0
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEkwadorNie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK488987
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK488987
1/14

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK488987

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele lub hostele/hacjendy/pousady (w ocenie organizatora) - raczej nieduże, wygodne.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe (możliwe dostawki) z łazienką (prysznic, WC, ręczniki).

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot samolotem rejsowym(z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer dohotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), kongres z fasadą, gdzie w kamieniu wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r.), barokowy kosciół La Compañí a z początku XVII w. - 1605 r., (zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła) oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1m na południe od równika w odwrotną stronę możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonej w dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Motylarnia położona jest w tropikalnym ogrodzie, gdzie można zobaczyć typową roślinność lasów chmurowych, niektóre gatunki orchidei i bromelie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po śniadaniu czas na dalsze eksplorowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną naddżunglą, następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów, podczas którego będziemy mieli okazję wypatrywać licznie występujące tu zwierzęta. Mindo ze względu na liczbężyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Udamy się również do Muzeum Czekolady, w którym poznamy historię ekwadorskiego kakao, połączoną z degustacją. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, proponujemy rano zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 50 USD/os. Wieczorem przejazd do Otavalo. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Otovalo, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, który przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu możnalokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu równieżoryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Dalsza droga w kierunku Quito, dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do gorących źródeł w Papallacta. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400m n.p.m. do 4200m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca Przekroczymy kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Następniewizyta w ośrodku Guango, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orichidee. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi. Obiadokolacja, nocleg. (trasa ok. 80km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 30min. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864m n.p.m., trekking do lodowca (5000m n.p.m.) - punkt ten realizowany jest w zależności od warunków pogodowych. Następnie przystanek na zdjęcia nad brzegiem jeziora Limpiopungo (3800m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Przejazd w kierunku Bañ os do dżungli nadamazońskiej. Po drodze przystanek przy punkcie widokowym na jezioro Yambo. Przejazd przez wioskę Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych) do miejscowości Bañ os, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Pięknie położone, na stromych uskokach Wulkanu Tungurahua, Bañ os to miejsce, gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do doliny rzeki Pestaza, która tworzy głęboki kanion na południe od Bañ os. Przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i piesza wycieczka do najpiękniejszego wodospadu w okolicy Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia). W trakcie wycieczki spacer po wiszącym moście. Po południu wjazd na góry otaczające Bañ os i wizyta u podnóża wulkanu Tunguragua, w miejscu, gdzie znajduje się słynny Domek na Drzewie z ogromnymi huśtawkami, które dają szanse podziwiania okolicy. Kolacja i nocleg w Bañ os. (Trasa ok. 70km)

Dzień 9

Śniadnie. Dzień wolny w Bañ os. Czas na eksplorowanie miasteczka, możliwość kąpieli w termach i uczestniczenia w innych atrakcjach dodatkowo płatnych (canoying – zejście na linach po wodospadach ok. 55 USD/os., rafting ok. 60 USD/os., wizyta w Amazonii u Indian Shuar ok. 90 USD/os. Następnie przejazd do miejscowości Guamote, w której znajduje się fundacja na rzecz rozwoju lokalnej ludności. Kolacja i nocleg tew hotelu fundacji. (Trasa ok. 120km)

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Alausi, niewielkiego miasteczka położonego w dorzeczu rzeki Chanchá n na wysokości 2347m n.p.m., którezasłynęło przede wszystkim z atrakcji turystycznej jaką jest przejazd pociągiem Narí z del Diablo - Nos Diabła, góry kształtem przypominającej twarz diabła. Trasa pociągu, którą pokonamyjest najtrudniejszą trasą kolejową na świecie ze względu na ogromne wyzwanie, jakim było zaprojektowanie i wybudowanie torów na zboczu góry Nariz del Diablo. Jadąc pociągiem będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na tzw. Aleję Wulkanów. Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok.250km).

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Cuenci, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zwiedzimy zabytkowe kamienice, place, kameralne uliczki, Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción), Katedrę Starą (El Sagrario). Pospacerujemy nad rzeką Tomebamba, jedną z czterech, która płynie przez miasto. Cała zabudowa Cuenci została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błędnie "panamami". Obiadokolacja i nocleg w Cuenca.

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd przez Park Narodowy El Cajas, jeden z najładniejszych parków narodowych w Ekwadorze. Cajas leży na wysokościach od 3100m n.p.m do 4450m n.p.m. Na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun, położonych wśród licznych wzniesień i gór. Znajdziemy tu ogromną różnorodność fauny i flory, wysokie rośliny z rodziny agaw oraz charakterystyczną roślinność dla strefy paramo. Przejazd do Guayaquil, które nazywane jest ekonomiczną stolicą Ekwadoru, gwarne, zatłoczone, gorące. Krótki spacer po deptaku nad rzeka Guayas, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.

• Paszport: powinien być ważny 6miesięcy od daty powrotu.

• Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.

• W wielu miejscach nie przyjmują banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości

• W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze) - ok. 175 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 40 USD/os.

Meta description

Narí z del Diablo - Nos Diabła • Aleja Wulkanów • Mindo - wyprawa do dżungli • Quito - kolonialna perła w Andach (2850m n.p.m.) • Cotopaxi - najsłynniejszy wulkan Ekwadoru • równik - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą • El Cajas - krajobraz nie z tej ziemi

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

3 os. pokój standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
06:05
16:15
WAW · 06.11 (Ndz.)Warszawa - Chopin
UIO · 06.11 (Ndz.)Quito
Przylot
GYE · 17.11 (Czw.)Guayaquil
WAW · 18.11 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

21°C
8°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Deklaracja Zdrowia Podróżnego, w formie cyfrowej lub wydrukowanej i wypełnionej. Deklaracja.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej na 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu. Karta szczepień z kompletem szczepień wykonanych co najmniej 14 dni przed wjazdem do Ekwadoru.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: nie. Wjazd tylko dla osób zaszczepionych
Test: Brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty tylko dla turystów zaszczepionych.
Test: nie dla dzieci do 2 roku życia. Pasażerowie w wieku 2-16 lat muszą posiadać negatywny wynik testu RT-PCR, aby wjechać do kraju, wykonany nie później niż 72 godziny przed wejściem na pokład. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Wjazd tylko dla osób zaszczepionych
Test: Brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.
Obywatele polscy udający się do Ekwadoru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Pobyty przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów Ekwadoru, lub w Dyrekcji Generalnej ds. Migracyjnych i Cudzoziemców Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ekwadoru.
Zagrożenie chorobami tropikalnymi jest stosunkowo niewielkie, jednak na wybrzeżu (głównie okolice Guayaquil) i w dżungli na wschodzie kraju występuje zagrożenie malarią i dengą. Wskazane są szczepienia przeciw żółtej febrze przy podróżach na obszary tropikalne.