Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyCyprMozaika z Afrodytą

Mozaika z Afrodytą

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK414910
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

Lato 2021ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS

Rainbow - LATO 2021

Lato 2021ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS
Oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 10%. Dodatkowo: możliwość dwukrotnej, bezpłatnej zmiany rezerwacji do 30 dni przed wyjazdem i ubezpieczenie obejmujące ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilotCW
Kup wycieczkę online a dostęp do WP Pilot otrzymasz gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

28.04.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin
28.04.2021 Środa
ECNErcan

Powrót

05.05.2021 Środa
ECNErcan
05.05.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK414910Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Pia Bella (lub podobny) - Kameralny hotel, prowadzony przez lokalną rodzinę, położony w malowniczym, dobrze utrzymanym ogrodzie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne restauracje i bary, a nieopodal mieści się historyczny port w Kyrenii. Lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 45km.

Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja i bar, basen zewnętrzny.

Pokoje:

2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, klimatyzacją.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne typu bufet możliwość dopłaty do pakietu6 obiadokolacji (w dniach od 2.-7.)

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot na Cypr Północny. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. Dla klientów przylatujących w późnych godzinach nocnych, obiadokolacjaw tym dniuw formie suchego prowiantu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. W północnej części miasta zwiedzimy dawny turecki karawanseraj - Bü yü k Han, dawną katedrę Agia Sophia - obecny Meczet Selima, a także Bramę Kyreńską oraz Kolumnę Wenecką. Odwiedzimy także muzeum- dom pierwszego tureckiego wiceprezydenta Cypru Fazila Kucuka. Następnie przekroczymy tzw. "zieloną linię", czyli graniczny punkt kontrolny i przejdziemy na południową cześć stolicy. Przejdziemy wąskimi uliczkami dzielnicy Laiki Gitonia- czas wolny na zakup pamiątek. Historię miasta i wyspy, aż od epoki neolitu do czasów współczesnych, poznamy oglądając bogate zbiory prywatnego muzeum Leventis. Następnie udamy się na wieżę widokową by z wysokości 11. piętra podziwiać spektakularny widok na pozostałości zabytkowych murów obronnych miasta oraz. "Zieloną Linię" - strefę podziału stolicy. Czas wolny na spacer i lunch. Powrót do hotelu w okolicy Kyrenii na nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 3

Po śniadaniu, całodzienna wycieczka na Półwysep Karpaz. To zdecydowanie najpiękniejsza kraina Cypru Północnego, która wciąż jeszcze nie została do końca poznana. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w tłoczarni oliwy, gdzie będzie można spróbować różnych rodzajów oliwy z oliwek oraz zakupić lokalne wyroby. Następnie udamy się do wioski Dipkarpaz i odwiedzimy słynny klasztor Św. Andrzeja Apostoła. Będziemy mieli również możliwość podziwiania miejscowej flory i fauny, m.in. dzikich osłów, a także popływamy w morzu na jednej z pięknych plaż, z których słynie region. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 280km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca oraz potężny średniowieczny zamek w Kyrenii, a także odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu, przejazd do starożytnej Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Otella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Przejazd obok Varoshy "dzielnicy duchów" opuszczonej przez mieszkańców w obawie przed inwazją wojsk tureckich. Obecnie teren chroniony jest przez żołnierzy tureckich i patrole ONZ. Zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby - założyciela kościoła cypryjskiego. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 250km).

Dzień 5

Po śniadaniu całodzienna wyprawa w okolice Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zwiedzimy Chirokitię najstarszą odkrytą do tej pory osadę ludzką na Cyprze, która jest przykładem architektury epoki neolitu. Krótka przerwa podczas, której zaprosimy Państwa na kawę po cypryjsku- parzoną w specjalnym tygielku. Kolejnym punktem programu będzie postój przy Skale Afrodyty (Petra Tou Ramiou) - miejscu, w którym mityczna Afrodyta wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz odeon. Zobaczymy także katakumby Agia Salomoni oraz odwiedzimy kościół Ayia Kyriaki, zbudowany ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła (przy kolumnie tej biczowano apostoła). Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 360km).

