Dobry664 opinie89% poleceń
8.0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

El Faraana Reef Resort

Kod oferty: WAK180590
Last minute
Kod oferty: WAK180590
basenbasenteren hotelu, basenbasenteren hotelu, basenbasen, dla dziecirecepcja / lobbypokój, 1XD, 284, 2ZX, 31R, 4CL, 4DH, 4VO, 1SQ, 2MS, 2ZWrestauracjasport i rekreacja
basen
basen
teren hotelu, basen
basen
teren hotelu, basen
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: Sharm el SheikhOrganizator: RainbowKod oferty: WAK180590

Opis oferty

Położenie

Bardzo rozległy kompleks hotelowy położony wśród starannie utrzymanej zieleni. Hotel położony jest na wzniesieniu Hadabah, do ścisłego centrum Sharm el Sheikh (Naama Bay) ok. 9km, do Old Market ok. 5km. W odleglości ok. 22km od lotniska.

Plaża

Hotel posiada własną, piaszczystą plażę (do plaży trzeba zejść po schodach). Niedaleko brzegu znajduje się bardzo ładna rafa koralowa! Leżaki, parasole oraz materace na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Obiekt składa się z budynku głównego z centralnie umieszczonymi: recepcją i restauracją oraz szeregu piętrowych bungalowów. Recepcja 24 - godz., pralnia, 2 restauracje (główna, serwująca posiłki w formie bufetu oraz druga - zawieszona nad klifem z widokiem na morze - otwarta kilka razy w tygodniu na obiad - konieczna jest rezerwacja, kilka barów (w tym przy basenach i na plaży) oraz dyskoteka (czynna okresowo). Na terenie hotelu znajdują się 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą z brodzikami dla dzieci (w tym 1 ze sztuczną falą uruchamianą czasowo, drugi z jacuzzi). Leżaki, parasole oraz materace przy basenach - bezpłatne.

Wyżywienie

All inclusive: śniadania (07:00-09:30), obiady w wyznaczonej restauracji (13:00-14:30) i kolacje w formie bufetu (19:00-21:00). Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe (z wyjątkiem wina) we wszystkich barach, poza lobby barem (płatny) (10:00-24:00), a w barach przy basenach i na plaży do zachodu słońca. W barze plażowym i przy basenie serwowane są tylko napoje. Ponadto na dyskotece - czynna okresowo- (do 02:00 rano) napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe - gratis. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Animacje w ciągu dnia i wieczorami prowadzone okresowo. Bezpłatnie m.in.: tenis stołowy, siatkówka plażowa oraz wodna, rzutki oraz odpłatnie: siłownia, bilard, kort tenisowy, sauna, łaźnia turecka i jacuzzi. Na plaży centrum sportów wodnych (odpłatnie). Dla najmłodszych brodzik.

Internet

W hotelu internet Wi-Fi - płatny (ok. 2 USD/godz.).

Naszym zdaniem

Świetny wybór dla miłośników nurkowania. Rewelacyjna lokalizacja przy malowniczej plaży i jednej z najładniejszych raf koralowych w Sharm El Sheikh.

Strona www

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os, wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

GÓRA MOJŻESZA I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Wyjazd autobusem z Sharm el Sheikh w godzinach wieczornych w kierunku protektoratu Święta Katarzyna. Przyjazd na miejsce po ok. 3 godzinach. Nocne wejście na Górę Mojżesza (ok. 3 godz.). Na szczycie góry (2285m.n.p.m.) podziwiać można przepiękny i wyjątkowy wschód słońca. Następnie zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Powrót do hotelu ok. 14.00. koniecznie należy zabrać ze sobą zakryte wygodne buty, a także ciepłe ubrania, ponieważ temperatura może spaść poniżej 0.

Cena ok. 55 USD.

