9 627  /os.

Podsumowanie ceny
9

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK803385

Kategoria

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje

1- i 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele - 6 rozpoczętych dób hotelowych.

Beduiński Camp" na Pustyni Wadi Rum - nocleg w "pustynnych" domkach z wygodami, wyposażone w prywatną łazienkę z WC oraz klimatyzację - 1 rozpoczęta doba hotelowa.

"

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Aqaby. Po przylociedo Jordaniiprzejazd do jednego z hoteli w Aqabie, kolacja inocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Nocleg w okolicach Wadi Musa, kolacja i nocleg. (Trasa 150 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum - obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Przejazd do obozowiska na pustyni Wadi Rum - czas wolny, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku granicy z Arabią Saudyjską – przekroczenie granicy. Następnie przejazd do Al Uli. W XII wieku Stare Miasto Al Uli stało się istotną osadą na szlaku pielgrzymkowym z Damaszku do Mekki. Miasto stopniowo zastępowało „Qurh”, na południe od Al Ula i jest wspominane przez podróżników od XII do XX wieku, kiedy w pobliżu zbudowano nowoczesną Al Ula. Domy zostały zaprojektowane tak, aby były połączone ze sobą, zapewniając fortyfikacje, co wskazuje na to, że obrona była priorytetem dla pierwszych mieszkańców miasta. W pewnym momencie do miasta prowadziło 14 bram, które otwierano rano, aby powitać podróżnych, pielgrzymów i innych gości, i zamykano je każdego wieczoru. Niedawna ekspansja europejskich badaczy i podróżników do starożytnych miast Bliskiego Wschodu umożliwiła zgromadzenie przekazów ustnych mieszkańców, które pozwoliły na częścioweopisanie i odzwierciedlenie tego, jak wyglądało życie w murach tego miasta. Historie testają się terazdostępne dla zwiedzających, którzy będą mogli sięgnąć do żywej pamięci Starego Miasta Al Ula. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Al Uli i jej okolic. Miasto to jest starożytną oazą zamieszkaną nieprzerwanie od ok. 7000 lat, utożsamianą z biblijnym Dedanem. W pierwszym tysiącleciu p.n. e. miasto Dedan rozwijało się dzięki strategicznemu położeniu na szlaku handlowym kadzidłem, stając się jednym z najstarszych królestw arabskich, które rządziło większością dzisiejszych prowincji Tabuk i Medyna. Następnie udamy się do Starego Miasta Al-Ula, które na początku ery islamu stało się ważnym punktem postojowym na szlaku pielgrzymkowym do Mekki. Odwiedzimy również starożytne miejsca Ekma i Abu Aoud, gdzie mieszkańcy oazy zapisywali teksty starożytnym pismem. Dzień zakończymy na szczycie Harrat Al-Uwayrid, skąd roztacza się niesamowitywidok na oazę Al-Ula. Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Al-Ula.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnej Hegry (Madain Saleh), która jest pierwszym miejscem w Arabii Saudyjskiej, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Madain Saleh, którego pierwotna nazwa brzmiała po grecku Al-Hijr lub Hegra, jest najbardziej wysuniętym na południe miastem królestwa Nabatejczyków, które dzięki handlowi z karawanami kwitło od II wieku p.n. e., aż do podboju rzymskiego w 106 roku n.e. Po Petrze, to drugie najciekawsze i najbogatsze miasto Nabatejczyków pod względem rzeźbionych fasad monumentalnych grobowców z 94 zdobionymi pomnikami. Czas na spacer po tym fascynującym miejscu, gdzie odkryjemy tajemnice jego grobowców, starożytnych inskrypcji, kamiennych budowli i wielu innych. Następnie odwiedzimy Jebel Al-Fil, gdzie odpoczniemy obok skały Elephant. Następnie przejazd do miasta Tabuk, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie. Wizyta w miejscu, w którym trwa budowa futurystycznego miasta o nazwie Neom. Jego nazwa oznacza New Future (Neo dla New i Mustaqbal, co oznacza przyszłość w języku arabskim) podkreślając wyjątkowość wizji tego projektu. Obszar Neom odpowiada zachodniemu brzegowi prowincji Tabuk, którą będziemy tego dnia eksplorować, zaczynając od stanowiska archeologicznego Madian – starożytnego miasta cytowanego zarówno w Koranie, jak iw Biblii. Miejsce to zajmowali między innymi Nabatejczycy, którzy zbudowali kilka monumentalnych grobowców znanych miejscowym jako jaskinie Proroka Shuwayba (Mughayr Shuwayb). Będziemy podróżować śladami Proroka Mojżesza, ponieważ jego historia opowiedziana zarówno w Koranie, jak iw Biblii mówi, że mieszkał w Madyan przez 10 lat. Odwiedzimy Studnie Mojżesza i imponującą Dolinę Mojżesza (znaną również jako Tayeb Ism). Wszystkie te miejsca oferują wspaniały widok na Górę Synaj po drugiej stronie Zatoki Akaba. Pod koniecdnia pojedziemy w kierunku granicy saudyjsko-jordańskiej i przeprawimy się do Jordanii. Zakwaterowanie w hotelu w Aqabie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Aqabie. Wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt - transfer do wybranego hotelu w Aqabie, lub nad Morzem Martwym iwypoczynek w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu

• Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków/napojów i ich zawartość).

• Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariantpodstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok.

Meta description

Petra – skalne miasto - skarb UNESCO wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum Al Ula - biblijny Dedan, klejnot północnej Arabii Saudyjskiej Madain Saleh - pierwsza stolica Arabii Saudyjskiej oraz monumentalne grobowce Nabatejczyków Neom - obszar, gzie powstaje nowe futurystyczne miasto Arabii Saudyjskiej Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie lub nad Morzem Martwym!

Wizy

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
KTW · 07.05 (Wt.)Katowice
AQJ · 07.05 (Wt.)Aqapa
Godziny lotu podamy później
Przylot
AQJ · 14.05 (Wt.)Aqapa
KTW · 14.05 (Wt.)Katowice
Godziny lotu podamy później
19 254 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 07.05 (Wt.)Warszawa - Chopin
AQJ · 07.05 (Wt.)Aqapa
Godziny lotu podamy później
Przylot
AQJ · 14.05 (Wt.)Aqapa
WAW · 14.05 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
19 456 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

350
za 1 auto
1 auto
Data od
07.05.2024
Data do
14.05.2024
350
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

406
za wycieczkę
406
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka19 254

Cena całkowita

19 254
Zaliczka płatna teraz4 814
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

38°C
24°C
13

Przed podróżą

Szczepienia zasadniczo nie są wymagane ani zalecane. Władze saudyjskie mogą wymagać szczepień przeciw zapaleniu opon mózgowych (ew. okresowo także innych) od osób podróżujących w czasie pielgrzymek do regionu Mekki i Medyny. W tym okresie zagrożenie epidemiologiczne wzrasta w związku z napływem milionów pielgrzymów z całego świata.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego przekroczenia granicy.
Obywatele RP są obowiązani do uzyskania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu. Wnioski wizowe w celach turystycznych od września 2019 można składać aplikując online na stronachzobacz więcej oraz zobacz więcej. Wizę uzyskać można także po przylocie na lotnisku w Arabii Saudyjskiej jednak zaleca się uzyskać ją jeszcze przed wylotem.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź