Wspaniały46 opinii
8.8

5 429

za osobę
Podsumowanie ceny
11
basen
plaża
plaża
restauracja
basen

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK749193

Położenie

W El Gouna, ok. 25km od centrum Hurghady, ok. 30km od lotniska w Hurghady.

Plaża

Kompleks położony nad morzem, do plaży Goście przewoźeni są bezpłatnym busem (ok.10minut). Leżaki, parasole i ręczniki plażowe bezpłatnie.

Hotel

KATEGORIA LOKALNA 4

The Three Corners Ocean View Hotel to wyjątkowy hotel tylko dla dorosłych (+16)w przystani Abu Tig z pięknym portem i promenadą.

Do dyspozycji gości

Hol z recepcją, restaurację główna bufetowa Oceana (Wieczory Tematyczne: Smak Włoch, Dookoła Świata, Cuda Dalekiego Wschodu, Romans Francuski, Noc Orientu oraz Bufet Europejski), bar przy basenie, lobby bar, bar na plaży, restauracja a'la carte Dolce Vita i Chez Pascal. Sklepik z pamiątkami, usługi pralni, mini market , sklep z biżuterią.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi na terenie Hotelu również w pokojach.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: 2 baseny (podgrzewane w seoznie zimowym), leżaki i parasole, ręczniki plażowe, aqua aerobic, tenis stołowy, siatkówka, fitness, siłownia, rzutki

Odpłatnie: bilard, rzutki, centrum Spa, sporty wodne i nurkowanie.

Zakwaterowanie

Premium Garden View wszystkie pokoje posiadają prywatny taras, balkon lub balkon francuski z widokiem na ogrody. Żelazko i deska do prasowania dostępne są na życzenie. Na życzenie dostępne są również pokoje dla niepalących. Wyposażone w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, klimatyzację, TV, telefon, mini bar (dodatkowo płatny), sejf i zestaw do kawy i herbaty.

Superior Sea View są niedawno odnowione i pięknie umeblowane. Wszystkie pokoje mają wspaniały widok. Pokoje dla niepalących dostępne są na życzenie. Wyposażone w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, klimatyzację, TV, telefon, mini bar (dodatkowo płatny), sejf i zestaw do kawy i herbaty.

Wyżywienie

All inclusie: śniadania 07.00-10.00, lunche 13.00-15.00, kolacje 18.30-21.30 w formie bufetu w restauracji głównej Oceana. Przekąski 16.00-17.00. Kawa herbata, ciasteczka w godzinach 16.00-17.00. Lokalne alkohole oraz napoje bezalkoholowe dostępne w barach na terenie hotelu w godzinach 10.00-24.00. All inclusive nie obejmuje soków ze świeżych owoców, napojów butelkowanych, alkokoli importowanych.

Informacje dodatkowe

https://threecorners.com/red-sea/ocean-view-prestige-adults-only/

Adres: Abu Tig Marina, Red Sea Governorate 84513, Egipt

Cena

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy; bagaż podręczny (EasyJet o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm, w tym kółka, kieszonki i rączki - mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera, Corendon - 8kg, LOT - 8kg, Czarter - 5kg); bagaż rejestrowany (do luku bagażowego) - tylko przy przelotach charterowych; transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta (w Marsa Alam rezydent dostępny jest telefonicznie, również poprzez aplikację Whatsapp), ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

UWAGA!!

W EasyJet bagaż rejestrowany 15 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt. W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

W Corendon bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

W LOT bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

Uwaga!!! Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, obowiązkowej opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet i Corendon Airlines, LOT (dodatkowa opłata 400 PLN/os).

Covid- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ . Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami. Klienci zobowiązani są do przestrzegania procedur bezpieczeństwa wrowadzanych regulaminem hotelu.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Aktualizacja na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt Od 17.06.2022 zniesiony obowiązek certyfikatów i testów.

Formularz lokalizacyjny

Na pokładach samolotów lecących do Egiptu rozdawane są formularze lokalizacyjne, które należy przekazać służbom po wyjściu z samolotu.

