Opinie o hotelu El Faraana Reef Resort
Egipt / Sharm el Sheikh

El Faraana Reef Resort: basen

• Blisko centrum Naama Bay
  • Fajne baseny w tym sztuczna fala i podgrzewana woda

Aleksandra

• Zalety Rafa koralowa, jedzenie, shisha bar

Świetne miejsce. Byłam w tym hotelu na przedostatnich wakacjach w Egipcie, swoich pierwszych w tym kraju. Wiadomo, że to nie Europa i standardy są niższe i z tym trzeba się liczyć, natomiast co za tym idzie - cena też jest inna. Jedzenie było naprawdę w porządku, obsługa w większości sympatyczna i pomocna (jeden sprzątacz kiedyś był wyjątkowo natarczywy i w ramach "zaczepek" mnie kiedyś POPCHNĄŁ, ale to w sumie jedyna dziwna i niemiła sytuacja w tym hotelu jaka mnie spotkała). Plaża raczej zadbana. Ale to, dlaczego chciałabym wrócić w miejsce to: RAFA KORALOWA i shisha bar, który znaduje się obok - farsha cafe. Sama nurkuję tylko z maską i rurką, a wrażenia po tej rafie są dla mnie... nie do opisania. Naprawdę warto. Minusem jest jedynie zejście na plażę, dość strome i np z wózkiem może być średnio wygodnie. Wszystkim, którzy się wybierają w to miejsce polecam włożyć 10$ do paszportu przy rejestrowaniu. Opłaca się. Dostaliśmy dużo fajniejszy pokój niż inni, którzy z nami przybyli.

michał
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety rafa,plaża jedzenie piwo teren hotelowy animacje
    • Wady zimne baseny brak sztucznej fali drinki..

to był mój szósty raz w egipcie.. od 14 grudnia do 21 grudnia 2019.. z rodzina.. ogólnie w 5 osob.. hotel bardziej przeznaczony dla osób które chca odpoczac.. jak zachodzi słonce to nie ma co robic.. a animacje dopiero o 22.. do snurkowania super:) rafa piekna. plaża czysta.. brak prysznica na plazy.. baseny zimne.. 2 niby podgrzewane ale tez lipa.. o 18 wg wyłączają grzanie.. brak sztucznej fali.. w pokojach brak czajnika i wody w butelkach. pokoje słabe.. jedzenie w miare dobre.. makarony ok.. ale to dla tego ze to włoski hotel.. cała obsługa z włoch.. piwo nie chszczone.. dobre:) dinki lipa. dla dzieci nie ma co robic.. dyskoteka nie za specjalna.. ale ktos tam tanczy.. blisko do old market i nama bay.. podsumowując... hotel dla ludzi którzy wola cisze.. odpoczynek.. tu nie poimprezujecie.. czy tu wrócę? hmm.. chyba nie!!

Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Położenie, przy pięknej zatoce z z ładną rafą koralową, niska zabudowa, miła obsługa.
    • Wady Hotel mocno zniszczony, zwłaszcza pokoje. Przeokropne posiłki. Nie rozumiem po co właściciel na klifie postawł knajpkę wstylu greckim Santorini.

W tym hotelu byłam 5 raz. Hotel jest mocno zniszczony zwłaszcza pokoje ale jest czysto, Dwa zadbane baseny o nieregularnych kształtach, przy każdym bary z miłą obsługą, Hotel znajduje sie przy dużej zatoce, na klifie z pięknymi widokami. Rafa koralowa, nadal bardzo ładna ale z roku na rok coaz to bardziej zniszczona. Można swobodnie pływąć i podziwiać rafę, gdyż w zatoce nie ma prądów wodnych. Na plaży brak leżaków, goście zajmowali o 5/6 rano co niektórzy już wieczorem. Leżaki mocno zniszczone, materece tylko do wyminy a ręczniki plażowe to stare szmaty, które pmiętam jeszczz przed pięciu lat. Bar na plaży to taka mała budka przy której prawie zawsze kolejka. Jedzenie przeciętne, niedoprawione, zimne, mało owoców często już nadpsutych ale głodni nie chodziliśmy , kolejki i jeszcze raz kolejki, bardzo dużo gości (jeszcze tyle nie widziałam w tym hotelu) a np. jedna kawiarka w restauracji. Hotel opuszczaliśmy po godz. 20 a o 12 zdawaliśmy pokoje, odcięto nam opaski i już zostaliśmy bez posiłków, w barach mogliśmy dostać napoje bezalkocholowe. Przedłużenie pokoju do godz. 18 to za sam pokój 20 $ z obiadem 30$ a z obiadem i kolacją 40 $ za pokój, my sobie wykupiliśmy tylko jeden pokój na trzy rodziny a zjeść poszliśmy do knajpki za stacją benzynową, bardzo dobre dania za 3-5 dolarów z piciem. Mam trochę żal do organizatora bo nie zadbał by klieńci mieli wyżywienie do samego konca pobytu w hotelu. Ja mimo wielu wad tego hotelu jeszcze do niego wrócę.