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY ORAZ MIASTO DAHAB

Wyjazd autobusem w godzinach porannych - przejazd przez pustynię i Góry Synaju. Zwiedzanie klasztoru - kaplica św. Tryfona, dziedziniec ze Studnią Mojżesza oraz Bazylika Przemienienia Pańskiego, a także krzew gorejący i kaplica czaszek. Następnie przerwa na lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo). W drodze powrotnej zwiedzanie miasta Dahab i czas wolny na zakupy. Powrót ok. 16.00.

Cena ok. 60 USD.

PETRA (Jordania - autobus/jacht)

Wyjazd z Sharm el Sheikh po północy. Transfer do Taby (ok. 3,5 godz.) i przesiadka na jacht, który przewozi do Akaby - nadmorskiego miasta w Jordanii (rejs około 30min). Następnie przejazd do Petry (ok. 2 godz.) w klimatyzowanym autobusie. Po dotarciu do Petry przejście pieszo przez kanion, który prowadzi do Czerwonej Skały. Zwiedzanie Skarbca (Khazaneh), Teatru Rzymskiego oraz jaskiń w skałach wśród imponujących monumentów. W drodze powrotnej z Petry obiad w restauracji hotelowej wliczony w cenę (napoje dotakowo płatne.). Przejazd do Akaby, powrotny rejs jachtem do Taby i tam przekroczenie granicy, po czym powrót do Sharm na ok. 00:00. Cena obejmuje opłaty wizowe oraz wszystkie podatki graniczne w Jordanii.

Cena ok. 285-315 USD.

JEROZOLIMA, BETLEJEM I M. MARTWE (autobusem)

Wyjazd z Sharm El Sheikh ok. 22:00. Transfer do Taby (egipsko-izraelska granica) ok. 3,5 godz. i przekroczenie granicy Taba-Eliat (zmiana autobusu na izraelski). Następnie przyjazd w godzinach rannych nad Morze Martwe - możliwość kąpieli, zjedzenia śniadania (pakiety śniadaniowe) oraz dokonania zakupu kosmetyków z minerałami Morza Martwego. Przejazd do Jerozolimy - przejście Droga Krzyżową aż do Bazyliki Grobu Pańskiego, a następnie do Ściany Płaczu. Następnie przejazd na Górę Oliwną, skąd można podziwiać panoramę Jerozolimy, a następnie na górę Syjon. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego - miejsce, gdzie narodził się Jezus. Wizyta w sklepie z dewocjonaliami, czas wolny na zakupy pamiątek i na obiad. Droga powrotna do granicy z Egiptem (ok. 310km), przejazd do Sharm (powrót ok. 01:00-02:30). Uwaga! Kolejność zwiedzania punktów programu może ulec zmianie. Cena obejmuje izraelski podatek graniczny oraz polskiego przewodnika w Jerozolimie . Cena nie obejmuje napiwków (ok.3 USD). Płatne dodatkowo są również napoje do obiadu.

Cena ok. 160 USD.

BIAŁY KANION

Całodniowa wycieczka, podczas której można połączyć to z czego słynie Synaj - pustynie, rafy koralowe i oazy. Wyjazd w godzinach porannych (ok. 5:00), dojazd do Doliny Ghazala (1,5h od Sharm el Sheikh) i postój w beduińskim namiocie. Następnie ekscytujący przejazd jeepem przez jedyną białą piaszczystą pustynię na Synaju. Dojazd do Białego Kanionu, po przejściu którego (ok. 1,5 h) docieramy do oazy Ain Khudra znanej z licznych drzew palmowych i naturalnych źródeł wody. Następnie przejazd jeepem przez biała pustynię do plaży Blue Hole, gdzie istnieje możliwość snurkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad (napoje dodatkowo płatne). Przejażdżka na wielbłądach wzdłuż plaży Morza Czerwonego (w cenie). W drodze powrotnej czas wolny na zakupy na bazarze Ramzes. Powrót do hotelu ok. 17:00.