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (za dodatkową opłatą):

Zamek Św. Hilariona - stanowił inspirację dla Walta Disney'a przy tworzeniu bajki "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Ta bizantyjsko-średniowieczna twierdza zlokalizowana jest na trzech poziomach, na malowniczym wzgórzu (na wysokości 732m n.p.m.). Z jej komnat rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Zamek stanowił m.in. letnią rezydencję dla rodziny królewskiej z frankońskiej dynastii de Lusignan (do zwiedzania wymagane wygodne obuwie). Cena ok. 37 EUR.

Morska Wyprawa - całodzienny rejs statkiem, relaks na pełnym morzu, z możliwością pływania w krystalicznie czystej wodzie. Cena ok. 35 EUR.

Lefkara & Larnaka - Dzień rozpoczniemy od wypraw do górskiej wioski Lefkara, znanej z tradycji koronkarskich. Spacer po mieście, a także możliwość zakupu rękodzieła - tutejsze koronki wpisane są na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. Następnie przejedziemy do lokalnej winiarni, gdzie skosztujemy cypryjskiego wina. Dalej podążymy do wioski Kiti, gdzie znajduje się XI-wieczny bizantyjski kościół Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Na koniec zwiedzimy Larnakę. Rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza - przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Cena ok. 60 EUR. Uwaga: przekraczamy Zieloną Linię, należy zabrać dokument tożsamości (zaznaczamy, iż każdorazowo należy okazać ten sam dokument).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru - Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie wioski oraz malowniczo położone bizantyjskie klasztory. Naszym pierwszym przystankiem będzie wioska Nikitari, gdzie znajduje się kościół Asinou - zobaczymy tutaj jedne z najlepiej zachowanych fresków, będących przykładem sztuki bizantyjskiej. Dalej zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Następnie przejedziemy do wioski Kakopetria, malowniczo ukrytej w górach. Spacer po wąskich, uroczych uliczkach, a następnie czas wolny na lunch - polecamy spróbować sera halloumi oraz pysznego meze! Późnym popołudniem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 200km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery:

Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w okolicach Kyrenii lub Famagusty i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,.

Dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Ercanie i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu

•Klienci podczas całego objazdu zakwaterowani są na północnej części wyspy i w dniach2., 5., (opcjonalnie w dniu 6.), 7.imprezy przekraczają granicę z Cyprem Południowym. Formalności na przejściu granicznym zajmują każdorazowo ok. 30-40minut.

•Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

•Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

•Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z Polski do Ercan i z Ercan do Polski (z międzylądowaniem technicznym w Antalyi), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok.97 EUR (płatne na miejscu u pilota), pakietu (7) obiadokolacji(dostępne do wykupienia poprzez system rezerwacyjny) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.

Inne

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S. A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: "

META Description

Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
11°C
Temperatura wody
17°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Na Cypr Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli w czasie lotu na Cypr planowane jest międzylądowanie w Turcji, może być konieczne okazanie paszportu na lotnisku.

Wizy

Na Cyprze dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że władze Cypru podjęły decyzję, że od dnia 9 listopada 2020 r. Polska przeniesiona zostanie do krajów tzw. kategorii C, czyli o znacznym ryzyku rozprzestrzeniania się wirusa. Loty komercyjne z państw z kategorii C są dozwolone, jednak na ich pokładzie mogą być wyłącznie ściśle określone kategorie pasażerów: obywatele Republiki Cypryjskiej i członkowie ich rodzin, osoby mieszkające na stałe w Republice Cypryjskiej, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz osoby, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich w oparciu o odrębną procedurę. Oznacza to w praktyce brak możliwości przylotów z Polski w celach turystycznych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00