Paweł z miasta Łodzi
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Piaszczysta plaża. Najładniejsza rafa w całym Sharm el Sheikh.
    • Wady Jak w każdym hotelu goście zza wschodniej granicy.

Mój drugi raz w tym hotelu, a 12 e Egipcie. Nowy właściciel Włoch i niesamowity manager Rimon. Zrobili już kilka fajnych remontów i wreszcie poprawili schody na plażę. Wprowadzono tuk-tuki, które wożą gości po rozległym terenie hotelu. Niesamowity klimat hotelu sprawia, że chce się tu wracać. Z hotelu można bezpośrednio przejść do najfajniejszej knajpki w Sharmie - FARSHA CAFE w której jest menu z cenami - miejsce nie do opisania polskimi słowami trzeba tam być żeby to zrozumieć (wystrój, oświetlenie, muzyka, obsługa, miejsce na klifie z widokiem na morze i latarnie morską i niesamowita egipska kultura). Rafa cudo zawsze pięknie oświetlona ponieważ w tym hotelu jest od południa, a na niej takie gatunki ryb gdzie nie zobaczy się w innych hotelach np. ławice małych rogatnic dwa razy udało się mi zobaczyć mantę. Jak popłynie się w kawałek lewo przepływa się przez niesamowite wąwozy. Na terenie hotelu jest duży basen ze sztuczną falą. Blisko do Old Marketu pieszo 30 min, taxi od 2-5 dolarów, niebieski busik 10FE od osoby i tam najbardziej polecam punkty ze świeżymi sokami np. z mango 1-2 dolarów. Na terenie tego Old Markety jest najładniejszy meczet w całym mieście do którego można wejść (przed wejściem jest pomieszczenie gdzie kobiety dostają burki aby mogły wejść do meczetu). Na tym bazarku jak również na lotnisku można kupić kartę sim 20 GB w Orange za 10 dolarów. Dla tych co pierwszy raz jadą do Sharmu jest bezpiecznie. Polecam jeszcze Naama Bay i Soho nie zapomniane wrażenia z miasta. W Naama Bay jest Carrefour więc papierosy i przyprawy tylko tam można kupić tanio.

• Zalety Bardzo stylowy i duży resort z fantastycznymi basenami, jak na Egipt dobre jedzenie i picie, dobra obsługa hotelowa i bajeczna plaża z rafą do której codziennie przypływało po kilkanaście statków ze snurkowiczami naraz.
    • Wady Skromne łazienki w pokojach, brak toalety bezpośrednio na plaży (i prysznica) oraz animatorzy tak subtelni jak by ich prawie nie było. Przydałaby się też hotelowa dyskoteka.

Byłem z narzeczoną raptem tydzień (30 lipca-06 sierpnia 2019 r.) i nie zdążyłem zaliczyć wszystkich atrakcji jakie miałem w planie, za to do syta naoglądałem się rafy przyhotelowej. Polecam wybrać się na Mszę Św. do kościółka koptyjskiego, który jest jakieś 300-400 metrów od hotelu idąc od strony szisza baru (położny na klifie w obszarze hotelu) w niedzielę na godz. 7.00. Msza trwa do 9.30. My dotarliśmy niestety tylko na ichniejszą lekcję religii śpiewaną dla dzieci o późniejszej porze i na tej podstawie mogę sobie tylko wyobrazić jakie wrażenie musi wywrzeć udział w takim nabożeństwie. Co do hotelu to mimo, że wymaga odświeżenia to trzeba przyznać, że jest zbudowany bardzo stylowo w klimacie starożytnego Egiptu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem (byłem raptem 4 raz w Egipcie) ale i moja narzeczona, która była już blisko 20 raz w tym kraju miała takie samo wrażenie. Piotr

Jarek

• Zalety Hotel polozony przy pieknej rafie, ma duzą plażę, alkohole w miare mocne, obiady w formie grila w pieknej restauracji na klifie, reszta posilkow na stołówce, blisko do Old Market, obok male centrum handlowe. Dwa baseny z barami w wodzie, jeden gleboki od 180cm do 250cm , drugi normalny duzy z atrakcjami.
    • Wady Hotel duzy wiec trzeba sie troche nachodzic, schody z plazy troche męczące ale do wytrzymania. Animacji wieczornych w hotelu praktycznie brak, jakies tam są ale nikt prawie na nie nie przychodzi. Są za to na plazy w ciagu dnia ale drętwe i krotkie. Wiekszosc gości wypoczywa na plazy, baseny w ciagu dnia są prawie puste. Hotel nastawiony na ukraine i wlochow. Animatorzy zaczepiają w jezyku rosyjskim. Jedzenie w miarę, cieple posilki wydzielane zeby nie brac na raz duzych porcji, dośc skromny wybór jak na taki duzy hotel ale spokojnie do wytrzymania na tydzien. Brak wody w butelkowanej w pokojach. Posilki przy basenach w ciagu dnia nie istnieją, jedynie jakies ciasto drozdzowe codziennie bylo. Nic poza tym - moze z racji tego ze baseny do popoludnia swiecą pustkami.

