Wakacje.plWczasyEkwadorNie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK488987
Last minutePrzedsprzedaż
Kod oferty: WAK488987

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Tylko do 4 listopada 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - wystarczy wpłacić tylko 30%. Dodatkowo rabat aż do 800 zł (wliczony w cenę).

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK488987

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele lub hostele/hacjendy/pousady (w ocenie organizatora) - raczej nieduże, wygodne.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe (możliwe dostawki) z łazienką (prysznic, WC, ręczniki).

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot samolotem rejsowym(z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer dohotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), kongres z fasadą, gdzie w kamieniu wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r.), barokowy kosciół La Compañí a z początku XVII w. - 1605 r., (zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła) oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1m na południe od równika w odwrotną stronę możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonej w dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Motylarnia położona jest w tropikalnym ogrodzie, gdzie można zobaczyć typową roślinność lasów chmurowych, niektóre gatunki orchidei i bromelie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po śniadaniu czas na dalsze eksplorowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną naddżunglą, następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów, podczas którego będziemy mieli okazję wypatrywać licznie występujące tu zwierzęta. Mindo ze względu na liczbężyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Udamy się również do Muzeum Czekolady, w którym poznamy historię ekwadorskiego kakao, połączoną z degustacją. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, proponujemy rano zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 50 USD/os. Wieczorem przejazd do Otavalo. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Otovalo, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, który przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu możnalokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu równieżoryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Dalsza droga w kierunku Quito, dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do gorących źródeł w Papallacta. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400m n.p.m. do 4200m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca Przekroczymy kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Następniewizyta w ośrodku Guango, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orichidee. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi. Obiadokolacja, nocleg. (trasa ok. 80km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 30min. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864m n.p.m., trekking do lodowca (5000m n.p.m.) - punkt ten realizowany jest w zależności od warunków pogodowych. Następnie przystanek na zdjęcia nad brzegiem jeziora Limpiopungo (3800m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Przejazd w kierunku Bañ os do dżungli nadamazońskiej. Po drodze przystanek przy punkcie widokowym na jezioro Yambo. Przejazd przez wioskę Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych) do miejscowości Bañ os, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Pięknie położone, na stromych uskokach Wulkanu Tungurahua, Bañ os to miejsce, gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do doliny rzeki Pestaza, która tworzy głęboki kanion na południe od Bañ os. Przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i piesza wycieczka do najpiękniejszego wodospadu w okolicy Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia). W trakcie wycieczki spacer po wiszącym moście. Po południu wjazd na góry otaczające Bañ os i wizyta u podnóża wulkanu Tunguragua, w miejscu, gdzie znajduje się słynny Domek na Drzewie z ogromnymi huśtawkami, które dają szanse podziwiania okolicy. Kolacja i nocleg w Bañ os. (Trasa ok. 70km)

Dzień 9

Śniadnie. Dzień wolny w Bañ os. Czas na eksplorowanie miasteczka, możliwość kąpieli w termach i uczestniczenia w innych atrakcjach dodatkowo płatnych (canoying - zejście na linach po wodospadach ok. 55 USD/os., rafting ok. 60 USD/os., wizyta w Amazonii u Indian Shuar ok. 90 USD/os. Następnie przejazd do miejscowości Guamote, w której znajduje się fundacja na rzecz rozwoju lokalnej ludności. Kolacja i nocleg tew hotelu fundacji. (Trasa ok. 120km)

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Alausi, niewielkiego miasteczka położonego w dorzeczu rzeki Chanchá n na wysokości 2347m n.p.m., którezasłynęło przede wszystkim z atrakcji turystycznej jaką jest przejazd pociągiem Narí z del Diablo - Nos Diabła, góry kształtem przypominającej twarz diabła. Trasa pociągu, którą pokonamyjest najtrudniejszą trasą kolejową na świecie ze względu na ogromne wyzwanie, jakim było zaprojektowanie i wybudowanie torów na zboczu góry Nariz del Diablo. Jadąc pociągiem będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na tzw. Aleję Wulkanów. Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok.250km).

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Cuenci, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zwiedzimy zabytkowe kamienice, place, kameralne uliczki, Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción), Katedrę Starą (El Sagrario). Pospacerujemy nad rzeką Tomebamba, jedną z czterech, która płynie przez miasto. Cała zabudowa Cuenci została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błędnie "panamami". Obiadokolacja i nocleg w Cuenca.

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd przez Park Narodowy El Cajas, jeden z najładniejszych parków narodowych w Ekwadorze. Cajas leży na wysokościach od 3100m n.p.m do 4450m n.p.m. Na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun, położonych wśród licznych wzniesień i gór. Znajdziemy tu ogromną różnorodność fauny i flory, wysokie rośliny z rodziny agaw oraz charakterystyczną roślinność dla strefy paramo. Przejazd do Guayaquil, które nazywane jest ekonomiczną stolicą Ekwadoru, gwarne, zatłoczone, gorące. Krótki spacer po deptaku nad rzeka Guayas, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.

• Paszport: powinien być ważny 6miesięcy od daty powrotu.

• Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.

• W wielu miejscach nie przyjmują banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości

• W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze) - ok. 175 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 40 USD/os.

Meta description

Narí z del Diablo - Nos Diabła • Aleja Wulkanów • Mindo - wyprawa do dżungli • Quito - kolonialna perła w Andach (2850m n.p.m.) • Cotopaxi - najsłynniejszy wulkan Ekwadoru • równik - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą • El Cajas - krajobraz nie z tej ziemi

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 20.11.2021
06:05
16:15
WAWWarszawa - Chopin
UIOQuito

Powrót

Środa, 01.12.2021
19:55
16:10
GYEGuayaquil
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

21°C
8°C
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający do Ekwadoru mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) Lotnisko w Guayaquil (GYE) jest zamknięte.
2) Pasażerowie bez wyniku testu PCR na koronawirusa (COVID-19) zostaną przetestowani po przylocie.
3) Pasażerowie muszą poddać się kwarantannie przez 14 dni.
4) Wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.
Obywatele polscy udający się do Ekwadoru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Pobyty przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów Ekwadoru, lub w Dyrekcji Generalnej ds. Migracyjnych i Cudzoziemców Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ekwadoru.
Zagrożenie chorobami tropikalnymi jest stosunkowo niewielkie, jednak na wybrzeżu (głównie okolice Guayaquil) i w dżungli na wschodzie kraju występuje zagrożenie malarią i dengą. Wskazane są szczepienia przeciw żółtej febrze przy podróżach na obszary tropikalne.