Cena ok. 65 USD.

SUPER JEEP SAFARI

Całodniowa wycieczka 4 w 1, czyli jeepy, snurkowanie, wielbłądy i czas na zakupy. Wyjazd po śniadaniu (ok. 08:00), rajd jeepem praz pustynię i postój w beduińskim namiocie. Następnie przejazd do Dahab i wizyta w oazie. Kolejny punkt to przejazd do Blue Hole gdzie istnieje możliwość snurkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad (napoje dodatkowo płatne). Przejażdżka na wielbłądach wzdłuż plaży Morza Czerwonego (w cenie). W drodze powrotnej czas wolny na zakupy (ok. 30min). Powrót do hotelu ok. 17:30.

Cena ok. 65 USD.

CITY TOUR

Wycieczka po mieście. W programie Old Market i Soho Square. Pragniemy zapoznać Państwa z miastem Sharm el Sheikh oraz dać kilka wskazówek jak spędzić wolny czas, gdzie najlepiej pojechać oraz pokazać Państwu miejsca, gdzie zrobić udane zakupy.

Cena ok. 17 USD

PARK NARODOWY RAS MOHAMED (statkiem)

Park Narodowy Ras Mohamed to miejsce, gdzie turyści mogą na własne oczy zobaczyć piękno podwodnego świata Morza Czerwonego. Rafa koralowa, budowana przez ponad 150 gatunków koralowców oraz tysiące fantastycznie ubarwionych ryb. Jest to wyprawa statkiem, z możliwością zejścia do wody, by obejrzeć piękno przyrody tego miejsca. W trakcie rejsu serwowany jest lunch oraz napoje. Wstęp do parku dodatkowo płatny - 5 USD. Wyjazd z hotelu ok. godziny 07:30, powrót planowany jest na godzinę 17:00. Trzy postoje na morzu, w tym 2 poza parkiem, gdzie istnieje możliwość nurkowania.

Cena ok. 70 USD.

KAIR 1 dzień samolotem lub 2 dni autokarem (z noclegiem w Kairze).

Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Muzeum Papirusa, po czym przejazd do Gizy, gdzie zwiedzamy Piramidy i Sfinksa. Czas na zakupy - papirus, perfumy egipskie oraz złoto. Dla chętnych proponujemy również rejs feluką po Nilu. W cenie lunch (bufet) w restauracji z widokiem na Nil (napoje płatne dodatkowo). Należy zabrać paszport z wizą (dodatkowo płatna 25 USD).

Cena ok. 130 USD autokarem i 275 USD samolotem.

SEASCOPE - ŁÓDŹ PODWODNA Godzinna wyprawa "półpodwodną łodzią", która pływa na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata "na sucho". Cena ok. 50 USD

SAFARI NA PUSTYNI - quady

Przejazd przez pustynię na czterokołowych motocyklach (quadach) do wioski beduińskiej (ok. 45min./1strona). Czas trwania ok. 2,5 godz. Cena - 1 osoba na motorze 35 USD, 2 osoby na motorze 45 USD.

Inne propozycje (szczegóły u rezydenta):

Petra

Samolotem (cena ok. 425 USD), DELFINARIUM SHOW (cena ok. 35 USD), pływanie z delfinami (cena ok. 180 USD), AQUA PARK (cena ok. 50 USD), NURKOWANIE -z polskojęzycznym instruktorem (cena od 85 USD/dzień nurkowy), KOLACJA BEDUIŃSKA (cena ok. 50 USD).

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta

EGP - funt egipski. 1 USD = ok.18 EGP 1 EUR = ok.20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Język urzędowy

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy czerwca do połowy września.

