Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNepalSpójrz na chmury z góry

Spójrz na chmury z góry

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK543461
Kod oferty: WAK543461
1/12

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK543461

Opis oferty

Położenie

Zakwaterowanie

Hotele wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie wg programu imprezy.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd na zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Stupa Bouddhnath – jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Zakwaterowanie. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20km, wysokość ok. 1400m n.p.m.).

Dzień 3

Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczek lokalnych (płatnych dodatkowo): lot nad Himalajami i/lub wycieczka na Chandragiri Hills – wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Następnie zwiedzanie newarskiego miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna oraz przejazd do Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa PrithiviNarayanShaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Nocleg i obiadokolacja w Katmandu. (Trasa ok. 20km, wysokość ok. 1400m n.p.m.).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Dhulikhel – miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskie miasto, które jest jednym ciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Po drodze zajedziemy do Bhaktapur, zwanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square – główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola – wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi – dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Następnie przejazd do klasztoru Thrangu Tashi i stupy Namobuddha, która jest znanym celem pielgrzymek w Nepalu. Z klasztoru zaczniemy 7-8km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Dhulikhel (trasa ok. 50km, wysokość ok. 1550m n.p.m.).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Zatrzymamy się też w okolicy malowniczego wzgórza Manakamana, jednego z najlepszych miejsc na spróbowanie raftingu w Nepalu. Spływ rzeką Trisuli będzie doskonałą okazją na podziwianie środowiska naturalnego tej części Nepalu z perspektywy pontonu. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta góra Machhapuchhare (6993m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220km, wysokość ok. 800m n.p.m.).

Dzień 6

Śniadanie i czas wolny. Tego dnia (dla chętnych) możliwy przelot helikopterem na Base Camp Annaphurna lub przelot paralotnią (płatne dodatkowo). Po południu chwila relaksu na łódce na jeziorze Phewa (wliczone w cenę), trekking około 2h do Stupy pokoju. Następnie krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20km, wysokość ok. 800m n.p.m.).

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy wczesnoporanną wycieczką do wioski Sarangkot, która położona jest ok. 1600m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary, skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937m n.p.m.), Dhaulagiri (8167m n.p.m.), Machhapuchhare (6993m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie (powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody). Powrót na śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Po drodze zatrzymamy się na spacer nad jeziorem Begnas, gdzie będzie również okazja przepłynięcia łódką po tym pięknym jeziorze. Obiadokolacja oraz nocleg w lodgy ok. PN Chitwan. (Trasa ok. 200km, wysokość ok. 800m n.p.m.).

Dzień 8

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10km, wysokość ok. 350m n.p.m.).

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Katmandu (ok .7godz.) i zakwaterowanie. Tego dnia udamy się w okolice Katmandu na parogodzinną przejażdżkę rowerową. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń aktywnego dnia będzie wieczorna kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. Nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 150km).

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do jednego z ważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na terenie miasta – stupy Svayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Czas wolny na lunch i ostatnie zakupy. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Wieczorny wylot z Katmandu do Warszawy i przelot samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200km mogą zajmować ok. 5-6 godz. Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet Sport).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 265 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami ( ok. 270 USD/os.), przelot helikopterem do bazy wypadowej na Annapurne (ok. 370 USD/os.), kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.), paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 28.02.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami: Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848m n.p.m.). Wylot i powrót z/do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczniki. Cena ok. 250 USD/os.

Annapurna Base Camp: Niezapomniany poranny przelot helikopterem do najbardziej znanej bazy wypadowej w Himalaje u stóp Annapurny na wysokość ok. 4130m n.p.pm. Ze względu na warunki atmosferyczne (silny wiatr, możliwy śnieg) i temperaturę (poniżej 0 st. C) konieczny odpowiedni ubiór. Ok. 30minut czasu wolnego na podziwianie najwyższych himalajskich szczytów „na wyciągnięcie ręki”. Wylot i powrót z/do Pokhary. Cena ok. 370 USD/os.

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 65 USD/os.).

Paralotnie Pokhara (ok. 100 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Inne

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Należy pamiętać, iż drogi w Nepalu nie są najlepszej jakości, a dodatkowo często są mocno zakorkowane. Stąd przejazdy rzędu 150-200km mogą zajmować ok. 5-6 godz.

Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Meta description

Niebosiężne Himalaje i Dach Świata • rowery w ok. Katmandu • newarskie miasta i wioski – Bhaktapur • Sarangkot i „zapalanie szczytów” • panorama Himalajów w Dhulikhel • Patan – Miasto Piękna • rafting na rzece Trisuli • Pokhara • safari w Parku Narodowym Chitwan

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza nepalska.Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wizy

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok.30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 10.11 (Czw.)Warszawa - Chopin
KTM · 11.11 (Pt.)Kathmandu
Godziny lotu podamy później
Przylot
KTM · 19.11 (Sob.)Kathmandu
WAW · 20.11 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

28°C
15°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wypełniony formularz internetowy przed wlotem do Nepalu- zobacz więcej. Drugi formularz przed wylotem z Nepalu- zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie przy czym ostatnia dawka szczepienia musi zostać podana minimum 14 dni przed przylotem (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR nie wcześniej niż na 72 godziny przed przekroczeniem granicy Nepalu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: dzieci do lat 5 nie obowiązuje test- pozostałe warunki oraz starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR nie wcześniej niż na 72 godziny przed przekroczeniem granicy Nepalu.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie) jak również na lotnisku w Katmandu oraz w następujących punktach granicznych: Kakarvitta, Jhapa (Nepal Wschodni); Birgunj, Parsa (Nepal Środkowy); Kodari, Sindhupalchowk (Pogranicze Północne); Belahia, Bhairahawa (Rupan-dehi, Nepal Za-chodni); Jamunaha, Nepal-gunj (Banke, Nepal Środkowo-Zachodni); Mohana, Dhangadhi (Kailali, (Kanchanpur, Daleki Nepal Zachodni); Gadda Chauki, Mahendranagar. Jest ona płatna.
Informacje o aktualnej procedurze wizowej opublikowano na stronie Ambasady Nepalu w Berlinie, która obejmuje swoją akredytacją również Polskę (Sekcja SERVICES na stronie: zobacz więcej).
Nosiciele wirusa HIV mają zakaz wjazdu na terytorium Nepalu. Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, jednak zalecane jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.