Ogolnie polecam dla osób nie wymagających, lecz spodziewalem sie naprawde wiecej. Hotel wieczorami nie żyje, dla młodziezy kiepsko. Rafa i ladne widoki z klifu sporo rekompensują.

• Zalety Położenie dobra plaża jak na egipt i super rafa
    • Wady przydałby się hotelowi remont

Byłem w tym hotelu po siedmiu latach i mam wrażenie że nic tam nie było w tym czasie zrobione kiedyś było tam dużo włochów i fajne animacje a teraz dużo rosjan a animacje to porażka

Paweł Gossa

• Zalety Dobra infrastruktura, baseny, scieżki itd.
    • Wady Posiłki.

Posiłki, obsluga natrętna, wiem że kwestia przyzwyczajenia ale tekst pana od walizek na wiadomosc, ze dopiero przyjechalismy i jutro bardzo chcetnie damy napiwek.."bedziecie płakać" poniżej pasa.

krzysztof

• Zalety Ciepło!Bardzo fajne dwa baseny. Jeden z falą chyba 2-3 razy dziennie. Widok z klifu na morze. Wisząca knajpa nad plażą. Zniszczona rafa.
    • Wady Komary, komary, komary!

Pokój- procedura jak zawsze. Najpierw dostaliśmy paskudny, ale po wręczeniu bakszyszu 10E natychmiast dali lepszy. Pokój ładny, z balkonem, cichy, łazienka działała. Tylko koszmarna kołdra ważąca chyba 10 kg, pod którą nie dało się spać. Klima działała. Ostrzegam przed otwieraniem okien na noc. Komary - wyglądaliśmy jak w czasie choroby odry. Restauracja OK, jak to w Egipcie . Nie jem mięsa więc ocena jest niepełna. Ryby były, oczywiście ta sama w innych formach przez kilka dni " aż do wyczerpania zapasów". Owoce były, kawa paskudna. Największą wadą był brak wina do posiłków. Podobno nie ma od 2 lat. Dziwne to All Incl. Siostra dostała zemsty faraona, ale jej wina bo rzuciła sie na majonez, którego w Egipcie jeść nie wolno! Fajny widok z klifu. Wschody słońca o 5 rano! W barkach standard czyli rum, uzo, które próbowałem, ale bez przyjemności. Butelka J.Danielsa kupiona korzystnie w samolocie umilała nam pobyt (kupujcie w samolocie, nie na złodziejskim Okęciu, dużo taniej).Uwaga na internet - drogo. Kupic karte na lotnisku! Ostrzegam przed egipską telekomunikacją. Siostra kupiła w hotelu WiFi a w Polsce dostała rachunek za internet za 380 zł. Chyba Egipcjanie są jeszcze bardziej pomysłowi od nas jak robić klienta w bambuko. Plaża dosyć duża ale strasznie zatłoczona ( co to bedzie w lipcu). Na szczęście jest molo z wygodnym zejściem na rafę.

Dorota

• Zalety przepiękna RAFA, bliskość do morza i sklepów, obsługa, klimatyzacja w pokoju, baseny, apteka na terenie.
    • Wady Kawa z automatów b. słaba. Powinni zadbać o czystość przy plaży-pomoście (butelki,śmieci). Boisko do siatkówki skały wymieszane z piaskiem- troche niebezpiecznie.

Tygodniowy pobyt upłynął zbyt szybko. Nie chciało się wracać. Rafa przy samej plaży zapiera dech w piersiach. Można snorkelingować non stop. Animatorzy bardzo się starają i w ciągu dnia i wieczorem można aktywnie brać udział w zabawach. Choć widać że przydałaby im się pomoc. Najzwyczajniej przemęczeni. Na plaży siatkówka, kule, pingpong, aquaaerobik, centrum nurkowania, pomost, przekąski w godzinach południowych, bar z napojami. Na klifie grill bar. Obok shisha bar. Pięknie ozdobione miejsce. Szczególnie polecam wybrać się wieczorem. Zejście na plażę strome. W barach nad basenami "drinki", piwo itp. Szkoda że brak wina. Ponadto shisha po 22 za śmieszne pieniądze. :) Jedzenie urozmaicone i można wybrać za każdym razem coś dla siebie. Jedynie wołowina w każdej postaci pozostawia sporo do życzenia. Twarda i gumiasta. Pokoje w standardzie egipskim. Bez rewelacji ale do zaakceptowania. Lodówka i klima, suszarka do włosów. Pięknie spędzone chwile. Jestem bardzo zadowolona. Myślę , że kiedyś tu wrócę.