Wizy

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych(do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 25.09.2021
17:50
22:00
WAWWarszawa - Chopin
SSHSharm El Sheik

Powrót

Sobota, 02.10.2021
07:05
11:25
SSHSharm El Sheik
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

boczny widok na morze, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

widok na morze, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

4.7
Jacek Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Jedyną zaletą tego hotelu to rafa koralowa która jest na wyciągnięcie ręki -dostęp z plaży możliwość przemieszczania się meleksami od recepcji w stronę plaży ,pokoje sprzątane codziennie-świeże ręczniki ale brak wody do picia -woda w sklepiku hotelowym 0,5 lit 2 $ mam nadzieję że to przejściowe problemy po zamknięciu i pandemi czytaj jak wyżejbyłem w tym hotelu i hotelach które graniczą z nim siedem razy wróciłem teraz do el-faraana i WIELKIE rozczarowanie brak wody do picia jak już była to ciepła -po interwencji pojawiła się na jeden dzień woda gazowana piwo serwowane od 10 godz na plaży w kubeczkach 150 ml z czego 1/2 to piana które kończy się o godz11 nikt nie reaguje brak kawy z ekspresu mimo że wszędzie stoją niesprawne kostkarki do lodu ,ciepłe lokalne drinki , brak przekąsek między posiłkami ,obsługa cały czas naburmuszona -niemiła animacje tyko po rosyjsku
ZaletyJedyną zaletą tego hotelu to rafa koralowa która jest na wyciągnięcie ręki -dostęp z plaży możliwość przemieszczania się meleksami od recepcji w stronę plaży ,pokoje sprzątane codziennie-świeże ręczniki
Wadybyłem w tym hotelu i hotelach które graniczą z nim siedem razy wróciłem teraz do el-faraana i WIELKIE rozczarowanie brak wody do picia jak już była to ciepła -po interwencji pojawiła się na jeden dzień woda gazowana piwo serwowane od 10 godz na plaży w kubeczkach 150 ml z czego 1/2 to piana które kończy się o godz11 nikt nie reaguje brak kawy z ekspresu mimo że wszędzie stoją niesprawne kostkarki do lodu ,ciepłe lokalne drinki , brak przekąsek między posiłkami ,obsługa cały czas naburmuszona -niemiła animacje tyko po rosyjsku

8.0
Dorta Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2020Para
Nie rozumiem na jakiej podstawie biuro Rainbow wycenia dwutygodniowy pobyt w tym hotelu na 5 tysięcy od osoby? Hotel mocno nadgryziony zębem czasu, atrakcje słabe, zleżałe materace na plaży, zniszczone meble na tarasach, zniszczone meble w restauracji. Brak darmowego wi-fi, pokoje stare, łazienki mocno zdewastowane. Jedyna zaleta tego hotelu to sympatyczna obsługa.
ZaletySympatyczna obsługa
WadyZniszczona infrastruktura

9.3
Aleksandra Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2018Para
Świetne miejsce. Byłam w tym hotelu na przedostatnich wakacjach w Egipcie, swoich pierwszych w tym kraju. Wiadomo, że to nie Europa i standardy są niższe i z tym trzeba się liczyć, natomiast co za tym idzie - cena też jest inna. Jedzenie było naprawdę w porządku, obsługa w większości sympatyczna i pomocna (jeden sprzątacz kiedyś był wyjątkowo natarczywy i w ramach \\\"zaczepek\\\" mnie kiedyś POPCHNĄŁ, ale to w sumie jedyna dziwna i niemiła sytuacja w tym hotelu jaka mnie spotkała). Plaża raczej zadbana. Ale to, dlaczego chciałabym wrócić w miejsce to: RAFA KORALOWA i shisha bar, który znaduje się obok - farsha cafe. Sama nurkuję tylko z maską i rurką, a wrażenia po tej rafie są dla mnie... nie do opisania. Naprawdę warto. Minusem jest jedynie zejście na plażę, dość strome i np z wózkiem może być średnio wygodnie. Wszystkim, którzy się wybierają w to miejsce polecam włożyć 10$ do paszportu przy rejestrowaniu. Opłaca się. Dostaliśmy dużo fajniejszy pokój niż inni, którzy z nami przybyli.
ZaletyRafa koralowa, jedzenie, shisha bar

