Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEkwadorNie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK488987

Promocja

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą

Rainbow - EGZOTYKA 2020/2021

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą
Oferta ze zniżką do 600 zł (wliczona w cenę) i niską zaliczką - tylko 20%. Dodatkowo test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą - szczegóły u naszych Konsultantów.

Dostępne pokoje

Pokój trzyosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

06:3512.01.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
19:2512.01.2021 Wtorek
UIOQuito

Powrót

19:5523.01.2021 Sobota
GYEGuayaquil
16:1024.01.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK488987Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele lub hostele/hacjendy/pousady (w ocenie organizatora) - raczej nieduże, wygodne.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe (możliwe dostawki)z łazienką (prysznic, WC, ręczniki).

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot samolotem rejsowym(z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer dohotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), kongres z fasadą, gdzie w kamieniu wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r.), barokowy kosciół La Compañí a z początku XVII w. - 1605 r., (zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła) oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1m na południe od równika w odwrotną stronę możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonejw dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Następnie udamy się do orchidarium, w którym rosną najpiękniejsze okazy storczyków wkomponowanych w roślinność tropikalną. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po śniadaniu czas na dalsze eksplorowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną naddżunglą, następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów, podczas którego będziemy mieli okazję wypatrywać licznie występujące tu zwierzęta. Mindo ze względu na liczbężyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Udamy się również do Muzeum Czekolady, w którym poznamy historię ekwadorskiego kakao, połączoną z degustacją. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 50 USD/os. Wieczorem przejazd do Otavalo. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Otovalo, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, który przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu możnalokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu równieżoryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Dalsza droga w kierunku Quito, dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do gorących źródeł w Papallacta. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400m n.p.m. do 4200m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca Przekroczymy kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Następniewizyta w ośrodku Guango, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orichidee. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi. Obiadokolacja, nocleg. (trasa ok. 80km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800m n.p.m., trekking do lodowca (5000m n.p.m.), wycieczka brzegiem jeziora Limpiopungo (3800m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Przejazd w kierunku Ambato, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu wycieczka do dżungli nadamazońskiej, najpierw Panamericaną do Ambato i dalej Ambato-Bañ os. Po drodze zobaczymy największą wEkwadorze plantację róż, następnie przystanek przy punkcie widokowym na jezioro Yambo. Przejazd do wioski Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych) oraz miejscowości Bañ os, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Pięknie położone, na stromych uskokach Wulkanu Tungurahua, Bañ os to miejsce gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Po południu przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i piesza wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), następnie spacer po wiszącym moście. Kolacja i nocleg w Bañ os. (Trasa ok. XX km).

Dzień 9

Śniadnie. Dzień wolny w Bañ os. Czas na eksplorowanie miasteczka, możliwość kąpieli w termach i uczestniczenia w innych atrakcjach dodatkowo płatnych (canoying - zejście na linach po wodospadach ok. 55 USD/os. , rafting, wizyta w miejscu, gdzie znajduje się słynny Domek na Drzewie u podnóża wulkanu ok. 20 USD/os.) Następnie przejazd do miejscowości Guamote, w której znajduje się fundacja na rzecz rozwoju lokalnej ludności. Kolacja i nocleg tew hotelu fundacji. (Trasa ok. 240km)

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Alausi, niewielkiego miasteczka położonego w dorzeczu rzeki Chanchá n na wysokości 2347m n.p.m. zasłynęło przede wszystkim z atrakcji turystycznej jaką jest przejazd pociągiem do Narí z del Diablo - Nos Diabła, góry kształtem przypominającej twarz diabła. Trasa pociągu, którą pokonamyjest najtrudniejszą trasą kolejową na świecie ze względu na ogromne wyzwanie, jakim było zaprojektowanie i wybudowanie torów na zboczu góry Nariz del Diablo. Jadąc pociągiem będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na tzw. Aleję Wulkanów. Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok.50km).

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Cuenci, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zwiedzimy zabytkowe kamienice, place, kameralne uliczki, Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción), Katedrę Starą (El Sagrario) Cała zabudowa Cuenci została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błednie "panamami". Obiadokolacja i nocleg w Cuenca. (Trasa ok. 50km)

Dzień 12

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Parku Narodowego El Cajas, jednego z najładniejszychparków narodowychw Ekwadorze. El Cajas leży na wysokościach od 3100m n.p.m do 4450m n.p.m, na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun, położonych wsródlicznych wzniesień i gór. Niektóre z lagun zachwycają intensywnie niebieskim kolorem w blasku słońca, znajdziemy tu ogromną różnorodność fauny i flory, wysokie rośliny z rodziny agaworaz charakterystyczną roślinność dla strefy paramo. Przejazd do Guayaquil, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski ((z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.

• Paszport: powinien być ważny 6miesięcy od daty powrotu.

• Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.

• Nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CA, CB i CF.

• W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze) - ok. 145 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 40 USD/os.

META Description

Narí z del Diablo - Nos Diabła • Aleja Wulkanów • Mindo - wyprawa do dżungli • Quito - kolonialna perła w Andach (2850m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • wulkan - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą • El Cajas - krajobraz nie z tej ziemi

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
8°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Ekwadoru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Pobyty przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów Ekwadoru, lub w Dyrekcji Generalnej ds. Migracyjnych i Cudzoziemców Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ekwadoru.

Szczepienia, służba zdrowia

Zagrożenie chorobami tropikalnymi jest stosunkowo niewielkie, jednak na wybrzeżu (głównie okolice Guayaquil) i w dżungli na wschodzie kraju występuje zagrożenie malarią i dengą. Wskazane są szczepienia przeciw żółtej febrze przy podróżach na obszary tropikalne.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający do Ekwadotu mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) Lotnisko w Guayaquil (GYE) jest zamknięte.
2) Pasażerowie bez wyniku testu PCR na koronawirusa (COVID-19) zostaną przetestowani po przylocie.
3) Pasażerowie muszą poddać się kwarantannie przez 14 dni.
4) Wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00