Krajobraz Cypru północnego dość siermiężny (w porównaniu do np. Krety), za to klimat i woda w morzu o wiele cieplejsza. wycieczka do Nikozji organizowana przez Exim Tours jak i sama stolica - takie sobie. Polecamy wycieczkę do Famagusty (we własnym zakresie - bus można zamówić w recepcji) miasteczko godne zwiedzenia. Polecamy miejsce dla osób, które pragną naprawdę ciszy, spokoju, odpoczynku typu LB, całkowitego "resetu",słonecznych, morskich i basenowych kąpieli, posmakowania dobrze podawanych i dobrych drinków, turkish caffe,i......dobrego białego winka.
Zaletyplaż i basen hotelowy obok siebie, przepiękna roślinność , darmowe parasole. leżaki. ręczniki przez cały dzień. pomimo dużej ilości gości każdy o każdej porze mógł znaleźć wolne miejsce czy przy basenie czy na plaży. miła, pomocna obsługa, jedzonka mnóstwo, dużo i bardzo dobre.
Wady..........jako samego hotelu....raczej brak

8.4
Beata Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2014Grupa przyjaciół
Moje pierwsze ( i zarazem ostatnie) wrażenie- trafiłam do raju:). Cisza, spokój, łagodna muzyka,ciepła i czysta woda, miła uśmiechnięta obsługa i przecudna roślinność.Brak tłoku przy basenie, na plaży, na stołówce..( to już rzadkość). Hotel ma duży potencjał, nie w pełni wykorzystany ( dla nas na plus bo szukaliśmy ciszy i spokoju). Odradzamy tylko wycieczki organizowane przez Exim Tours( szkoda czasu i pieniędzy)- najlepszy sposób na poznanie tego ciekawego i zagadkowego kraju to wynajem samochodu i zwiedzanie samemu (odległości nie są duże). Jak najbardziej polecamy:)
ZaletyKameralność, przepiękna roślinność, spokój,brak tłoku
Wadybrak mola ( pozostał tylko konstrukcja)