Powrót do Polski z zagranicy

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Warunki wjazdowe

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg.

Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.

Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. Informujemy, że od 01/04/2022 na rejsach do Egiptu wymagana jest elektroniczna forma wypełniania obowiązkowego formularza Declaration Form, poniżej przesyłamy link gdzie należy dokonać rejestracji: https://visitegypt.gov.eg/.

Jednocześnie informujemy, że wciąż jeszcze istnieje możliwość wypełniania wersji papierowej formularza (w razie czego przesyłamy w załączniku), jest natomiast zamysł, żeby docelowo rejestracja następowała online. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu.

Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Premium garden view dbl

2 dorosłych

All inclusive
WylotEnter Air, ENT 1197
02:00
07:25
POZ · 16.02 (Czw.)Poznań
HRG · 16.02 (Czw.)Hurghada
PrzylotEnter Air, ENT 1198
08:20
11:55
HRG · 02.03 (Czw.)Hurghada
POZ · 02.03 (Czw.)Poznań
10 858 zł
za pokój

Superior sea view dbl

2 dorosłych

All inclusiveWidok na morzeSuperior
WylotEnter Air, ENT 1197
02:00
07:25
POZ · 16.02 (Czw.)Poznań
HRG · 16.02 (Czw.)Hurghada
PrzylotEnter Air, ENT 1198
08:20
11:55
HRG · 02.03 (Czw.)Hurghada
POZ · 02.03 (Czw.)Poznań
15 078 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Oficjalny parking P4, Bukowska 285, 60-189 Poznań

190
za 1 auto
1 auto
Data od
16.02.2023
Data do
02.03.2023
190
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

346
za wycieczkę
346
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka10 858
Cena całkowita10 858
Cena całkowita10 858
lub

Opinie dodane przez

Ania
Sierpień 2021 ·

Para

Dodano: 13.06.2022
8.0
Świetny hotel, smaczne jedzenie i co najważniejsze dla mnie, była to świetna baza wypadowa na szkolenia kitesurfingowe. Korzystałam z oferty szkoleń Kiteaway https://kiteaway.pl/ i to był strzał w 10!

Iwona Grzesiak
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
9.6
super

barrbara
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
9.4
Właśnie wróciłam z El Gouny, byłam w hotelu Tree Corners Ocean View i serdecznie polecam! Naprawdę, ja jestem szczęśliwa, że czytałm opinie przed wyjazdem i nie pojechałam do centrum Hurgady! Byliśmy na wycieczce - tragedia. W Hurgadzie jest brudno, syf i to miasto wygląda jakby go ktoś wyburzył w niektórych dzielnicach, dla mnie tragedia, byłam w szoku. Natomiast El Gouna to piękne, małe miasteczko, prywatne, wybudowane dla turystów wymagających, jest czyściutkie, spokojne, nie ma brudu, jest śliczne naprawdę, niebo a ziemia z centrum Hurgady! W hotelu jest dyskoteka przy basenie, parę knajp, naprawdę mało, nie ma za wiele rozrywek w mieście, ale są ładne knajpki. W hotelu jest czysto, bardzo dbają o pokoje, jedzenie dobre, duży wybór, hotel jest naprawdę na poziomie, mało Polaków i Rosjan! Co bardzo ważne bo znajomi byli w hotelach, gdzie 80% turstów to Rosjanie, a nie jest to miłe bo robią syf!Polecam wycieczki na mega safarii i całodniową na nurkowanie głębionowe! Są super! Ja byałam z firmy Wezyr! Polecam także, rezydenci są opiekuńczy, sympatyczni, słowni, punktualni, super jest rezydent Mustafa, naprawdę na poziomie chłopak i Magda też. Pozdrawiam i polecam.