6.6
michał Klient Wakacje.pl
Pobyt - Grudzień 2019Rodzina z dziećmi
to był mój szósty raz w egipcie.. od 14 grudnia do 21 grudnia 2019.. z rodzina.. ogólnie w 5 osob.. hotel bardziej przeznaczony dla osób które chca odpoczac.. jak zachodzi słonce to nie ma co robic.. a animacje dopiero o 22.. do snurkowania super:) rafa piekna. plaża czysta.. brak prysznica na plazy.. baseny zimne.. 2 niby podgrzewane ale tez lipa.. o 18 wg wyłączają grzanie.. brak sztucznej fali.. w pokojach brak czajnika i wody w butelkach. pokoje słabe.. jedzenie w miare dobre.. makarony ok.. ale to dla tego ze to włoski hotel.. cała obsługa z włoch.. piwo nie chszczone.. dobre:) dinki lipa. dla dzieci nie ma co robic.. dyskoteka nie za specjalna.. ale ktos tam tanczy.. blisko do old market i nama bay.. podsumowując... hotel dla ludzi którzy wola cisze.. odpoczynek.. tu nie poimprezujecie.. czy tu wrócę? hmm.. chyba nie!!
Zaletyrafa,plaża jedzenie piwo teren hotelowy animacje
Wadyzimne baseny brak sztucznej fali drinki..

5.6
Małgorzata Klient Wakacje.pl
Pobyt - Listopad 2019Para
W tym hotelu byłam 5 raz. Hotel jest mocno zniszczony zwłaszcza pokoje ale jest czysto, Dwa zadbane baseny o nieregularnych kształtach, przy każdym bary z miłą obsługą, Hotel znajduje sie przy dużej zatoce, na klifie z pięknymi widokami. Rafa koralowa, nadal bardzo ładna ale z roku na rok coaz to bardziej zniszczona. Można swobodnie pływąć i podziwiać rafę, gdyż w zatoce nie ma prądów wodnych. Na plaży brak leżaków, goście zajmowali o 5/6 rano co niektórzy już wieczorem. Leżaki mocno zniszczone, materece tylko do wyminy a ręczniki plażowe to stare szmaty, które pmiętam jeszczz przed pięciu lat. Bar na plaży to taka mała budka przy której prawie zawsze kolejka. Jedzenie przeciętne, niedoprawione, zimne, mało owoców często już nadpsutych ale głodni nie chodziliśmy , kolejki i jeszcze raz kolejki, bardzo dużo gości (jeszcze tyle nie widziałam w tym hotelu) a np. jedna kawiarka w restauracji. Hotel opuszczaliśmy po godz. 20 a o 12 zdawaliśmy pokoje, odcięto nam opaski i już zostaliśmy bez posiłków, w barach mogliśmy dostać napoje bezalkocholowe. Przedłużenie pokoju do godz. 18 to za sam pokój 20 $ z obiadem 30$ a z obiadem i kolacją 40 $ za pokój, my sobie wykupiliśmy tylko jeden pokój na trzy rodziny a zjeść poszliśmy do knajpki za stacją benzynową, bardzo dobre dania za 3-5 dolarów z piciem. Mam trochę żal do organizatora bo nie zadbał by klieńci mieli wyżywienie do samego konca pobytu w hotelu. Ja mimo wielu wad tego hotelu jeszcze do niego wrócę.
ZaletyPołożenie, przy pięknej zatoce z z ładną rafą koralową, niska zabudowa, miła obsługa.
WadyHotel mocno zniszczony, zwłaszcza pokoje. Przeokropne posiłki. Nie rozumiem po co właściciel na klifie postawł knajpkę wstylu greckim Santorini.

Mapa

Pogoda

32°C
25°C
27°C
10

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).