pannacotta
Czerwiec 2021 ·

Para

Dodano: 01.07.2021
9.4
Hotel położony na El Gounie, 40km od Hurghady. Przepiękna okolica, widok na marinę, jachty, restauracja z widokiem na morze, dobra komunikacja do centrum (co 15min bus 15LE/tydzien). Belgowie, Holendrzy, Anglicy, prawie zero Rosjan i Polaków. Super bufety wieczorne (szczególnie orientalny - egipski). Fajny koncept na możliwość skorzystania z innych restauracji w El Gounie w 4* bez dopłaty, w 5* (np. w Sheratonie za dopłatą 20LE od osoby napoje - warto). W centrum cukiernia (bakery) z lokalnymi słodyczami/ciastkami, które pakują "na drogę", do samolotu. Hurghadę można sobie odpuścić, no chyba, że mamy ciśnienie na miasto i bazar, ale wszystkie pamiątki dostępne w El Gounie i w drodze powrotnej na lotnisku, bez konieczności targów i "dyskusji", no chyba, że ktoś to lubi. Wycieczki warto kupować samodzielnie, w biurach podróży w Hurghadzie, zapewniają transport za opłatą, ale i tak dużo taniej niż u rezydenta. Polecamy rejs na wyspę Giftun i Sharm El Naga (wstęp 10 EUR od osoby dojazd; warto ze względu na rafę i kolorowe ryby przy brzegu), jeep/quad safari z zachodem słońca - niezłe wrażenie, ale wioska Beduinów, to kicz dla turystów. Na tygodniowym pobycie byłam z 17-letnią córką, która lubi pływać i obie jesteśmy b. zadowolone; fajne miejsce dla nowożeńców i par, które chcą mieć spokój, dobry standard i ładne widoki.

jawa77
Czerwiec 2021 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 01.07.2021
9.2
Bardzo dobry hotel, ze świetną obsługą. Położony w dwóch budynkach, jeden nad samym morzem, drugi trochę dalej od morza. Dwa baseny, w tym jeden z podgrzewaną wodą, otoczony szybami od wiatru z pięknym widokiem na port i świetnymi 2-osobowymi skórzanymi "łożami". <br>Plaża hotelowa na miejscu niewielka (z wejściem do wody z pomostu), do zasadniczej plaży trzeba jeździć busikiem od 5-10 minut, ale busik nie zawsze podjeżdża i nie zawsze wszystkich zabiera. Na terenie samej El-Gouny natomiast jeżdżą autobusy liniowe (5LE za dzień od osoby albo 10 LE za tydzień), oraz małe 3-osobowe taksóweczki (5LE od osoby za dowolny kurs na terenie El gouny) - więc w sumie na plażę zawsze można dojechać. Na plaży serwowane dodatkowo napoje bezalkoholowe i kanapki dla gości All Inclusive<br>Hotel położony jest przy samym porcie z super łodziami, przy eleganckiej marinie - jest gdzie iść na spacer i na co popatrzeć.<br>W budynku oddalonym od morza prawie codziennie w godzinach 21-22 show - dla osób, z dziećmi, które powinny już wtedy spać jest to dość męczące.<br>Obłsuga bardzo dobra, świetnie mówi po angielsku, jest bardzo pomocna i specjalnie nie wystawia ręki po bakszysz.<br>Niezbyt dobrze przygotowany dla małych dzieci (wszędzie stopnie lub schody co jest uciążliwe z wózkiem), dość niewygodne foteliki dla dzieci, brak animacji dla dzieci. Za to obsługa dobrze nastawiona do dzieci. Łóżeczko dla dziecka bez problemu.

Mapa

Bazar w dzielnicy El Dahar 22 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka do souku, czyli na tradycyjny bazar w El Dahar - najstarszej dzielnicy Hurghady, to nie tylko okazja do nauki targowania się czy asertywności, ale również możliwość zgłębienia arabskiej kultury i poczucia wyjątkowej atmosfery tego miejsca. Bazar pełen jest kramów, krzykliwych sprzedawców i półek uginających się pod naporem przeróżnych towarów. Można tam kupić wiele ciekawych pamiątek, jak np. rękodzieła z drewna oliwnego, ze skóry czy złota. Unikatowa mieszkanka gwaru związanego z handlem i unoszącego się w powietrzu zapachu niezliczonych przypraw, owoców czy innych smakołyków - to gwarancja niezapomnianych wrażeń, okazja do udanych zakupów, poznania lokalnego klimatu i życia mieszkańców miasta.

Zobacz więcej

Meczet El Mina 25 km w linii prostej od hotelu
El Mina to jeden z największych w Hurghadzie meczetów, który został oddany do użytku w 2012 roku. Monumentalna budowla wykonana została z białego marmuru i na każdym robi duże wrażenie. Szczególnie imponująca jest wysoka na 25 m kopuła meczetu, która zachwyca swoim kunsztem zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Poza godzinami modlitw, meczet El Mina otwarty jest dla turystów, jednak aby wejść na jego teren ? należy zastosować się do surowych reguł w zakresie ubioru (można też za darmo wypożyczyć specjalny strój) oraz zdjąć obuwie. Biała świątynia El Mina podświetlana jest w porze nocnej na zielono, dzięki czemu prezentuje się wręcz bajecznie.

Zobacz więcej

Spacer po porcie w Hurghadzie 26 km w linii prostej od hotelu
Sakala to reprezentacyjna dzielnica Hurghady, która oferuje m.in. romantyczny spacer urokliwym deptakiem ze szpalerem strzelistych palm. Malowniczy deptak biegnie wzdłuż wybrzeża, co niewątpliwie potęguje pozytywne wrażenia - szczególnie o zachodzie słońca. Przy okazji warto wybrać się na Nową Marinę, odpocząć w ogródku jednej z licznych kawiarni i zasmakować w świeżych owocach morza czy w pysznym kushari. W następnej kolejności można podziwiać w porcie kotwiczące tam statki i cumujące jachty z całego świata oraz rozmarzyć się spoglądając na połyskującą w ostatnich promieniach słońca taflę Morza Czerwonego. W sezonie często odbywają się tu różne imprezy folklorystyczne i wydarzenia muzyczne.

Zobacz więcej

Grand Aquarium 34 km w linii prostej od hotelu
Nowoczesne Wielkie Akwarium zostało otwarte w 2015 roku i jest jednym z największych tego rodzaju kompleksów na całym afrykańskim kontynencie. Gran Aquarium podzielone jest na kilka tematycznych sektorów, dlatego z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na terenie kompleksu można odwiedzić mini zoo, gdzie znajdują się uratowane w całym Egipcie zwierzęta czy zobaczyć wystawę skamieniałych szczątków pradawnej fauny. Dzięki spacerowi wielkim, podwodnym tunelem, można obcować z rekinami, żółwiami morskimi czy płaszczkami - na wyciągnięcie ręki i bez zamoczenia stopy (wielbiciele adrenaliny mogą nawet z nimi zanurkować)! Mnóstwo różnobarwnych przedstawicieli flory i fauny Morza Czerwonego - sprawia, że wizyta w Grand Aquarium to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Zobacz więcej

Delfinarium 49 km w linii prostej od hotelu
Delfinarium w Hurghadzie to jedno z ulubionych przez turystów miejsc, szczególnie przez rodziny z dziećmi. Podczas 45-minutowego programu można podziwiać niesamowite wyczyny czterech delfinów, ale równie interesujące są pokazy z udziałem fok i lwów morskich. Inteligentne delfiny potrafią skakać przez obręcze i malować obrazki, urocze foki uwielbiają zabawy z piłkami, a dostojny lew morski "specjalizuje się" w aerobiku. Co ciekawe, każdy pokaz jest inny, bowiem "aktorzy" miewają różne nastroje, dlatego Delfinarium z powodzeniem można odwiedzić nie raz! Za dodatkową opłatą, śmiałkowie mają możliwość pływania z przyjaźnie nastawionymi do ludzi delfinami i zrobienia sobie z nimi zdjęć.

Zobacz więcej

Pogoda

23°C
14°C
21°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wydawany przez załogę samolotu. Formularz należy przekazać władzom Egiptu po wylądowaniu.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).